Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał:

My tez zdecydowaliśmy o szczepionce 5 w 1 , to co tu piszecie utwierdza mnie właśnie w tym przekonaniu. U mojej małej tez zaczyna się trądzik niemowlęcy , proszę powiedz czegoś używasz na to? Czy jakaś szczególna higiena? Moja położna mówi , ze nic się z tym nie robi i sama nie wiem czy to tak zostawić. Na razie nie ma tego dużo ale martwię się , ze się rozhula bardzo na buźce. 😊  w poniedziałek była położna na drugiej wizycie i po żółtaczce nie już prawie śladu. Mała w końcu zaczęła przybierać na wadze. Urodziła się 3380 a po półtora tygodnia miała 3170 wiec cały czas na spadku. Zaczęłam ściągać mleko i po karmieniu piersią jeszcze karmiłam ja butelka swoim mleczkiem i wczoraj mała 3410 😍 cieszę się , ze w końcu się ta waga ruszyła bo martwiłam się bardzo. Zamawialiśmy pobranie krwi mobilne żeby sprawdzić poziom tej żółtaczki i rzeczywiście spada. Martwi mnie tylko to, ze cały czas dość mocno krwawię powiedzmy jak na początku miesiączki. Wczoraj wypadł ze mnie skrzep wielkości połowy pieści. Jeszcze tego nie konsultowałam z położna , sama nie wiem czy tak powinno być czy nie 🤷‍♂️ U mnie 2 tyg po porodzie a jak to jest u Was? 

Pediatra powiedział ze samo przejdzie tylko pare razy dziennie przemywać twarz przegotowaną ciepłą wodą moze byc z emolientem zeby zmyć nadmiar sebum który zatyka kanaliki łojowe. Gdyby zaczęło cieknąć ropą to juz jest stan zapalny i jest na to maść z antybiotykiem Detreomycyna 2% (ok 13zl), ale to kupimy jak bedzie trzeba. Po spacerku skóra zawsze wygląda lepiej. Chrostki schodzące pojawiają się w innym miejscu buźki, u nas w ciągu 3 dni zeszło z jednego oczka a pojawiły się na policzku. Na szczęście dziecka to nie boli/swędzi tylko poprostu jest takim słodkim muchomorkiem 😉

U nas Wiki ma 3.5tyg i od najniższej wagi przybrała 270g więc bardzo malutko mimo że dokarmiam ją moim mleczkiem. Po niej widac ze jest syta ale waga wolno idzie. Co tydzien mamy kontrolę u lekarza. Jak nie bedzie lepiej za tydzien to skierowanie na badania 😞 nie otwiera nam tez całego prawego oczka bo wychodziła twarzą i bardzo uciskała w oczko. W pt okulista, mam nadzieję że widzi na to oczko i to się unormuje bez żadnych zabiegów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewon napisał:

@Klaudia91d a jak rodziłaś naturalnie czy cc?  U mnie po 1 cc długo i mocno leciało, teraz pierwszy tydzien, teraz róznie. 

Moja też dostała jakieś wysypki moja położna kazała częściej myć buzie czystą wodą albo woda +mleko. U nas nie wiadomo co to ( mamy od przedwczoraj) jak będzie się utrzymywać mam pójść do pediatry. 

Rodziłam naturalnie ale miałam łyżeczkowanie bo nie urodziłam całego łożyska i tak się zastanawiam , ze może dlatego tak krwawię. Umowie sie na teleporade do ginekologa 😊 Kurcze chyba tez będę przemywać mlekiem a mieszasz mleko z woda. To nasze mleko to lek na wszysyko 😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, ewon napisał:

Spróbuj go zawijać w becik. Moja w dzień też mało śpi, nadrabia na spacerze. 

 

Co do szczepień moich chłopaków szczepilam na NFZ  i wszystko było dobrze  i teraz też będę tak szczepić. Tylko na rota dodatkowo zaszczepię. 

 

U nas wagowo mała też bardzo ładnie nabiera masy 😆 w dniu wypisu 3090g przedwczoraj na wizycie 3906g

U nas młody w nocy śpi ładnie ale rano zawsze aktywny i na wieczór jak na spacerze pospi.

Noo 900g to nieźle ja tam karmisz xD my w piątek zobaczymy ile będzie. Na 3tyg było 3780 a spadkowa miał najniższa jakoś 3210. Idzie ładnie teraz po 33g na dobe. Zobaczymy ile będzie w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Enigma91 napisał:

U nas młody w nocy śpi ładnie ale rano zawsze aktywny i na wieczór jak na spacerze pospi.

Noo 900g to nieźle ja tam karmisz xD my w piątek zobaczymy ile będzie. Na 3tyg było 3780 a spadkowa miał najniższa jakoś 3210. Idzie ładnie teraz po 33g na dobe. Zobaczymy ile będzie w tym tygodniu.

Pięknie dzieciaczki Wam przybierają na wadze ❤️ Szybko ten czas mija Twoj maluch już będzie miał miesiąc 😱 moja mała dwa tygodnie a ja dziś tak leżałam i już przeżywałam ze ten rok minie tak szybko i trzeba będzie wracać do roboty 😅 niech ten czas wolniej mija. U nas mała tez  bardziej aktywna w dzień a w nocy zależy czy jest w swoim łóżeczku czy ze mną w łóżku 😅 ciężko nam wychodzi to spanie oddzielnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Pięknie dzieciaczki Wam przybierają na wadze ❤️ Szybko ten czas mija Twoj maluch już będzie miał miesiąc 😱 moja mała dwa tygodnie a ja dziś tak leżałam i już przeżywałam ze ten rok minie tak szybko i trzeba będzie wracać do roboty 😅 niech ten czas wolniej mija. U nas mała tez  bardziej aktywna w dzień a w nocy zależy czy jest w swoim łóżeczku czy ze mną w łóżku 😅 ciężko nam wychodzi to spanie oddzielnie. 

 

No nie wiem kiedy ten miesiąc zleciał. Zaraz będzie drugi, trzeci, roczek, 10 lat, 18...

My się właśnie kąpaliśmy, zostawiłam młodego w jego pokoju w dużym łyżeczki jego a tam leży jego oball.

Wracam z wanienka i słyszę że coś grzechocze. Patrzę a Alex złapał sobie oball i się bawi ,❤️

Faktycznie te piłeczki są magiczne do nauki chwytania, nie myślałam że już mogę mu ją dać, dobrze że wyszło przypadkiem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
40 minut temu, Kamilabe napisał:

Dziewczyny czy korzystacie z podgrzewacza do butelek ? Potrzebuję zamówić zeby podgrzewać swoje mleczko i nie wiem który. Zeby szybko grzał . Bo jak wkładam moje mleczko z lodówki do gorącej wody w miseczce to się wazy i kiśnie 😞

Hej ja uzywam Marki Avent od Philips. Jestem zadowolona. Tez odciagam swoje mleko i podgrzewam . Tez od tej firmy mam sterylizator i butelki. Jestem zadowolona. Kupilam w calym zestawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Kamilabe napisał:

Dziewczyny czy korzystacie z podgrzewacza do butelek ? Potrzebuję zamówić zeby podgrzewać swoje mleczko i nie wiem który. Zeby szybko grzał . Bo jak wkładam moje mleczko z lodówki do gorącej wody w miseczce to się wazy i kiśnie 😞

Ja mam Ligi ten z wyświetlaczem najnowszy jestem zadowolonabom jest potem do zupek też i sterylizuje butelki też. Fajna opcja jest taka że ustawiam 40 st i utrzymuje mi ta temperature i w nocy mam gotowe mleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Kamilabe napisał(a):

Dziewczyny czy korzystacie z podgrzewacza do butelek ? Potrzebuję zamówić zeby podgrzewać swoje mleczko i nie wiem który. Zeby szybko grzał . Bo jak wkładam moje mleczko z lodówki do gorącej wody w miseczce to się wazy i kiśnie 😞

My mamy od kogoś jakiś stary z canpolu i też daje radę. Ma jeszcze miseczkę żeby podgrzewać domowe zupki np. wydaje mi się że nie powinnaś grzać mleka prosto z lodówki, tylko wcześniej wyciągnąć na 30min. Tak na Hafiji chyba też podaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dzięki dziewczyny ! Tracę wiarę w moje cyce 😞 maka cały dzien płakała i poszła spać dopiero o osiemnastej i to też tylko na 0,5 h. W tym czasie postanowiłam odciągnąć jej pokarm i okazało się że z dwóch piersi mam tylko 30 ml. Nie dziwię się że płacze i nie chce cały dzień spać skoro po prostu jest Głodna. No trudno muszę podać modyfikowane ale Mimo wszystko w pierwszej kolejności będę dawać pierś a dopiero później robić kolejne mleko do butelki mam nadzieję że dzięki temu w końcu przybierze na wadze i porządnie się wyśpi a my razem z nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kamilabe napisał(a):

Dzięki dziewczyny ! Tracę wiarę w moje cyce 😞 maka cały dzien płakała i poszła spać dopiero o osiemnastej i to też tylko na 0,5 h. W tym czasie postanowiłam odciągnąć jej pokarm i okazało się że z dwóch piersi mam tylko 30 ml. Nie dziwię się że płacze i nie chce cały dzień spać skoro po prostu jest Głodna. No trudno muszę podać modyfikowane ale Mimo wszystko w pierwszej kolejności będę dawać pierś a dopiero później robić kolejne mleko do butelki mam nadzieję że dzięki temu w końcu przybierze na wadze i porządnie się wyśpi a my razem z nią

A pijesz felmatiker lub coś innego na rozkręcenie laktacji? Ja rozkrecilam sobie laktację właśnie felmatikerem 2 x dziennie plus ściągałam pokarm laktatorem po każdym karmieniu 7 min 5 min 3 min i jak na razie zalewa mnie fala mleka , zobaczymy na jak długo 😊a tez miałam tak, ze w najgorszy dzień ściągnęłam 15 ml z dwóch cycków 🤷‍♂️ Kiedy masz ta wizytę z mała z oczkiem ? Kurcze oby to samo zeszło. Może spróbuj karmić naprzemiennie trochę rozepchasz żołądek małej i wtedy będzie więcej przybierać bo będzie więcej potrzebować pokarmu. My tak robiliśmy z moja mała bo waga zaczęła spadać. Najpierw karmiłam cycem a później dawałam mleko z butelki dwoje 40 ml lub modyfikowane. Podziałało. Mała je jak smok ❤️ Teraz jesteśmy tylko na moim mleku ale w kryzysie mam kupione modyfikowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Klaudia91d napisał(a):

A pijesz felmatiker lub coś innego na rozkręcenie laktacji? Ja rozkrecilam sobie laktację właśnie felmatikerem 2 x dziennie plus ściągałam pokarm laktatorem po każdym karmieniu 7 min 5 min 3 min i jak na razie zalewa mnie fala mleka , zobaczymy na jak długo 😊a tez miałam tak, ze w najgorszy dzień ściągnęłam 15 ml z dwóch cycków 🤷‍♂️ Kiedy masz ta wizytę z mała z oczkiem ? Kurcze oby to samo zeszło. Może spróbuj karmić naprzemiennie trochę rozepchasz żołądek małej i wtedy będzie więcej przybierać bo będzie więcej potrzebować pokarmu. My tak robiliśmy z moja mała bo waga zaczęła spadać. Najpierw karmiłam cycem a później dawałam mleko z butelki dwoje 40 ml lub modyfikowane. Podziałało. Mała je jak smok ❤️ Teraz jesteśmy tylko na moim mleku ale w kryzysie mam kupione modyfikowane. 

Tak, pije fematiker ale raz dziennie, moze faktycznie pić więcej. Piję tez wiecejwody i wiecej jem bo tez moze to zaniedbałam. A ze ściąganiem po karmieniu to różnie bywa bo jak uda mi sie zeby usnęła to zwykła zdążę zjeść, usiąść na chwilę i się budzi lub co chwile trzeba wózkiem pobujać wiec zwykle wychodzi tak ze ściągam maks 2razy dziennie. Bo nawet jak juz usnie jak jest ktos w domu do pilnowania to ja pędzę na drzemkę bo bym wykorkowała. Dzisiaj to taka głodna była, ciągle marudna i jak wstała o 9 rano to usnęła dopiero 30 min temu 😞 ale zjadła cyca, 30odciagnietego, 60 sztucznego i pomęczyła sie z 30 in i dopiero usnęła. Pewnie biedna ze zmęczenia juz sama nie mogła usnąć a ja razem z nią jestem wykończona. Kupilismy bebiko komfort ale ma takie kawałeczki jak kasza manna i nie ma takiej piany jak w bebilon advance, mam nadzieje ze bedzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Do mam karmiących cycem. Czy wasze dzieciaczki tez robią kupkę zaraz po jedzeniu albo jeszcze w trakcie ? Mam wrażenie jakby córci to moje mleko poprostu przelatywało. Moze dlatego nie przybiera tak dobrze na wadze. Czy to normalne czy u Was tez tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Kamilabe napisał(a):

Do mam karmiących cycem. Czy wasze dzieciaczki tez robią kupkę zaraz po jedzeniu albo jeszcze w trakcie ? Mam wrażenie jakby córci to moje mleko poprostu przelatywało. Moze dlatego nie przybiera tak dobrze na wadze. Czy to normalne czy u Was tez tak ?

Jak byłam na swoim mleku i dokarmialam mm to Oliwier robił kupę kilka na dzień i w trakcie jedzenia. 

Teraz na samym mm robi 1 na dobę ale 2

To normalne że maluszki na kp tak kupkaja podczas karmienia.

Miał był podgrzewacz o nazwie Lovi wkradł mi się błąd 😁

8 minut temu, Kamilabe napisał(a):

Tak, pije fematiker ale raz dziennie, moze faktycznie pić więcej. Piję tez wiecejwody i wiecej jem bo tez moze to zaniedbałam. A ze ściąganiem po karmieniu to różnie bywa bo jak uda mi sie zeby usnęła to zwykła zdążę zjeść, usiąść na chwilę i się budzi lub co chwile trzeba wózkiem pobujać wiec zwykle wychodzi tak ze ściągam maks 2razy dziennie. Bo nawet jak juz usnie jak jest ktos w domu do pilnowania to ja pędzę na drzemkę bo bym wykorkowała. Dzisiaj to taka głodna była, ciągle marudna i jak wstała o 9 rano to usnęła dopiero 30 min temu 😞 ale zjadła cyca, 30odciagnietego, 60 sztucznego i pomęczyła sie z 30 in i dopiero usnęła. Pewnie biedna ze zmęczenia juz sama nie mogła usnąć a ja razem z nią jestem wykończona. Kupilismy bebiko komfort ale ma takie kawałeczki jak kasza manna i nie ma takiej piany jak w bebilon advance, mam nadzieje ze bedzie wszystko ok

My jesteśmy tylko na mm a mały nie chce spać sama nie wiem czy to kolki mama mi pomaga i mąż Bo by było ciężko. Zanim zaśnie po karmieniu to czasem 2h a czasem nie śpi do kolejnego. Bujam głaszcze śpi na rękach a jak tylko odkładam to się budzi i płacze niby się pręży głowę wygina do tyłu nogi podkurcza albo pręży ale nie wiem czy to kolki bo nie płacze cały czas.  Albo śpi o nagle płacz jakby czegoś się wystraszył sama już nie wiem czy coś jest nie tak jak myślicie? To kolki?

Bierzemy probiotyk i Espumisan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Kamilabe napisał(a):

Do mam karmiących cycem. Czy wasze dzieciaczki tez robią kupkę zaraz po jedzeniu albo jeszcze w trakcie ? Mam wrażenie jakby córci to moje mleko poprostu przelatywało. Moze dlatego nie przybiera tak dobrze na wadze. Czy to normalne czy u Was tez tak ?

Normalne, brzuszki maluszków lepiej pracują przy piersi i często bączki i kulki wychodzą łatwiej w czasie jedzenia 🙂 ja często dostawiaj jak mały się uspoki na chwilę jak ma problem z brzuszkiem, działa lepiej już kropelki 😉 tylko problem żeby na chwilę dziecko się uspokoiło bo takie płaczące ciężko dostawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 28.04.2021 o 17:52, Klaudia91d napisał(a):

Rodziłam naturalnie ale miałam łyżeczkowanie bo nie urodziłam całego łożyska i tak się zastanawiam , ze może dlatego tak krwawię. Umowie sie na teleporade do ginekologa 😊 Kurcze chyba tez będę przemywać mlekiem a mieszasz mleko z woda. To nasze mleko to lek na wszysyko 😅 

To może dobrze cię nie wyczyscili, lepiej sprawdzić.  Mi kazała zwykle mleko z wodą, ale koleżanka poleciła mi właśnie nasze mleko bez wody i mówi że jej córce pomogło tylko to bo strasznie ropialy jej oczka i kanaliki miała zapchane i dzięki temu jej pomogło. Także będę próbować też, bo raczej u nas to trądzik niemowlecy. 

 

12 godzin temu, Kamilabe napisał(a):

Do mam karmiących cycem. Czy wasze dzieciaczki tez robią kupkę zaraz po jedzeniu albo jeszcze w trakcie ? Mam wrażenie jakby córci to moje mleko poprostu przelatywało. Moze dlatego nie przybiera tak dobrze na wadze. Czy to normalne czy u Was tez tak ?

O tak czasem podczas jedzenia i taka bomba że przelatuje przez wszystko 😂 właśnie wczoraj kupiłam już mojej pampera 2 bo 1 za małe już 🙈  moja na początku każde karmienie kupa, i przewijałam przed i po karmieniu 🙉 teraz skończyła 3tyg to już trochę rzadziej robi ale jeszcze potrafi nawalic dwa razy  . Ale to normalne na KP.  Może twoja opija się wody na początku za dużo zamiast tego późniejszego mleka. Jeżeli nie mija więcej niż 3godz podawaj jej tego samego cyca nawet jak jest flak to ona będzie wyciągać mleko.  Albo odciciagaj do butelki i podawaj jej dodatkowo.  

 

U nas noce fajne choć zasypia o 21 , ale w dzień słabo śpi tylko u mamy na rękach 🙈 nawet bujaczek ja gryzie w dupke 😂😂  a od 12 do 16 jak jestem na spacerze to pośpi. 

Oby już pogoda się zrobiła. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, ewon napisał(a):

To może dobrze cię nie wyczyscili, lepiej sprawdzić.  Mi kazała zwykle mleko z wodą, ale koleżanka poleciła mi właśnie nasze mleko bez wody i mówi że jej córce pomogło tylko to bo strasznie ropialy jej oczka i kanaliki miała zapchane i dzięki temu jej pomogło. Także będę próbować też, bo raczej u nas to trądzik niemowlecy. 

 

O tak czasem podczas jedzenia i taka bomba że przelatuje przez wszystko 😂 właśnie wczoraj kupiłam już mojej pampera 2 bo 1 za małe już 🙈  moja na początku każde karmienie kupa, i przewijałam przed i po karmieniu 🙉 teraz skończyła 3tyg to już trochę rzadziej robi ale jeszcze potrafi nawalic dwa razy  . Ale to normalne na KP.  Może twoja opija się wody na początku za dużo zamiast tego późniejszego mleka. Jeżeli nie mija więcej niż 3godz podawaj jej tego samego cyca nawet jak jest flak to ona będzie wyciągać mleko.  Albo odciciagaj do butelki i podawaj jej dodatkowo.  

 

U nas noce fajne choć zasypia o 21 , ale w dzień słabo śpi tylko u mamy na rękach 🙈 nawet bujaczek ja gryzie w dupke 😂😂  a od 12 do 16 jak jestem na spacerze to pośpi. 

Oby już pogoda się zrobiła. 

 

 

U nas tez teraz najlepsze spanie na spacerach 🙂 wieczorem od 2 dni musi się na tulaska wyciszyć i spać brzuch do brzucha. Później w nocy już jest ok i śpi w swojej dostawce. Już się boje co będzie za tydzień jak będzie pierwszy duży skok rozwojowy. Chociaż czasem mam wrażenie że już mu się zaczyna. Muszę zebrać energię w tym tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Enigma91 napisał(a):

U nas tez teraz najlepsze spanie na spacerach 🙂 wieczorem od 2 dni musi się na tulaska wyciszyć i spać brzuch do brzucha. Później w nocy już jest ok i śpi w swojej dostawce. Już się boje co będzie za tydzień jak będzie pierwszy duży skok rozwojowy. Chociaż czasem mam wrażenie że już mu się zaczyna. Muszę zebrać energię w tym tyg.

Moja wieczorem po jedzonku do łóżeczka, muzyczka i głaskanie po główce i  tak zasypia. 

No u nas lada moment pyknie miesiąc 🙈   ale Martunia nie lubi leżeć na brzuszku  😣  3min i pisk mamy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

Jak byłam na swoim mleku i dokarmialam mm to Oliwier robił kupę kilka na dzień i w trakcie jedzenia. 

Teraz na samym mm robi 1 na dobę ale 2

To normalne że maluszki na kp tak kupkaja podczas karmienia.

Miał był podgrzewacz o nazwie Lovi wkradł mi się błąd 😁

My jesteśmy tylko na mm a mały nie chce spać sama nie wiem czy to kolki mama mi pomaga i mąż Bo by było ciężko. Zanim zaśnie po karmieniu to czasem 2h a czasem nie śpi do kolejnego. Bujam głaszcze śpi na rękach a jak tylko odkładam to się budzi i płacze niby się pręży głowę wygina do tyłu nogi podkurcza albo pręży ale nie wiem czy to kolki bo nie płacze cały czas.  Albo śpi o nagle płacz jakby czegoś się wystraszył sama już nie wiem czy coś jest nie tak jak myślicie? To kolki?

Bierzemy probiotyk i Espumisan. 

Hej mysle ze to kolki. Moj maly mial dzisiaj w nocy i rano. Wkroczyl w 3 tydzien i czasem pojawiaja sie kolki. Ja podaje kropelki. Podobne jak espumisan i bol przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 godzin temu, Kamilabe napisał(a):

Do mam karmiących cycem. Czy wasze dzieciaczki tez robią kupkę zaraz po jedzeniu albo jeszcze w trakcie ? Mam wrażenie jakby córci to moje mleko poprostu przelatywało. Moze dlatego nie przybiera tak dobrze na wadze. Czy to normalne czy u Was tez tak ?

Tak moj maly czesto Robi kupke i takze bardzo czesto w trakcie jedzenia. Czasami tez w trakcie przebierania. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 godzin temu, Kamilabe napisał(a):

Dzięki dziewczyny ! Tracę wiarę w moje cyce 😞 maka cały dzien płakała i poszła spać dopiero o osiemnastej i to też tylko na 0,5 h. W tym czasie postanowiłam odciągnąć jej pokarm i okazało się że z dwóch piersi mam tylko 30 ml. Nie dziwię się że płacze i nie chce cały dzień spać skoro po prostu jest Głodna. No trudno muszę podać modyfikowane ale Mimo wszystko w pierwszej kolejności będę dawać pierś a dopiero później robić kolejne mleko do butelki mam nadzieję że dzięki temu w końcu przybierze na wadze i porządnie się wyśpi a my razem z nią

Hej ja rozkrecilam laktacje odciagajac mleko elektrycznym laktatorem. Teraz mam go sporo. Nie mialam pierwsze 3dni w szpitalu i dokarmialam mieszanka. W domu stosuje laktatoror i sprawdzam Ile odciagam i Ile pije maly. W razie koniecznosci podaje mieszanke. Dzieki temu maly  przybral. Wazyl OK 3550 przy wypisie a waga urodzeniowa byla 4 kg. Dzisiaj Po 16 dniach od porodu 4350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny karmiace cycem czy stosujecie jakas diete dla k p? Ja nie, Ale moj maly dostal kolki i zastanawialam sie czy moze cos zle robie. Nie stosuje diet karmiacych mam.

 

 Wg. zalecen szpitala moge jesc wszystko..... Moze jednak powinnam czegos unikac? Mama mnie dzisiaj pytala czy uwazam na to co jem. Staram sie zdrowo i to wszystko. Pijecie kawe ? Ja jedna na dzien. Czy moze to byc szkodliwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, Anka 32 napisał(a):

Hej mysle ze to kolki. Moj maly mial dzisiaj w nocy i rano. Wkroczyl w 3 tydzien i czasem pojawiaja sie kolki. Ja podaje kropelki. Podobne jak espumisan i bol przechodzi

Może nie koniecznie kolki ale napewno brzuszek go boli i go budzi bo dziś go obserwowalam. Pobudka jęk prężenie puścił gaz i już lepiej mu było . Termoforek trochę nam pomoga. Jakie kropelki używasz?

Ja od dziś daje leki homeopatuczne na kolki do mleka.

3 godziny temu, ewon napisał(a):

Moja wieczorem po jedzonku do łóżeczka, muzyczka i głaskanie po główce i  tak zasypia. 

No u nas lada moment pyknie miesiąc 🙈   ale Martunia nie lubi leżeć na brzuszku  😣  3min i pisk mamy.  

 

U nas Oliwier też nie lubi chwilę polezy i już z pisk.

Zazdroszcze że tak ładnie zasypia j nas nie mam codziennie kąpieli bo to zależy czy będzie spał czy nie bo czasem jest wykończony tym płaczem że go nie budzę na kąpiel bo mi go szkoda.

Przez ten ból brzucha nie mamy stałych por do spania bo nie wiadomo kiedy mały usnie po karmieniu. Spacery też słabo bo jak brzuszek boli to nie chce leżeć w wózku.

Mamy jutro 3 tyg ale jestem zmęczona i jest ciężko. Przez to że Oli nie może spać , poleżeć tez nie bo już płacze , muszę go nosić i nic nie mogę zrobić. 

Mam nadzieję że szybko to minie bo się wskoczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Anka 32 napisał(a):

Dziewczyny karmiace cycem czy stosujecie jakas diete dla k p? Ja nie, Ale moj maly dostal kolki i zastanawialam sie czy moze cos zle robie. Nie stosuje diet karmiacych mam.

 

 Wg. zalecen szpitala moge jesc wszystko..... Moze jednak powinnam czegos unikac? Mama mnie dzisiaj pytala czy uwazam na to co jem. Staram sie zdrowo i to wszystko. Pijecie kawe ? Ja jedna na dzien. Czy moze to byc szkodliwe? 

Moja mała od wczoraj ma kołki, płacze, przy każdym pierdku albo kupię płacze , pręży się 😱 aż dziś poleciały mi łzy z bezsilności. Od rana w końcu udało mi się ja uspac. A dziś moj mąż idzie na pepkowe wiec zostaje sama na noc bo jak wróci to będzie do niczego. Zastanawiam się co kupić espumisan czy digoflor na te dolegliwości 🤷‍♂️ Ja tez nie mam diety , unikam nabiału ale to położna poleciła bo mała miała zielona kupę. Rzeczywiście teraz jest żółta bardziej kupa. Zastanawiam się czy może nie spróbować jeść bardziej lajtowo może to pomoże ba brzuszek. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...