Skocz do zawarto┼Ťci

Kwietni├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusie
19 minut temu, Klaudia91d napisał:

Dzi─Öki dziewczyny ufff ju┼╝ po badaniu z dzidzia wszystko dobrze , zaczyna mi si─Ö jaka┼Ť infekcja ­čśĽtaki objaw te up┼éawy┬á. To nie wody ufff ­čśŐ zawsze jakie┼Ť niespodzianki. Ma┼éa ma 800 gram a to 24 tydz i 2 dzie┼ä ­čśŹ

Ciesz─Ö si─Ö ┼╝e wszystko dobrze. O to du┼╝a dziewczynka jak na ten tydzie┼ä ­čĺĽ

• Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

• Mamusie
23 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Dzi─Öki dziewczyny ufff ju┼╝ po badaniu z dzidzia wszystko dobrze , zaczyna mi si─Ö jaka┼Ť infekcja ­čśĽtaki objaw te up┼éawy┬á. To nie wody ufff ­čśŐ zawsze jakie┼Ť niespodzianki. Ma┼éa ma 800 gram a to 24 tydz i 2 dzie┼ä ­čśŹ

Super wa┼╝ne ┼╝e nie wody ­čÖé we┼║miesz globulki i b─Ödzie wszystko dobrze ­čÖé ja na samym pocz─ůtku mia┼éam kilka plamek krwi wieczorem, a wcze┼Ťniej piesek mi na brzuch skoczy┼é i by┼éam wystraszona ┼╝e z tego a te┼╝ si─Ö okaza┼é jaki┼Ť pocz─ůtek infekcji. Kazala mi gin 3 dni globulk─Ö wzi─ů─ç i ju┼╝ by┼éo wszytko git ­čÖé

I jaka pi─Ökna waga ­čÖé ja ju┼╝ czekam co us┼éysz─Ö w pi─ůtek, spodziewam si─Ö z 1500g

­čÖé

Edytowane przez Enigma91
Odno┼Ťnik do komentarza

13 minut temu, Enigma91 napisał:

Super wa┼╝ne ┼╝e nie wody ­čÖé we┼║miesz globulki i b─Ödzie wszystko dobrze ­čÖé ja na samym pocz─ůtku mia┼éam kilka plamek krwi wieczorem, a wcze┼Ťniej piesek mi na brzuch skoczy┼é i by┼éam wystraszona ┼╝e z tego a te┼╝ si─Ö okaza┼é jaki┼Ť pocz─ůtek infekcji. Kazala mi gin 3 dni globulk─Ö wzi─ů─ç i ju┼╝ by┼éo wszytko git ­čÖé

I jaka pi─Ökna waga ­čÖé ja ju┼╝ czekam co us┼éysz─Ö w pi─ůtek, spodziewam si─Ö z 1500g

­čÖé

A kt├│ry masz tydzie┼ä ? Uhuhu to kawa┼é dzidziola ­čą░ a czekasz na ch┼éopaczka czy dziewczynk─Ö ? Na kiedy termin ? Te infekcje to jaka┼Ť masakra tez mia┼éam wcze┼Ťniej ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
10 minut temu, Klaudia91d napisał:

No w┼éa┼Ťnie du┼╝a , ju┼╝ tez ruchy czuje silniejsze ­čśë┬áa jak u Ciebie kto tam w brzuszku siedzi ? ÔŁĄ´ŞĆ

┬áMa┼éy Oliwierek ­čĺĽ w 27tc mia┼é 900g a na USG genetyczne id─Ö w 29tc zobaczymy ile b─Ödzie wa┼╝y┼é┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
11 minut temu, Klaudia91d napisał:

A kt├│ry masz tydzie┼ä ? Uhuhu to kawa┼é dzidziola ­čą░ a czekasz na ch┼éopaczka czy dziewczynk─Ö ? Na kiedy termin ? Te infekcje to jaka┼Ť masakra tez mia┼éam wcze┼Ťniej ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ┬á

Jutro zaczynam 29tc. Ch┼éopczyk, na ostatniej wizycie 26+2 mia┼é 1100g. Ale my byli┼Ťmy z m─Ö┼╝em oboje duzi wi─Öc mnie nie dziwi ┼╝e jest w g├│rnej granicy siatki centylowej. Ja na szcz─Ö┼Ťcie tylko na pocz─ůtku i to te┼╝ jako┼Ť nie by┼éa pewna czy to ju┼╝ infekcja ale z racji plamek wolala zapobiegac ­čÖé aleale przy dziewczynkach pono─ç s─ů cz─Öste infekcje. Nasza znajoma z obiema c├│reczkami mia┼éa ca┼ée 9 miesi─Öcy co chwil─Ö infekcje.

• Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

17 minut temu, Agnieszka5g napisał:

┬áMa┼éy Oliwierek ­čĺĽ w 27tc mia┼é 900g a na USG genetyczne id─Ö w 29tc zobaczymy ile b─Ödzie wa┼╝y┼é┬á

Uuu No to rzeczywi┼Ťcie moja jaka┼Ť wielka, id─Ö┬ána wizyt─Ö do mojego ginekologa bardziej mu ufam z tym mierzeniem dzidzi wiec mo┼╝e rzeczywi┼Ťcie mniejsza┬á­čą░ oo to jako┼Ť jeste┼Ť z pocz─ůtku kwietnia terminowo┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Super, ciesze sie bardzo. U mnie teraz 24+6 ­čśÇ. Ostatnio tez sie balam ze wyplywaja mi delikatnie wody. Okazalo sie, ze tak reaguje na progesteron, ktory aplikuje┬á ┬ána noc . U mnie moja ginekolog sprawdza┬á papierkiem lakmusowym.┬á Piekna waga twojej dzidzi. ÔŁĄ´ŞĆ Pewnie moj maluszek tez juz tyle wazy ­čśŹ┬á

• Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

24 minuty temu, Enigma91 napisał:

Jutro zaczynam 29tc. Ch┼éopczyk, na ostatniej wizycie 26+2 mia┼é 1100g. Ale my byli┼Ťmy z m─Ö┼╝em oboje duzi wi─Öc mnie nie dziwi ┼╝e jest w g├│rnej granicy siatki centylowej. Ja na szcz─Ö┼Ťcie tylko na pocz─ůtku i to te┼╝ jako┼Ť nie by┼éa pewna czy to ju┼╝ infekcja ale z racji plamek wolala zapobiegac ­čÖé aleale przy dziewczynkach pono─ç s─ů cz─Öste infekcje. Nasza znajoma z obiema c├│reczkami mia┼éa ca┼ée 9 miesi─Öcy co chwil─Ö infekcje.

Tez o tym s┼éysza┼éam ze przy dziewczynkach te infekcje s─ů cz─Östsze. Ooo to ju┼╝ masz daleki tydzie┼ä zazdroszcz─Ö ÔŁĄ´ŞĆ Jak ju┼╝ dojd─Ö do tego 30 tyg to b─Öd─Ö spokojniejsza. D┼éugo walczyli┼Ťmy bo 5 lat o ta ci─ů┼╝e i uda┼éo si─Ö w ko┼äcu dzi─Öki in vitro dlatego troch─Ö panikuje ­čśé to tez kawa┼é ch┼éopa , b─Ödzie nam ci─Ö┼╝ko wyprze─ç nasze dzieciaczki ­čśé

Odno┼Ťnik do komentarza

1 minutę temu, Anka 32 napisał:

Super, ciesze sie bardzo. U mnie teraz 24+6 ­čśÇ. Ostatnio tez sie balam ze wyplywaja mi delikatnie wody. Okazalo sie, ze tak reaguje na progesteron, ktory aplikuje┬á ┬ána noc . U mnie moja ginekolog sprawdza┬á papierkiem lakmusowym.┬á Piekna waga twojej dzidzi. ÔŁĄ´ŞĆ Pewnie moj maluszek tez juz tyle wazy ­čśŹ┬á

Oo to mamy podobny etap ci─ů┼╝y ­čą░ kiedy masz wizyt─Ö ? Noo dzidziole jedbak szybko bardzo rosn─ů. Kupi─Ö sobie te papierki albo te wk┼éadki bo nie ma si─Ö co stresowa─ç , dobrze mie─ç w domu takie co┼Ť. ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
3 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Tez o tym s┼éysza┼éam ze przy dziewczynkach te infekcje s─ů cz─Östsze. Ooo to ju┼╝ masz daleki tydzie┼ä zazdroszcz─Ö ÔŁĄ´ŞĆ Jak ju┼╝ dojd─Ö do tego 30 tyg to b─Öd─Ö spokojniejsza. D┼éugo walczyli┼Ťmy bo 5 lat o ta ci─ů┼╝e i uda┼éo si─Ö w ko┼äcu dzi─Öki in vitro dlatego troch─Ö panikuje ­čśé to tez kawa┼é ch┼éopa , b─Ödzie nam ci─Ö┼╝ko wyprze─ç nasze dzieciaczki ­čśé

O Klaudia to tak jak my z mezem. Tez walczylismy o dzidziusia i dzieki in vitro sie udalo ÔŁĄ´ŞĆ. Mielismy w sierpniu transfer. Gdzie sie leczyliscie? My z mezem w Invicta Gdansk­čśÇ Ja tez teraz czasami panikuje ­čśâ tak to juz jest . Ale szczescie ogromne ­čśŹ­čśŹ­čśŹCiagle sie cieszy z mezem, ze sie udalo. Ja tez Bede spokojniejsza w 30 tygodniu.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
4 minuty temu, Klaudia91d napisał:

Oo to mamy podobny etap ci─ů┼╝y ­čą░ kiedy masz wizyt─Ö ? Noo dzidziole jedbak szybko bardzo rosn─ů. Kupi─Ö sobie te papierki albo te wk┼éadki bo nie ma si─Ö co stresowa─ç , dobrze mie─ç w domu takie co┼Ť. ­čśë

Ja tez chcialam kupic, ale w kilku aptekach nie mieli. Chyba przez Internet bym musiala zamowic te papierki. U mnie za kazdym razem ginekolog sprawdza tym papierkiem. Teraz mam wizyte 18.01 i przy okazji badanie cukru. Normalnie wizyty mialam co 4 tygodnie, ale od 18.01 Bede miec co 2 tygodnie wizyty. Tez tak masz? 

Odno┼Ťnik do komentarza

13 minut temu, Anka 32 napisał:

O Klaudia to tak jak my z mezem. Tez walczylismy o dzidziusia i dzieki in vitro sie udalo ÔŁĄ´ŞĆ. Mielismy w sierpniu transfer. Gdzie sie leczyliscie? My z mezem w Invicta Gdansk­čśÇ Ja tez teraz czasami panikuje ­čśâ tak to juz jest . Ale szczescie ogromne ­čśŹ­čśŹ­čśŹCiagle sie cieszy z mezem, ze sie udalo. Ja tez Bede spokojniejsza w 30 tygodniu.┬á

Oooo to ja mieszkam w Gda┼äsku a robi┼éam ca┼éa procedur─Ö w Gdyni w Invimed ­čśé­čą░ ┬ájeste┼Ťmy po takich samych przej┼Ťciach. Uda┼éo si─Ö Wam za pierwszym razem ? Ja mia┼éam transfer 10 sierpnia ­čśé my tez z m─Ö┼╝em szalejemy ze szcz─Ö┼Ťcia ale tylko co┼Ť si─Ö dzieje i ja ju┼╝ mam panik─Ö ­čą░ ju┼╝ w sumie mamy takie dalekie ci─ů┼╝e i du┼╝e dzidziusie┬áze ju┼╝ musi by─ç dobrze.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

15 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja tez chcialam kupic, ale w kilku aptekach nie mieli. Chyba przez Internet bym musiala zamowic te papierki. U mnie za kazdym razem ginekolog sprawdza tym papierkiem. Teraz mam wizyte 18.01 i przy okazji badanie cukru. Normalnie wizyty mialam co 4 tygodnie, ale od 18.01 Bede miec co 2 tygodnie wizyty. Tez tak masz? 

Ja dzi┼Ť szuka┼éam tych wk┼éadam lub papierk├│w i nie ma nigdzie zam├│wi─Ö jutro z neta, b─Ödzie mniej paniki jakby. Mo┼╝e tez bardziej przydadz─ů si─Ö pod koniec ci─ů┼╝y ­čśŐ ja mam wizyt─Ö 12.01 i kolejna po 3 tygodniach i na razie tak chodz─Ö co 3 tyg. Nie wiem od kiedy b─Ödzie chcia┼é mnie ogl─ůda─ç cz─Ö┼Ťciej ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ Fajnie b─Ödziesz spokojniejsza jak wizyta co 2 tyg. ­čą░

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
49 minut temu, Klaudia91d napisał:

Tak ju┼╝ zaczyna by─ç w g┼éowie spokojniej ­čÖé ojeojej to super ┼╝e po takim czasie si─Ö uda┼éo w ko┼äcu gratulacje tym bardziej ­čÖé

tak kawa┼é, ale ja mia┼éam wag─Ö urodzeniow─ů 4500, m─ů┼╝ te┼╝ powy┼╝ej 3800 m├│wi┼éa te┼Ťciowa, wi─Öc mo┼╝e mie─ç to w genach ­čśë ale u nas obstawiam tak 3500-3800, bo ja jednak by┼éam po terminie 2 tygodnie ­čśë

My pewnie b─Ödziemy si─Ö rozpakowywa─ç 38tc co┼Ť czuj─Ö, jak b─Ödzie dalej tak rosn─ůc.┬á

Mam cukrzyc─Ö ci─ů┼╝owa, du┼╝e dziecko tydzie┼ä do przdu nawet 10dni czasem wychodzi i termin na niedziel─Ö wielkanocn─ů, wi─Öc podejrzewam, ┼╝e b─Öd─ů chcieli wywo┼éywa─ç jak si─Ö sam nie ogarnie.

no z tym wypchaniem zobaczymy jak by┼éam d┼éuga wi─Öc nie by┼éo tak ┼║le ­čśë na szcz─Ö┼Ťcie moja ginekolog jak zobaczy┼éa 1100 ostatnio i powiedzia┼éam jej ile ja z m─Ö┼╝em wa┼╝y┼éam ┼╝e je┼╝eli b─Ödzie du┼╝y bobas to mam si─Ö nie martwi─ç bo om├│wimy sobie wszystkie mo┼╝liwo┼Ťci i je┼╝eli uznany obie ┼╝e nie dam rady to wypisze mi skierowanie na cc. Nie chc─Ö, dalej chce sn, ale daje to jednak spok├│j w g┼éowie jak wiem, ┼╝e je┼╝eli oka┼╝e si─Ö bobas wielki to dopuszcza taka opcj─Ö a nie b─Ödzie za wszelk─ů cen─Ö kaza┼éa mi pr├│bowa─ç ­čÖé

Edytowane przez Enigma91
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

My te┼╝ 6 lat walki in vitro 3 transferÔŁĄ´ŞĆ

Tak ma 04.04 termin z USG na 01.04

57 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja miałam transfer w lipcu w Invicta Gdańsk

Widz─Ö babeczki ┼╝e mieszkamy blisko siebie co za zbieg okoliczno┼Ťci i jeszcze po in vitro

• Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
50 minut temu, Klaudia91d napisał:

Oooo to ja mieszkam w Gda┼äsku a robi┼éam ca┼éa procedur─Ö w Gdyni w Invimed ­čśé­čą░ ┬ájeste┼Ťmy po takich samych przej┼Ťciach. Uda┼éo si─Ö Wam za pierwszym razem ? Ja mia┼éam transfer 10 sierpnia ­čśé my tez z m─Ö┼╝em szalejemy ze szcz─Ö┼Ťcia ale tylko co┼Ť si─Ö dzieje i ja ju┼╝ mam panik─Ö ­čą░ ju┼╝ w sumie mamy takie dalekie ci─ů┼╝e i du┼╝e dzidziusie┬áze ju┼╝ musi by─ç dobrze.┬á

Nam sie udalo w 3 transferze ­čśŹ. Gdansk jest bardzo piekny. Wrocimy na100 % Po rodzenstwo ­čśŹ. Ja tez mysle, ze juz na tym etapie musi nam sie udac ÔŁĄ´ŞĆ┬á ┬á┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
51 minut temu, Klaudia91d napisał:

Ja dzi┼Ť szuka┼éam tych wk┼éadam lub papierk├│w i nie ma nigdzie zam├│wi─Ö jutro z neta, b─Ödzie mniej paniki jakby. Mo┼╝e tez bardziej przydadz─ů si─Ö pod koniec ci─ů┼╝y ­čśŐ ja mam wizyt─Ö 12.01 i kolejna po 3 tygodniach i na razie tak chodz─Ö co 3 tyg. Nie wiem od kiedy b─Ödzie chcia┼é mnie ogl─ůda─ç cz─Ö┼Ťciej ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ Fajnie b─Ödziesz spokojniejsza jak wizyta co 2 tyg. ­čą░

┬áTak bede spokojniejsza co 2 tygodnie. Bardzo sie ucieszylam, ze tak czesto ­čśâ┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
4 minuty temu, Anka 32 napisał:

Nam sie udalo w 3 transferze ­čśŹ. Gdansk jest bardzo piekny. Wrocimy na100 % Po rodzenstwo ­čśŹ. Ja tez mysle, ze juz na tym etapie musi nam sie udac ÔŁĄ´ŞĆ┬á ┬á┬á

My tez pewnie wr├│cimy po c├│reczk─Ö ­čĺĽ chcia┼éabym do roku od urodzenia zaj┼Ť─ç w drug─ů ci─ů┼╝─Ö.

Ja chodz─Ö na wizyty tak co 3 tyg

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
14 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Widz─Ö babeczki ┼╝e mieszkamy blisko siebie co za zbieg okoliczno┼Ťci i jeszcze po in vitro

Ale fajnie ciesze sie, ze nam sie udalo ÔŁĄ´ŞĆ­čśŹ.┬á

Ja z Niemiec jezdzilam do invicty w Gdansku. Jestem bardzo zadowolona z tej kliniki ­čĺ×

U jakiego lekarza sie leczylas? Ja U pana Dr Stenc... I pana Dr Hajdusian...┬á Mialysmy podobnie transfer robiony ­čśâ┬á Moze nawet kiedys sie mialysmy w Invicta ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
3 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

My tez pewnie wr├│cimy po c├│reczk─Ö ­čĺĽ chcia┼éabym do roku od urodzenia zaj┼Ť─ç w drug─ů ci─ů┼╝─Ö.

Ja chodz─Ö na wizyty tak co 3 tyg

No my z mezem tez tak planujemy po 1,5 roku chcemy wrocic po siostrze lub brata ÔŁĄ´ŞĆ┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç dziewczyny, piszecie ze ju┼╝ prawie wszystko macie dla maluszk├│w, wiec prosz─Ö was o rad─Ö - jaka wanienk─Ö warto kupi─ç? My┼Ťla┼éam ze b─Ödzie to ┼éatwy zakup a tutaj si─Ö okazuje ze albo klasyczna, albo silikonowa sk┼éadana i do tego s─ů jeszcze takie nak┼éadki na kt├│rych bobas mo┼╝e sobie le┼╝e─ç - nie mam poj─Öcia co wybra─ç? Te nak┼éadki wygl─ůdaj─ů ciekawie ale czy to si─Ö w ┬ápraktyce stosuje? I czy warto kupi─ç stojak czy nie? Mam w domu wann─Ö i bez stojaka to chyba myje si─Ö malucha w sta┼éym zgarbieniu ale z drugiej strony ten stojak nie wyglada dobrze, niezbyt stabilnie nawet. Macie jakie┼Ť rady?┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

10 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

Pi─Öknie , ze nam si─Ö uda┼éo ­čą░ zbieg okoliczno┼Ťci ogromy. Zawsze ra┼║niej razem przej┼Ť─ç przez ten czas oczekiwania na┬ádziszie. Nam tez zosta┼éa jedna blastka i chcia┼éabym wr├│ci─ç po roku po ni─ů do kliniki, ciekawa jestem po jakim czasie klinika daje zgod─Ö na podanie zarodka po urodzeniu ­čĄĚÔÇŹÔÖé´ŞĆ­čą░

Odno┼Ťnik do komentarza

8 godzin temu, Paulutka napisał:

Cze┼Ť─ç dziewczyny, piszecie ze ju┼╝ prawie wszystko macie dla maluszk├│w, wiec prosz─Ö was o rad─Ö - jaka wanienk─Ö warto kupi─ç? My┼Ťla┼éam ze b─Ödzie to ┼éatwy zakup a tutaj si─Ö okazuje ze albo klasyczna, albo silikonowa sk┼éadana i do tego s─ů jeszcze takie nak┼éadki na kt├│rych bobas mo┼╝e sobie le┼╝e─ç - nie mam poj─Öcia co wybra─ç? Te nak┼éadki wygl─ůdaj─ů ciekawie ale czy to si─Ö w ┬ápraktyce stosuje? I czy warto kupi─ç stojak czy nie? Mam w domu wann─Ö i bez stojaka to chyba myje si─Ö malucha w sta┼éym zgarbieniu ale z drugiej strony ten stojak nie wyglada dobrze, niezbyt stabilnie nawet. Macie jakie┼Ť rady?┬á

To ja tez si─Ö ch─Ötnie dowiem z ta wanienka czy ten stojak jest okej­čÖékurcze ja mam dopiero zrobiona list─Ö co mam kupi─ç┬ákilka ciuszk├│w i nic wi─Öcej.┬á ka┼╝da rada mi si─Ö przyda. A jak z ciuszkami kupujecie du┼╝o ba 56 czy raczej na 62 ? A i do szpitala zabieracie kocyk do owini─Öcia dzidzi czy kupujecie ten ro┼╝ek ?┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...