Skocz do zawarto┼Ťci

Kwietni├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusie
10 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

Mo┼╝e faktycznie to l─Ök separacyjny hmm..

Wiem ┼╝e nogi mog─ů wystawa─ç ale kurde jak wsadz─Ö go na baz─Ö mam obrotowa i chce obr├│ci─ç ty┼éem do jazdy to nogi dotykaj─ů bazy a za chwil─Ö nie b─Ödzie mia┼é miejsca tam na nogi. Mamy cybex q cloud Z

No tak to jest, starsze dzieci maj─ů nogi na oparciu tylnego fotela, ale dalej jest to bardziej bezpieczne ni┼╝ jazda przodem ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

• Mamusie

Czy wasze dzieciaczki p├│┼éroczne pij─ů z b boxa ze s┼éomk─ů? Chce kupi─ç dla ma┼éego do picia wody. Nie wiem czy zestaw z 4w1. Czy sama s┼éomka?

Polecaj─ů t─Ö wsz─Ödzie kubek doidy cup ale jako┼Ť nie wyobra┼╝am sobie picia takiego maluszka z otwartego kubka.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
W dniu 30.09.2021 o 22:39, Agnieszka5g napisał(a):

Czy wasze dzieciaczki p├│┼éroczne pij─ů z b boxa ze s┼éomk─ů? Chce kupi─ç dla ma┼éego do picia wody. Nie wiem czy zestaw z 4w1. Czy sama s┼éomka?

Polecaj─ů t─Ö wsz─Ödzie kubek doidy cup ale jako┼Ť nie wyobra┼╝am sobie picia takiego maluszka z otwartego kubka.

U nas Alex na razie uczy si─Ö pi─ç w┼éa┼Ťnie z doidy. Bbox mamy ale zaczniemy go uczy─ç my┼Ťl─Ö za tydzie┼ä dwa jak zalapie ju┼╝ lepiej doidy. Ja kupi┼éam tylko ┼╝e s┼éomka, jak dla mnie zestaw 4w1 bez sensu bo jest tam np niekapek i smoczek kt├│re polecane nie s─ů i na pewno by┼Ťmy nie u┼╝ywali bo po co tyle ko┼äc├│wek r├│┼╝nych wprowadza─ç dziecku. Mamy jeszcze bbox z ta ko┼äc├│wka jak kubek bo nie wiedzia┼éam czy zalapie doidy i chcia┼éam mie─ç inny typu otwartego w razie czego w domu, ale na razie z moj─ů pomoc─ů ale pij─Ö ┼éadnie z otwartego kubeczka, a jak go widzi na stole to a┼╝ si─Ö do niego trzesie.

U nas bbox b─Ödzie tylko na wyj┼Ťcia w domu z otwartego kubka

Edytowane przez Enigma91
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał(a):

U nas Alex na razie uczy si─Ö pi─ç w┼éa┼Ťnie z doidy. Bbox mamy ale zaczniemy go uczy─ç my┼Ťl─Ö za tydzie┼ä dwa jak zalapie ju┼╝ lepiej doidy. Ja kupi┼éam tylko ┼╝e s┼éomka, jak dla mnie zestaw 4w1 bez sensu bo jest tam np niekapek i smoczek kt├│re polecane nie s─ů i na pewno by┼Ťmy nie u┼╝ywali bo po co tyle ko┼äc├│wek r├│┼╝nych wprowadza─ç dziecku. Mamy jeszcze bbox z ta ko┼äc├│wka jak kubek bo nie wiedzia┼éam czy zalapie doidy i chcia┼éam mie─ç inny typu otwartego w razie czego w domu, ale na razie z moj─ů pomoc─ů ale pij─Ö ┼éadnie z otwartego kubeczka, a jak go widzi na stole to a┼╝ si─Ö do niego trzesie.

U nas bbox b─Ödzie tylko na wyj┼Ťcia w domu z otwartego kubka

A nie jest za szybko na otwarty kubek? Jako┼Ť nie si─Ö podawa─ç Olkwierowi wod─Ö

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
W dniu 2.10.2021 o 22:46, Enigma91 napisał(a):

Doidy jest od 6 miesi─ůca. Nie ma co si─Ö bac najwy┼╝ej si─Ö obleje ­čśë

W┼éasnie dzisiaj pi┼é z diody z moj─ů pomoca wod─Ö ca┼ékiem ┼éadnie mi sz┼éo. B box te┼╝ zakupi┼éam ale jeszcze nie potrafi pi─ç z niego gryzie s┼éomk─Ö ­čśť

Par─Ö dni temu wysz┼éy nam jedynki na dole dwie na raz ­čĄŚ

Jak wasze maluchy ┼Ťpi─ů w nocy? U na ostatnio tragedia. Budzi si─Ö na┬á jedzenie ok 1 potem ok 5 ale w mi─Ödzyczasie pobudki na smoka wi─Öc mam wra┼╝enie ┼╝e nic nie ┼Ťpi─Ö ostatnio.­čĄŽ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
23 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

W┼éasnie dzisiaj pi┼é z diody z moj─ů pomoca wod─Ö ca┼ékiem ┼éadnie mi sz┼éo. B box te┼╝ zakupi┼éam ale jeszcze nie potrafi pi─ç z niego gryzie s┼éomk─Ö ­čśť

Par─Ö dni temu wysz┼éy nam jedynki na dole dwie na raz ­čĄŚ

Jak wasze maluchy ┼Ťpi─ů w nocy? U na ostatnio tragedia. Budzi si─Ö na┬á jedzenie ok 1 potem ok 5 ale w mi─Ödzyczasie pobudki na smoka wi─Öc mam wra┼╝enie ┼╝e nic nie ┼Ťpi─Ö ostatnio.­čĄŽ

U nas dolne te┼╝ wysz┼éy jedna za drug─ů dzie┼ä po dniu, teraz ju┼╝ g├│rnej jednej po┼éowa a druga jeszcze si─Ö przebija, na razie wida─ç tylko paseczek na zewn─ůtrz.

Alex od jakiego┼Ť miesi─ůca ┼Ťpi dramatycznie, mi─Ödzy 3 a 6 co chwil─Ö si─Ö budzi. My┼Ťla┼éam ┼╝e skok, ale ju┼╝ min─ů─ç powinien by┼éo 2 dni lepsze i zn├│w cyrki.

Od 4 dni w og├│le jaki┼Ť diabe┼é w niego wstapil i od 2 dni zacz─ů┼é mnie gry┼║─ç po sutkach z─Öbami ­čś▒

Chcia┼éam go karmi─ç do roku, ale jak nie przestanie to b─Öd─Ö musia┼éa da─ç butelk─Ö ­čśą

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał(a):

U nas dolne te┼╝ wysz┼éy jedna za drug─ů dzie┼ä po dniu, teraz ju┼╝ g├│rnej jednej po┼éowa a druga jeszcze si─Ö przebija, na razie wida─ç tylko paseczek na zewn─ůtrz.

Alex od jakiego┼Ť miesi─ůca ┼Ťpi dramatycznie, mi─Ödzy 3 a 6 co chwil─Ö si─Ö budzi. My┼Ťla┼éam ┼╝e skok, ale ju┼╝ min─ů─ç powinien by┼éo 2 dni lepsze i zn├│w cyrki.

Od 4 dni w og├│le jaki┼Ť diabe┼é w niego wstapil i od 2 dni zacz─ů┼é mnie gry┼║─ç po sutkach z─Öbami ­čś▒

Chcia┼éam go karmi─ç do roku, ale jak nie przestanie to b─Öd─Ö musia┼éa da─ç butelk─Ö ­čśą

Super ch┼éopak ­čĄŚ

A powiedz mi jak d┼éugo ro┼Ťnie z─ůb jak ju┼╝ si─Ö przebije?

Jaki odstęp miał jak wyszły u góry? 

Jest to mo┼╝liwe ┼╝e mog─ů wyj┼Ť─ç jedynki na dole i potem do┼Ť─ç szybko u g├│ry?

Pewnie tak ┼Ťpi bo dzi─ůselka bol─ů. Podajesz mu jaki┼Ť ┼╝el na nie?

Ja smaruje dostinoxem.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

Super ch┼éopak ­čĄŚ

A powiedz mi jak d┼éugo ro┼Ťnie z─ůb jak ju┼╝ si─Ö przebije?

Jaki odstęp miał jak wyszły u góry? 

Jest to mo┼╝liwe ┼╝e mog─ů wyj┼Ť─ç jedynki na dole i potem do┼Ť─ç szybko u g├│ry?

Pewnie tak ┼Ťpi bo dzi─ůselka bol─ů. Podajesz mu jaki┼Ť ┼╝el na nie?

Ja smaruje dostinoxem.

U nas dwie dolne wysz┼éy ju┼╝ jak mia┼é 4mce, a teraz dwie gorne. Rosn─ů p├│┼║niej do┼Ť─ç d┼éugo jako┼Ť z miesi─ůc ponad od przebicia do ca┼éego zabka minal na dole.

Smarowalam jak si─Ö przebija┼éy czasem, ale jego jako┼Ť nie m─Öcz─ů mocno zeby na szcz─Ö┼Ťcie.┬á

Teraz jak si─Ö g├│rne tylko przebi┼éy to zacz─ů┼é tymi z─Öbami zgrzyta─ç, okropne jak rano le┼╝a┼éam z nim, w domu cisza a ten zgrzyta ­čś▒ a┼╝ ciarki mnie przechodzi┼éy, na szcz─Ö┼Ťcie ju┼╝ tego raczej nie robi, czasem w ci─ůgu dnia ale to chwilk─Ö.

Odno┼Ťnik do komentarza

• 2 tygodnie p├│┼║niej...
  • Mamusie

Cze┼Ť─ç dziewczyny ­čÖé

u nas Marta 07.10 skończyła 6miesiecy . 

na chwil─Ö nie mo┼╝na jej zostawi─ç samej ­čÖë pe┼éza, przekreca si─Ö i tylko psoci ­čÖł┬á ┬á. Ci─ůga wszystkich za w┼éosy,nos ­čÖł┬á Nawet pyskuje po swojemu ­čśé┬á gaworzy nawet┬á wyjdzie jaka┼Ť baba mama z tego ­čść┬á Czuj─Ö, ┼╝e b─Ödzie gorsza od braci┬á ­čśé┬á . Lubi by─ç w centrum uwagi wtedy jest cudowna ┼Ťmieje si─Ö ca┼éy czas, no ale tylko odej┼Ť─ç albo nie zwracaj uwagi to zaczyna mrucze─ç ­čśŻ┬á

wa┼╝y 9kg i ciuchy nosi rozm. 80┬á , ┼Ťpiochy na noc 86 .┬á Od miesi─ůca jest na mm, bo moja psychika lekko podupad┼éa, ale jest ju┼╝ coraz lepiej. Noce r├│┼╝ne bywaj─ů. Raz ┼éadnie ┼Ťpi a raz wstaje milion razy. Ju┼╝ z ┼é├│┼╝eczka drewnianego zrobi┼éam dostawke aby mie─ç j─ů pod r─Ök─ů. Musia┼éam obni┼╝y─ç ┼é├│┼╝eczko bo si─Ö zacz─Ö┼éa podciaga─ç ­čÖł┬á na brzuchu jak jest to ju┼╝ dupke te┼╝ podciaga do g├│ry.┬á

Zapisa┼éy┼Ťmy si─Ö na basen zaczynamy od czwartku ­čÖé

niestety u nas pogoda do kitu ci─ůgle deszcz ­čś×

Odno┼Ťnik do komentarza

• 4 tygodnie p├│┼║niej...
  • Mamusie
10 godzin temu, Agnieszka5g napisał(a):

Co kupujecie dzieciom na ┼Ťwi─Öta?

┬áHej ­čÖé

szczerze nie wiem. Najpierw my┼Ťla┼éam o pchaczu ale w sumie miejsca nie mam na takie gad┼╝ety.┬á Ale mo┼╝e jaka┼Ť sensoryczn─ů graj─ůc─ů zabawk─Ö.┬á

pochwale si─Ö ┼╝e Marta ju┼╝ siada ­čÖé pe┼éza po ca┼éym mieszkaniu i rozrabia ­čÖł┬á mamy jednego z─ůbka i idzie kolejny. Niestety noce ci─Ö┼╝kie ­čÖł przebudza si─Ö krzyczy i odrazu siada┬á .┬á┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
23 godziny temu, ewon napisał(a):

┬áHej ­čÖé

szczerze nie wiem. Najpierw my┼Ťla┼éam o pchaczu ale w sumie miejsca nie mam na takie gad┼╝ety.┬á Ale mo┼╝e jaka┼Ť sensoryczn─ů graj─ůc─ů zabawk─Ö.┬á

pochwale si─Ö ┼╝e Marta ju┼╝ siada ­čÖé pe┼éza po ca┼éym mieszkaniu i rozrabia ­čÖł┬á mamy jednego z─ůbka i idzie kolejny. Niestety noce ci─Ö┼╝kie ­čÖł przebudza si─Ö krzyczy i odrazu siada┬á .┬á┬á

A to u nas Oliwier siada ale przy pomocy i niestabilnie siedzi ale ju┼╝ coraz d┼éu┼╝ej wytrzymuje. Pe┼éza do ty┼éu i wok├│┼é w┼éasnej osi. Za to non stop si─Ö przekr─Öca na brzuch w nocy nawet gonto budzi i tak jak u ciebie noce s─ů ci─Ö┼╝kie. Zauwa┼╝ylam ┼╝e u nas camilla na z─Öby dzia┼éa. My mamy 2 z─Öby na dole. Ale m┼éody nie wiem czemu sie budzi chyba lek si─Ö zaczyna . Cz─Östo potem biore go do ┼é├│┼╝ka do nas.

A czy twoja Marta interesuje się zabawkami np sorterami? Bo się zastanawiam czy już powinien Oliwier  dwa dni temu skończył 7 miesięcy ale on raczej wszystko do buzi pcha i raczej tym się nie bawi.

A jak u was czy mała ulewa? Bo u nas mały ulewa nawet jedzeniem się zdarzy mój pediatra twierdzi ze może ulewać bo się zaczyna ruszać i pionizowac niby do roku tak może być

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał(a):

A to u nas Oliwier siada ale przy pomocy i niestabilnie siedzi ale ju┼╝ coraz d┼éu┼╝ej wytrzymuje. Pe┼éza do ty┼éu i wok├│┼é w┼éasnej osi. Za to non stop si─Ö przekr─Öca na brzuch w nocy nawet gonto budzi i tak jak u ciebie noce s─ů ci─Ö┼╝kie. Zauwa┼╝ylam ┼╝e u nas camilla na z─Öby dzia┼éa. My mamy 2 z─Öby na dole. Ale m┼éody nie wiem czemu sie budzi chyba lek si─Ö zaczyna . Cz─Östo potem biore go do ┼é├│┼╝ka do nas.

A czy twoja Marta interesuje się zabawkami np sorterami? Bo się zastanawiam czy już powinien Oliwier  dwa dni temu skończył 7 miesięcy ale on raczej wszystko do buzi pcha i raczej tym się nie bawi.

A jak u was czy mała ulewa? Bo u nas mały ulewa nawet jedzeniem się zdarzy mój pediatra twierdzi ze może ulewać bo się zaczyna ruszać i pionizowac niby do roku tak może być

No u nas noce od kilku dni tragedia, przez sen siada , krzyczy, pr├│buje si─Ö podci─ůga─ç ­čÖł┬á mleko je na raty ,ale s┼éoiczki id─ů bardzo dobrze.┬á Ulewa czasami ale jest du┼╝o mniej, chyba dzi─Öki temu ┼╝e sama zacz─Ö┼éa siada─ç.

Nawet zacz─Ö┼éa si─Ö podci─ůga─ç ­čÖë

Co do zabawet to musz─Ö takie kupi─ç, bo ostatnio w pepco kupi┼éam drewnian─ů ma┼é─ů z tymi ala koralikami to j─ů uwielbia. I bardzo lubi pi┼éeczki ­čÖé

┬áK─ůpiele mamy w du┼╝ej wannie na brzuszku z kaczuchami wariuje bardzo.┬á

Chodzimy na basen ale Marta chyba boi si─Ö facet├│w bo reaguje p┼éaczem na instruktora­čÖł­čÖł┬á┬á

U nas na z─Öby by┼éa dobra ma┼Ť─ç kt├│ra gdzie┼Ť posia┼éam ­čśé i spray mini denta sept.┬á

Marta od 5miesiaca jest na mm bo dostawa┼éam depresji, ka┼╝de karmienie by┼éa dla mnie jakby wyssysa┼éa ze mnie ┼╝ycie. By┼éam nawet u psycho . Ale zacz─Ö┼éam troch─Ö wychodzi─ç do ludzi bez niej i troch─Ö wyluzowa┼éam za rad─ů psycho i jest du┼╝o lepiej. Czasami przyjm─Ö jaka┼Ť klientk─Ö , du┼╝o spotykam si─Ö z mamami z mojego miasta kt├│re rodzily w kwietniu. Ka┼╝dy dzie┼ä jest lepszy.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• 3 tygodnie p├│┼║niej...
  • Mamusie
22 godziny temu, Agnieszka5g napisał(a):

Widz─Ö ┼╝e forum umarlo a szkoda. Nikt si─Ö nie odzywa.

Niestety bardzo ma┼éo os├│b tu zagl─ůda ­čś×

chyba dziewczyny zalatane. 

a Jak Agu┼Ť u Was?┬á

u nas Marta raczkuje po całym domu, siedzi, wstaje, gaworzy baba, mama. Mamy dwa zęby. 

Niestety noce kiepskie budzi się na mleko 3-4 razy do tego praktycznie codziennie o 4 wstaje i do 6 buszuje ( dzisiaj o 3 do 5 ) . Później drzemka ok2 godz i szaleje dalej. W dzień ma tylko  2 drzemki po 30 min. 

ostatnio u nas by┼é mega katar i kaszel i my┼Ťl─Ö ┼╝e przez z─Öby ale te┼╝ zacz─Öli┼Ťmy chodzi─ç na basen i cholera wie. Niestety tu nie oddaj─ů pieni─Ödzy a mam op┼éacony semestr ­čś×

a od pi─ůtku codziennie jestem ┼╝e starszymi u dentysty i tak ju┼╝ tydzie┼ä. Oszale─ç idzie.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
13 godzin temu, ewon napisał(a):

Niestety bardzo ma┼éo os├│b tu zagl─ůda ­čś×

chyba dziewczyny zalatane. 

a Jak Agu┼Ť u Was?┬á

u nas Marta raczkuje po całym domu, siedzi, wstaje, gaworzy baba, mama. Mamy dwa zęby. 

Niestety noce kiepskie budzi się na mleko 3-4 razy do tego praktycznie codziennie o 4 wstaje i do 6 buszuje ( dzisiaj o 3 do 5 ) . Później drzemka ok2 godz i szaleje dalej. W dzień ma tylko  2 drzemki po 30 min. 

ostatnio u nas by┼é mega katar i kaszel i my┼Ťl─Ö ┼╝e przez z─Öby ale te┼╝ zacz─Öli┼Ťmy chodzi─ç na basen i cholera wie. Niestety tu nie oddaj─ů pieni─Ödzy a mam op┼éacony semestr ­čś×

a od pi─ůtku codziennie jestem ┼╝e starszymi u dentysty i tak ju┼╝ tydzie┼ä. Oszale─ç idzie.┬á

U nas jeszcze Oliwier nie raczkuje. Pe┼éza ty┼éem , podnosi si─Ö do pozycji czworaczej ale na chwil─Ö pobuja si─Ö i opada u was te┼╝ tak wygl─ůda┼éy pocz─ůtki raczkowania? Sam nie potrafi usi─ů┼Ť─ç z pozycji czworaczej.

Je┼Ťli chodzi o mow─Ö to mia┼é ma┼éy przest├│j ostatnio nie wiem czemu ale od 2 dni si─Ö rozgada┼é ale nic konkretnego jeszcze. Widz─Ö ┼╝e twoja Marta jest du┼╝o do przodu ile ona ma ju┼╝ dok┼éadnie miesi─Öcy?

Noce u nas s─ů ju┼╝ lepsze budzi si─Ö 2 razy na mleko czasem 1 raz , czasem tylko na smoka w mi─Ödzyczasie. Czasem obudzi si─Ö zje i nie ┼Ťpi godzin─Ö. Wstaje r├│┼╝nie czasem o 6 czasem o 8 chocia┼╝ ostatnio jako┼Ť tak szybciej co mnie nie pociesza.

Z─Öby mamy dwa na dole ale i g├│ry ju┼╝ ma mi─Ökkie opuchni─Öte dzi─ůs┼éa. I ma jakby lekki katarek i kaszel od sliny wi─Öc my┼Ťl─Ö ┼╝e na dniach wyjad─ů bo tak mia┼é z dolnymi.

I jest strasznie marudny.

Za to mamy problem z ubieraniem wyj┼Ťcie na dw├│r to masakra jestem ca┼éa mokra zanim wyjedziemy. A ma┼éy spocony od p┼éaczu nie lubi si─Ö ubra─ç a kombinezon parzy.

W poniedzia┼éek mamy wizyt─Ö u chirurga bo Oliwierowi wysz┼éo cos na szyji my┼Ťlam na pocz─ůtku ┼╝e to brodawka ale potem na tym zrobi┼é si─Ö strupek i ci─ůgle sobie to podra┼╝nia pediatra nie wie co to jest mo┼╝e w┼é├│kniak da┼éa ma┼Ť─ç antybiotyk. Pewnie b─Ödzie to do usuni─Öcia bo jest w takim miejscu ┼╝e sobie to ci─ůgle haczy.

Podziwiam ┼╝e chodzisz na basen w tak─ů pogod─Ö z ma┼é─ů. Ja bym si─Ö ba┼éa ze zachoruje.

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...