Skocz do zawarto┼Ťci

Kwietni├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusie
13 minut temu, ewon napisał(a):

Na warsztatach poleca┼éa tkane bawelna, albo bawe┼éna z lnem albo bambusem ( dobre na lato) . Ale te┼╝ m├│wi┼éa ┼╝e ka┼╝dy musi podpasowac do siebie.┬á Elastycznych nie poleca┼éa wszczeg├│lnosci jak dziecko jest ruchliwe bo jest jak w gumie w gumie wtedy. Np firmy Lennylamb, litle frog . Na olx mo┼╝na kupi─ç na pocz─ůtek uzywan─ů aby sprawdzic czy dziecko lubi. M├│wi┼éa ┼╝e w┼éa┼Ťnie przy ko┼ékach s─ů pomocne.┬á S─ů te┼╝ te k├│┼ékowe ale po d┼éu┼╝szym noszeniu ci─Ö┼╝szego dziecka mog─ů bole─ç ramiona ( to ta co przez jedno rami─Ö przechodzi - ale ┼éatwo dziecko z niej wyci─ůgn─ů─ç ) .

A jaka ty masz?

Powiedzcie mi byłam na usg bioderek mały płakał i nie zrozumiałam go do końca. Wszystko ok mamy . Mamy do końca czerwca pieluchowac na noc czyli wkładać pieluchę tetrowa dodatkowo na noc i w weekendy i brać podwojenie wit D podwojenie.  

I w┼éa┼Ťnie tu pytanie czy mam wtedy na kontrol─Ö za miesi─ůc czy nie jak to jest?┬á

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

• Mamusie
W dniu 22.05.2021 o 08:28, Klaudia91d napisał(a):

Tak zrobie masz racje ­čśů i co poprostu przecierali┼Ťmy twarz ?┬á

Ja rozrabialam troch─Ö w kubku z wod─ů jeszcze i maczalam wacik i po bu┼║ce i zostawia┼éam mu to na bu┼║ce. K─ůpa┼éam w krochmalu tylko raz jak mu si─Ö teraz w weekend pupa odparzyla po podr├│┼╝y do dziadk├│w. Tylko si─Ö utwierdzi┼éam ┼╝e musz─Ö walczy─ç o pieluchy wielorazowe, bo mimo ┼╝e w po┼éowie drogi go wyj─Ö┼éam z auta i przebra┼éam pieluch─Ö, w trasa by┼éa 3,5h wi─Öc wi─Öcej jak 2h nie mia┼é pampersa na sobie to si─Ö odparzyl w foteliku pierwszy raz od urodzenia.

W dniu 22.05.2021 o 09:33, Agnieszka5g napisał(a):

Moja mama się tez opiekuje małym ale wiadomo w jednym domu to nawet spać nie mogę jak płacze wiadomo.

Jaka chust─Ö polecasz? Jakiej firmy?

U nas ewidentnie xkay czas ten brzuszek i mo┼╝e dlatego on tak ci─ůgle p┼éacz─Ö. Dzisiaj rano p┼éaka┼é a┼╝ si─Ö zanosi┼é m─ů┼╝ go ponosi┼é i 2 razy mu si─Ö odbi┼éo mimo ┼╝e po karmieniu te┼╝ si─Ö odbi┼éo i dopiero usn─ů┼é maluszek.┬á

Dostali┼Ťmy zag─Öszczacz.do mleka na ulewania mozne ma refluks ukryty. Dawa┼éam mu co drugie jedzenie ┼╝eby nie mia┼é zaparc narazie nie ma wi─Öc b─Öd─Ö dawa─ç co karmienie

Lanny Lamb ma bardzo dobre chusty i cenowo ok.

W dniu 22.05.2021 o 19:59, Agnieszka5g napisał(a):

A jaka ty masz?

Powiedzcie mi byłam na usg bioderek mały płakał i nie zrozumiałam go do końca. Wszystko ok mamy . Mamy do końca czerwca pieluchowac na noc czyli wkładać pieluchę tetrowa dodatkowo na noc i w weekendy i brać podwojenie wit D podwojenie.  

I w┼éa┼Ťnie tu pytanie czy mam wtedy na kontrol─Ö za miesi─ůc czy nie jak to jest?┬á

My mamy ko┼éowa u┼╝ywana. Na pocz─ůtek super bo prosta w obs┼éudze i na niemowlaka jest ok. Wi─Öksze dziecko ko┼éo 10kg ju┼╝ troch─Ö ci─ů┼╝y na jedno rami─Ö, ale my jak zacznie Alex siada─ç raczej ju┼╝ si─Ö nie b─Ödziemy chustowac tylko przejdziemy na noside┼éka, wiec nie kupowa┼éam zwyk┼éej ­čÖé mamy z Lanny Lamb u┼╝ywana.

Najlepiej kupi─ç u┼╝ywan─ů, bo jest z┼éamana i pomoc du┼╝o lepiej si─Ö wi─ů┼╝e. Tak┼╝e pomys┼é czy chcesz zwyk┼éa czy ko┼éowa i szukaj na Vinted albo olx. Dla noworodka wa┼╝ne te┼╝ ┼╝eby nie by┼éa za grubo tkana. Lanny Lamb ma spoko bo te dla niemowlak├│w nazywaj─ů si─Ö moja pierwsza chusta wi─Öc nie trzeba my┼Ťle─ç ­čśü my w pi─ůtek w┼éa┼Ťnie bierzemy chust─Ö nasza do fizjoterapeuty i b─Ödzie nas poprawia─ç ÔŁĄ´ŞĆ

dziwne z tymi bioderkami ┼╝e ok a ka┼╝e pieluchowac...pewnie lepiej i┼Ť─ç jeszcze na kontrol─Ö albo skonsultowa─ç to z innym specjalist─ů, a w ksi─ů┼╝eczce nic nie wpisal?┬á

u nas powiedzia┼é ┼╝e jest wszystko ok i ┼╝e nawet nie musimy i┼Ť─ç na drug─ů kontrol─Ö, wi─Öc druga chyba nawet jak jest ok to cz─Östo jest┬á

Nam powiedzia┼é ┼╝e obraz jest tak dobry, ┼╝e on nie zaleca drugiej wizyty, ale jak nas co┼Ť b─Ödzie niepokoi─ç to oczywi┼Ťcie zaprasza┬á­čÖé

Edytowane przez Enigma91
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał(a):

Jakim tokiem szczepicie swoje dzieciaczki?

My mieli┼Ťmy szczepic na NFZ, ale nam panie od szczepie┼ä wyja┼Ťni┼éy r├│┼╝nice w ksztuscu w 5w1 i zdecydowalismy si─Ö na 5w1. Po drodze jeszcze wysz┼éo to troch─Ö mniejsze napi─Öcie u Alexa wi─Öc tym bardziej pediatra pochwali┼éa nasz wyb├│r. Pneomoki te┼╝ p┼éatne szczepimy, bo to 3 szczepy wi─Öcej z czego 2 pono─ç s─ů cz─Östo spotykane w Polsce.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie

Jakim tokiem szczepicie swoje dzieciaczki?

My w┼éa┼Ťnie po szczepieniu dzisiaj 6w1┬á

Miał odczyn na jednej nóżce i lekki obrzęk ale zeszło. Zobaczmy jak dalej.

Ale pisk był niesamowity jak co kuli dobrze.ze wzięłam te dwa wkucia tylko bo az serce mi pękało. Nie wytrzymałabym 4

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
6 godzin temu, Anka 32 napisał(a):

Czesc dziewczyny, zauwazylam ze moj maluszek ma lekko biale podniebieniu i takze jezyczek. Czy to jest od mleka,? Czy Wasze malenstwa tez tak maja? Lekarz widzial nie zwrocil na to uwagi. 

U nas jest czasem jak Alex uleje. Co kilka dni czyszcz─Ö mu dziaselka i j─Özyczek gazikiem ja┼éowym bardzo to lubi o dziwo, my┼Ťla┼éam ┼╝e b─Ödzie problem ­čÖé

na szkole rodzenia polecali nam codziennie, ale jako┼Ť nie mam do tego g┼éowy ­čÖł

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
1 godzinę temu, Anka 32 napisał(a):

Czy badacie dziecku wedzidelko ? 

Sprawdzali mi w szpitalu, pilnowa┼éam i dopytalam kilka razy w czasie obchodu czy jest ok pediatry, po┼éo┼╝nej i cdl ­čÖé nienie mamy problem├│w z karmieniem i chwytaniem piersi wi─Öc ju┼╝ nie sprawdzam.

A macie problem z chwytaniem piersi, ┼╝e o tym my┼Ťlisz?

Odno┼Ťnik do komentarza

7 godzin temu, Enigma91 napisał(a):

Wszystkiego najlepszego i spokojnych nocy drogie mamusie w nasz pierwszy Dzie┼ä Mamy ÔŁĄ´ŞĆ

Dzi─Ökuje ÔŁĄ´ŞĆ I Tobie tez tez wszystkiego dobrego w ┬ápierwszy dzie┼ä mamy ! Jak tam Wasz dzie┼ä mija? Ja dzi┼Ť dosta┼éam super prezent od Antosi prosto z serca da┼éa mi si─Ö wys┼éa─ç. ┬áSpa┼éy┼Ťmy do od 22 do 10 ­čś▒­čś▒ obudzi┼éa si─Ö 3 razy na cyca w┬átrakcie i w trakcie zmiana pampersika.┬áJa wsta┼éam o 10 a ona do 10.30 jeszcze spa┼éa ­čśů ÔŁĄ´ŞĆ Ojj jakby tak bylo codziennie , mo┼╝na pomarzy─ç ­čśů jaki rozmiar ubranek nosz─ů Wasze maluszki ? Moja urodzi┼éa si─Ö 55 cm teraz ma r├│wno 6 tygodni i nosi 62 ale jest na styk. I tak my┼Ťle , ze do┼Ť─ç szybko wejdzie w 68 ­čś▒ ja w┼éa┼Ťnie szukam maty edukacyjnej dla ma┼éej na dzie┼ä dziecka ÔŁĄ´ŞĆ I ogarniam rzeczy na wyjazd na Mazury , za tydzie┼ä mamy pierwsza wsp├│lna pozdroz troch─Ö si─Ö stresuje jak to b─Ödzie. @Enigma91┬áa jak Wam min─Ö┼éa podroz ma┼éy p┼éaka┼é czy by┼é grzeczny. Ja mam problem bo jak jad─Ö z tylu mam chorob─Ö lokomocyjna i chyba wole prowadzi─ç ­čśů­čśů┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
16 minut temu, Klaudia91d napisał(a):

Dzi─Ökuje ÔŁĄ´ŞĆ I Tobie tez tez wszystkiego dobrego w ┬ápierwszy dzie┼ä mamy ! Jak tam Wasz dzie┼ä mija? Ja dzi┼Ť dosta┼éam super prezent od Antosi prosto z serca da┼éa mi si─Ö wys┼éa─ç. ┬áSpa┼éy┼Ťmy do od 22 do 10 ­čś▒­čś▒ obudzi┼éa si─Ö 3 razy na cyca w┬átrakcie i w trakcie zmiana pampersika.┬áJa wsta┼éam o 10 a ona do 10.30 jeszcze spa┼éa ­čśů ÔŁĄ´ŞĆ Ojj jakby tak bylo codziennie , mo┼╝na pomarzy─ç ­čśů jaki rozmiar ubranek nosz─ů Wasze maluszki ? Moja urodzi┼éa si─Ö 55 cm teraz ma r├│wno 6 tygodni i nosi 62 ale jest na styk. I tak my┼Ťle , ze do┼Ť─ç szybko wejdzie w 68 ­čś▒ ja w┼éa┼Ťnie szukam maty edukacyjnej dla ma┼éej na dzie┼ä dziecka ÔŁĄ´ŞĆ I ogarniam rzeczy na wyjazd na Mazury , za tydzie┼ä mamy pierwsza wsp├│lna pozdroz troch─Ö si─Ö stresuje jak to b─Ödzie. @Enigma91┬áa jak Wam min─Ö┼éa podroz ma┼éy p┼éaka┼é czy by┼é grzeczny. Ja mam problem bo jak jad─Ö z tylu mam chorob─Ö lokomocyjna i chyba wole prowadzi─ç ­čśů­čśů┬á

Alex te┼╝ chyba ogarn─ů┼é ┼╝e jest ┼Ťwi─Öto, po 7 zjad┼é i spa┼é prawie do 12. Zd─ů┼╝y┼éam si─Ö wyk─ůpa─ç, ┼Ťci─ůgn─ů─ç troch─Ö mleka, ogarn─ů─ç w┼éosy, nawet pomalowa─ç si─Ö, zje┼Ť─ç ┼Ťniadanie, wstawi─ç pranie i dopiero zacz─ů┼é si─Ö kr─Öci─ç i budzi─ç. P├│┼║niej zjad┼é z 30-40min sobie jad┼é na le┼╝─ůco powoli i jeszcze chwil─Ö pospal. Ja troch─Ö ogarn─Ö┼éam w kuchni i poszli┼Ťmy na spacer ze szwagierka i psem. P├│┼║niej ciasto u te┼Ťciowej i kawa i jak m─ů┼╝ sko┼äczy┼é prac─Ö pojechali┼Ťmy ze znajomymi si─Ö spotka─ç nad jezioro bo ich m┼éody te┼╝ zasn─ů┼é i poszli na spacer ­čÖé teraz jeszcze ┼Ťpi po wyje┼║dzie nad jeziorko

U nas trasa super, Alex uwielbia je┼║dzi─ç autem jak tylko auto rusza to on zaraz zasypia. Przespal nam ca┼é─ů drog─Ö. W po┼éowie stan─Öli┼Ťmy ┼╝eby co┼Ť zje┼Ť─ç w Macu to go przewinelam, zjad┼é troch─Ö on te┼╝ cyca i poszed┼é dalej spa─ç w aucie.

W drodze powrotnej go nie wybudzalismy już, bo 3 noc trochę odchorowal u dziadków emocje i nam nic nie spal, więc ja odpoczywałam w trasie po pilnowaniu go w nocy i on też odsypiał.

Ja nie jezdze z nim z tyłu w ogóle bo ponoc to mniej bezpiecznie. Jeździmy oboje z przodu, a Alex na tyle plus obok box psów.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
W dniu 22.05.2021 o 19:59, Agnieszka5g napisał(a):

A jaka ty masz?

Mam lidlow─ů i nawet ok, ale strasznie nam gor─ůco w niej i zakupi┼éam na olx little frog bawe┼éna plus bambus - dzisiaj wypra┼éam i czekam a┼╝ wyschnie ­čśü i b─Öd─Ö dalej cwiczyc ­čÖé

te ko┼éowe spoko ale w┼éa┼Ťnie ramiona bol─ů bo jakby┼Ť ciezk─ů torb─Ö nosi┼éa ca┼éy dzie┼ä( dla mamy nie zbyt dobra opcja)┬á

W dniu 25.05.2021 o 15:04, Anka 32 napisał(a):

Czy badacie dziecku wedzidelko ? 

U nas bada┼éa w szpitalu laktatorka i m├│wi┼éa ┼╝e lekko przykr├│tkie ale mo┼╝e wy─çwiczy─ç ma┼éa, ┼╝e nie trzeba podcina─ç. I faktycznie wyci─ůga ten j─Özyczek mocniej.┬á

Moja dzisiaj ma┼éo spa┼éa bo przez tatusia rozregulowal si─Ö dzie┼ä i ma┼éa by┼éa dzisiaj mega p┼éacz─ůca i tylko na r─Ökach, a┼╝ p┼éaka─ç mi si─Ö chcia┼éo . Dopiero usn─Ö┼éa. Tak┼╝e id─Ö si─Ö wyk─ůpa─ç bo rano pewnie nie da. Bo jak spa┼éa do 8-9 to teraz po 7 ju┼╝ wstaje i nie ┼Ťpi do 12 ­čÖł┬á no o 10 przysnie przy cycu ale jak odk┼éadam to oczy jak 5z┼é ­čÖë

┼╗ycz─Ö wam mi┼éej nocy w ten ┼Ťwi─ůteczny dzionek ­čśŐ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie

Dzi─Ökuj─Ö u nas pierwszy dzie┼ä mamy min─ů┼é tak sobie ­čĄŚ

Chyba znamy przyczyn─Ö boli brzuszka Oli ma chyba refluks bo jak u┼╝ywamy Nutrition to jest lepiej. Ze spaniem w ci─ůgu dnia te┼╝ lepiej ale za to noc ju┼╝ gorzej i jako┼Ť wiecz├│r si─Ö nam przestawi┼é mo┼╝e to przez to ┼╝e w ci─ůgu dnia wiecej ┼Ťpi. Kolki te┼╝ od 2 dni jakby du┼╝o mniejsze nie chce chwali─ç bo wiadomo.

Dzisiaj przysz┼éa chusta . Kupi┼éam na vinted tkana lennylamb by┼éa przymiarka nawet zasn─ů┼é w niej zobaczymy jak b─Ödzie przy p┼éaczu. Musz─Ö po─çwiczy─ç zak┼éadanie bo trzeba mie─ç wpraw─Ö.

@Enigma91┬ázazdroszcze wycieczek i spacer├│w ja ze swoim to nigdzie nie jedziemy bo on ci─ůgle p┼éaka┼é wyj┼Ťcie na ogr├│d graniczy┼éo z cudem bo co wysz┼éam to ryk albo chwil─Ö pospal i brzuch go budzi┼é. A gdzie spacer. A o spaniu i kogo┼Ť to mo┼╝na pomarzy─ç.

Jak mieli┼Ťmy go┼Ťci w niedziel─Ö do ma┼éego to na pocz─ůtkku by┼é spokojny ale jak ju┼╝ za d┼éugo nie spa┼é bo za du┼╝o i g┼éo┼Ťno to p┼éacz.noe m├│g┼é zasnac. To wynios┼éam go do mamy na d├│┼é ale i tak by┼é niespokojny.

Odno┼Ťnik do komentarza

10 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

Dzi─Ökuj─Ö u nas pierwszy dzie┼ä mamy min─ů┼é tak sobie ­čĄŚ

Chyba znamy przyczyn─Ö boli brzuszka Oli ma chyba refluks bo jak u┼╝ywamy Nutrition to jest lepiej. Ze spaniem w ci─ůgu dnia te┼╝ lepiej ale za to noc ju┼╝ gorzej i jako┼Ť wiecz├│r si─Ö nam przestawi┼é mo┼╝e to przez to ┼╝e w ci─ůgu dnia wiecej ┼Ťpi. Kolki te┼╝ od 2 dni jakby du┼╝o mniejsze nie chce chwali─ç bo wiadomo.

Dzisiaj przysz┼éa chusta . Kupi┼éam na vinted tkana lennylamb by┼éa przymiarka nawet zasn─ů┼é w niej zobaczymy jak b─Ödzie przy p┼éaczu. Musz─Ö po─çwiczy─ç zak┼éadanie bo trzeba mie─ç wpraw─Ö.

@Enigma91┬ázazdroszcze wycieczek i spacer├│w ja ze swoim to nigdzie nie jedziemy bo on ci─ůgle p┼éaka┼é wyj┼Ťcie na ogr├│d graniczy┼éo z cudem bo co wysz┼éam to ryk albo chwil─Ö pospal i brzuch go budzi┼é. A gdzie spacer. A o spaniu i kogo┼Ť to mo┼╝na pomarzy─ç.

Jak mieli┼Ťmy go┼Ťci w niedziel─Ö do ma┼éego to na pocz─ůtkku by┼é spokojny ale jak ju┼╝ za d┼éugo nie spa┼é bo za du┼╝o i g┼éo┼Ťno to p┼éacz.noe m├│g┼é zasnac. To wynios┼éam go do mamy na d├│┼é ale i tak by┼é niespokojny.

Ja staram si─Ö jak najwiecej chodzi─ç z ma┼éa do znajomych, rodziny┬ániestety mam w pobli┼╝u jest dosc┬ádaleko ale na┬ázakupy ja zabieram cz─Östo nie chce si─Ö ogranicza─ç ale powiem szczerze, ze lekko nie jest. P┼éacze chyba za du┼╝o bod┼║c├│w najcz─Ö┼Ťciej na zakupach jest niespokojna. W go┼Ťciach tez niekoniecznie chce spa─ç ­čśů dzi┼Ť mielismy i┼Ť─ç na obiad do restauracji ale pogoda niedopisuje. Zazdroszcz─Ö Ci , ze mo┼╝esz podrzuci─ç ma┼éa na d├│┼é do rodzic├│w to jest taka pomoc i wsparcie. Ja musz─Ö si─Ö tak nagimnastykowa─ç ┼╝eby si─Ö wykapa─ç albo i┼Ť─ç skorzysta─ç z toalety. ­čśů ju┼╝ mam my┼Ťli, zeby sprzedac chat─Ö w Gda┼äsku i wr├│ci─ç na Mazury bli┼╝ej rodziny. Nawet nie chodzi mi o pomoc ale o to, ze ma┼éa mia┼éaby dziadk├│w blisko i reszt─Ö rodziny.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

12 godzin temu, Enigma91 napisał(a):

Alex te┼╝ chyba ogarn─ů┼é ┼╝e jest ┼Ťwi─Öto, po 7 zjad┼é i spa┼é prawie do 12. Zd─ů┼╝y┼éam si─Ö wyk─ůpa─ç, ┼Ťci─ůgn─ů─ç troch─Ö mleka, ogarn─ů─ç w┼éosy, nawet pomalowa─ç si─Ö, zje┼Ť─ç ┼Ťniadanie, wstawi─ç pranie i dopiero zacz─ů┼é si─Ö kr─Öci─ç i budzi─ç. P├│┼║niej zjad┼é z 30-40min sobie jad┼é na le┼╝─ůco powoli i jeszcze chwil─Ö pospal. Ja troch─Ö ogarn─Ö┼éam w kuchni i poszli┼Ťmy na spacer ze szwagierka i psem. P├│┼║niej ciasto u te┼Ťciowej i kawa i jak m─ů┼╝ sko┼äczy┼é prac─Ö pojechali┼Ťmy ze znajomymi si─Ö spotka─ç nad jezioro bo ich m┼éody te┼╝ zasn─ů┼é i poszli na spacer ­čÖé teraz jeszcze ┼Ťpi po wyje┼║dzie nad jeziorko

U nas trasa super, Alex uwielbia je┼║dzi─ç autem jak tylko auto rusza to on zaraz zasypia. Przespal nam ca┼é─ů drog─Ö. W po┼éowie stan─Öli┼Ťmy ┼╝eby co┼Ť zje┼Ť─ç w Macu to go przewinelam, zjad┼é troch─Ö on te┼╝ cyca i poszed┼é dalej spa─ç w aucie.

W drodze powrotnej go nie wybudzalismy już, bo 3 noc trochę odchorowal u dziadków emocje i nam nic nie spal, więc ja odpoczywałam w trasie po pilnowaniu go w nocy i on też odsypiał.

Ja nie jezdze z nim z tyłu w ogóle bo ponoc to mniej bezpiecznie. Jeździmy oboje z przodu, a Alex na tyle plus obok box psów.

To super, ze lubi je┼║dzi─ç. ┬áJak du┼╝o je┼║dzicie to zawsze mniejsze ograniczenie i przyjemniejsze podr├│┼╝e.┬áAntosia chyba tez lubi ale na razie je┼║dzili┼Ťmy tyle co┬ápo mie┼Ťcie tylko wiec czasem jak stoimy w korku to si─Ö wkurza ale w czasie jazdy jest git ­čśŐ No w┼éa┼Ťnie ja si─Ö boje ze si─Ö zaksztusi ┬áa ja nie dam rady szybko zareagowa─ç jad─ůc z przodu- taka moja schiza ­čśů albo wyrzuci smoka w czasie jazdy i wtedy p┼éacze ze chce go spowrotem i nie ma zmi┼éuj ­čśŐ┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie

Da┼éy┼Ťcie smoczek dla swoich maluch├│w ?

Tak da┼éam u nas bez smoka by si─Ö nie obesz┼éo tym bardziej ┼╝e s─ů kolki.

Mieli┼Ťmy Lovli ale kupi┼éam BiBis i jest lepszy tak my┼Ťl─Ö Oli woli go lepiej i jest lzejszy.

Oliwier lubi je┼║dzi─ç autem┬á ┼Ťpi jedno dobre. Ja je┼╝d┼╝─Ö z ty┼éu chocia┼╝ nam chorob─Ö lokomocyjna i nie powinnam.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
12 godzin temu, Klaudia91d napisał(a):

Dali┼Ťmy po 3tyg, ale Alex jest ma┼éo smoczkowy. Rzadko kiedy ma taki czas ┼╝e go chce najcz─Ö┼Ťciej jak dajemy to nie ma ochoty. Dos┼éownie kilka razy w miesi─ůcu si─Ö zd─ů┼╝y┼éo ┼╝e chcia┼é.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
W dniu 26.05.2021 o 19:58, Klaudia91d napisał(a):

Moja wr─Öcz przeciwnie! Oczy otwarte od 4 ­čśů w sr bedzie 2miesi─ůc i nadal mam 56. Wczoraj by┼éy┼Ťmy na szczepieniu, tylko troch─Ö zap┼éaka┼éa, mia┼éa potem ospa┼éy dzien ale dzisiaj juz w normie czyli jak wsta┼éa o 7 tak od 9godzin nie ┼Ťpi ...┬á

Urosła 3cm (z 56-59cm) i na siatce centylowej to wysoko ale waga na skrajnym dole, przybrała tylko 700g.

tez planuj─Ö kupic mat─Ö edukacyjn─ů na dzien dziecka ­čÖé┬ápolecam tropikalny kas z Fisher Price, mieli moi bracia i kupowa┼éam tez chrze┼Ťniakowi i jest ekstra ­čÖé┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
W dniu 27.05.2021 o 08:33, Klaudia91d napisał(a):

Mi po┼éo┼╝ne w dniu porodu juz kaza┼éy dzwonic do m─Ö┼╝a po smoczka bo Wiki mia┼éa bardzo silny odruch ssania, Nuka nie wiedzia┼éa jak zlapac s teraz na Lovi ale po 10scwypluwa wiec nic z tego. O Bibs czyta┼éam bardzo duzo negatywnych opinii ze krzywi─ů zgryz wiec nie pr├│buj─Ö wiecie umie zrezygnowa┼éam. Poprostu uspokajam tul─ůc a moja dziewczynka uwielbia otula─ç di─Ö becikiemi chyba jej starczy

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...