Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Kamilabe napisał:

U nas na szkole rodzenia położna powiedziała ze najbardziej wskazane spanie na lewym boku jest do 30tc. Pozniej musimy wyczuć z ktorej strony maluszek ma kręgosłup i na tej stronie bedzie nam najwygodniej i najlepiej dla dziecka ponieważ bedzie sobie leżeć w brzuszku jak w kołysce. U mnie jest maleńka w prawej strony i na prawym mi najlepiej a jak sie w nocy obronę na lewo to czuję ,,kopanie/odpychania” w kierunku łóżka i położna skomentowała to tak ze maluszek poprostu ,,spada na twarz” i zwyczajnie się odpycha zeby było mu wygodniej. I tu się zgodzę bo w 100% od dobrych 3tyg widzę tą zależność. 
a jesli bolą biodra (miałam to samo) to jak leżysz np na lewym boku to lewą nowę prostuj a prawą co jest na gorze zegnij pod kontem prostym do brzuszka i włóż poduszkę miedzy nogi tak by rozstaw kolej był na szerokość bioder. WAŻNE by rozstaw nie był większy bo bedzie bolec, lepiej mniejszy lub równy 🙂 ja zaczęłam dostosowywać tak spanie do maluszka i odczuć ciała ze juz ani pośladki ani plecy ani kość guziczna nie bolą.

teraz walczę tylko w bólem pleców ja wysokości łopatek ale tu sprawdzają się tylko ręce męża i oliwka, chociaz ja chwilę 😄 

Wiesz, ze masz racje bo ja tez czuje jak mała kopie jakby w materac od czasu do czasu jak leżę na boku 😊 dobra rada. Dzięki spróbuje bo te biodra bardzo mnie męczą aż moj musi wstawać w nocy i mnie masować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Klaudia91d napisał:

W szkole rodzenia położna mówiła , żeby ćwiczyć z tym anibalem żeby nie pęknąć. To taki jakby balonik pompowany , sama nie wiem właśnie co o tym myśleć , muszę poczytać w necie 

Jak zapytałam mojej położnej która pracuje w szpitalu gdzie chcę rodzić czy czesto nacinają to powiedziała ze w większości przypadków u pierwiastek tak bo ciało nie wie jeszcze jak reagować ale nacinają tylko tyle ile trzeba a przy kolejnych porodach juz się wzbraniają chyba ze widzą ze niedługo pęknie w innym miejscu bo się robi bardzo biała napięta skóra w tym miejscu to wolą naciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Klaudia91d napisał:

Wiesz, ze masz racje bo ja tez czuje jak mała kopie jakby w materac od czasu do czasu jak leżę na boku 😊 dobra rada. Dzięki spróbuje bo te biodra bardzo mnie męczą aż moj musi wstawać w nocy i mnie masować. 

Nie ma sprawy, spróbuj i daj znać jak samopoczucie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja muszę dokupić pajaców na 62 i 56 dzisiaj jadę do Kiabi i Sinsay Kids to moze coś znajdę. A body mam różne bo większość dostałam.

Nagorzej z prasowaniem mam wyprane ale pracownie mi nie idzie chyba bede z tym się bawic z 2 tyg he nie lubię prasować co prawda robię to na siedząco ale i tak mi ciężko.

Co do spania to śpię jak mi wygodniej bardziej na prawym boku na lewym się duszę i pod żebrami coś mi tam drętwieje moja gin mówiła żeby spać i leżeć jak jest wygodniej.

Mi brzuszek nie opadł mimo że dzisiaj 33+4tc nadal mi ciężko się oddycha mały kopie w żebra 😁 ciężko buty ubrać skarpety i się ogolić 😋 no nic takie uroki brzucha

Dzisiaj ładna pogoda a jutro ma być podobno deszcz już widzę jak podwórko będzie pływać eh 

Za 1,5.tyg mam sesję ciążowa już nie mogę się doczekać💓

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

Ja muszę dokupić pajaców na 62 i 56 dzisiaj jadę do Kiabi i Sinsay Kids to moze coś znajdę. A body mam różne bo większość dostałam.

Nagorzej z prasowaniem mam wyprane ale pracownie mi nie idzie chyba bede z tym się bawic z 2 tyg he nie lubię prasować co prawda robię to na siedząco ale i tak mi ciężko.

Co do spania to śpię jak mi wygodniej bardziej na prawym boku na lewym się duszę i pod żebrami coś mi tam drętwieje moja gin mówiła żeby spać i leżeć jak jest wygodniej.

Mi brzuszek nie opadł mimo że dzisiaj 33+4tc nadal mi ciężko się oddycha mały kopie w żebra 😁 ciężko buty ubrać skarpety i się ogolić 😋 no nic takie uroki brzucha

Dzisiaj ładna pogoda a jutro ma być podobno deszcz już widzę jak podwórko będzie pływać eh 

Za 1,5.tyg mam sesję ciążowa już nie mogę się doczekać💓

 

Ekstra już pogoda będzie pewnie bardziej wiosenna za 1,5 tyg ❤️ Pojadę do galerii w weekendzik chociaż nie mam ochoty łazić tez po pajace i body 56 i 62. Mam nadzieje , ze zaraz znów nie zamkną nam sklepów. Jeszcze nie mamy wybranego wózka i fotelika tak na 100 procent , czuje się trochę jakbym była opóźniona w tym wszystkim 😅ja jeszcze nic nie prałam. Chciałam poczekać aż mąż zacznie malować a od 3 tygodni na weekend mamy gości i dziś tez się dowiedziałam ze na ten weekend goście przyjeżdzają. I te plany ciagle na drugi plan odkładamy. trochę jestem zła 🤷‍♂️ Moje życie wyglada tak ze wszystko robię na ostatnia chwile a teraz chciałam tak do 34 35 mieć wszystko mam nadzieje ze się ogarnę 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, ewon napisał:

Hej dziewczyny 🙂

dzisiaj miałam noc nie przespaną, nogi tak mnie rwały, że nie wiedziałam gdzie je zarzucić 😞 jakjak po 3 się obudziłam tak ok 7 zasnełam dopiero. 

 

A tak po za tym jak Wasze brzuchy? 

Ja właśnie z dwa dni temu zauwazyłam że jakbym miała więcej luzu między piesiami a brzuchem. A dzisiaj to już prawie cała dłoń mi wchodzi pomiędzy 😳  i zrobiłam zdjęcie i faktycznie się znacznie obniżył. Nawet po powrocie z psem nie dostałam takiej zadyszki jak wcześniej. 

 

Mój też się trochę obniża i zaczyna rosnąć jak szalony w oczach normlanie. Ale stopy jeszcze widzę 🤣

 

5 godzin temu, Klaudia91d napisał:

To już chyba ten etap, ze brzuszki będą opadać powoli ale ja u siebie nie zauważyłam ale mam 30 tydz i1 dzień wiec jestem ostatnia do rodzenia z tej grupy chyba 😊😊 zauważyłam ze bardzo się mecze i nie mam energii i nic mi się już nie chce. Ciagle bym spała. ja tez się mecze od jakiegoś tygodnia ze spaniem 🤷‍♂️Mnie bardzo biodra bolą w nocy , rogal nie pomaga , poduszki między nogi tez nie. Tez mam takie uczucie jakby mi drętwiało tam wszystko. Czy Wy pilnujecie tego spania na lewym boku, ja Wam powiem , ze nie daje razy ciagle spać na lewym i śpię pół na pół 🤷‍♂️Jak to u Was ? 

Ja się obracam w nocy i spie trochę na lewo, trochę na prawo, trochę na plecach. Położna nam na szkole rodzenia mówiła że lewy bok to przeżytek i matka ma leżeć tak jak jej wygodnie 😉

5 godzin temu, Klaudia91d napisał:

A body masz takie kopertowe czy przez głowę ? Ja mam wszystkie przez głowę i nie wiem czy jechać kupić kopertowe jeszcze co myślicie? Ja tez planuje sam pajacyk zakładać a od razu po porodzie przygotuje body na krótki rękaw plus pajacyk. W razie w przykryje kocykiem mała 🤷‍♂️ A co myślicie o używaniu Anibala ? 

Body mam większość przed głowę, kilka mam chyba kopertowych, ale do mnie to nie przemawia kompletnie zapinanie tyłu mapek maluszkowi i jeszcze ta zakładka od spodu. To nawet ciężko składać a co dopiero ułożyć tak żeby dziecko nie uwierało xD niby łatwiej ale jakoś mi się wydaje że większa męczarnia z tym będzie i nie kupuje 🙂 jak ubieram lalki na szkołę albo u położnej co mają takie to mnie szlag trafia xD

Co do Aniball ja nie kupuje, szkoda mi kasy moja przyjaciółka miała, ćwiczyła ale nie doszła nawet do połowy objętości balonika przez te kilka tyg bo mówi że nie idzie. Także wątpi żeby przez to nie pękła, jedyne co to mówi że poczuła jak to jest coś tam mieć między nogami i jak przec żeby to wyszło.

Ja w ogóle się ostatnio kapnelam że musiała bym już masaż krocza robić, ale jakoś nie mam weny tym bardziej że ponoć średnie uczucie. Ale muszę się chyba w końcu za to zabrać 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Ja muszę dokupić pajaców na 62 i 56 dzisiaj jadę do Kiabi i Sinsay Kids to moze coś znajdę. A body mam różne bo większość dostałam.

Nagorzej z prasowaniem mam wyprane ale pracownie mi nie idzie chyba bede z tym się bawic z 2 tyg he nie lubię prasować co prawda robię to na siedząco ale i tak mi ciężko.

Co do spania to śpię jak mi wygodniej bardziej na prawym boku na lewym się duszę i pod żebrami coś mi tam drętwieje moja gin mówiła żeby spać i leżeć jak jest wygodniej.

Mi brzuszek nie opadł mimo że dzisiaj 33+4tc nadal mi ciężko się oddycha mały kopie w żebra 😁 ciężko buty ubrać skarpety i się ogolić 😋 no nic takie uroki brzucha

Dzisiaj ładna pogoda a jutro ma być podobno deszcz już widzę jak podwórko będzie pływać eh 

Za 1,5.tyg mam sesję ciążowa już nie mogę się doczekać💓

 

My sesje na poniedziałek teraz ustaliliśmy 🙈 może w końcu się uda, ale już nie jest taka fajna zima, liczę że jak pojedziemy jeszcze kawałek to będzie w miarę to wyglądało bo u nas śniegu dalej ale już taki mokry i na drzewach już się roztopił 😞 juz nie jest tak magicznie jak chciałam 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Właśnie wróciłam z zakupów eh ciężko się już chodzi kupiłam w h&m pajace co co prawda ceny też powalaja na kolana. Ale kaftaniki w smyku na przecenie dotrwałam. Ogólnej drogi wszędzie masakra.

Ale zakupy już zakończyłam wszystko mam kupione. 

Nawet pieluszki odebrałam w Rossmanie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Właśnie wróciłam z zakupów eh ciężko się już chodzi kupiłam w h&m pajace co co prawda ceny też powalaja na kolana. Ale kaftaniki w smyku na przecenie dotrwałam. Ogólnej drogi wszędzie masakra.

Ale zakupy już zakończyłam wszystko mam kupione. 

Nawet pieluszki odebrałam w Rossmanie 👍

Ja też właśnie stanęłam od położnej w galerii odebrać zamówienie z Sinseya bo zamówiłam bluzę taka przez głowę, dwie koszulki na długi rękaw (bo w sumie takich koszulek nie kupowałam więc po jednej 62 i 68 się przyda) i jedna na krótki z bostonkiem (musi młody mieć też bo cała rodzina ma fisia bostonowego) ❤️ i przy okazji odebrałam też pieluszki.

I zgrzeszyłam bo miałam kryzys. Przed wyjściem nie zdążyłam zrobić obiadu bo elektryk się spóźnił i skończył wymieniać nam płytę indukcyjna dopiero o 17, a ja 17:20 miałam spotkanie z fizjoterapeutka dziecięca u położnej. Więc wkurzona że nie dość że cukry szaleją to jeszcze jestem bez obiadu wracając kupiłam nam maca 😞 mam nadzieję że bąbelkowi krzywdy raz nie zrobię jak zaraz pójdziemy na basen.

Powinien po ruchu cukier spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

No i zależało mi na Kiabi żeby coś kupić ale nie wiem czy mieli inwentaryzacje czy co ale sklep był na kartonach byłam zła bo głównie do niego jechałam

Ja właśnie wiele o Kiabi ostatnio słyszałam, ale nie znam sklepu z tego co widziałam chyba tylko w galerii Przymorze. Za naszego mieszkania w Trójmieście jeszcze nie było tego sklepu. 

Może udam się na wakacyjny shopping tam we wrześniu kupić coś na jesień xD 

W ogóle może na jakąś wspólną kawę się umówimy później z maluszkami jak będę jechać na stare śmieci, trochę Was w Trójmieście jest 😉

Może do września otworzą się jakieś kawiarnie.

 

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, Enigma91 napisał:

Ja właśnie wiele o Kiabi ostatnio słyszałam, ale nie znam sklepu z tego co widziałam chyba tylko w galerii Przymorze. Za naszego mieszkania w Trójmieście jeszcze nie było tego sklepu. 

Może udam się na wakacyjny shopping tam we wrześniu kupić coś na jesień xD 

W ogóle może na jakąś wspólną kawę się umówimy później z maluszkami jak będę jechać na stare śmieci, trochę Was w Trójmieście jest 😉

Może do września otworzą się jakieś kawiarnie.

 

 

Super pomysł na kawkę chętnie. Właśnie czytałam że zlikwidowali Kiabi eh a tak lubiłam ten sklep był na Szczęśliwej w CH Auchan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja wróciłam z mężem właśnie z basenu ❤️

Śmiejemy się że cała trójka w końcu poszła popływać bo na razie tylko jedno mogło 😅

Ale kosmos jak się wyjdzie z basenu już w takiej wysokiej ciąży, człowiek sobie nie zdaje jakie ma na co dzień obciążenie na kręgosłupie.

Wyszłam po drabince i 3 kroki pierwsze ledwo ustalam . Jakby ktoś nagle mi sztangę na plecy zarzucił. I w ogóle nagle się kręgosłup zupełnie inaczej ustwil masakra jakie to zmiany dla nas. Dobrze że chociaż chwilę te baseny mamy otwarte i idzie dać chwilę wytchnienia dla kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Cześć 🙂

 

kurcze a ja kolejna noc nie przespana  . Chyba zaczynam w głowie panikować przed porodem, czy zdążę wszystko przygotować, czy czegoś nie zapomnę 🙈🙈🙈 szok. I ciągle śni mi się poród naturalny - że wcześniej mnie łapie . A budzę się taka spocona 🙉

nie wiem co się dzieje ze mną. 

 

Młoda imprezuje sobie. Mówili że jak łożysko na przedniej ścianie to mniej się czuje, a ja czasem aż podskakuje jak mnie piźnie 😂 a brzuch lata jak szalony. 

Wczoraj syn młodszy mówi "mamo ona to chyba jakaś nerwowa " 😂  bo co dotknął brzuch to ta kop.  Ja to już czuje każdy jej ruch nawet najmniejszy. 

 

@enigma też poszłabym sobie na basen, ale właśnie boję sie że jak się nie chodziło od początku to będzie problem z wyjściem. Nasz organizm dostaje tak w kość przy ciąży że później człowiek czasem czuje soe jakby go czołg przejechał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czesc dziewczyny, bylam u ginekologa. Dziecko ma troszke za duzy brzuszek 😟. To przez moja cukrzyce. Mialam dzisiaj ketony w moczu. Dziwne Bo ostatnio wyniki z palca mialam dosyc niskie 😔. Zaczelam sie zastanawiac czy moj glukometr dobrze dziala. Dzidzius Ma 2 kg teraz . Jestem w 30+5. Na ktg wyszly mi skurcze 😔 Juz od paru dni je czuje i twardy brzuch. Dostalam wiecej luteiny i magnezu. Szyjka macicy zamknieta i 5 cm wiec z szyjka OK. Tylko czemu te skurcze....

Dostalam skierowanie na 3 prenatalne z powodu mojej cukrzycy i tego brzuszka u dziecka. Juz w srode mam wizyte na prenatalne, a ktg i badanie u pani ginekolog mam za tydzien w piatek.  Chyba teraz bede miec przez to wszystko wizyty co tydzien. Skierowania do szpitala na razie nie dostalam. Pani Dr wziela dzisiaj probki sluzu,aby zrobic posiew na wszystkie bakterie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

Właśnie wróciłam z zakupów eh ciężko się już chodzi kupiłam w h&m pajace co co prawda ceny też powalaja na kolana. Ale kaftaniki w smyku na przecenie dotrwałam. Ogólnej drogi wszędzie masakra.

Ale zakupy już zakończyłam wszystko mam kupione. 

Nawet pieluszki odebrałam w Rossmanie 👍

Jak odbierałaś pieluszki to to jakies konkretne są i rodzaj i ilość sztuk w paczce ? Czy którekolwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, bylam u ginekologa. Dziecko ma troszke za duzy brzuszek 😟. To przez moja cukrzyce. Mialam dzisiaj ketony w moczu. Dziwne Bo ostatnio wyniki z palca mialam dosyc niskie 😔. Zaczelam sie zastanawiac czy moj glukometr dobrze dziala. Dzidzius Ma 2 kg teraz . Jestem w 30+5. Na ktg wyszly mi skurcze 😔 Juz od paru dni je czuje i twardy brzuch. Dostalam wiecej luteiny i magnezu. Szyjka macicy zamknieta i 5 cm wiec z szyjka OK. Tylko czemu te skurcze....

Dostalam skierowanie na 3 prenatalne z powodu mojej cukrzycy i tego brzuszka u dziecka. Juz w srode mam wizyte na prenatalne, a ktg i badanie u pani ginekolog mam za tydzien w piatek.  Chyba teraz bede miec przez to wszystko wizyty co tydzien. Skierowania do szpitala na razie nie dostalam. Pani Dr wziela dzisiaj probki sluzu,aby zrobic posiew na wszystkie bakterie. 

No to kochana teraz się oszczędzaj , wszystko na pewno będzie dobrze. 🤗U mnie wczoraj skoki ciśnienia do 150/90 i dostałam leki na ciśnienie, wiec tez nieciekawie. To już ostatnia prosta przed nami , zaraz dobijamy do mety, oby do tego 37 tygodnia wytrwać a później niech się dzieje. Jak będzie kiepsko z cukrzyca i tak wywołują szybciej poród albo cc. Może dostaniesz insulinę od diabetolog. 😊 powiem Wam , ze ciąża to cudowny stan i miło ja będę wspominać ale tyle co się stresuje i martwię to nigdy takiego stanu nie miałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
59 minut temu, Kamilabe napisał:

Jak odbierałaś pieluszki to to jakies konkretne są i rodzaj i ilość sztuk w paczce ? Czy którekolwiek ?

 

Dała mu spod lady te pieluszki na półce ich nie było Pampers premium care 1. Mówiła że oni samemu wydają więc trzeba powiedzieć że chcesz się odebrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, bylam u ginekologa. Dziecko ma troszke za duzy brzuszek 😟. To przez moja cukrzyce. Mialam dzisiaj ketony w moczu. Dziwne Bo ostatnio wyniki z palca mialam dosyc niskie 😔. Zaczelam sie zastanawiac czy moj glukometr dobrze dziala. Dzidzius Ma 2 kg teraz . Jestem w 30+5. Na ktg wyszly mi skurcze 😔 Juz od paru dni je czuje i twardy brzuch. Dostalam wiecej luteiny i magnezu. Szyjka macicy zamknieta i 5 cm wiec z szyjka OK. Tylko czemu te skurcze....

Dostalam skierowanie na 3 prenatalne z powodu mojej cukrzycy i tego brzuszka u dziecka. Juz w srode mam wizyte na prenatalne, a ktg i badanie u pani ginekolog mam za tydzien w piatek.  Chyba teraz bede miec przez to wszystko wizyty co tydzien. Skierowania do szpitala na razie nie dostalam. Pani Dr wziela dzisiaj probki sluzu,aby zrobic posiew na wszystkie bakterie. 

Bedzie dobrze 🤗🤗 

No skurcze pomału mogą być te przepowiadające. Nie stresuj się na zapas. Pójdziesz na badania i wszystko będzie dobrze zobaczysz.  Te sprzęty też różnie mierzą, także trzeba brać poprawkę na to. 

Mój też już wziął próbkę gps czy jakoś tak na te paciorkowce. To norma. 

Co tydzień i szybko ci minie do porodu 😉 a przy najmniej będziesz pod stałą kontrolą. 😗 

 

Ja już całą chate ogarnełam, teraz lekko kręgosłup mnie boli 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, ewon napisał:

Cześć 🙂

 

kurcze a ja kolejna noc nie przespana  . Chyba zaczynam w głowie panikować przed porodem, czy zdążę wszystko przygotować, czy czegoś nie zapomnę 🙈🙈🙈 szok. I ciągle śni mi się poród naturalny - że wcześniej mnie łapie . A budzę się taka spocona 🙉

nie wiem co się dzieje ze mną. 

 

Młoda imprezuje sobie. Mówili że jak łożysko na przedniej ścianie to mniej się czuje, a ja czasem aż podskakuje jak mnie piźnie 😂 a brzuch lata jak szalony. 

Wczoraj syn młodszy mówi "mamo ona to chyba jakaś nerwowa " 😂  bo co dotknął brzuch to ta kop.  Ja to już czuje każdy jej ruch nawet najmniejszy. 

 

@enigma też poszłabym sobie na basen, ale właśnie boję sie że jak się nie chodziło od początku to będzie problem z wyjściem. Nasz organizm dostaje tak w kość przy ciąży że później człowiek czasem czuje soe jakby go czołg przejechał. 

Ja nie chodziłam, raz byłam i następnego dnia zamknęli 😉

U mnie wczoraj młody chyba jakiś bit poczuł bo pukal do rytmu, najlepsze że w domu była cisza 😅 może sobie coś nucil 🤣

Pomyśl sobie co by było na tylnej ścianie jak byśmy miały xD 

Ja dzisiaj ogarnelam trochę salon, wypralam zaslony, zostało mi wytrzeć jeszcze zaraz stół i kanapę i jutro maz odkurzy, zmyje podłogę i będę mogła przyjąć moje alergiczne dziewczyny 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, bylam u ginekologa. Dziecko ma troszke za duzy brzuszek 😟. To przez moja cukrzyce. Mialam dzisiaj ketony w moczu. Dziwne Bo ostatnio wyniki z palca mialam dosyc niskie 😔. Zaczelam sie zastanawiac czy moj glukometr dobrze dziala. Dzidzius Ma 2 kg teraz . Jestem w 30+5. Na ktg wyszly mi skurcze 😔 Juz od paru dni je czuje i twardy brzuch. Dostalam wiecej luteiny i magnezu. Szyjka macicy zamknieta i 5 cm wiec z szyjka OK. Tylko czemu te skurcze....

Dostalam skierowanie na 3 prenatalne z powodu mojej cukrzycy i tego brzuszka u dziecka. Juz w srode mam wizyte na prenatalne, a ktg i badanie u pani ginekolog mam za tydzien w piatek.  Chyba teraz bede miec przez to wszystko wizyty co tydzien. Skierowania do szpitala na razie nie dostalam. Pani Dr wziela dzisiaj probki sluzu,aby zrobic posiew na wszystkie bakterie. 

Nie przejmuj się ketonami ja też raz miałam na badaniu moczu jak cukry były cały czas dobre. Może dzień przed za mało węglowodanów zjadłaś. Później już nie miałam na kolejnym 😉

Ja od poniedziałku insulina, już 6 dzień wyniki na czczo podwyższone więc nie ma opcji.

2 godziny temu, Kamilabe napisał:

Jak odbierałaś pieluszki to to jakies konkretne są i rodzaj i ilość sztuk w paczce ? Czy którekolwiek ?

Tak jak pisze Aga musisz przy kasie poprosić bo to jest specjalna mniejsza paczka promocyjna z pampersa 26szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
34 minuty temu, Enigma91 napisał:

Nie przejmuj się ketonami ja też raz miałam na badaniu moczu jak cukry były cały czas dobre. Może dzień przed za mało węglowodanów zjadłaś. Później już nie miałam na kolejnym 😉

Ja od poniedziałku insulina, już 6 dzień wyniki na czczo podwyższone więc nie ma opcji.

 

Najbardziej martwie sie tym brzuszkiem i waga. A Jak pozbyc sie tych ketonow? Ja juz 2 raz je mam i nie wiem za bardzo jak sie ich pozbyc? Napisalam e Mail do diabetologa. Normalnie mam w czwartek rozmowe, ale prosilam o porade wczesniej. Dziwi mnie, ze cukry od 2 tygodni super po badaniu glukometrem , a dziecko w ciagu 2 tygodni tyle przybralo na wadze i ten brzuszek...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisał:

No to kochana teraz się oszczędzaj , wszystko na pewno będzie dobrze. 🤗U mnie wczoraj skoki ciśnienia do 150/90 i dostałam leki na ciśnienie, wiec tez nieciekawie. To już ostatnia prosta przed nami , zaraz dobijamy do mety, oby do tego 37 tygodnia wytrwać a później niech się dzieje. Jak będzie kiepsko z cukrzyca i tak wywołują szybciej poród albo cc. Może dostaniesz insulinę od diabetolog. 😊 powiem Wam , ze ciąża to cudowny stan i miło ja będę wspominać ale tyle co się stresuje i martwię to nigdy takiego stanu nie miałam. 

Ja tez sie zaczynam stresowac. 😔 U mnie co chwile cos. Do 4 miesiaca wymioty, teraz ta cukrzyca ciazowa i skurcze 😳 Masakra jakas. Teraz musze lezec wiecej. Nie moge sie przemeczac. Dobrze, ze juz ciuszki kupilam. Teraz tylko pare sprzetow online zamowie. Ty pewnie tez z cisnieniem musisz uwazac. Ja Bede szczesliwa jak juz zdrowe dziecko urodze 😃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Eh dzisiaj skończyłam prasować wszystko w końcu i wkładać w walizkę rzeczy do szpitala i powiem wam że wszytko mi wejdzie w walizkę nawet nie ta mega wielka . Jak jak ja nie lubię się pakować wrrr😩

Osobno wezmę dokumenty i przekąski w jaką swoją torebkę sportową .

Wogole to śmieszne tak naprawdę płacimy kasę podatki więc szpital powinien wszystko zapewniać oprócz środków osobistych wiadomo a tu dużo trzeba zabrać np podkłady majtki jednorazowe itd taki nasz kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Anka 32 napisał:

Najbardziej martwie sie tym brzuszkiem i waga. A Jak pozbyc sie tych ketonow? Ja juz 2 raz je mam i nie wiem za bardzo jak sie ich pozbyc? Napisalam e Mail do diabetologa. Normalnie mam w czwartek rozmowe, ale prosilam o porade wczesniej. Dziwi mnie, ze cukry od 2 tygodni super po badaniu glukometrem , a dziecko w ciagu 2 tygodni tyle przybralo na wadze i ten brzuszek...  

Generalnie ketony się pojawiają z głodu. Może być za mało węglowodanów w diecie.

Mój za to zawsze 70-80 centyl a ostatnio przez 2tyg przybrał tylko 150g i nagle 50. I brzuszek mamy cały czas mniejszy o około 2tyg jak reszta. Zobaczymy co będzie w piątek, bo teraz już tydzień jak cukry na czczo za wysokie i od poniedziałku insulina. 

Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

Eh dzisiaj skończyłam prasować wszystko w końcu i wkładać w walizkę rzeczy do szpitala i powiem wam że wszytko mi wejdzie w walizkę nawet nie ta mega wielka . Jak jak ja nie lubię się pakować wrrr😩

Osobno wezmę dokumenty i przekąski w jaką swoją torebkę sportową .

Wogole to śmieszne tak naprawdę płacimy kasę podatki więc szpital powinien wszystko zapewniać oprócz środków osobistych wiadomo a tu dużo trzeba zabrać np podkłady majtki jednorazowe itd taki nasz kraj

Noo frustrujące, już nawet ciuszki bym powiedziała że ok, ale pampersy, podkłady to powinni nam dawać. Od razu połowa bagażu mniej by była. Tak samo papier toaletowy i ręczniki papierowe no to już jest hit 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...