Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
24 minuty temu, Aldonita napisał:

A o co chodzi z tym niebieskim pudelkiem. Zarejestrowalam sie i dostalam odpowiedz ze dostane paczke do szpitala po porodzie i jeszcze dodatek jakis od lekarza do ktorego chodze. Wiecie cos o tym jak to dziala? 

Tak, to w placówkach wydają.

Ja pierwsza torebeczkę wzięłam na połówkowym z przychodni.

W szpitalach później można kolejna paczuszkę odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja się porejestrowalam w różnych to w jednym dostałam karty do zdjęć i ulotki w drugim też to samo.

Ale właśnie te niebiesko pudełko, z chlopakami w szpitalu dostałam różowe i niebieskie ( w środku próbki np. Sudokrem, pieluszka, płyn do kąpieli, do prania) . Teraz chyba trzeba się rejestrować. 

Edytowane przez ewon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
43 minuty temu, ewon napisał:

Ja się porejestrowalam w różnych to w jednym dostałam karty do zdjęć i ulotki w drugim też to samo.

Ale właśnie te niebiesko pudełko, z chlopakami w szpitalu dostałam różowe i niebieskie ( w środku próbki np. Sudokrem, pieluszka, płyn do kąpieli, do prania) . Teraz chyba trzeba się rejestrować. 

Ja ta pierwsza w przychodni dostałam normalnie bez rejestracji.

Była pieluszka z Dady, jakiś płyn do dezynfekcji, ulotki o karmieniu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, Enigma91 napisał:

Ja ta pierwsza w przychodni dostałam normalnie bez rejestracji.

Była pieluszka z Dady, jakiś płyn do dezynfekcji, ulotki o karmieniu itp

 

A to nie jest tak że nie we wszystkich szpitalach dają po porodzie te pudełko bo np w tym którym chce rodzic nie ma w moim mieście a w dwóch pozostałych pisze że dają. Więc nie wiem czy się zapisywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

 

A to nie jest tak że nie we wszystkich szpitalach dają po porodzie te pudełko bo np w tym którym chce rodzic nie ma w moim mieście a w dwóch pozostałych pisze że dają. Więc nie wiem czy się zapisywać

Cholera wie, ja weszłam na stronę zarejestrowałam się i nie chcemy jedna zarezerwowałam ale jakaś będę mamą, ale już tam mnie odbiorę bo to tam gdzie miałam prenatalne heheh.  Myślałam że po kliknięciu jeszcze będzie trzeba coś wypisać ale się myliłam 😂😂 

Ja ani w przychodni ani na prenatalnych nic nie dostałam. 

W szpitalu  w tym co będę rodzic to szwagierki rodziła coś dostała, a np na tej liście nie ma tego szpitala. 

Także cholera wie jak to wygląda 🤷‍♀️🤷‍♀️

 Wczoraj spałam do 8.30 a dzisiaj już po 5 się obudziłam. I tak leżę bo wstać mi się nie chce 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

 

A to nie jest tak że nie we wszystkich szpitalach dają po porodzie te pudełko bo np w tym którym chce rodzic nie ma w moim mieście a w dwóch pozostałych pisze że dają. Więc nie wiem czy się zapisywać

Tak nie wszystkie mają chyba tylko z listy a jak się zarejestrujesz to nie wiem czy do innych wysyłają też. Ale jak nie ma w szpitalu to chyba od ginekologa też można na kontroli po odebrać jak jest na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, ewon napisał:

Cholera wie, ja weszłam na stronę zarejestrowałam się i nie chcemy jedna zarezerwowałam ale jakaś będę mamą, ale już tam mnie odbiorę bo to tam gdzie miałam prenatalne heheh.  Myślałam że po kliknięciu jeszcze będzie trzeba coś wypisać ale się myliłam 😂😂 

Ja ani w przychodni ani na prenatalnych nic nie dostałam. 

W szpitalu  w tym co będę rodzic to szwagierki rodziła coś dostała, a np na tej liście nie ma tego szpitala. 

Także cholera wie jak to wygląda 🤷‍♀️🤷‍♀️

 Wczoraj spałam do 8.30 a dzisiaj już po 5 się obudziłam. I tak leżę bo wstać mi się nie chce 🤨

Są też jakieś inne paczki, generalnie każda firma się chce zareklamować na etapie takim żeby rodziców nauczyć swoich produktów więc na każdym kroku te siateczki ulotki próbki gdzieś się pojawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Zauważyłam u siebie ostatnio że więcej pije w sensie mam większe pragnienie. Wczoraj pytałam dr to mówiła że zobaczymy co wyjdzie po teście z glukozą. Wydaje mi się że to nie od cukier bo nigdy nie miałam problemów. Czy wy też więcej pojęcie na tym etapie?

Oczywiście wtedy chodzę częściej do toalety . W nocy to maskara co 2-3 h a nad ranem wtedy nie mogę zasnąć jak już się obudzę. W nocy też muszę się napisać bo mnie suszy. Czytałam też że niby macica w tym tyg jest w okolicach pępka i uciska na pęcherz.

Edytowane przez Agnieszka5g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

Zauważyłam u siebie ostatnio że więcej pije w sensie mam większe pragnienie. Wczoraj pytałam dr to mówiła że zobaczymy co wyjdzie po teście z glukozą. Wydaje mi się że to nie od cukier bo nigdy nie miałam problemów. Czy wy też więcej pojęcie na tym etapie?

Oczywiście wtedy chodzę częściej do toalety . W nocy to maskara co 2-3 h a nad ranem wtedy nie mogę zasnąć jak już się obudzę. W nocy też muszę się napisać bo mnie suszy. Czytałam też że niby macica w tym tyg jest w okolicach pępka i uciska na pęcherz.

To że problemów nie było nie znaczy że nie będzie cukrzycy ciążowej niestety.

Ja normalnie też mam cukry w normie bo kontroluje przynajmniej raz w roku ze względu na to że pojawiala się cukrzyca w rodzinie i też mam ciążowa. Do 16tyg jakoś było ok a później cukry na czczo zaczęły być na granicy bo dopuszczalne są do 90-92 a u mnie wyszło raz 95 więc już cukrzyca niestety tutaj nie ma rozróżniania na stopnie i kontroluje się każda.

Ale też pamiętaj że mamy więcej krwi teraz w organizmie więc możliwe że po prostu może organizm nadrabia.

Norma jaka powinnyśmy w ciąży wypijać to nawet 4l więc na zapas nie ma co się martwić i tak niedługo masz krzywą więc jak coś to wyjdzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Zauważyłam u siebie ostatnio że więcej pije w sensie mam większe pragnienie. Wczoraj pytałam dr to mówiła że zobaczymy co wyjdzie po teście z glukozą. Wydaje mi się że to nie od cukier bo nigdy nie miałam problemów. Czy wy też więcej pojęcie na tym etapie?

Oczywiście wtedy chodzę częściej do toalety . W nocy to maskara co 2-3 h a nad ranem wtedy nie mogę zasnąć jak już się obudzę. W nocy też muszę się napisać bo mnie suszy. Czytałam też że niby macica w tym tyg jest w okolicach pępka i uciska na pęcherz.

Ja mam różnie, ale często też chodzę do kibelka i pije w nocy, gdzie wcześniej nigdy tego nie robiłam. I jakiś większy ślinotok mam .  Najgorzej że nie mogę się dobrze ułożyć 😞 jeszcze pies mnie drażni bo ciągle śpi jak nie pod plecami to przy brzuchu, a dzisiaj pobił wszystko i spał pod du**ą, że nie mogłam się obrócić 😠  teraz siedzę pod kocem a on gdzie przy mnie. Męczy mnie. 

Dzisiaj fajnie bo obudziłam się wcześnie ale co oczywiście z łóżka ciężko było wstać i dopiero po 8 wstałam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, ewon napisał:

Ja mam różnie, ale często też chodzę do kibelka i pije w nocy, gdzie wcześniej nigdy tego nie robiłam. I jakiś większy ślinotok mam .  Najgorzej że nie mogę się dobrze ułożyć 😞 jeszcze pies mnie drażni bo ciągle śpi jak nie pod plecami to przy brzuchu, a dzisiaj pobił wszystko i spał pod du**ą, że nie mogłam się obrócić 😠  teraz siedzę pod kocem a on gdzie przy mnie. Męczy mnie. 

Dzisiaj fajnie bo obudziłam się wcześnie ale co oczywiście z łóżka ciężko było wstać i dopiero po 8 wstałam. 

 

 

Z nami śpi 3 😅 więc to jest dopiero kombi bo wszystkie chcą przy brzuszku. Nienwiem po co poduszkę kupowałam jak mogłam się psami obłożyć 🤣

U nas suczki mają w nosie większość czasu brzuszek potrafią przez niego przejść nawet jak się rozpędza, ale synuś mój to potrafi pół dnia warować przy brzuchu.

U mnie dzisiaj młody daje czadu, cały dzień czuję jak wali od dołu w brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał:

Z nami śpi 3 😅 więc to jest dopiero kombi bo wszystkie chcą przy brzuszku. Nienwiem po co poduszkę kupowałam jak mogłam się psami obłożyć 🤣

U nas suczki mają w nosie większość czasu brzuszek potrafią przez niego przejść nawet jak się rozpędza, ale synuś mój to potrafi pół dnia warować przy brzuchu.

U mnie dzisiaj młody daje czadu, cały dzień czuję jak wali od dołu w brzuchu.

Może imprezkę sobie zrobił 😅😅

 

Hehe no 3 szt to ja bym zwariowała, już mój mnie jeden doprowadza czasem do nerwicy. 

Ale to fakt możesz użyć jako poduszeczek 😅

 

Ja dzisiaj miałam totalnego lenia, na dodatek czuję taką ciężkość, że nie wygodnie mi. Ale jeszcze się nie kładę bo pewnie z ułożeniem się dzisiaj nie będzie lekko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
40 minut temu, ewon napisał:

Może imprezkę sobie zrobił 😅😅

 

Hehe no 3 szt to ja bym zwariowała, już mój mnie jeden doprowadza czasem do nerwicy. 

Ale to fakt możesz użyć jako poduszeczek 😅

 

Ja dzisiaj miałam totalnego lenia, na dodatek czuję taką ciężkość, że nie wygodnie mi. Ale jeszcze się nie kładę bo pewnie z ułożeniem się dzisiaj nie będzie lekko. 

 

No impreza niezła, w pracy się skupić nie dał. Zdecydowanie mój pomysł na zwolnienie na ostatnie 3mce był chyba celny bo zaczyna się balanga 🙂

a z bostonkami w łóżku też wesoło ale na szczęście nauczone że mają swoje miejsce i nie przeszkadzają, chociaż zdarza się że płoza się na kołdrę i nie idzie sie obrócić i przykryć xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

 Dzisiaj byłam na pierwszych zakupach ale nie mam pojecia jaki rozmar kupic body czy pajacykow czy czapeczki. Kyos cos moze doradzic jakie kupic najlepiej na poczatek? Jedyne co dzisiaj kupila to pierwszą maskotkę dla naszej małej księzniczki🥰

CFEEDDA6-F419-49D7-B8F1-F077DA664553.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Witam z rana 🙂

 dzisiaj spało się dobrze, tylko sny głupie mam takie realistyczne że się budzę, no i niestety pojawił się w nocy mały krwotok z nosa 😞😞

choć biorę żelazo, jednak organizm osłabiony. Muszę więcej owoców jeść . 

szkoda ,że to nie lato zjadłabym arbuza, truskawki malinki  ech . Muszę zaczekać do lata. Chyba w tym roku więcej rzeczy posadzę na działce 😁😁😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 godzin temu, Aldonita napisał:

 Dzisiaj byłam na pierwszych zakupach ale nie mam pojecia jaki rozmar kupic body czy pajacykow czy czapeczki. Kyos cos moze doradzic jakie kupic najlepiej na poczatek? Jedyne co dzisiaj kupila to pierwszą maskotkę dla naszej małej księzniczki🥰

CFEEDDA6-F419-49D7-B8F1-F077DA664553.png

Hej 🙂

ja kupowałam nasze tak 62/68, z paczek od innych mamusiek trafiło nam się kilka 56 więc mniejsze w razie czego mamy. 

nienwiem czy coś na 56 będę dokupować bo my oboje z mężem byliśmy duzi. Ja byłam kolosem bo miałam 65cm przy urodzeniu.

A czasy takie że po mniejsze zawsze można męża wysłać jak się okaże że jest maleństwo i za mało tych mniejszych ciuszkow będzie.

Ale liczę na to że jednak będzie miał te 52-58cm gdzies, bo jak ja to wypchne 🤣

teraz też diagnostyka inna niż była więc myślę że w obecnych czasach mnie by wywoływali dużo wcześniej przy takiej wielkości, a urodziłam się prawie 2tyg po terminie.

Nad szumisiem się zastanawiałam, ale opinie specjalistów są tak różne ze uznałam że my nie kupimy, jak dostaniemy w prezencie to pewnie czasem użyje w sytuacjach kryzysowych, ale jednak sami się nie chcemy zdecydować.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 godzin temu, Aldonita napisał:

 Dzisiaj byłam na pierwszych zakupach ale nie mam pojecia jaki rozmar kupic body czy pajacykow czy czapeczki. Kyos cos moze doradzic jakie kupic najlepiej na poczatek? Jedyne co dzisiaj kupila to pierwszą maskotkę dla naszej małej księzniczki🥰

CFEEDDA6-F419-49D7-B8F1-F077DA664553.png

 

Ja mam trochę rozm 50 ale mało , 56 i 62 głównie. Czapeczki to na oko takie małe jak widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, ewon napisał:

Witam z rana 🙂

 dzisiaj spało się dobrze, tylko sny głupie mam takie realistyczne że się budzę, no i niestety pojawił się w nocy mały krwotok z nosa 😞😞

choć biorę żelazo, jednak organizm osłabiony. Muszę więcej owoców jeść . 

szkoda ,że to nie lato zjadłabym arbuza, truskawki malinki  ech . Muszę zaczekać do lata. Chyba w tym roku więcej rzeczy posadzę na działce 😁😁😁

 

 

Mmm też bym owoce zjadła truskawki czereśnie. No niestety zostają mi pomarańcze , mandarynkii jabłka ktore jem tonami.

Aldonita odp co jakie rozmiary ale admin musi zatwierdzić bo jest zdjęcie maskotki więc musisz poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, Agnieszka5g napisał:

 

Mmm też bym owoce zjadła truskawki czereśnie. No niestety zostają mi pomarańcze , mandarynkii jabłka ktore jem tonami.

Aldonita odp co jakie rozmiary ale admin musi zatwierdzić bo jest zdjęcie maskotki więc musisz poczekać.

Też mi właśnie odpowiedz utknęła w akceptacji niestety. Mam nadzieję że szybko pójdzie.

Ostatnio próbowałam z odpowiedzi usunąć samo zdjęcie żeby nie musiała odpowiedz czekać ale kurcze usuwa mi wtedy cały odnośnik do którego odpowiadam.

Może Admin da radę coś zmienic żeby nie oczekiwały jeśli zdjęcie jest w odpowiedzi więc już raz było zaakceptowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Enigma91 napisał:

Też mi właśnie odpowiedz utknęła w akceptacji niestety. Mam nadzieję że szybko pójdzie.

Ostatnio próbowałam z odpowiedzi usunąć samo zdjęcie żeby nie musiała odpowiedz czekać ale kurcze usuwa mi wtedy cały odnośnik do którego odpowiadam.

Może Admin da radę coś zmienic żeby nie oczekiwały jeśli zdjęcie jest w odpowiedzi więc już raz było zaakceptowane?

 

nooo masakra 😞 Też się z tym męczę i stresuję, że jak mnie nie ma przy komputerze, to macie jakieś niezatwierdzone posty ale na razie jeszcze nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Same zdjęcia jak wrzucicie do galerii w klubie to nie wymagają akceptacji ale wiadomo, że nie jest to dobre rozwiązanie. Jak tylko będę miał wolną chwilę to spróbuję coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...