Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
10 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

 

Może faktycznie to lęk separacyjny hmm..

 

Wiem że nogi mogą wystawać ale kurde jak wsadzę go na bazę mam obrotowa i chce obrócić tyłem do jazdy to nogi dotykają bazy a za chwilę nie będzie miał miejsca tam na nogi. Mamy cybex q cloud Z

No tak to jest, starsze dzieci mają nogi na oparciu tylnego fotela, ale dalej jest to bardziej bezpieczne niż jazda przodem 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 30.09.2021 o 22:39, Agnieszka5g napisał(a):

Czy wasze dzieciaczki półroczne piją z b boxa ze słomką? Chce kupić dla małego do picia wody. Nie wiem czy zestaw z 4w1. Czy sama słomka?

Polecają tę wszędzie kubek doidy cup ale jakoś nie wyobrażam sobie picia takiego maluszka z otwartego kubka.

U nas Alex na razie uczy się pić właśnie z doidy. Bbox mamy ale zaczniemy go uczyć myślę za tydzień dwa jak zalapie już lepiej doidy. Ja kupiłam tylko że słomka, jak dla mnie zestaw 4w1 bez sensu bo jest tam np niekapek i smoczek które polecane nie są i na pewno byśmy nie używali bo po co tyle końcówek różnych wprowadzać dziecku. Mamy jeszcze bbox z ta końcówka jak kubek bo nie wiedziałam czy zalapie doidy i chciałam mieć inny typu otwartego w razie czego w domu, ale na razie z moją pomocą ale piję ładnie z otwartego kubeczka, a jak go widzi na stole to aż się do niego trzesie.

U nas bbox będzie tylko na wyjścia w domu z otwartego kubka

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał(a):

U nas Alex na razie uczy się pić właśnie z doidy. Bbox mamy ale zaczniemy go uczyć myślę za tydzień dwa jak zalapie już lepiej doidy. Ja kupiłam tylko że słomka, jak dla mnie zestaw 4w1 bez sensu bo jest tam np niekapek i smoczek które polecane nie są i na pewno byśmy nie używali bo po co tyle końcówek różnych wprowadzać dziecku. Mamy jeszcze bbox z ta końcówka jak kubek bo nie wiedziałam czy zalapie doidy i chciałam mieć inny typu otwartego w razie czego w domu, ale na razie z moją pomocą ale piję ładnie z otwartego kubeczka, a jak go widzi na stole to aż się do niego trzesie.

U nas bbox będzie tylko na wyjścia w domu z otwartego kubka

A nie jest za szybko na otwarty kubek? Jakoś nie się podawać Olkwierowi wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 2.10.2021 o 22:46, Enigma91 napisał(a):

Doidy jest od 6 miesiąca. Nie ma co się bac najwyżej się obleje 😉

 

Własnie dzisiaj pił z diody z moją pomoca wodę całkiem ładnie mi szło. B box też zakupiłam ale jeszcze nie potrafi pić z niego gryzie słomkę 😜

 

Parę dni temu wyszły nam jedynki na dole dwie na raz 🤗

 

Jak wasze maluchy śpią w nocy? U na ostatnio tragedia. Budzi się na  jedzenie ok 1 potem ok 5 ale w międzyczasie pobudki na smoka więc mam wrażenie że nic nie śpię ostatnio.🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

Własnie dzisiaj pił z diody z moją pomoca wodę całkiem ładnie mi szło. B box też zakupiłam ale jeszcze nie potrafi pić z niego gryzie słomkę 😜

 

Parę dni temu wyszły nam jedynki na dole dwie na raz 🤗

 

Jak wasze maluchy śpią w nocy? U na ostatnio tragedia. Budzi się na  jedzenie ok 1 potem ok 5 ale w międzyczasie pobudki na smoka więc mam wrażenie że nic nie śpię ostatnio.🤦

U nas dolne też wyszły jedna za drugą dzień po dniu, teraz już górnej jednej połowa a druga jeszcze się przebija, na razie widać tylko paseczek na zewnątrz.

Alex od jakiegoś miesiąca śpi dramatycznie, między 3 a 6 co chwilę się budzi. Myślałam że skok, ale już minąć powinien było 2 dni lepsze i znów cyrki.

Od 4 dni w ogóle jakiś diabeł w niego wstapil i od 2 dni zaczął mnie gryźć po sutkach zębami 😱

Chciałam go karmić do roku, ale jak nie przestanie to będę musiała dać butelkę 😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał(a):

U nas dolne też wyszły jedna za drugą dzień po dniu, teraz już górnej jednej połowa a druga jeszcze się przebija, na razie widać tylko paseczek na zewnątrz.

Alex od jakiegoś miesiąca śpi dramatycznie, między 3 a 6 co chwilę się budzi. Myślałam że skok, ale już minąć powinien było 2 dni lepsze i znów cyrki.

Od 4 dni w ogóle jakiś diabeł w niego wstapil i od 2 dni zaczął mnie gryźć po sutkach zębami 😱

Chciałam go karmić do roku, ale jak nie przestanie to będę musiała dać butelkę 😥

Super chłopak 🤗

A powiedz mi jak długo rośnie ząb jak już się przebije?

Jaki odstęp miał jak wyszły u góry? 

Jest to możliwe że mogą wyjść jedynki na dole i potem dość szybko u góry?

Pewnie tak śpi bo dziąselka bolą. Podajesz mu jakiś żel na nie?

Ja smaruje dostinoxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

Super chłopak 🤗

A powiedz mi jak długo rośnie ząb jak już się przebije?

Jaki odstęp miał jak wyszły u góry? 

Jest to możliwe że mogą wyjść jedynki na dole i potem dość szybko u góry?

Pewnie tak śpi bo dziąselka bolą. Podajesz mu jakiś żel na nie?

Ja smaruje dostinoxem.

U nas dwie dolne wyszły już jak miał 4mce, a teraz dwie gorne. Rosną później dość długo jakoś z miesiąc ponad od przebicia do całego zabka minal na dole.

Smarowalam jak się przebijały czasem, ale jego jakoś nie męczą mocno zeby na szczęście. 

Teraz jak się górne tylko przebiły to zaczął tymi zębami zgrzytać, okropne jak rano leżałam z nim, w domu cisza a ten zgrzyta 😱 aż ciarki mnie przechodziły, na szczęście już tego raczej nie robi, czasem w ciągu dnia ale to chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie

Cześć dziewczyny 🙂

 

u nas Marta 07.10 skończyła 6miesiecy . 

na chwilę nie można jej zostawić samej 🙉 pełza, przekreca się i tylko psoci 🙈   . Ciąga wszystkich za włosy,nos 🙈  Nawet pyskuje po swojemu 😂  gaworzy nawet  wyjdzie jakaś baba mama z tego 😆  Czuję, że będzie gorsza od braci  😂  . Lubi być w centrum uwagi wtedy jest cudowna śmieje się cały czas, no ale tylko odejść albo nie zwracaj uwagi to zaczyna mruczeć 😽 

waży 9kg i ciuchy nosi rozm. 80  , śpiochy na noc 86 .  Od miesiąca jest na mm, bo moja psychika lekko podupadła, ale jest już coraz lepiej. Noce różne bywają. Raz ładnie śpi a raz wstaje milion razy. Już z łóżeczka drewnianego zrobiłam dostawke aby mieć ją pod ręką. Musiałam obniżyć łóżeczko bo się zaczęła podciagać 🙈  na brzuchu jak jest to już dupke też podciaga do góry. 

Zapisałyśmy się na basen zaczynamy od czwartku 🙂

niestety u nas pogoda do kitu ciągle deszcz 😞

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusie
10 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

Co kupujecie dzieciom na święta?

 Hej 🙂

szczerze nie wiem. Najpierw myślałam o pchaczu ale w sumie miejsca nie mam na takie gadżety.  Ale może jakaś sensoryczną grającą zabawkę. 

 

pochwale się że Marta już siada 🙂 pełza po całym mieszkaniu i rozrabia 🙈  mamy jednego ząbka i idzie kolejny. Niestety noce ciężkie 🙈 przebudza się krzyczy i odrazu siada  .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 godziny temu, ewon napisał(a):

 Hej 🙂

szczerze nie wiem. Najpierw myślałam o pchaczu ale w sumie miejsca nie mam na takie gadżety.  Ale może jakaś sensoryczną grającą zabawkę. 

 

pochwale się że Marta już siada 🙂 pełza po całym mieszkaniu i rozrabia 🙈  mamy jednego ząbka i idzie kolejny. Niestety noce ciężkie 🙈 przebudza się krzyczy i odrazu siada  .  

A to u nas Oliwier siada ale przy pomocy i niestabilnie siedzi ale już coraz dłużej wytrzymuje. Pełza do tyłu i wokół własnej osi. Za to non stop się przekręca na brzuch w nocy nawet gonto budzi i tak jak u ciebie noce są ciężkie. Zauważylam że u nas camilla na zęby działa. My mamy 2 zęby na dole. Ale młody nie wiem czemu sie budzi chyba lek się zaczyna . Często potem biore go do łóżka do nas.

A czy twoja Marta interesuje się zabawkami np sorterami? Bo się zastanawiam czy już powinien Oliwier  dwa dni temu skończył 7 miesięcy ale on raczej wszystko do buzi pcha i raczej tym się nie bawi.

 

A jak u was czy mała ulewa? Bo u nas mały ulewa nawet jedzeniem się zdarzy mój pediatra twierdzi ze może ulewać bo się zaczyna ruszać i pionizowac niby do roku tak może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał(a):

A to u nas Oliwier siada ale przy pomocy i niestabilnie siedzi ale już coraz dłużej wytrzymuje. Pełza do tyłu i wokół własnej osi. Za to non stop się przekręca na brzuch w nocy nawet gonto budzi i tak jak u ciebie noce są ciężkie. Zauważylam że u nas camilla na zęby działa. My mamy 2 zęby na dole. Ale młody nie wiem czemu sie budzi chyba lek się zaczyna . Często potem biore go do łóżka do nas.

A czy twoja Marta interesuje się zabawkami np sorterami? Bo się zastanawiam czy już powinien Oliwier  dwa dni temu skończył 7 miesięcy ale on raczej wszystko do buzi pcha i raczej tym się nie bawi.

 

A jak u was czy mała ulewa? Bo u nas mały ulewa nawet jedzeniem się zdarzy mój pediatra twierdzi ze może ulewać bo się zaczyna ruszać i pionizowac niby do roku tak może być

 

No u nas noce od kilku dni tragedia, przez sen siada , krzyczy, próbuje się podciągać 🙈  mleko je na raty ,ale słoiczki idą bardzo dobrze.  Ulewa czasami ale jest dużo mniej, chyba dzięki temu że sama zaczęła siadać.

Nawet zaczęła się podciągać 🙉

Co do zabawet to muszę takie kupić, bo ostatnio w pepco kupiłam drewnianą małą z tymi ala koralikami to ją uwielbia. I bardzo lubi piłeczki 🙂

 Kąpiele mamy w dużej wannie na brzuszku z kaczuchami wariuje bardzo. 

Chodzimy na basen ale Marta chyba boi się facetów bo reaguje płaczem na instruktora🙈🙈  

U nas na zęby była dobra maść która gdzieś posiałam 😂 i spray mini denta sept. 

 

Marta od 5miesiaca jest na mm bo dostawałam depresji, każde karmienie była dla mnie jakby wyssysała ze mnie życie. Byłam nawet u psycho . Ale zaczęłam trochę wychodzić do ludzi bez niej i trochę wyluzowałam za radą psycho i jest dużo lepiej. Czasami przyjmę jakaś klientkę , dużo spotykam się z mamami z mojego miasta które rodzily w kwietniu. Każdy dzień jest lepszy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusie
22 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

Widzę że forum umarlo a szkoda. Nikt się nie odzywa.

Niestety bardzo mało osób tu zagląda 😞

chyba dziewczyny zalatane. 

 

a Jak Aguś u Was? 

u nas Marta raczkuje po całym domu, siedzi, wstaje, gaworzy baba, mama. Mamy dwa zęby. 

Niestety noce kiepskie budzi się na mleko 3-4 razy do tego praktycznie codziennie o 4 wstaje i do 6 buszuje ( dzisiaj o 3 do 5 ) . Później drzemka ok2 godz i szaleje dalej. W dzień ma tylko  2 drzemki po 30 min. 

ostatnio u nas był mega katar i kaszel i myślę że przez zęby ale też zaczęliśmy chodzić na basen i cholera wie. Niestety tu nie oddają pieniędzy a mam opłacony semestr 😞

a od piątku codziennie jestem że starszymi u dentysty i tak już tydzień. Oszaleć idzie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 godzin temu, ewon napisał(a):

Niestety bardzo mało osób tu zagląda 😞

chyba dziewczyny zalatane. 

 

a Jak Aguś u Was? 

u nas Marta raczkuje po całym domu, siedzi, wstaje, gaworzy baba, mama. Mamy dwa zęby. 

Niestety noce kiepskie budzi się na mleko 3-4 razy do tego praktycznie codziennie o 4 wstaje i do 6 buszuje ( dzisiaj o 3 do 5 ) . Później drzemka ok2 godz i szaleje dalej. W dzień ma tylko  2 drzemki po 30 min. 

ostatnio u nas był mega katar i kaszel i myślę że przez zęby ale też zaczęliśmy chodzić na basen i cholera wie. Niestety tu nie oddają pieniędzy a mam opłacony semestr 😞

a od piątku codziennie jestem że starszymi u dentysty i tak już tydzień. Oszaleć idzie. 

 

 

 

 

U nas jeszcze Oliwier nie raczkuje. Pełza tyłem , podnosi się do pozycji czworaczej ale na chwilę pobuja się i opada u was też tak wyglądały początki raczkowania? Sam nie potrafi usiąść z pozycji czworaczej.

Jeśli chodzi o mowę to miał mały przestój ostatnio nie wiem czemu ale od 2 dni się rozgadał ale nic konkretnego jeszcze. Widzę że twoja Marta jest dużo do przodu ile ona ma już dokładnie miesięcy?

 

Noce u nas są już lepsze budzi się 2 razy na mleko czasem 1 raz , czasem tylko na smoka w międzyczasie. Czasem obudzi się zje i nie śpi godzinę. Wstaje różnie czasem o 6 czasem o 8 chociaż ostatnio jakoś tak szybciej co mnie nie pociesza.

 

Zęby mamy dwa na dole ale i góry już ma miękkie opuchnięte dziąsła. I ma jakby lekki katarek i kaszel od sliny więc myślę że na dniach wyjadą bo tak miał z dolnymi.

I jest strasznie marudny.

 

Za to mamy problem z ubieraniem wyjście na dwór to masakra jestem cała mokra zanim wyjedziemy. A mały spocony od płaczu nie lubi się ubrać a kombinezon parzy.

 

W poniedziałek mamy wizytę u chirurga bo Oliwierowi wyszło cos na szyji myślam na początku że to brodawka ale potem na tym zrobił się strupek i ciągle sobie to podrażnia pediatra nie wie co to jest może włókniak dała maść antybiotyk. Pewnie będzie to do usunięcia bo jest w takim miejscu że sobie to ciągle haczy.

Podziwiam że chodzisz na basen w taką pogodę z małą. Ja bym się bała ze zachoruje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

U nas jeszcze Oliwier nie raczkuje. Pełza tyłem , podnosi się do pozycji czworaczej ale na chwilę pobuja się i opada u was też tak wyglądały początki raczkowania? Sam nie potrafi usiąść z pozycji czworaczej.

Jeśli chodzi o mowę to miał mały przestój ostatnio nie wiem czemu ale od 2 dni się rozgadał ale nic konkretnego jeszcze. Widzę że twoja Marta jest dużo do przodu ile ona ma już dokładnie miesięcy?

 

Noce u nas są już lepsze budzi się 2 razy na mleko czasem 1 raz , czasem tylko na smoka w międzyczasie. Czasem obudzi się zje i nie śpi godzinę. Wstaje różnie czasem o 6 czasem o 8 chociaż ostatnio jakoś tak szybciej co mnie nie pociesza.

 

Zęby mamy dwa na dole ale i góry już ma miękkie opuchnięte dziąsła. I ma jakby lekki katarek i kaszel od sliny więc myślę że na dniach wyjadą bo tak miał z dolnymi.

I jest strasznie marudny.

 

Za to mamy problem z ubieraniem wyjście na dwór to masakra jestem cała mokra zanim wyjedziemy. A mały spocony od płaczu nie lubi się ubrać a kombinezon parzy.

 

W poniedziałek mamy wizytę u chirurga bo Oliwierowi wyszło cos na szyji myślam na początku że to brodawka ale potem na tym zrobił się strupek i ciągle sobie to podrażnia pediatra nie wie co to jest może włókniak dała maść antybiotyk. Pewnie będzie to do usunięcia bo jest w takim miejscu że sobie to ciągle haczy.

Podziwiam że chodzisz na basen w taką pogodę z małą. Ja bym się bała ze zachoruje.

 

 

Dokładnie 07.12 kończy 8 miesięcy. 

Ja to mówię że każde dziecko rozwija się w swoim czasie. 

Czasami wolałabym żeby jeszcze grzecznie sobie leżała 😅

 

No właśnie nie wiem czy nie będziemy musieli zrezygnować z basenu, bo miała ten katar i kaszel i ząb wyszedł i nie wiemy co jest przyczyną (bo jak zaczelismy chodzić na basen zaraz zaczęły zęby wychodzić i zaczęły tez się przygody z katarem i kaszelam) ale u lekarza jak byliśmy osluchowo wszystko w porządku ,dwa tygodnie nie byliśmy . Już jest ok. I się zastanawiam czy pójść i zobaczyć czy wróci katar czy nie. 

 

Chyba dobrze ze usuną bo tak mielibyście ciągle jakieś problemy z tym. Ja tak miałam z pieprzykiem co chwila mi krew leciała i piekł mnie bo haczyłam jak nie bluzka to nawet gąbka do mycia 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej dziewczyny, moja Antosia wczoraj skończyła 8 miesięcy , chodzi przy meblach, raczkuje , siada ale jeszcze nie w pełni z podparciem 😊 Ma dwa ząbki. Ogólnie rozszerzamy dietę od 6 miesiąca i idzie raz lepiej raz gorzej, teraz mała ma wysypkę chyba po pomidorach 🤷‍♂️ Jak Wam idzie rozszerzanie dietki ? Cały czas wisi mi na cycku. szybko mija ten czas  , zdecydowanie za szybko. A jeszcze niedawno pisałyśmy o fotelikach, wózkach i innych wyprawkowych sprawach 😊 zaglądam na forum ale się dawno dawno nie udzielałam nie mogłam znaleść chwili. Jak tam przygotowania do świat? Co tam szykujecie ciekawego od choinkę dla maluchów ? Jakie macie pomysłu na Dania na wigilie i święta dla maluchów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 10:22, Berenika88 napisał(a):

Dziewczyny, nie wiem, czy dobry temat wybrałam, ale chciałam wam się poradzić. Czy kaszel może być od ząbkowania?

 

Kasia to moje pierwsze dziecko i nie wiem już teraz, czy kaszel z ząbkowaniem jest powiązany.

U nas leży ząbkowaniu był tylko mocny katar i byłam u lekarza osłuchać mała bo odksztuszala ten katar co spływał do gardła. Myśle ze warto mimo wszystko jechać do pediatry niech sprawdzi bo nikt tu nie jest ci w stanie powiedzieć czy to przez zęby czy nie 🤷‍♂️❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...