Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży

Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusie

Co tam u was  kochane jaka to cisza zapadła? 

Chciałam się pochwalić że 10 sierpnia mamy 4 miesiące i dzisiaj właśnie Oliwier samodzielnie się przekręca z plecków na brzuszek narazie tylko z jednej strony ale i tak moja radość jest bezcenna. Tym bardziej że nie lubi leżeć na brzuchu a teraz jak to robi sam to o wiele dłużej leży 👍😁

Oczywiście gaworzy, piszczy przywołuje głosem do rozmowy i bardzo bardzo dużo się śmieje coraz częściej głośno 🤗

• 2 tygodnie później...
  • Mamusie
W dniu 4.08.2021 o 21:51, Agnieszka5g napisał(a):

Co tam u was  kochane jaka to cisza zapadła? 

Chciałam się pochwalić że 10 sierpnia mamy 4 miesiące i dzisiaj właśnie Oliwier samodzielnie się przekręca z plecków na brzuszek narazie tylko z jednej strony ale i tak moja radość jest bezcenna. Tym bardziej że nie lubi leżeć na brzuchu a teraz jak to robi sam to o wiele dłużej leży 👍😁

Oczywiście gaworzy, piszczy przywołuje głosem do rozmowy i bardzo bardzo dużo się śmieje coraz częściej głośno 🤗

Super 🙂

moja 07.08 skończyła 4 miesiące, ale jeszcze się nie przekręca - leniwa bestia 😂

za to wcina palce od nóg 😅 coraz lepiej jej wychodzi leżenie na brzuszku. Dużo gaworzy i nauczyła się piszczeć 🙉 aż głowa boli. 

i wychodzą nam dolne dwie jedynki 🙉

• Mamusie
4 godziny temu, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, kiedy planujecie dac malenstwu marchewke lub jakies warzywa?

My zaczniemy pewnie jakoś połowa września lub pod koniec września rozszerzenie. Na wakacjach skończy akurat 5 miesiący i jak wrócimy, ogarnę wszytko po powrocie to będziemy pewnie powoli startować koło 6 mca.

Na razie wczoraj zamówiłam właśnie sobie książki z blw i bbox że słomka.

Natomiast Alex dzisiaj chciał zjeść moja szklankę i później próbował z niej pić (już była pusta) więc chyba zamówię też od razu kubeczek bbox i w domu będzie dostawal chyba kubeczek a na wyjścia będziemy brać ten że słomka

W dniu 13.08.2021 o 14:29, ewon napisał(a):

Super 🙂

moja 07.08 skończyła 4 miesiące, ale jeszcze się nie przekręca - leniwa bestia 😂

za to wcina palce od nóg 😅 coraz lepiej jej wychodzi leżenie na brzuszku. Dużo gaworzy i nauczyła się piszczeć 🙉 aż głowa boli. 

i wychodzą nam dolne dwie jedynki 🙉

U nas tez juz dwie jedynki dolne na stanie. Jedna wyszła 11.08 druga 12.08 🙈

Alex za to żywe złoto przekręca się wiecznie już, zaczyna powoli pełzakowac 🙈

• Mamusie
W dniu 16.08.2021 o 17:57, Anka 32 napisał(a):

Hej dziewczyny, kiedy planujecie dac malenstwu marchewke lub jakies warzywa?

Już kupiłam marchewkę i dynie 😂 ale zaczniemy jak skończy 5miesiecy , bo na razie wprowadzam mm narazie raz dziennie. 

U nas Marta przewraca się na boki i próby siadania ma 🙈 z pozycji pół leżącej. Nadal czekamy na zęby, niestety mocno marudna jest przez to. Ale i tak bardzo kochana🥰 

Rośnie jak na drożdżach nosimy rozm. 74 i nie które 80 wchodzimy. 

• Mamusie

Ja już rozszerzylam dietę powoli po 4miesiącu narazie daje raz dziennie kleik ryżowy do mleka, i kupiłam z HiPP marchewkę i dynie i daje po kilka łyżeczek ale mały uczy się dopiero bo ciężko mu jeszcze idzie bo dużo wypluwa ale na spokojnie trenujemy.

U nas nie ma jeszcze zębów, ale za to przez 3 tyg była masakra skok rozwojowy dał się we znaki i chyba regres snu bo były problemy ze spaniem które i tak u nas kulało zawsze był płacz wszędzie było źle nawet bujanie na rękach był marudny już myślałam że może na zęby ale nic nie widać w buzi. Od 2 dni jakoś lepiej ale ewidentnie skoki u nas mega widać.

My umiemy przekręcać się z pleców na brzuszek narazie na jedną stronę na brzuszku dalej nie lubimy ale już nam lepiej trochę jak ciągle się przekręca najlepiej chciałby cały czas na rękach albo już siedzieć. Spacer nadal nie jest jakiś fajny bo długo nie usiedzi chyba że jakoś zaśnie to trochę się uda nawet do sklepu zajść ale jest ciężko ogólnie Oliwier jest mega wymagającym dzieckiem wszystko jest na 5 min i chce być ciągle zabawiamy przez nas czasem już nie mam siły po całym dniu.

• Mamusie

Moja zaczeła się przemieszczać 🙉 muszę uważać na nią. 

@Agnieszka5g   moja też tylko lubi byc u mnie. Na macie muszę siedzieć z nią. Odchodzę na chwilę jest krzyk 🙈 muszę być blisko niej cały  czas . Dobrze ze jeszcze średni syn na nią jakoś działa na chwilę to mogę się umyć . Myślałam że szybko wrócę do pracy ale nie wiem czy to się uda. Bo im bardziej kumata jest to bardziej przywiązana do mnie 🙈

• Mamusie
W dniu 20.08.2021 o 15:04, ewon napisał(a):

Moja zaczeła się przemieszczać 🙉 muszę uważać na nią. 

@Agnieszka5g   moja też tylko lubi byc u mnie. Na macie muszę siedzieć z nią. Odchodzę na chwilę jest krzyk 🙈 muszę być blisko niej cały  czas . Dobrze ze jeszcze średni syn na nią jakoś działa na chwilę to mogę się umyć . Myślałam że szybko wrócę do pracy ale nie wiem czy to się uda. Bo im bardziej kumata jest to bardziej przywiązana do mnie 🙈

Alexa też już nie można zostawić ani na chwilkę samego. Zaczął nam już pełzać, ale na razie jeszcze w przód nie ogarnia więc leci w tył i się denerwuje 😅 no i nasze dwa dolne żeby coraz większe rosną, także już coraz bardziej widać kasownik 🥰

Na szczęście zostaje bez problemu z mężem czy z teściową jak na razie więc możemy spokojnie gdzieś wyjść, ostatnie sumie pierwszy raz musiałam wrócić szybko do domu bo teściowa zadzwoniła że już nie chce butelki i od godziny nie może go uspokoić bo płacze strasznie i faktycznie się stęsknił już, ale wyjątkowo był kilka godzin z babcią rano i później wieczorem więc już było mu chyba faktycznie brak cycusia i bliskości mamy ❤️

• Mamusie
W dniu 28.08.2021 o 10:59, Enigma91 napisał(a):

Alexa też już nie można zostawić ani na chwilkę samego. Zaczął nam już pełzać, ale na razie jeszcze w przód nie ogarnia więc leci w tył i się denerwuje 😅 no i nasze dwa dolne żeby coraz większe rosną, także już coraz bardziej widać kasownik 🥰

Na szczęście zostaje bez problemu z mężem czy z teściową jak na razie więc możemy spokojnie gdzieś wyjść, ostatnie sumie pierwszy raz musiałam wrócić szybko do domu bo teściowa zadzwoniła że już nie chce butelki i od godziny nie może go uspokoić bo płacze strasznie i faktycznie się stęsknił już, ale wyjątkowo był kilka godzin z babcią rano i później wieczorem więc już było mu chyba faktycznie brak cycusia i bliskości mamy ❤️

Dotarliśmy wczoraj nad morze ❤️ Alex zachwycony, cały czas wszystko podziwia 🙂

nawet dzisiaj pierwszy raz stopy do buzi włożył, ciekawe czy to efekt słabo przespanej nocy. Od 20 do 1 pięknie padł po drodze i spacerze nad morze, a później 3h nie mogłam go do łóżeczka odłożyć 🙈

pozdrawiamy morsko nasze e-ciocie

IMG_20210830_145840.jpg

IMG_20210829_182310.jpg

• Mamusie

Hej dziewczyny 🙂

@Enigma91  ooo fajnie nad morzem wypoczywacie 🙂  Aleks jaki już duży chłopak 😍

Marta w końcu pomału robi przewroty na brzuch. Jak leży na półsiedząco robi atak i siada 🙈  i atakuje nam ręce 😆  dziąsła swędzą ale jeszcze zęby nie wyszły.

Jest bardzo kochana, śmieje się praktycznie cały czas. Pomału wprowadzam mm. Po 5mies spróbujemy pierwsze warzywka.  

ten czas tak zaiwania, dopiero co była w brzusiu a tu już za tydzień 5miesięcy.

Wrzucam zdjęcia ale nie wiem czy admin doda,bo widzę że poprzednie dalej na czerwono świecą 🙈

IMG_20210830_140259.jpg

IMG_20210809_144335.jpg

• Mamusie

Cześć Dziewczyny! 

@Enigma91 jak ogarnęliście podróż z małym bobem tyle km 🙈 ale zazdro, bo nam nie wypaliły w tym roku wakajki nad morzem. Mąż jak wyjechał na początku lipca, tak wraca dopiero jutro. A jutro mamy też podcięcie wędzidełka i nie wiadomo jakie nastroje będą po zabiegu 😐

Antośka ogarnęła już przewroty z wysokiego podporu na plecy i turla się teraz jak zawodowy komandos. Nie ma szans już jej gdzieś samej zostawić, chyba że na macie. Mamy już dwie dolne jedynki, aktualnie opadają emocje po skoku, regresie snu i ząbkowaniu. Miałyśmy 3 tygodnie niezłego rozpie%#lu. Mam nadzieję, że następne zęby pojawią się jak już będzie pełnoletnia i będę ją mogła oddelegować 'na swoje' 😅 po skoku zupełnie przeorganizowal nam się dzień i dziewczyna śpi tylko na brzuchu! jeszcze pogoda u nas fatalna i nawet nie ma szans wychylić nosa na dwór na kilka minut bo tak pada 😐20210829_150716.jpg20210821_182651.jpg20210825_161540.jpg

• Mamusie

U nas też jakoś leci w niedzielę mamy chrzciny. Oliwier jak narazie potrafi przewracać się na brzuszek jeszcze się nie turla . W nocy budzi się ok 2,3 na jedzenie i wstaje zazwyczaj 6.30. w dzień ma 4 drzemki o różnych długościach. Ale niestety przeste kolki jest przyzwyczajony do bujania i często śpi w dzień we wózku.

Dajemy już słoiczki z warzywami i owocami kaszkę i kleik wcina aż mu się uszy trzęsą 😁

Muszę go powoli przyzwyczaić spać w swoim pokoju w łóżeczku bo dostawka robi się mała chociaż to dla mnie wygoda bo jak marudzi w nocy to szybko smoka dam i szumisia włączę i śpi a tak to zanim dolece eh . Macie jakiś sposób jak szybko go przyzwyczaić?

Zębów jak narazie nie mamy, ale ślini się strasznie wszystko do buzi pcha nawet moje ręce a potem się denerwuje też tak wasze robią?

Mamy fotkę w dzienniku bałtyckim bo bierzmy udział w konkursie może chcecie na nas zagłosować będzie nam milo 

https://dziennikbaltycki.pl/p/kandydat/oliwier-laskowski%2C2015317/

IMG_20210819_125009.jpg

IMG_20210831_112710.jpg

• Mamusie
W dniu 31.08.2021 o 18:24, ewon napisał(a):

Hej dziewczyny 🙂

@Enigma91  ooo fajnie nad morzem wypoczywacie 🙂  Aleks jaki już duży chłopak 😍

Marta w końcu pomału robi przewroty na brzuch. Jak leży na półsiedząco robi atak i siada 🙈  i atakuje nam ręce 😆  dziąsła swędzą ale jeszcze zęby nie wyszły.

Jest bardzo kochana, śmieje się praktycznie cały czas. Pomału wprowadzam mm. Po 5mies spróbujemy pierwsze warzywka.  

ten czas tak zaiwania, dopiero co była w brzusiu a tu już za tydzień 5miesięcy.

Wrzucam zdjęcia ale nie wiem czy admin doda,bo widzę że poprzednie dalej na czerwono świecą 🙈

IMG_20210830_140259.jpg

IMG_20210809_144335.jpg

Jaka już fajna ta Twoja Martusia ❤️ oj duży, wczoraj się z nim ważyłam do już 8kg i zanim się obejrzymy to będzie zaraz pół roku 🙈 ale ja już mam wrażenie że jest z nami od zawsze, już nie pamiętam życia bez niego 🥰

W dniu 1.09.2021 o 11:31, zakapturzona napisał(a):

Cześć Dziewczyny! 

@Enigma91 jak ogarnęliście podróż z małym bobem tyle km 🙈 ale zazdro, bo nam nie wypaliły w tym roku wakajki nad morzem. Mąż jak wyjechał na początku lipca, tak wraca dopiero jutro. A jutro mamy też podcięcie wędzidełka i nie wiadomo jakie nastroje będą po zabiegu 😐

Antośka ogarnęła już przewroty z wysokiego podporu na plecy i turla się teraz jak zawodowy komandos. Nie ma szans już jej gdzieś samej zostawić, chyba że na macie. Mamy już dwie dolne jedynki, aktualnie opadają emocje po skoku, regresie snu i ząbkowaniu. Miałyśmy 3 tygodnie niezłego rozpie%#lu. Mam nadzieję, że następne zęby pojawią się jak już będzie pełnoletnia i będę ją mogła oddelegować 'na swoje' 😅 po skoku zupełnie przeorganizowal nam się dzień i dziewczyna śpi tylko na brzuchu! jeszcze pogoda u nas fatalna i nawet nie ma szans wychylić nosa na dwór na kilka minut bo tak pada 😐20210829_150716.jpg20210821_182651.jpg20210825_161540.jpg

Do moich rodziców mamy 350km ponad więc już takich wypadów trochę miał my ogólnie z nim dużo jeździmy w sumie. Ale jak na złość na trasę do Trójmiasta trochę nam się w aucie popsuł i jechaliśmy 9h w jedną stronę i 8 w drugą 🙈 wczoraj do moich rodziców też jak wcześniej dwa wyjazdy z nim 4h, tak wczoraj ponad 5h 🙈

W dniu 7.09.2021 o 14:31, Anka 32 napisał(a):

Czesc dziewczyny, my w czwartek jedziemy do Polski. Nasz maly ma juz 2 dolne jedynki 😃. Uwielbia dynie i Pasternak. Caly czas przewraca sie z pleckow na brzuszek. Chce nam spac na brzuszku, a tak tej pozycji nie lubil.  

Alex spi już od ponad miesiąca tylko na brzuchu praktycznie. Sam się obraca więc już mu nie bronię, bo umie głowę obkrecic i obkreca w nocy cały czas sobie. Ale z brzuszka na plecy jeszcze świadomie nie wychodzi mu jakoś.

• Mamusie

Cześć dziewczyny 😊😊😊

Jakie te dzieciaczki Wasze fajne 😘😘😘  

Kurcze dopiero co się chwaliłyśmy brzusiami a nasze bączki zaraz pół roku będą miały. 

Za szybko ten czas leci. 

U nas Marta już na mm. I dzięki temu śpi pięknie pobudki 23.30-24.30 i 4.30 

Już zjadła pasternak i dynie, która jej mega smakowała bo aż się smiacha w głos jak widziała łyżeczke 😄  . Dzisiaj idzie brokuł a później marchewka ziemniak i owoce. 

Zadziwia mnie każdego dnia bardziej 🙉  już nawet przewraca się z brzucha na plecy i pełza do przodu. 

• Mamusie
11 godzin temu, ewon napisał(a):

Cześć dziewczyny 😊😊😊

Jakie te dzieciaczki Wasze fajne 😘😘😘  

Kurcze dopiero co się chwaliłyśmy brzusiami a nasze bączki zaraz pół roku będą miały. 

Za szybko ten czas leci. 

U nas Marta już na mm. I dzięki temu śpi pięknie pobudki 23.30-24.30 i 4.30 

Już zjadła pasternak i dynie, która jej mega smakowała bo aż się smiacha w głos jak widziała łyżeczke 😄  . Dzisiaj idzie brokuł a później marchewka ziemniak i owoce. 

Zadziwia mnie każdego dnia bardziej 🙉  już nawet przewraca się z brzucha na plecy i pełza do przodu. 

No nieźle, Alex jeszcze nie ogarnia w przód, ale coś czuję że on poleci od razu na czworaka bo cały czas już wysoko się trzyma, kolana już podstawia tylko rąk jeszcze nie umie ogarnąć 🙈

My będziemy pewnie jakoś za tydzień dwa zaczynać rozszerzenie, bo już się nie da spokojnie przy nim jeść ani nic jak widzi jedzenie albo kubek to dostaje świra 😂

Ale ja chcę lecieć z blw więc czekamy jeszcze sobie 🙂

• Mamusie

Pięknie dziewczyny te nasze maluszki się rozwijają 💪🥰

U nas tez mały zjada już słoiczki kaszki i owoce. Nie lubi marchewki i brokuł.

Kupiliśmy krzesełko do karmienia z Ikea i jak w nim go sadzamy to aż się trzecie do jedzenia. Ale i tak głównie pije mm. Czasem się uda że przespi całą noc od 20.30 do 6.30 ostatnio bez jedzenia ale też są noce gorsze jeszcze.

Przyzwyczajam go do łóżeczka w dzień bo dostawka robi się powoli za mała ciężko mu zasnąć bo jest przyzwyczajony do bujania więc idzie nam to ciężko.  Często usypiamy na piosenki dla dzieci no i szumiś musi być.

Najgorzej że się budzi w nocy i chce smoka czasem potrafi kilka razy i śpi dalej nie wiem jak go tego odzwyczaić bo teraz śpi w sypialni koło nas ale przyjdzie czas że będzie spał u siebie a wtedy weź wstawaj specjalnie o szybko leci he żeby się nie wybudzil 

Mam pytanko jakie zabawki polecacie może jakieś interaktywne ? Mamy gryzaki, grzechotki, maskotki, książeczki kontrastowe, karuzelę, mate wodna , mate edukacyjną, piłeczki i obala. 

Szukam czegoś grającego coś polecacie?

We środę mamy wizytę u fizjo i zobaczmy czy Oliwier się dobrze rozwija. Jesteśmy na etapie wkładania stóp do buzi a na leżeniu na brzuchu gdzie się sam przekręca zaczyna prostować ręce do podporu i chwytać zabawkę czasami potrafi się przekręcić w koło

• Mamusie
W dniu 12.09.2021 o 15:47, Agnieszka5g napisał(a):

Pięknie dziewczyny te nasze maluszki się rozwijają 💪🥰

U nas tez mały zjada już słoiczki kaszki i owoce. Nie lubi marchewki i brokuł.

Kupiliśmy krzesełko do karmienia z Ikea i jak w nim go sadzamy to aż się trzecie do jedzenia. Ale i tak głównie pije mm. Czasem się uda że przespi całą noc od 20.30 do 6.30 ostatnio bez jedzenia ale też są noce gorsze jeszcze.

Przyzwyczajam go do łóżeczka w dzień bo dostawka robi się powoli za mała ciężko mu zasnąć bo jest przyzwyczajony do bujania więc idzie nam to ciężko.  Często usypiamy na piosenki dla dzieci no i szumiś musi być.

Najgorzej że się budzi w nocy i chce smoka czasem potrafi kilka razy i śpi dalej nie wiem jak go tego odzwyczaić bo teraz śpi w sypialni koło nas ale przyjdzie czas że będzie spał u siebie a wtedy weź wstawaj specjalnie o szybko leci he żeby się nie wybudzil 

Mam pytanko jakie zabawki polecacie może jakieś interaktywne ? Mamy gryzaki, grzechotki, maskotki, książeczki kontrastowe, karuzelę, mate wodna , mate edukacyjną, piłeczki i obala. 

Szukam czegoś grającego coś polecacie?

We środę mamy wizytę u fizjo i zobaczmy czy Oliwier się dobrze rozwija. Jesteśmy na etapie wkładania stóp do buzi a na leżeniu na brzuchu gdzie się sam przekręca zaczyna prostować ręce do podporu i chwytać zabawkę czasami potrafi się przekręcić w koło

I jak tam wizyta u fizjo? Wszystko ok?

My dzisiaj drugi raz na basenie byliśmy, tym razem bam już sama i ja z Alexem w wodzie. Pod prysznicem był plac więc już się bałam, ale później chlapal jak szalony i śmiał się w głos jak pani instruktor wymyśliła żebyśmy robili bąbelki buzią w wodzie przed maluchami. Każda forma pierdziochow jak widać na niego działa 😅

Co do zabawek to zabardzo nie pomogę u nas różne gryzaki na razie, kontrasowe książeczki, pianinko z maty, kostka sensoryczna, oball nic ciekawego i szczególnego. Najlepsza zabawka to ostatnio pusta butelka 😂

• Mamusie

Hej 🙂

u nas niestety lekkie przeziębienie. Marta ma katar , ale co raz bardziej się ślini, dziąsła opuchnięte . 

Najlepsza zabawka to pielucha ( oczywiście nie osikana 😆  ) 

W środę wyjeżdżamy do Karpacza na kilka dni. 

• Mamusie
W dniu 17.09.2021 o 11:43, ewon napisał(a):

Hej 🙂

u nas niestety lekkie przeziębienie. Marta ma katar , ale co raz bardziej się ślini, dziąsła opuchnięte . 

Powodzenia z ząbkami i dobrze bawcie się w Karpaczu za dzieciaka bardzo często tam jeździłam 🙂

Oby pogoda dopisała

• Mamusie
W dniu 15.09.2021 o 21:18, Enigma91 napisał(a):

I jak tam wizyta u fizjo? Wszystko ok?

My dzisiaj drugi raz na basenie byliśmy, tym razem bam już sama i ja z Alexem w wodzie. Pod prysznicem był plac więc już się bałam, ale później chlapal jak szalony i śmiał się w głos jak pani instruktor wymyśliła żebyśmy robili bąbelki buzią w wodzie przed maluchami. Każda forma pierdziochow jak widać na niego działa 😅

Co do zabawek to zabardzo nie pomogę u nas różne gryzaki na razie, kontrasowe książeczki, pianinko z maty, kostka sensoryczna, oball nic ciekawego i szczególnego. Najlepsza zabawka to ostatnio pusta butelka 😂

Wyszło z rok tylko mamy zachęcać małego na przekręcenie się przez prawe ramię pokazał jak to zrobic jak go podnosić aby wzmocnić mięśnie grzbietu po tej stronie . Bo upodobał sobie tylko jedną stronę. Jak ćw podpór na rękach na macie ogólnie dał dużo wskazówek. Ale powiedział ze synek zdrowy tylko trzeba ćw żeby nie dostał asymetrii

W dniu 17.09.2021 o 11:43, ewon napisał(a):

Hej 🙂

U nas też Oliwier miał lekki katar bo my wszyscy w domu chorzy byliśmy.

U nas dzisiaj na szczepieniu pani dr pow że ma lekko dziąsła opuchnięte ale nie jakoś mocno. Za to jest strasznie marudny ślini się na maksa . 

Nasza nauka spania w łóżeczku legła w gruzach bo się budził z płaczem w nocy i nie mogłam go uspokoić ale zastanawiam się czy to nie od zębów jak już ogrniemy się po szczepieniu to spróbujemy jeszcze raz bo dostawka mała się robi. A najgorsze że się chce obracać w łóżeczku na brzuch bo ma dużo miejsca i jak się obrócić to nie chce leżeć i płacze przez sen. Wasze tez się tak przekręcają w łóżeczkach?

Dzisiaj na szczepieniu Oli już duży chłop waży 9 kg  ubranka na 74 nosimy . Mamy 5,5 miesiąca więc jesteśmy z tych większych dzieci więc z wszystkiego szybko wyrasta już z gondoli dawno , z bujaka , z Chicco baby hug już prawie i z dostawki w sypialni tez pomału. 

Jakoś tak ciasno mi siedzi w foteliku samochodowym w cybex wyjechał wkładkę ale nogi wystają i ma jakoś tak ciasno tak ma być?tej wkładki na głowę nie mogę wyjąć

• Mamusie
W dniu 20.09.2021 o 18:23, Agnieszka5g napisał(a):

Wyszło z rok tylko mamy zachęcać małego na przekręcenie się przez prawe ramię pokazał jak to zrobic jak go podnosić aby wzmocnić mięśnie grzbietu po tej stronie . Bo upodobał sobie tylko jedną stronę. Jak ćw podpór na rękach na macie ogólnie dał dużo wskazówek. Ale powiedział ze synek zdrowy tylko trzeba ćw żeby nie dostał asymetrii

U nas dzisiaj na szczepieniu pani dr pow że ma lekko dziąsła opuchnięte ale nie jakoś mocno. Za to jest strasznie marudny ślini się na maksa . 

Nasza nauka spania w łóżeczku legła w gruzach bo się budził z płaczem w nocy i nie mogłam go uspokoić ale zastanawiam się czy to nie od zębów jak już ogrniemy się po szczepieniu to spróbujemy jeszcze raz bo dostawka mała się robi. A najgorsze że się chce obracać w łóżeczku na brzuch bo ma dużo miejsca i jak się obrócić to nie chce leżeć i płacze przez sen. Wasze tez się tak przekręcają w łóżeczkach?

Dzisiaj na szczepieniu Oli już duży chłop waży 9 kg  ubranka na 74 nosimy . Mamy 5,5 miesiąca więc jesteśmy z tych większych dzieci więc z wszystkiego szybko wyrasta już z gondoli dawno , z bujaka , z Chicco baby hug już prawie i z dostawki w sypialni tez pomału. 

Jakoś tak ciasno mi siedzi w foteliku samochodowym w cybex wyjechał wkładkę ale nogi wystają i ma jakoś tak ciasno tak ma być?tej wkładki na głowę nie mogę wyjąć

Hej nasz sie tez tak przekreca i czesto jak sie przekreci to placze za chwile. Nasz maly jest tez tak duzy. Ubranka nosi juz OK 74 i 80 🤭 Wazy juz 8,5 kg. 

Je ladnie pije nadal moje sciagane mleko i je dynie, Pasternak, brokul ktory nie lubi 🙃. Dzisiaj zjadl 3 lyzeczki i sie krzywil. Uwielbia pasternak. Od wczoraj je kaszke 4 zboza bezglutenowa i jabluszko ze sloiczka. Teraz kupuje maszyne do gotowania na parze dla niego. 

Nasz maly przeziebiony. Zarazil sie od meza ma Katar 😧.

Moj maly tez juz mial ciasno w foteliku, ale TA wkladka  u nas byla do wyjecia. 

• Mamusie
W dniu 20.09.2021 o 18:23, Agnieszka5g napisał(a):

Super że u fizjo wszystko ok. 

U nas koło 8kg, ale ubranka też już 74 wjechały dawno a kombinezony ma już 80.

Alex od 3 miesiący już prawie się obraca w nocy na brzuch i śpi na brzuchu. Tylko on wszystko lubi na brzuchu robic więc nie ma płaczu jak się obróci.

Alex też się budzi z płaczem ale u nas to raczej kwestia skoku i lęku separacyjnego który się pojawia między 5 a 6 mcem. Może u Was też.

U nas rozszerzenia zaczynamy od jutra, chociaż dzisiaj dostanie chyba kaszkę, bo wczoraj byliśmy na weselu i po powrocie kolektorem nazbieralam że 100ml mleka bo cycki pełne były po 8h nie karmienia.

Nóżki z fotelika będą wystawać, na główkę trzeba patrzeć. Każdy fotelik ma porządny zakres wagowy i wzrostu zobacz jaki jest u Ciebie.

Alexowi przebił się już 3 ząbek. 4.10 mamy wizytę u dentysty adaptacyjną 😁

• Mamusie
10 godzin temu, Enigma91 napisał(a):

Super że u fizjo wszystko ok. 

U nas koło 8kg, ale ubranka też już 74 wjechały dawno a kombinezony ma już 80.

Alex od 3 miesiący już prawie się obraca w nocy na brzuch i śpi na brzuchu. Tylko on wszystko lubi na brzuchu robic więc nie ma płaczu jak się obróci.

Alex też się budzi z płaczem ale u nas to raczej kwestia skoku i lęku separacyjnego który się pojawia między 5 a 6 mcem. Może u Was też.

U nas rozszerzenia zaczynamy od jutra, chociaż dzisiaj dostanie chyba kaszkę, bo wczoraj byliśmy na weselu i po powrocie kolektorem nazbieralam że 100ml mleka bo cycki pełne były po 8h nie karmienia.

Nóżki z fotelika będą wystawać, na główkę trzeba patrzeć. Każdy fotelik ma porządny zakres wagowy i wzrostu zobacz jaki jest u Ciebie.

Alexowi przebił się już 3 ząbek. 4.10 mamy wizytę u dentysty adaptacyjną 😁

Może faktycznie to lęk separacyjny hmm..

Wiem że nogi mogą wystawać ale kurde jak wsadzę go na bazę mam obrotowa i chce obrócić tyłem do jazdy to nogi dotykają bazy a za chwilę nie będzie miał miejsca tam na nogi. Mamy cybex q cloud Z