Skocz do zawarto┼Ťci

Kwietni├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusie
13 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Ja zrobiam zakwas z burak├│w i codziennie pije p├│┼é szklanki podobno jest bardzo zdrowy w ci─ů┼╝y. Sok z burak├│w ma inny smak te┼╝ nie lubi─Ö.

Jak zrobi┼éa┼Ť zakwas?┬á Bardzo bo ma du┼╝o ┼╝elaza.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

• Mamusie
5 godzin temu, Dejzi napisał:

Dziewczyny jak Wasze badania? Robi┼éam podczas planowania i w momencie zaj┼Ťcia w ci─ů┼╝y zacz─Ö┼éy diametralnie spada─ç... g┼é├│wnie jednostki zwi─ůzane z czerwonymi krwinkami. Bior─Ö mocne ┼╝elazo (feroplex), b12, pregn─Ö plus i kwas foliowy. My┼Ťla┼éam, ┼╝e si─Ö poprawi─ů zw┼éaszcza, ┼╝e zacz─Ö┼éam w ko┼äcu je┼Ť─ç, ale ka┼╝dy miesi─ůc jest gorzej.┬á

Ja miałam wzorowe, ostatnio na wizycie ginekolog stwierdziła że czerwone krwinki się pogorszyły, ale dalej w normie. Teraz nie miałam badań zleconych, pewnie znów dostanę morfologię i mocz w poniedziałek na wizycie.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
4 godziny temu, ewon napisał:

Ja te┼╝ mam yorka ­čÖé ale ju┼╝ ma 6.5 roku.┬á

Moja ma┼éa te┼╝ w dzie┼ä mniej za to wieczorem bardziej jak ju┼╝ zasypiam. S─ů dni , ┼╝e ja bardziej czuj─Ö a s─ů dni ┼╝e s┼éabiutko. Mo┼╝e wszystko zale┼╝y od u┼éo┼╝enia. A i te┼╝ co robimy ( bo mo┼╝e nie skupiamy si─Ö czasem na tym ­čĄö­čĄö )┬á

M├│j ostatnio jak szala┼é dwa dni tak teraz te┼╝ dwa dni spokoju w miar─Ö czasem co┼Ť lekko poczuje, ale chyba si─Ö ustawi┼é plecami do przodu bo dzisiaj rano my┼Ťla┼éam ┼╝e mi brzuch twardnieje, a jak lekko nacisnelam to zmi─Ök┼éo i si─Ö przemie┼Ťci┼éo ­čśů wi─Öc to chyba plecki by┼éy.

Te┼╝ ju┼╝ si─Ö zastanawia┼éam czy wszystko ok, ale wczoraj mia┼éam du┼╝o zaj─Ö─ç w pracy, p├│┼║niej pojecha┼éam z m─Ö┼╝em na zakupy wi─Öc te┼╝ nie by┼éo czasu si─Ö ws┼éucha─ç a to jeszcze nie a┼╝ takie ruchy ┼╝eby zawsze czu─ç, wi─Öc my┼Ťl─Ö ┼╝e jeszcze normlane ┼╝e czasem bardziej czujemy czasem mniej ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
2 godziny temu, ewon napisał:

Jak zrobi┼éa┼Ť zakwas?┬á Bardzo bo ma du┼╝o ┼╝elaza.┬á

3 litry wody, 2,5 ly┼╝ki soli 1 kg burak├│w poci─Ötych w plastry surowych, troch─Ö chrzanu, z 4 zarobki czosnku, 4 ziela angielskie, 3 li┼Ťcie laurowe, 4 kulki pieprzu czarnego. Pozostawic na 5 dni codziennie miesza─ç.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
6 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

U mnie dobrze ja to zawsze mia┼éam problem z bia┼éymi krwinkami ze mia┼éam za ma┼éo a terez w ci─ů┼╝y mam w normie ale jestem pod kontrol─ů hematologa.

Od wczoraj mamy nowego lokatora ma┼éego yorka moja mama wzi─Ö┼éa. Ja mam suczke shitzu jak narazie obserwuje ma┼éego czasem warczy na niego ciekawe jak d┼éugo b─Ödzie trwa┼éa adaptacja w sensie ma┼éy szybko si─Ö klimatyzuje gorzej z moj─ů suk─ů mam nadziej─Ö ┼╝e szybko si─Ö polubi─ů.­čśŐ

A ja si─Ö czuj─Ö dobrze w ko┼äcu plecy przesta┼éy bole─ç ciekawe na jak d┼éugo. Ale te┼╝ zauwa┼╝y┼éam ┼╝e synek jako┼Ť tak ostatnio mniej aktywny czy to normalne?

No wlasnie ja tez od kilku dni bardzo slabo czuje moja ma┼é─ů ksi─Ö┼╝niczke i zacz─Ö┼éam sie juz martwi─ç. Wczesniej nawet bylo wyczuwalne pod r─Ök─ů. Nie wiem od czego to zalezy.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
6 godzin temu, ewon napisał:

Ja mam s┼éabe wyniki, bior─Ö ┼╝elazo, kwas foliowych ginekolog kaza┼é odstawi─ç bo m├│wi , ┼╝e bierze si─Ö tylko do 14tyg.┬á Ale za to zacz─Ö┼éam wi─Öcej warzyw i owoc├│w je┼Ť─ç, oraz musi dla dzieci ­čść . Zobaczymy jak teraz da skierowanie na wyniki.┬á

Po┼éo┼╝n─ů zaleci┼éa pi─ç sok z burak├│w - ale nie przechodzi mi przez gard┼éo­čĄó­čĄó, ostatnio prawie ­čĄ« . I ju┼╝ tego nie tkn─Ö.┬á

Mnie przepisal tabletki z buraka. Kilka zlotych kosztuja i sprawdzaja sie. Naturalne z Herbapola w kazdej aptece znajdziesz.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

3 litry wody, 2,5 ly┼╝ki soli 1 kg burak├│w poci─Ötych w plastry surowych, troch─Ö chrzanu, z 4 zarobki czosnku, 4 ziela angielskie, 3 li┼Ťcie laurowe, 4 kulki pieprzu czarnego. Pozostawic na 5 dni codziennie miesza─ç.

Tez pije pol szklanki tego cudownego eliksiru.Polecam

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał:

A my dzisiaj zaczynamy 24 tydzień.

23+1 ­čÖé jutro kontrola zobaczymy ile m├│j s┼éonik ju┼╝ wa┼╝y ÔŁĄ´ŞĆIMG_20201206_081916.jpg

Super ­čÖé ┼éadniutki brzusio zaokraglony ­čą░

Mnie o 2 przebudzi┼é pies bo co┼Ť mu si─Ö ┼Ťni┼éo i wy┼é┬á , a p├│┼║niej Marta do 4 szala┼éa. O 6 m─ů┼╝ mnie obudzi┼é, i w ko┼äcu pierwszy raz poczu┼é nasz─ů kruszynk─Ö ­čą░­čą░­čą░

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
4 godziny temu, Enigma91 napisał:

A my dzisiaj zaczynamy 24 tydzień.

23+1 ­čÖé jutro kontrola zobaczymy ile m├│j s┼éonik ju┼╝ wa┼╝y ÔŁĄ´ŞĆ

IMG_20201206_081916.jpg

Pi─Ökny brzuszek idziemy r├│wnonja te┼╝ dzisiaj zaczynam 24tc

┼╗yczymy z Lunk─ů wszystkim weso┼éych Miko┼éajek du┼╝o prezent├│w i smaczk├│w dla pupili┬á

IMG_1607255405414.jpg

Edytowane przez Agnieszka5g
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
45 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Pi─Ökny brzuszek idziemy r├│wnonja te┼╝ dzisiaj zaczynam 24tc

┼╗yczymy z Lunk─ů wszystkim weso┼éych Miko┼éajek du┼╝o prezent├│w i smaczk├│w dla pupili┬á

IMG_1607255405414.jpg

Haha co za w┼éochaty Miko┼éaj┬á­čÖé

Ja dzisiaj musia┼éam do domu kupi─ç nowego skrzata na stolik kawowy bo nasze bostonki poprzedniego dorwa┼éy kilka dni temu i urwa┼éy mu brod─Ö i nosek ­čśů musz─Ö mu operacje szycia przeprowadzi─ç, ale zanim b─Öd─Ö mia┼éa do tego natchnienie to pewnie ┼Ťwiata si─Ö sko┼äcz─ů ­čĄú

no ale we┼║ tu si─Ö na nie gniewaj ÔŁĄ´ŞĆ

IMG_20201121_164948.jpg

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
5 minut temu, ewon napisał:

Jaki ┼éadniutki st├│j ­čśŐ­čśŐ

Czy wida─ç m├│j poprzedni post?┬á Bo mam na czerwono i nie wiem czy wida─ç ­čĄö­čĄö

Ja te┼╝ mam m├│j na czerwono, ostatni Tw├│j ewon widz─Ö z pytaniem o zakwas.

W og├│le zmobilizowalyscie mnie chyba jutro stan─Ö po bio buraki do Lidla i w ko┼äcu nastawi─Ö bo ju┼╝ si─Ö zbieram od miesi─ůca chyba┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
Teraz, Enigma91 napisał:

Ja te┼╝ mam m├│j na czerwono, ostatni Tw├│j ewon widz─Ö z pytaniem o zakwas.

W og├│le zmobilizowalyscie mnie chyba jutro stan─Ö po bio buraki do Lidla i w ko┼äcu nastawi─Ö bo ju┼╝ si─Ö zbieram od miesi─ůca chyba┬á

Kurde to nie wida─ç kicha. To napisze jeszcze raz ­čść

Enigma gratuluje kolejnego tygodnia ­čÖémasz ┼éadniutki zaokr─ůglone brzusio­čą░

Dzisiaj m├│j pies obudzi┼é mnie o 2 w nocy bo co┼Ť mu si─Ö ┼Ťni┼éo i wy┼é. I oczywi┼Ťcie p├│┼║niej m┼éoda szala┼éa do 4 rano ( a pies g┼éow─ů lata┼é po brzuchu, gdzie ma┼éa tam jego ┼éepek ­čść)┬á

No i┬á dzisiaj pierwszy raz o 6rano m─ů┼╝ poczu┼é kopniaczka od c├│reczki ­čą░­čą░

Czy wam ju┼╝ siara leci??? Bo mi w┼éa┼Ťnie z Lewego cycka. Chyba musz─Ö wk┼éadki zakupi─ç.┬á

Co┼Ť mnie g┼éowa rozbola┼éa, i wcze┼Ťniej mia┼éam jakie┼Ť mroczki w oczach ┼╝e dobrze liter nie widzia┼éam. Dziwne uczucie. Na szcz─Ö┼Ťcie przesz┼éo.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
1 minutę temu, ewon napisał:

Enigma gratuluje kolejnego tygodnia ­čÖémasz ┼éadniutki zaokr─ůglone brzusio­čą░

Dzisiaj m├│j pies obudzi┼é mnie o 2 w nocy bo co┼Ť mu si─Ö ┼Ťni┼éo i wy┼é. I oczywi┼Ťcie p├│┼║niej m┼éoda szala┼éa do 4 rano ( a pies g┼éow─ů lata┼é po brzuchu, gdzie ma┼éa tam jego ┼éepek ­čść)┬á

No i┬á dzisiaj pierwszy raz o 6rano m─ů┼╝ poczu┼é kopniaczka od c├│reczki ­čą░­čą░

Czy wam ju┼╝ siara leci??? Bo mi w┼éa┼Ťnie z Lewego cycka. Chyba musz─Ö wk┼éadki zakupi─ç.┬á

Co┼Ť mnie g┼éowa rozbola┼éa, i wcze┼Ťniej mia┼éam jakie┼Ť mroczki w oczach ┼╝e dobrze liter nie widzia┼éam. Dziwne uczucie. Na szcz─Ö┼Ťcie przesz┼éo.┬á

Dzi─Ökuj─Ö ­čÖé

moj chyba nie przeszed┼é ze wzgl─Ödu na zdj─Öcie ­čś× moze jeszcze si─Ö pojawi?

dziewczyny wy┼Ťwietli┼éo mi si─Ö na FB zadanie 3 dyniowe dla ci─Ö┼╝arnych jeden trening, jakie┼Ť spotkanie o oddechu i kolejne o metodach ┼éagodzenia b├│lu, podsylam ­čÖé

https://fb.me/e/dr1nX0OrK

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
Godzinę temu, ewon napisał:

I zn├│w musz─Ö jeszcze raz napisa─ç bo dalej mam czerwony ­čś×

dziekuje ewon ­čÖé

chcialam si─Ö z Wami podzieli─ç linkiem do 3dniowego wyzwania dla ci─Ö┼╝arnych na Facebooku ale chyba link mi te┼╝ zablokowa┼é publikacje posta ­čś×

wczesnien chyba zdjęcie mi zablokowało publikację

podam Wam nazw─Ö Jestem w ci─ů┼╝(y) aktywna - wyzwanie og├│lnopolskie.

ma by─ç jeden dzie┼ä ─çwicze┼ä jaki┼Ť wzmacniaj─ůcych i p├│┼║niej jakie┼Ť spotkania z technik ┼éagodzenia b├│lu ­čÖé

Siary jeszcze nie mam za to strasznie wysusza mi si─Ö sk├│ra ostatnio normalnie jak pieprz.

I w sumie sutki te┼╝ suche.

Jutro mamy pierwsze zaj─Öcia na szkole rodzenia ÔŁĄ´ŞĆ

Mega si─Ö jaram tym ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
1 godzinę temu, ewon napisał:

I gratulacje dla tatusia ┼╝e zd─ů┼╝y┼é ­čÖé supsuper ┼╝e Wam te┼╝ ju┼╝ si─Ö uda┼éo, to mnie chyba na razie najbardziej cieszy┼éo w tym ca┼éym oczekiwaniu, bo najbardziej boli mnie ┼╝e tylko ja naszego synusia mog─Ö ogl─ůda─ç, a m─ů┼╝ musi wierzy─ç na s┼éowo i na zdj─Öcia/nagrania z telefonu.

A tak wreszcie to on sam co┼Ť do┼Ťwiadczy┼é ÔŁĄ´ŞĆ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
22 minuty temu, Enigma91 napisał:

I gratulacje dla tatusia ┼╝e zd─ů┼╝y┼é ­čÖé supsuper ┼╝e Wam te┼╝ ju┼╝ si─Ö uda┼éo, to mnie chyba na razie najbardziej cieszy┼éo w tym ca┼éym oczekiwaniu, bo najbardziej boli mnie ┼╝e tylko ja naszego synusia mog─Ö ogl─ůda─ç, a m─ů┼╝ musi wierzy─ç na s┼éowo i na zdj─Öcia/nagrania z telefonu.

A tak wreszcie to on sam co┼Ť do┼Ťwiadczy┼é ÔŁĄ´ŞĆ

Tak u mnie ta sama reakcja jak m─ů┼╝ poczu┼é tym bardziej ┼╝e nieobecny jest na wizytach.

Ja nie mam siary jeszcze ale mam suche sutki.

Codziennie smaruje sie Palmers balsamem na rozst─Öpy i fajnie nawil┼╝a.

W nast─Öpnym roku ju┼╝ na miko┼éajki nasze maluszki b─Öd─ů z nami nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç ­čĺô­čĺťÔŁĄ´ŞĆ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
6 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Tak u mnie ta sama reakcja jak m─ů┼╝ poczu┼é tym bardziej ┼╝e nieobecny jest na wizytach.

Ja nie mam siary jeszcze ale mam suche sutki.

Codziennie smaruje sie Palmers balsamem na rozst─Öpy i fajnie nawil┼╝a.

W nast─Öpnym roku ju┼╝ na miko┼éajki nasze maluszki b─Öd─ů z nami nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç ­čĺô­čĺťÔŁĄ´ŞĆ

Taaaak te┼╝ w┼éa┼Ťnie dzisiaj sobie o tym my┼Ťla┼éam ┼╝e kolejne ┼Ťwi─Öta b─Öd─ů ju┼╝ magiczne z nowym maluszkiem w rodzinie ÔŁĄ´ŞĆ

Te┼╝ mam suche w┼éa┼Ťnie ale ja sutki omijam smaruj─ůc kremem na rozst─Öpy, musz─Ö co┼Ť delikatnego kupi─ç do sutk├│w bo te na rozst─Öpy wydaje mi si─Ö ┼╝e mog─ů mie─ç jakie┼Ť dra┼╝ni─ůce dla takiej cienkiej sk├│ry sk┼éadniki.

Ale mam jeszcze olejek ze s┼éodkich migda┼é├│w do smarowania mo┼╝e na piersi teraz zaczn─Ö jego dawa─ç ┼╝eby te┼╝ na sutki,┬á brzuszek balsamem ­čÖé

Edytowane przez Enigma91
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie

Ja w┼éa┼Ťnie wr├│ci┼éam od lekarza kolejne 2kg na +┬á ┬á, m┼éoda sobie le┼╝y w poprzek.┬á Ale USG z parametrami zrobi mi na nast─Öpnej wizycie, dzisiaj tylko t─Ötno sprawdza┼é.┬á┬á

I dosta┼éam ju┼╝ skierowanie na krzyw─ů, ale mam zrobi─ç po nowym roku.

Dosta┼éam od po┼éo┼╝nej, karteczk─Ö ┼╝e mog─Ö kupi─ç glukoze smakow─ů firmy " Gluko test " Czyta┼éam ┼╝e spoko s─ů.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
7 minut temu, ewon napisał:

Ja w┼éa┼Ťnie wr├│ci┼éam od lekarza kolejne 2kg na +┬á ┬á, m┼éoda sobie le┼╝y w poprzek.┬á Ale USG z parametrami zrobi mi na nast─Öpnej wizycie, dzisiaj tylko t─Ötno sprawdza┼é.┬á┬á

Dosta┼éam od po┼éo┼╝nej, karteczk─Ö ┼╝e mog─Ö kupi─ç glukoze smakow─ů firmy " Gluko test " Czyta┼éam ┼╝e spoko s─ů.┬á

Jak masz jakie┼Ť obiekcj─Ö do bardzo s┼éodkich napoj├│w jak 75g glukozy ­čĄú to zawsze mo┼╝esz zabra─ç ze sob─ů cytryn─Ö i sok wycisn─ů─ç do kubeczka z glukoz─ů. Polecam, robi mega robot─Ö┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
13 minut temu, ewon napisał:

Zadzwo┼ä zapytaj si─Ö tam gdzie b─Ödziesz robi─ç czy maj─ů bo te smakowe w aptekach s─ů praktycznie niedost─Öpne. Ja mia┼éam pomara┼äczowa i by┼éa spoko jak przes┼éodzona Fanta bez gazu.┬á

My w┼éa┼Ťnie czekamy na kontrol─Ö ­čśë waga na razie dalej 2kg poni┼╝ej pocz─ůtkowej, uroki diety cukrzycowej ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...