Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Enigma91 napisał(a):

U nas Pampers totalnie się nie sprawdza. Są faktycznie większe, Lupilu też.

U nas nic nie odparza, ale od jutra zaczynam walkę z wielo 💪 chyba że skok rozwojowy młodego mi nie są bo chyba powoli zaczyna mu się wcześniej.

My na razie dalej walczymy sposobem położnej z oczkiem już coraz lepiej.nie chce mu ładować antybiotyku za wcześnie chociaż boje się przetykania kanalika.

U nas było kilka dni fajnych nie ropialo oczko i znów zaczęło, ale kupiłam ten luxidropin i zobaczymy czy zadziała. To mi położna poleciła. 😊 podziwiam Cis za te wielorazowe na prawdę. A co używasz do dupki ? Czy jak mały śpi i narobi kupę to go wybudzasz go ? Czy czekasz aż wstanie ? Nam już się wygoiła dupka ładnie i znów to samo 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny, ja uzywam Pampers premium1 pampers 2 za duze. Mam jeszcze z hipp pampersy, ale nie uzywam nie sa za dobre dla malego. 

Ja wlasnie siedze i placze z  bolu. Od 3 dni mam tak silny Bol piersi. Juz nie wiem co robic. Teraz siedze z zimnymi okladami na piersiach. Kompresy i masc nie pomagaja. Czasami sie robia Jak Kamine twarde to wtedy gdy mleka za duzo. Ostatnio karmienie to dla mnie meka. Placze przy karmieniu i odciaganiu. Maly ma straszne kolki. W nocy i dzisiaj nawet w dzien. Praktycznie nie spie i do tego ten przeokropny bol piersi i sutkow. Jestem przerazona tym. Co moze mi pomoc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, ja uzywam Pampers premium1 pampers 2 za duze. Mam jeszcze z hipp pampersy, ale nie uzywam nie sa za dobre dla malego. 

Ja wlasnie siedze i placze z  bolu. Od 3 dni mam tak silny Bol piersi. Juz nie wiem co robic. Teraz siedze z zimnymi okladami na piersiach. Kompresy i masc nie pomagaja. Czasami sie robia Jak Kamine twarde to wtedy gdy mleka za duzo. Ostatnio karmienie to dla mnie meka. Placze przy karmieniu i odciaganiu. Maly ma straszne kolki. W nocy i dzisiaj nawet w dzien. Praktycznie nie spie i do tego ten przeokropny bol piersi i sutkow. Jestem przerazona tym. Co moze mi pomoc? 

A odciąganie mleczka nie pomaga? Może stary dobry sposób kapusta. Najlepiej rozbić tłuczniem to mięsa lekko liść i włożyć do lodówki a później włożyć sobie w stanik na cała noc nawet. Mi pomogło, czułam jakbym miała kamienie w cyckach. 🙂 może jak napiszesz do położnej to będzie miała inny lepszy pomysl. Myśle jednak ze te stare sposoby są dobre i sprawdzone 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, ja uzywam Pampers premium1 pampers 2 za duze. Mam jeszcze z hipp pampersy, ale nie uzywam nie sa za dobre dla malego. 

Ja wlasnie siedze i placze z  bolu. Od 3 dni mam tak silny Bol piersi. Juz nie wiem co robic. Teraz siedze z zimnymi okladami na piersiach. Kompresy i masc nie pomagaja. Czasami sie robia Jak Kamine twarde to wtedy gdy mleka za duzo. Ostatnio karmienie to dla mnie meka. Placze przy karmieniu i odciaganiu. Maly ma straszne kolki. W nocy i dzisiaj nawet w dzien. Praktycznie nie spie i do tego ten przeokropny bol piersi i sutkow. Jestem przerazona tym. Co moze mi pomoc? 

 

Mi położna kazała odciągać do uczucia ulgi i zakładać po okłady zimne. Zrobione z pampersów weź pampers nalej wody na niego i nie wyzymaj i do zamrażarki i wtedy się zrobią takie kompresy wielokrotnego użytku przykładasz i odkładasz na następny raz.

U nas Pampers 1 dzisiaj się nie sprawdził przelatywało po bokach lepsze dady 1. Kupię 2 dady i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 godzin temu, Klaudia91d napisał(a):

Ja używam na zmianę pampersa premium care i te najzwyklejsze pampersa  i dade extra care i wydaje mi się , ze 1 z dady są dużo mniejsze niż 1 z pampersa. Ja używam z dady 2 a z pampersa 1 🙂 nam chyba najbardziej podpasowaly zwykle pampersy są najcieńsze i wydaje mi się, ze dupka tak się nie odparza. Dada wydają mi się takie sztuczne w dotyku i odparzaja malej tyłeczek. W tygodniu będzie promka na pampersy w lidlu wiec jak , któraś będzie korzystać to zajrzyjcie do gazetki 😊 wietrzycie tyłeczki Waszym maluchom ? U nas tez kolki podaje espumisan i wyglada na to, ze działa. Małej cały czas ropieją oczy , wizytę u lekarza mam na 10 maja i się zastanawiam czy szybciej się nie wybrać. Chociaż wiem , ze u noworodków jest to w miarę normalne. Martwię się o połóg dziś końcówka 2 tyg od porodu i do przedwczoraj miałam bardzo duże krwawienie , wczoraj w nocy wypadł mi skrzep wielkości jaja i od dziś nic a nic nie leci. 🤷‍♂️ Myślicie , ze powinnam jechać na IP ogólnie czuje się dobrze , nic mnie nie boli. Tak może wyglądać koniec krwawienia w połogu ? 

I jak z tym krwawieniem wszystko ok?

Nie wiem jak powinno wyglądać. Ja mam w 3 tyg na podpasce takie beżowe upławy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, ja uzywam Pampers premium1 pampers 2 za duze. Mam jeszcze z hipp pampersy, ale nie uzywam nie sa za dobre dla malego. 

Ja wlasnie siedze i placze z  bolu. Od 3 dni mam tak silny Bol piersi. Juz nie wiem co robic. Teraz siedze z zimnymi okladami na piersiach. Kompresy i masc nie pomagaja. Czasami sie robia Jak Kamine twarde to wtedy gdy mleka za duzo. Ostatnio karmienie to dla mnie meka. Placze przy karmieniu i odciaganiu. Maly ma straszne kolki. W nocy i dzisiaj nawet w dzien. Praktycznie nie spie i do tego ten przeokropny bol piersi i sutkow. Jestem przerazona tym. Co moze mi pomoc? 

Kurcze nie wiem czemu mój post się nie dodał.

A ile już karmisz? Może nieświadomie pijesz coś co pobudza laktację? Może w majówkę jakieś piwka 0% wpadły i z tad nawał? Odciągają do uczucia ulgi, dziecko dostawiaj żeby ściągało nawału, przed karmieniem ciepły okład, po karmieniu zimny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał(a):

U nas było kilka dni fajnych nie ropialo oczko i znów zaczęło, ale kupiłam ten luxidropin i zobaczymy czy zadziała. To mi położna poleciła. 😊 podziwiam Cis za te wielorazowe na prawdę. A co używasz do dupki ? Czy jak mały śpi i narobi kupę to go wybudzasz go ? Czy czekasz aż wstanie ? Nam już się wygoiła dupka ładnie i znów to samo 🤷‍♂️

Smarujemy alantan dermoline, bo moja położna mówiła że Linomag zostawia żółte plamy na pieluszkach i ciuszkach.

W dzień zmieniamy przed każdym karmieniem, w w nocy nie zmieniam. Ostatni raz o północy i później przed karmieniem o 5/6. O 3 jak wstaje na karmienie to nie zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisał(a):

A odciąganie mleczka nie pomaga? Może stary dobry sposób kapusta. Najlepiej rozbić tłuczniem to mięsa lekko liść i włożyć do lodówki a później włożyć sobie w stanik na cała noc nawet. Mi pomogło, czułam jakbym miała kamienie w cyckach. 🙂 może jak napiszesz do położnej to będzie miała inny lepszy pomysl. Myśle jednak ze te stare sposoby są dobre i sprawdzone 🙂

Sprobuje z kapusta. 😀OK 3 godz.  Temu odciagalam mleko robilam zimny kompresy i te zelowe kompresy na sutki introche lepiej. Znowu odciagalam i mniej bolalo.  Masakra nie myslalam ze to moze tak bolec. Tez spalam 1,5 godziny i to tez mi dobrze zrobilo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
49 minut temu, Enigma91 napisał(a):

Kurcze nie wiem czemu mój post się nie dodał.

A ile już karmisz? Może nieświadomie pijesz coś co pobudza laktację? Może w majówkę jakieś piwka 0% wpadły i z tad nawał? Odciągają do uczucia ulgi, dziecko dostawiaj żeby ściągało nawału, przed karmieniem ciepły okład, po karmieniu zimny.

 

Pije te herbatki ziolowe na laktacje. Czytalam ze sa tez dobre kiedy dziecko Ma kolki, aby mama pila. Myslisz ze to od tego moze byc?  Karmie troszke przeszlo 2 tygodnie i wczesniej tak nie bolalo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 1.05.2021 o 19:31, ewon napisał(a):

tez myślałam że mam być na diecie, ale i w szpitalu i koleżanka mówi jedz to co jadłaś w ciąży tylko unikaj czekolady i  orzechów .  Kawę pije od czasu di czasu jedna ( nawet dostałam poradnik że można pić 1dziennie , herbaty z 2-3 . A tak woda 2l powinno, ja wody więcej w nocy pije - kurde wtedy jakbym kaca miała pije pije i jeszcze raz pije 🙈

Mówią że kolki są od polykanego powietrza. Także co książka i położna to różne teorie 🤷‍♀️🤷‍♀️

Ja tez jedna kawe pije bo nie daje rady bez z tak Mala iloscia snu. Teraz kiedy moj maly Ma kolki to zaczelam sie martwic ze moze jednak cos jem. Zaczelam sie bac ze nie moze np pomidory nie moge albo moze ser. Sama nie wiem. Wiem ze to przez krew idzie to mleko, ale jednak  mam obawy. I Mama tez mi mowila czy czasem czegos nie jem co mu szkodzi.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, Anka 32 napisał(a):

Pije te herbatki ziolowe na laktacje. Czytalam ze sa tez dobre kiedy dziecko Ma kolki, aby mama pila. Myslisz ze to od tego moze byc?  Karmie troszke przeszlo 2 tygodnie i wczesniej tak nie bolalo. 

No to jak jakieś herbatki pobudzające pijesz to może z tego nawał być. A z herbatkami uważaj bo jak jest anyż i koper to niezbyt dobrze dla maluszka. Ostatnie badania mówią że anyż i koper włoski są szkodliwe dla dzieci i np w Holandii są wycofane już wszystkie herbatki dla mam kp i dzieci które mają je w składzie.

Z jedzeniem nie daj sobie wmówić że coś jesz źle. Dzieci mają niedojrzały układ trawienny i to jest przyczyna problemów brzuszkowych. A pomidor ewentualnie może wywołać alergie, ale nie problemy z brzuszkiem 😉 spokojnie dziewczyny nie dajmy się zwariować jakimś dietom, bo takie pilnowanie to tylko stres i ograniczanie substancji odżywczych, a to bardziej szkodliwe dla mleka będzie niż zjedzenie fasoli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Klaudia91d napisał(a):

Ja używam na zmianę pampersa premium care i te najzwyklejsze pampersa  i dade extra care i wydaje mi się , ze 1 z dady są dużo mniejsze niż 1 z pampersa. Ja używam z dady 2 a z pampersa 1 🙂 nam chyba najbardziej podpasowaly zwykle pampersy są najcieńsze i wydaje mi się, ze dupka tak się nie odparza. Dada wydają mi się takie sztuczne w dotyku i odparzaja malej tyłeczek. W tygodniu będzie promka na pampersy w lidlu wiec jak , któraś będzie korzystać to zajrzyjcie do gazetki 😊 wietrzycie tyłeczki Waszym maluchom ? U nas tez kolki podaje espumisan i wyglada na to, ze działa. Małej cały czas ropieją oczy , wizytę u lekarza mam na 10 maja i się zastanawiam czy szybciej się nie wybrać. Chociaż wiem , ze u noworodków jest to w miarę normalne. Martwię się o połóg dziś końcówka 2 tyg od porodu i do przedwczoraj miałam bardzo duże krwawienie , wczoraj w nocy wypadł mi skrzep wielkości jaja i od dziś nic a nic nie leci. 🤷‍♂️ Myślicie , ze powinnam jechać na IP ogólnie czuje się dobrze , nic mnie nie boli. Tak może wyglądać koniec krwawienia w połogu ? 

Mi lekarka mowila ze moge miec obfite krwawienie ze skrzepami, ze to normalne. U mnie tylko pierwsze pare dni tak obficie bylo teraz juz malo co Ale pojawiaja sie krew czasem bordo czasem braz.  Tylko ja bylam Po cesarce wiec te krwawienie jest mniejsze. Dla pewnosci lepiej zapytac lekarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, Enigma91 napisał(a):

No to jak jakieś herbatki pobudzające pijesz to może z tego nawał być. A z herbatkami uważaj bo jak jest anyż i koper to niezbyt dobrze dla maluszka. Ostatnie badania mówią że anyż i koper włoski są szkodliwe dla dzieci i np w Holandii są wycofane już wszystkie herbatki dla mam kp i dzieci które mają je w składzie.

Z jedzeniem nie daj sobie wmówić że coś jesz źle. Dzieci mają niedojrzały układ trawienny i to jest przyczyna problemów brzuszkowych. A pomidor ewentualnie może wywołać alergie, ale nie problemy z brzuszkiem 😉 spokojnie dziewczyny nie dajmy się zwariować jakimś dietom, bo takie pilnowanie to tylko stres i ograniczanie substancji odżywczych, a to bardziej szkodliwe dla mleka będzie niż zjedzenie fasoli 😉

Odstawie te Herbatki. Z tymi herbatkami to sie w szpitalu zaczelo bo nas czestowali do  obiadu, a to do kolacji. Pytali czy chcemy te Herbatki i tez w domu ja pilam Bo nawet smaczna i jeszcze na laktacje.  .. Ale maly tez Mi wczoraj brodawki poszarpal bo ciagle zle chwyci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 godzin temu, Anka 32 napisał(a):

Odstawie te Herbatki. Z tymi herbatkami to sie w szpitalu zaczelo bo nas czestowali do  obiadu, a to do kolacji. Pytali czy chcemy te Herbatki i tez w domu ja pilam Bo nawet smaczna i jeszcze na laktacje.  .. Ale maly tez Mi wczoraj brodawki poszarpal bo ciagle zle chwyci. 

No nie ma co pobudzać ponad to co dziecko je, chyba że chcesz robić zapasy żeby przetrwać karmić niedługo to by miało może sens. Tak to właśnie mogą się tylko zastoje porobić, bo dziecko mniej potrzebuje jak produkcja po wspomagaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny, byla u mnie dzisiaj polozna i rozmawialam z nia o diecie ze wzgledu na kolki u malego. Zaproponowala wyeliminowanie laktozy z mojej diety na 10 dni by zobaczyc czy malemu bedzie lepiej. Slyszeliscie cos o tym ? Bo ja tylko o warzywach typu groch, kapusta, fasola. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, byla u mnie dzisiaj polozna i rozmawialam z nia o diecie ze wzgledu na kolki u malego. Zaproponowala wyeliminowanie laktozy z mojej diety na 10 dni by zobaczyc czy malemu bedzie lepiej. Slyszeliscie cos o tym ? Bo ja tylko o warzywach typu groch, kapusta, fasola. 

 

 

Tak, laktoza jest bardzo częstym problemem i w przeciwieństwie do większości sytuacji typu nie będę jeść cabuli bo dzięki mleko nie smakuje albo ma kołki to to jest udowodnione. Tak jak i dorośli, część dzieci nie trawi laktozy. Jest specjalna dieta w takim przypadku dla matek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, byla u mnie dzisiaj polozna i rozmawialam z nia o diecie ze wzgledu na kolki u malego. Zaproponowala wyeliminowanie laktozy z mojej diety na 10 dni by zobaczyc czy malemu bedzie lepiej. Slyszeliscie cos o tym ? Bo ja tylko o warzywach typu groch, kapusta, fasola. 

 

 

U mnie odstawienie laktozy nie zdziałało , walczę z kołkami co wieczór przez kilka godzin , w dzień jakby były mniejsze 🤷‍♂️ Moja położna mówi ze nic się nie da zrobić  powinno samo minąć do 3 miesiąca... u mnie mała ciagle na rękach, biedna jak ma napady to płacze aż jest fioletowa. Szkoda mi jej bardzo. Właśnie od 1,5h próbuje ja uspac 🤷‍♂️Ciężko to idzie niestety. Jak jeszcze dojdzie skok rozwojowy to aż się boje co to będzie 😅 spróbuj odstawić ta laktozę może u Was pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 3.05.2021 o 17:20, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, ja uzywam Pampers premium1 pampers 2 za duze. Mam jeszcze z hipp pampersy, ale nie uzywam nie sa za dobre dla malego. 

Ja wlasnie siedze i placze z  bolu. Od 3 dni mam tak silny Bol piersi. Juz nie wiem co robic. Teraz siedze z zimnymi okladami na piersiach. Kompresy i masc nie pomagaja. Czasami sie robia Jak Kamine twarde to wtedy gdy mleka za duzo. Ostatnio karmienie to dla mnie meka. Placze przy karmieniu i odciaganiu. Maly ma straszne kolki. W nocy i dzisiaj nawet w dzien. Praktycznie nie spie i do tego ten przeokropny bol piersi i sutkow. Jestem przerazona tym. Co moze mi pomoc? 

A używasz tych silikonowych nakładek na sutki do karmienia? Mnie one pomagają. Już w szpitalu mi je dali z NUK ale mam też swoje z medeli. Ogólnie musisz też wietrzyć sutki żeby sie goiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 godzin temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, byla u mnie dzisiaj polozna i rozmawialam z nia o diecie ze wzgledu na kolki u malego. Zaproponowala wyeliminowanie laktozy z mojej diety na 10 dni by zobaczyc czy malemu bedzie lepiej. Slyszeliscie cos o tym ? Bo ja tylko o warzywach typu groch, kapusta, fasola. 

 

 

U mnie tez od razu sie pojawiły kolki, i akurat namiał i laktoze moge bez problemu,ale za to właśnie pomidora nie. Od kilku dni jej te sprawdzine produkty i co dzinnie wprowadzam jeden nowy produkt zeby zobaczyc jak zareaguje i np wczoraj od ryby małą pobilewał brzuszek. Mysle ze tak najlepiej sprawdzisz. U mnie na kolacje condzinnie mam ryz z prazonymi jablkami, bo tak mi sie chce cos slodkiego a wiem ze nie mozna w czasie karmienia wiec mąż mi takie cudo wymyslil i jem az mi sie uszy trzesa😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Aldonita napisał(a):

U mnie tez od razu sie pojawiły kolki, i akurat namiał i laktoze moge bez problemu,ale za to właśnie pomidora nie. Od kilku dni jej te sprawdzine produkty i co dzinnie wprowadzam jeden nowy produkt zeby zobaczyc jak zareaguje i np wczoraj od ryby małą pobilewał brzuszek. Mysle ze tak najlepiej sprawdzisz. U mnie na kolacje condzinnie mam ryz z prazonymi jablkami, bo tak mi sie chce cos slodkiego a wiem ze nie mozna w czasie karmienia wiec mąż mi takie cudo wymyslil i jem az mi sie uszy trzesa😉

Ja jem normalnie wszytko jak zawsze. Mleko robi się z krwi więc jedyne co może przenikać to alergeny i tylko na to patrzę. Jak bym miała przez rok nie zjeść lodów ani nic słodkiego, albo innych rzeczy to bym chyba zwariowała 🙂 kolko to naturalna rzecz niestety i trzeba to przetrwać. Ciężkie to jak bąbelek płacze i się męczy, no ale co poradzić. U niemowląt to nie jest kwestia bólu tylko tego że dzieje się w organizmie coś czego nie rozumieją i panikują. Nas gazy nie bolą, tak samo dziecka. Noworodek tak się komunikuje ze światem, zna tylko płacz. Więc jak czegoś nie rozumiem, boi się to płacze. 

Aldonita nie odstawiaj ryb, nie ma tam nic co by mogło na dziecko działać źle jeżeli chodzi o brzuszek, po prostu zbieg okoliczności, a jak przestaniesz jeść ryby to pozbawisz siebie i dziecko całkowicie ważnych wartości odżywczych jak nienasyconego kwasy tłuszczowe. 

Jak to moja położna mówi, jak zjemy marchewkę to z cyca nam marchewka nie leci, więc nie dajmy się zwariować dawnym przekonaniom 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Klaudia91d napisał(a):

U mnie odstawienie laktozy nie zdziałało , walczę z kołkami co wieczór przez kilka godzin , w dzień jakby były mniejsze 🤷‍♂️ Moja położna mówi ze nic się nie da zrobić  powinno samo minąć do 3 miesiąca... u mnie mała ciagle na rękach, biedna jak ma napady to płacze aż jest fioletowa. Szkoda mi jej bardzo. Właśnie od 1,5h próbuje ja uspac 🤷‍♂️Ciężko to idzie niestety. Jak jeszcze dojdzie skok rozwojowy to aż się boje co to będzie 😅 spróbuj odstawić ta laktozę może u Was pomoże.

 

Witaj w klubie u nas  też nadal kolki nagorzej po południu. Termoforek trochę pomaga i ciepła kąpiel. Ale ogólnie jakoś tak mało gazów oddaje mój Oliwier mam wrażenie 😞

Czekam na krople San Simplex liczę że pomogą.

Uczulenia raczej na laktozę nie ma bo nie ma wysypki biegunki itd

Przez to że na koli już się przyzwyczaił do bujania niestety i powiem wam że to fatalnie no ale cóż zrobić jak szkoda maluszka 😁

 

Mnie znowu od wczoraj boli krocze a już tak ładnie było. Mam takie czerwone golajki na początku szwu i na końcu ale bez jakieś rany nie wiem czy to normalne kurde

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

 

Witaj w klubie u nas  też nadal kolki nagorzej po południu. Termoforek trochę pomaga i ciepła kąpiel. Ale ogólnie jakoś tak mało gazów oddaje mój Oliwier mam wrażenie 😞

Czekam na krople San Simplex liczę że pomogą.

Uczulenia raczej na laktozę nie ma bo nie ma wysypki biegunki itd

Przez to że na koli już się przyzwyczaił do bujania niestety i powiem wam że to fatalnie no ale cóż zrobić jak szkoda maluszka 😁

 

Mnie znowu od wczoraj boli krocze a już tak ładnie było. Mam takie czerwone golajki na początku szwu i na końcu ale bez jakieś rany nie wiem czy to normalne kurde

 

 

 

 

No to jedziemy na tym samym wózku , moja mała tez już przyzwyczaiła się do tulenia na rękach. Pewnie ciężko będzie mala oduczyć ale co poradzić 😊 nie wiem skąd mam energie ale śpię po 4h i ciegle mam fazę żeby coś robić , działać. Kąpiesz codziennie ? Ja właśnie zastanawiam się czy prosić kuzynkę o te krople z Niemiec czy odpuścić. Ciekawa jestem czy u Ciebie zadziałają. U nas nie działa espumisan. Mam mamę w domu wiec mi bardzo pomaga, gotuje, pierze , sprząta wiec to nam odchodzi przynajmniej 😊 mam nadzieje ze jak najszybciej tym naszym dzieciaczkom przejdzie ❤️ Ja chyba kończę połóg powoli w końcu bo mam go dość. Ale nie wiem co to może być u Ciebie może położna pomoże. Ile macie wizyt położnych ? Ja miałam tylko 2 czy tez macie tak mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Klaudia91d napisał(a):

No to jedziemy na tym samym wózku , moja mała tez już przyzwyczaiła się do tulenia na rękach. Pewnie ciężko będzie mala oduczyć ale co poradzić 😊 nie wiem skąd mam energie ale śpię po 4h i ciegle mam fazę żeby coś robić , działać. Kąpiesz codziennie ? Ja właśnie zastanawiam się czy prosić kuzynkę o te krople z Niemiec czy odpuścić. Ciekawa jestem czy u Ciebie zadziałają. U nas nie działa espumisan. Mam mamę w domu wiec mi bardzo pomaga, gotuje, pierze , sprząta wiec to nam odchodzi przynajmniej 😊 mam nadzieje ze jak najszybciej tym naszym dzieciaczkom przejdzie ❤️ Ja chyba kończę połóg powoli w końcu bo mam go dość. Ale nie wiem co to może być u Ciebie może położna pomoże. Ile macie wizyt położnych ? Ja miałam tylko 2 czy tez macie tak mało?

Oj ja takze spie tak krotko. Razem z 4 godziny, ale czesto jestem wykonczona. Teraz co 2 godziny musze odciagnac pokarm Bo mialam takie grudki jak guzki na piersiach. Jeszcze sa gorace i bola sutki Ale swietnie pomagaja mi kompresy multi mam . Bardzo chlodza i mniej boli. Z tej samen firmykupilam sobie tez masc, ktora stosuje sie po karmieniu. 

Te kropelki sab simlex sa dobre. Ja kupilam jeszcze rurki windi i moge polecic. Maz jeszcze z apteki czopki carum carvi kupil jezeli by krople nie dzialaly to tak awaryjnie jeszcze nie uzylam. Sa homeopatyczne ponoc dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał(a):

No to jedziemy na tym samym wózku , moja mała tez już przyzwyczaiła się do tulenia na rękach. Pewnie ciężko będzie mala oduczyć ale co poradzić 😊 nie wiem skąd mam energie ale śpię po 4h i ciegle mam fazę żeby coś robić , działać. Kąpiesz codziennie ? Ja właśnie zastanawiam się czy prosić kuzynkę o te krople z Niemiec czy odpuścić. Ciekawa jestem czy u Ciebie zadziałają. U nas nie działa espumisan. Mam mamę w domu wiec mi bardzo pomaga, gotuje, pierze , sprząta wiec to nam odchodzi przynajmniej 😊 mam nadzieje ze jak najszybciej tym naszym dzieciaczkom przejdzie ❤️ Ja chyba kończę połóg powoli w końcu bo mam go dość. Ale nie wiem co to może być u Ciebie może położna pomoże. Ile macie wizyt położnych ? Ja miałam tylko 2 czy tez macie tak mało?

Super że masz pomoc mamy cały czas. Moi rodzice byli 3 dni a tak nam pomogli, mama wypucowala podłogi, łazienki. Tato zrobił drobne naprawy. Brakuje mi ich czasem jak nie daje rady czasowo czegoś ogarnąć. U nas położna ma młodego pod stałą opieką widzimy się o tydzień w sumie. Za tydzień mamy ostatnia wizytę i wtedy też mam wizytę u mojej ginekolog. 

Godzinę temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny kupilam rurki windi na kolki i Bol brzuszka. Zrobilam wczoraj wieczorem i dzialalo. 😀 Przyniosly efekt. Jesli nie macie to polecam. Moze i U waszych maluszkow podziala. 

 

Słyszałam o tych rurkach, ale nasz Babel ma niecodziennie i maks godzinę się męczy więc nie chce tego używać, czytałam że może też zaszkodzić , ja się ich boje. Gdzieś czytałam że nadużywane mogą spowodować nawet wypadanie odbytu 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...