Skocz do zawarto艣ci

Kwietni贸weczki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
15 minut temu, Enigma91 napisa艂:

ZZO nie od rozwarcia tylko maksymalnie do 3-4cm, dlatego jak si臋 chce skorzysta膰 to trzeba szybko jecha膰 bo cz臋sto na przyj臋ciu ju偶 si臋 ma 5-6 i po ptakach. P贸藕niej nie ch a dawa膰 bo jest wysokie prawdopodobie艅stwo 偶e nie zejdzie do czasu skurczy partych a na partych po艂o偶na chca mie膰 zawsze pacjentk臋 艣wiadoma bo si臋 艂atwiej rodzi.

Ja masz zzo to bym do wanny nie sz艂a, i tak nie b臋dziesz nic czu艂a, a zar贸wno zzo jak i wanna spowalniaj膮 proces skurczy wi臋c por贸d mo偶e byc jeszcze d艂u偶szy.

Moja przyjaci贸艂ka mia艂a zzo to a偶 do partych przele偶a艂a sobie z ksi膮偶k膮 na 艂贸偶ku i tylko co chwil臋 sprawdzali rozwarcie i czekali na parte 馃槈

Dopytaj czy w og贸le na zzo mo偶na wej艣膰 do wanny bo z tego co wiem to masz wtedy ju偶 podpieta ca艂膮 aparatur臋, kropl贸wki itp i cz臋sto jest od razu podpi臋cie pod KTG bo ty skurczy nie czujesz wi臋c innej kontroli nie maj膮.

No to masz mo偶e tak jak ja u mnie te偶 ko艂o 33/34tc siad艂o wszystko i nie by艂o opcji cho膰 bym na rz臋sach stan臋艂a 偶eby na czczo wysz艂y dobre cukry. Nawet po posi艂kach zacz臋艂y mi rosn膮膰 ko艂o 130-135 a zawsze mia艂am 110-120. Lepiej ju偶 t膮 insulin臋 mie膰 i spokojnie dalej czeka膰, bo tak to idzie oszale膰 co rano stres jaki b臋dzie cukier 馃檲

No wlasnie u mnie po posilkach cukry szaleja. Tez mysle juz o tej insulinie, ze lepiej ja miec. Teraz to jakas paranoja, ze nawet pomidora ani papryki nie moge. Mam wrazenie, ze ciagle jem to samo, a i tak cukry zaczynaja rosnac nawet po tym co wczesniej moglam jesc.聽聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Anka 32 napisa艂:

No wlasnie u mnie po posilkach cukry szaleja. Tez mysle juz o tej insulinie, ze lepiej ja miec. Teraz to jakas paranoja, ze nawet pomidora ani papryki nie moge. Mam wrazenie, ze ciagle jem to samo, a i tak cukry zaczynaja rosnac nawet po tym co wczesniej moglam jesc.聽聽

Mia艂am to samo, tylko mi posi艂kowe jeszcze si臋 trzyma艂y, ale nagle to co jad艂am i by艂o dobrze by艂o 藕le. Pieczywo musia艂am na IG zmieni膰 i po sniadaniu by艂o ok, ale na czczo i tak by艂o 94-97.聽

Ja po KTG, wszytko ksi膮偶kowo. Ani jednego skurczy wi臋c raczej m艂ody si臋 jeszcze nigdzie nie wybiera. Trzeba b臋dzie zacz膮膰 go pobudza膰 chyba bo si臋 nie wybierze, ewidentnie mu dobrze 馃榿

Ale warto by艂o zrobi膰 dla samego faktu zobaczenia jak wielu ruch贸w nie czuje przez 艂o偶ysko na przedniej 艣cianie 馃檲 mo偶e z 10-20% ruch贸w czu艂am takich ju偶 mega mocny, a wg urz膮dzenia impreza ca艂e 30min by艂a 馃ぃ

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
13 godzin temu, Enigma91 napisa艂:

Mia艂am to samo, tylko mi posi艂kowe jeszcze si臋 trzyma艂y, ale nagle to co jad艂am i by艂o dobrze by艂o 藕le. Pieczywo musia艂am na IG zmieni膰 i po sniadaniu by艂o ok, ale na czczo i tak by艂o 94-97.聽

Ja po KTG, wszytko ksi膮偶kowo. Ani jednego skurczy wi臋c raczej m艂ody si臋 jeszcze nigdzie nie wybiera. Trzeba b臋dzie zacz膮膰 go pobudza膰 chyba bo si臋 nie wybierze, ewidentnie mu dobrze 馃榿

Ale warto by艂o zrobi膰 dla samego faktu zobaczenia jak wielu ruch贸w nie czuje przez 艂o偶ysko na przedniej 艣cianie 馃檲 mo偶e z 10-20% ruch贸w czu艂am takich ju偶 mega mocny, a wg urz膮dzenia impreza ca艂e 30min by艂a 馃ぃ

Hej u mnie na czczo niski cukier Ale po sniadaniu przekroczenia, a to chyba nie jest dobrze. Pieczywo tez jem IG. Napisalam e Mail do diabetologa i zobacze czy mi insuline da.

Ja mam to ktg robione co tydzien tylko U mnie maszyna skurcze pokazuje i to takie spore, ale po badaniu zawsze wychodzi, ze szyjka macicy zamknieta 5.5 cm. To moze byc Bo magnez i luteine biore. Luteine mam tylko do niedzieli brac. To jest dokladnie do 34 tc. Moze wtedy szyjka zacznie sie skracac.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Anka 32 napisa艂:

Hej u mnie na czczo niski cukier Ale po sniadaniu przekroczenia, a to chyba nie jest dobrze. Pieczywo tez jem IG. Napisalam e Mail do diabetologa i zobacze czy mi insuline da.

Ja mam to ktg robione co tydzien tylko U mnie maszyna skurcze pokazuje i to takie spore, ale po badaniu zawsze wychodzi, ze szyjka macicy zamknieta 5.5 cm. To moze byc Bo magnez i luteine biore. Luteine mam tylko do niedzieli brac. To jest dokladnie do 34 tc. Moze wtedy szyjka zacznie sie skracac.聽

To mo偶e dostaniesz tylko insulin臋 szybko dzia艂aj膮ca do u偶ycia po posi艂ku jak b臋d膮 przekroczenia.

Noo 5.5 to szale艅stwo, u mnie ko艂o 3,5 si臋 trzyma. Jestem ciekawa jak b臋dzie w pi膮tek na wizycie.

Ja wczoraj specjalnie nawet nie wzi臋艂am w po艂udnie magnezu przed ktg, ale cisza ani ani.

My w poniedzia艂ek ko艅czyny 37tc a tu skurcze usta艂y, jak jeszcze szyjka si臋 nie rusza to co艣 czuj臋 偶e przenosimy 艣wi臋ta jeszcze jak tak dalej p贸jdzie

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Godzin臋 temu, Enigma91 napisa艂:

To mo偶e dostaniesz tylko insulin臋 szybko dzia艂aj膮ca do u偶ycia po posi艂ku jak b臋d膮 przekroczenia.

Noo 5.5 to szale艅stwo, u mnie ko艂o 3,5 si臋 trzyma. Jestem ciekawa jak b臋dzie w pi膮tek na wizycie.

Ja wczoraj specjalnie nawet nie wzi臋艂am w po艂udnie magnezu przed ktg, ale cisza ani ani.

My w poniedzia艂ek ko艅czyny 37tc a tu skurcze usta艂y, jak jeszcze szyjka si臋 nie rusza to co艣 czuj臋 偶e przenosimy 艣wi臋ta jeszcze jak tak dalej p贸jdzie

Hejo, a lekarz co艣 wspomina o szybszym wywo艂aniu ze wzgl臋du na cukrzyce ? Czy na razie cisza ?聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Godzin臋 temu, Enigma91 napisa艂:

To mo偶e dostaniesz tylko insulin臋 szybko dzia艂aj膮ca do u偶ycia po posi艂ku jak b臋d膮 przekroczenia.

Noo 5.5 to szale艅stwo, u mnie ko艂o 3,5 si臋 trzyma. Jestem ciekawa jak b臋dzie w pi膮tek na wizycie.

Ja wczoraj specjalnie nawet nie wzi臋艂am w po艂udnie magnezu przed ktg, ale cisza ani ani.

My w poniedzia艂ek ko艅czyny 37tc a tu skurcze usta艂y, jak jeszcze szyjka si臋 nie rusza to co艣 czuj臋 偶e przenosimy 艣wi臋ta jeszcze jak tak dalej p贸jdzie

Ja zacz臋艂am dopiero 33 tydzie艅 powiem Ci, ze zazdroszcz臋, ze ju偶 zaraz zobaczysz swojego maluszka 鉂わ笍 Ja ju偶 si臋 doczeka膰 nie mog臋.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja tam licz臋 偶e mo偶e si臋 zalapie na darmowe badanie SMA bo w Pomorskim ma by膰 musze poczyta膰 a najlepiej zapytam swojej ginekolog bo ona pracuje w szpitalu to powinna wiedzie膰 czy jakie艣 s艂uchy s膮.

Wyk膮pa艂am psa bo jutro jedziemy do groomera ale si臋 zm臋czy艂am ze huhu bo jeszcze wysuszy膰 musia艂am itd. zachcia艂o mi si臋 shitzu 馃榾.

Kurde ju偶 od paru dni mam afty w buzi na podniebieniu u g贸ry i niechca zej艣膰 macie jakie艣 sposoby?

U mnie dzisiaj s艂oneczko馃尀 ale ja nie mam si艂y na spacery.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
59 minut temu, Klaudia91d napisa艂:

Hejo, a lekarz co艣 wspomina o szybszym wywo艂aniu ze wzgl臋du na cukrzyce ? Czy na razie cisza ?聽

Na razie nie planuje. Pyta艂am ostatnio powiedzia艂a, 偶e nie ma mowy na razie o wywo艂ywaniu na si艂臋 bo wszytko jest w normie, w 艂o偶ysko nawet si臋 nie zestarza艂o.

29 minut temu, Agnieszka5g napisa艂:

Ja tam licz臋 偶e mo偶e si臋 zalapie na darmowe badanie SMA bo w Pomorskim ma by膰 musze poczyta膰 a najlepiej zapytam swojej ginekolog bo ona pracuje w szpitalu to powinna wiedzie膰 czy jakie艣 s艂uchy s膮.

Wyk膮pa艂am psa bo jutro jedziemy do groomera ale si臋 zm臋czy艂am ze huhu bo jeszcze wysuszy膰 musia艂am itd. zachcia艂o mi si臋 shitzu 馃榾.

Kurde ju偶 od paru dni mam afty w buzi na podniebieniu u g贸ry i niechca zej艣膰 macie jakie艣 sposoby?

U mnie dzisiaj s艂oneczko馃尀 ale ja nie mam si艂y na spacery.

Daj zna膰, bo w艂a艣nie z moj膮 kole偶anka z Gda艅ska na ten temat rozmawiam i si臋 zastanawia czy ona ju偶 si臋 zalapie a ma termin jako艣 na sierpie艅 馃槈 wydaje mi si臋 偶e ma razie to jeszcze nawet w Mazowieckim nie ruszy艂o a ma艂o byc pierw tam a p贸藕niej kolejne regiony.

U nas tez s艂onecznie ale dzisiaj mam lenia do czegokolwiek 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Agnieszka5g napisa艂:

Ja tam licz臋 偶e mo偶e si臋 zalapie na darmowe badanie SMA bo w Pomorskim ma by膰 musze poczyta膰 a najlepiej zapytam swojej ginekolog bo ona pracuje w szpitalu to powinna wiedzie膰 czy jakie艣 s艂uchy s膮.

Wyk膮pa艂am psa bo jutro jedziemy do groomera ale si臋 zm臋czy艂am ze huhu bo jeszcze wysuszy膰 musia艂am itd. zachcia艂o mi si臋 shitzu 馃榾.

Kurde ju偶 od paru dni mam afty w buzi na podniebieniu u g贸ry i niechca zej艣膰 macie jakie艣 sposoby?

U mnie dzisiaj s艂oneczko馃尀 ale ja nie mam si艂y na spacery.

Jest na stronie fundacji ju偶 plan, w poniedzia艂ek wrzucili.

Pomorskie od maja wi臋c si臋 nie zalapiecie dziewczyny niestety.

https://www.fsma.pl/2021/03/plan-wdrazania-badan-przesiewowych-w-kierunku-sma-w-polsce-na-lata-2021-2022/

Edytowane przez Enigma91
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisa艂:

Hejo, a lekarz co艣 wspomina o szybszym wywo艂aniu ze wzgl臋du na cukrzyce ? Czy na razie cisza ?聽

Hej mam w czwartek za tydzien mam Termin聽 w diagnostyce prenatalnej i Pan Dr bedzie przeplywy widzial i wage dziecka i moze wtedy cos powie. 29.03 Tez mam wizyte w szpitalu w ktorym bede rodzic i tam tez powinni mi juz cos powiedziec.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Klaudia91d napisa艂:

Hejo, a lekarz co艣 wspomina o szybszym wywo艂aniu ze wzgl臋du na cukrzyce ? Czy na razie cisza ?聽

Oj to chyba bylo pytanie do Enigmy 馃檭馃き Ale wlasnie tez sie zastanawiam czy ze wzgledu na CC bede miec cesarke. Jezeli dziecko bedzie duze lub ten brzuszek bedzie wiekszy to cesarke mi zrobia.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 godzin臋 temu, Anka 32 napisa艂:

Hej mam w czwartek za tydzien mam Termin聽 w diagnostyce prenatalnej i Pan Dr bedzie przeplywy widzial i wage dziecka i moze wtedy cos powie. 29.03 Tez mam wizyte w szpitalu w ktorym bede rodzic i tam tez powinni mi juz cos powiedziec.聽

Ja jestem troch臋 przera偶ona bo moj lekarz powiedzia艂 ze tydzie艅 lub dwa po艂o偶y mnie do szpitala przed terminem. Przez to ci艣nienie moje i si臋 zastanawiam czy na wywo艂anie czy mam le偶e膰. Oj chyba bym oszala艂a przez dwa tyg w szpitalu 馃槄 a Kurcze g艂upia nie dopytalam. Ja bior臋 leki na ci艣nienie a i tak jest w g贸rnej normie 馃ゲ wiec zaczynam si臋 martwi膰 a wizyta dopiero 26.03 to si臋 dowiem wszystkiego.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 godzin臋 temu, Agnieszka5g napisa艂:

Kurde szkoda tak to jest nie 艣piesz膮 si臋 z takimi rzeczami bo trudno 馃槱

Ooo szkoda ze si臋 nie za艂apiemy 馃ゲ Kurcze szkoda bo to tylko kilka dni i by nas obj臋艂o... ja na pocz膮tku kwietnia zam贸wi臋 pakiecik do bada艅.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Klaudia91d napisa艂:

Ooo szkoda ze si臋 nie za艂apiemy 馃ゲ Kurcze szkoda bo to tylko kilka dni i by nas obj臋艂o... ja na pocz膮tku kwietnia zam贸wi臋 pakiecik do bada艅.聽

Ja si臋 zastanawiam czy robi膰 te badania bo w sumie nie ma.wskazan w rodzinie nikt nie chorowa艂 ...nie wiem nie wiem pozatym mia艂am badany zarodek przed podaniem ale nie wiem czy takie badania mog膮 to pokaza膰 przed transferem

Edytowane przez Agnieszka5g
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

15 minut temu, Agnieszka5g napisa艂:

Ja si臋 zastanawiam czy robi膰 te badania bo w sumie nie ma.wskazan w rodzinie nikt nie chorowa艂 ...nie wiem nie wiem pozatym mia艂am badany zarodek przed podaniem ale nie wiem czy takie badania mog膮 to pokaza膰 przed transferem

Mo偶e podpytaj w klinice jakie wady s膮 badane, ja mam zrobione tylko kariotypy a zarodka nie badali艣my. Ja zam贸wi臋 sobie ten pakiet w razie w. A gdzie planujesz rodzic ?聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
52 minuty temu, Agnieszka5g napisa艂:

Ja si臋 zastanawiam czy robi膰 te badania bo w sumie nie ma.wskazan w rodzinie nikt nie chorowa艂 ...nie wiem nie wiem pozatym mia艂am badany zarodek przed podaniem ale nie wiem czy takie badania mog膮 to pokaza膰 przed transferem

Musisz chyba zapyta膰 w klinice. Bo nie wiem jak jest z badaniem zarodk贸w czy na takie co艣 badaj膮.聽

U nas tez nikt nie ma, ale mo偶na by膰 nosicielem genu i mo偶e to si臋 przez lata nie objawia膰 w rodzinie. Wi臋kszo艣膰 tych maluszk贸w nie ma rodzin

聽kt贸re mialy przypadki sma.

Cena badania niewielk膮 wi臋c wol臋 by膰 pewna na 100% bo to straszna choroba

Edytowane przez Enigma91
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
44 minuty temu, Klaudia91d napisa艂:

Mo偶e podpytaj w klinice jakie wady s膮 badane, ja mam zrobione tylko kariotypy a zarodka nie badali艣my. Ja zam贸wi臋 sobie ten pakiet w razie w. A gdzie planujesz rodzic ?聽

Chcia艂ambym w UCK ale czy tam si臋 dostan臋 to si臋 okarze

Edytowane przez Agnieszka5g
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Enigma91 napisa艂:

Musisz chyba zapyta膰 w klinice. Bo nie wiem jak jest z badaniem zarodk贸w czy na takie co艣 badaj膮.聽

U nas tez nikt nie ma, ale mo偶na by膰 nosicielem genu i mo偶e to si臋 przez lata nie objawia膰 w rodzinie. Wi臋kszo艣膰 tych maluszk贸w nie ma rodzin

聽kt贸re mialy przypadki sma.

Cena badania niewielk膮 wi臋c wol臋 by膰 pewna na 100% bo to straszna choroba

Jak d艂ugo czeka艂a艣 na pr贸bk臋?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

3 godziny temu, Enigma91 napisa艂:

Na zestaw? Zam贸wi艂am 6.03, a dzisiaj przysz艂o kurierem, wiec 4 dni 馃檪

To szybciutko przychodzi 馃槉 uff ja tez ju偶 prawie ca艂a wyprawka sko艅czona zosta艂 laktator i monitor oddechu i ten pakiecik do badania sma. My艣le ze w dwa dni sko艅cz臋 prasowa膰 i powoli zaczynam pakowa膰 torb臋 馃槉 ja pakuje si臋 jak na wycieczk臋 w jedna du偶a torb臋 a co mi tam. 馃ぃNie b臋d臋 specjalnie torby kupowa膰 艣redniej a w kabinowke si臋 nie zmieszcz臋. Im bli偶ej porodu tym czuje wielki strach przed tym jak nasze 偶ycie si臋 zmieni. Tez tak macie ? 聽Ja na razie nie boje si臋 porodu, b贸lu itp. Tylko boje si臋 tego momentu jak sobie poradz臋 sama z noworodkiem. Po 11 latach zycia聽we dwoje to b臋dzie du偶a zmiana jak pojawi si臋 nowy lokator 馃槄

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzin臋 temu, Klaudia91d napisa艂:

To szybciutko przychodzi 馃槉 uff ja tez ju偶 prawie ca艂a wyprawka sko艅czona zosta艂 laktator i monitor oddechu i ten pakiecik do badania sma. My艣le ze w dwa dni sko艅cz臋 prasowa膰 i powoli zaczynam pakowa膰 torb臋 馃槉 ja pakuje si臋 jak na wycieczk臋 w jedna du偶a torb臋 a co mi tam. 馃ぃNie b臋d臋 specjalnie torby kupowa膰 艣redniej a w kabinowke si臋 nie zmieszcz臋. Im bli偶ej porodu tym czuje wielki strach przed tym jak nasze 偶ycie si臋 zmieni. Tez tak macie ? 聽Ja na razie nie boje si臋 porodu, b贸lu itp. Tylko boje si臋 tego momentu jak sobie poradz臋 sama z noworodkiem. Po 11 latach zycia聽we dwoje to b臋dzie du偶a zmiana jak pojawi si臋 nowy lokator 馃槄

Mam to samo, por贸d jest mi kompletnie oboj臋tny. Podchodz臋 zadaniowo, 偶e trzeba jecha膰 i to zrobi膰 馃檪 ale te偶 my艣l臋 ca艂y czas czy b臋dziemy dobrymi rodzicami, czy b臋dziemy tak odpowiedzialni jak bym tego chcia艂a. Czy b臋dziemy potrafili ze sob膮 rozmawia膰 i sobie pomaga膰 z maluszkiem. Jak wiele zmieni si臋 mi臋dzy nami w ma艂偶e艅stwie. Tak wiele niewiadomych...

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

10 godzin temu, Enigma91 napisa艂:

Mam to samo, por贸d jest mi kompletnie oboj臋tny. Podchodz臋 zadaniowo, 偶e trzeba jecha膰 i to zrobi膰 馃檪 ale te偶 my艣l臋 ca艂y czas czy b臋dziemy dobrymi rodzicami, czy b臋dziemy tak odpowiedzialni jak bym tego chcia艂a. Czy b臋dziemy potrafili ze sob膮 rozmawia膰 i sobie pomaga膰 z maluszkiem. Jak wiele zmieni si臋 mi臋dzy nami w ma艂偶e艅stwie. Tak wiele niewiadomych...

Ja tak samo my艣le o porodzie, ze to kilka godzin i b臋dzie po wszystkim...聽staram si臋 nie czyta膰 , nie s艂ucha膰 i nie my艣le膰 jak to b臋dzie.聽Masz racje est wiele wiele niewiadomych. Damy聽rad臋 i na pewno b臋dziemy najlepszymi mamusiami dla naszych maluszk贸w. Teraz ju偶 nie b臋dziemy same i zawsze bedziemy mia艂y cz艂owieczka co b臋dzie nas kocha艂 馃グ

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...