Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
6 minut temu, Tytka 23 napisał:

Masz rację może nie ma co się martwić na zapas, musimy zaczekać razem na wizytę oby wszystko było wporządku 😊pisałaś że już zaczyna u Ciebie być widać brzuszka?😊

No nie wiem właśnie czy to już coś widać zaczyna czy brzuszek urojony czy może wzdęcia ale jak stoję to już tak nie jest płasko tu nisko tylko uwypuklone 

No tak trzeba czekać cierpliwie 😘 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mama88 napisał:

No nie wiem właśnie czy to już coś widać zaczyna czy brzuszek urojony czy może wzdęcia ale jak stoję to już tak nie jest płasko tu nisko tylko uwypuklone 

No tak trzeba czekać cierpliwie 😘 

Mam dokladnie tak samo z tym brzuszkiem co Ty ,może już coś rośnie 😉  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już jakoś cały mam większy chociaż nigdy do szczupłych nie należałam ale w pierwszej ciąży w 5 miesiącu rodzina mi mówiła że mam taki mały brzuszek a teraz czuje sie taka wydeta jak na 4,5miesiąc... I brzuch też już cały urósł, już mnie leginsy nawet gniota bo jeansów to nie ma szans założyć, też siedzę w domu narazie więc chodzę tylko w sukienkach 😀chyba rzeczywiście się potwierdza ze w kolejnej ciąży brzuch widać dużo szybciej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aneczka87 napisał:

A ja już jakoś cały mam większy chociaż nigdy do szczupłych nie należałam ale w pierwszej ciąży w 5 miesiącu rodzina mi mówiła że mam taki mały brzuszek a teraz czuje sie taka wydeta jak na 4,5miesiąc... I brzuch też już cały urósł, już mnie leginsy nawet gniota bo jeansów to nie ma szans założyć, też siedzę w domu narazie więc chodzę tylko w sukienkach 😀chyba rzeczywiście się potwierdza ze w kolejnej ciąży brzuch widać dużo szybciej... 

Zobaczymy jak będzie właśnie z tym brzuchem w drugiej ciąży, pierw muszę przeżyć pierwszą strach jest ale i ogromne szczęście tym bardziej że tak niespodziewanie 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Aneczka87 napisał:

A ja już jakoś cały mam większy chociaż nigdy do szczupłych nie należałam ale w pierwszej ciąży w 5 miesiącu rodzina mi mówiła że mam taki mały brzuszek a teraz czuje sie taka wydeta jak na 4,5miesiąc... I brzuch też już cały urósł, już mnie leginsy nawet gniota bo jeansów to nie ma szans założyć, też siedzę w domu narazie więc chodzę tylko w sukienkach 😀chyba rzeczywiście się potwierdza ze w kolejnej ciąży brzuch widać dużo szybciej... 

Ja w pierwszej ciąży na początku ważyłam 47kg przy wzroście 170 i już w 3 miesiącu była widoczna mała kuleczka taka jak po 15 pierozkach 😂😂a teraz ważę 60 i dopiero 8 tydz i 2 dzień to co będzie w 3 miesiącu 😱🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Tytka 23 napisał:

Napewno 😊ale też już się nie mogę doczekać większego i poczuć pierwszych ruchów wgl jak to jest bo tak jak pisałam to 1 ciąża 😊

No jak pierwsza ciąża to myślę że koło 6 miesiąca możesz poczuć delikatne łaskotanie w brzuszku 

Ciąża piękny stan tylko żeby chwilami tyle smutku nie wprowadzała to by było idealnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza ciąża to jest sielanka itp.

Z drugą już nie jest tak kolorowo, bo ma się już dziecko, którym trzeba się zająć. 

W 1 ciazy nie odczuwałam tak senności jak teraz. 

Natomiast teraz odczuwam ale nie mogę położyć się spać kiedy chcę bo mam pod opieką dziecko. A mąż w tym czasie jest w pracy już.

Pomimo tego, że już mam dziecko to nie mam ani jednego ciuszka w rozmiarze od 56 do 92. Wszystko dałam koleżance.

Więc zacznę kompletować od początku hah. Ale to dopiero jak poznam płeć.

Mam pytanie do mam, które mają już dziecko. W którym tygodniu poznalyscie płeć dziecka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Ja.mam wizytę we wtorek i nie mogę się już doczekać. W sumie to lubiłam wizyty u gin, dowiedzieć.sie.co u dzidziusia itd. 

Teraz.mi założy kartę ciąży i wgl spojrzy na te moje wszystkie badania.

A jaką macie grupę krwi?

mam 0rh- a mój partner +🙄 także troszkę lipa 

Mam synka prawie 9lat i już takich rzeczy to nie pamiętam kiedy poznałam płeć dziecka 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mama88 napisał:

No jak pierwsza ciąża to myślę że koło 6 miesiąca możesz poczuć delikatne łaskotanie w brzuszku 

Ciąża piękny stan tylko żeby chwilami tyle smutku nie wprowadzała to by było idealnie 

Aj no właśnie ale trzeba przeżyć i czekać na maleństwa, ogólnie ciekawa jestem czy już będzie widać małego człowieczka na usg Czy za wcześnie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Pierwsza ciąża to jest sielanka itp.

Z drugą już nie jest tak kolorowo, bo ma się już dziecko, którym trzeba się zająć. 

W 1 ciazy nie odczuwałam tak senności jak teraz. 

Natomiast teraz odczuwam ale nie mogę położyć się spać kiedy chcę bo mam pod opieką dziecko. A mąż w tym czasie jest w pracy już.

Pomimo tego, że już mam dziecko to nie mam ani jednego ciuszka w rozmiarze od 56 do 92. Wszystko dałam koleżance.

Więc zacznę kompletować od początku hah. Ale to dopiero jak poznam płeć.

Mam pytanie do mam, które mają już dziecko. W którym tygodniu poznalyscie płeć dziecka?

Domyślam się że mając już dziecko nie jest łatwo , ja jeszcze nie wiem jaka grupa bo te wyniki mama dopiero do odebrania w poniedziałek więc zobaczymy co i jak . Powiem że też np jak jestem w sklepie i widzę takie malutkie ubranka to by się chciało kupić ale jeszcze nie bo za szybko to bez sensu .A jak u was z przesadmi ? Wierzycie czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Tytka 23 napisał:

Domyślam się że mając już dziecko nie jest łatwo , ja jeszcze nie wiem jaka grupa bo te wyniki mama dopiero do odebrania w poniedziałek więc zobaczymy co i jak . Powiem że też np jak jestem w sklepie i widzę takie malutkie ubranka to by się chciało kupić ale jeszcze nie bo za szybko to bez sensu .A jak u was z przesadmi ? Wierzycie czy nie ?

Ja w zabobony nie wierzę bo i tak co jest nam dane to tak będzie i powiedziałam sobie ze jak tylko 5 pazdziernika będzie dobrze to chociaż jakieś malutkie skarpeteczki kupię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Tytka 23 napisał:

O teraz czy już będzie widać tego 5tego jak będę 

To też zależy od sprzęty jaki ma twój lekarz 

Ja jak byłam w 6 tyg i 5 dni to tylko plamka rozmazana była z bijącym serduszkiem a teraz to już chyba troszkę obraz będzie zmieniony 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mama88 napisał:

Ja w zabobony nie wierzę bo i tak co jest nam dane to tak będzie i powiedziałam sobie ze jak tylko 5 pazdziernika będzie dobrze to chociaż jakieś malutkie skarpeteczki kupię 

W sumie racja ,ja się trochę wahalam z tym żeby nic wcześniej dziecku nie kupować przed porodem ale to nie idzie ze sobą w parze bo i tak muszę mieć chociażby nosidełko czy jakieś ciuszki więc już nie zwazam na to .No pewnie można powoli jakieś malutkie rzeczy kupić takie które będą pasować do chłopca i dziewczynki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mama88 napisał:

To też zależy od sprzęty jaki ma twój lekarz 

Ja jak byłam w 6 tyg i 5 dni to tylko plamka rozmazana była z bijącym serduszkiem a teraz to już chyba troszkę obraz będzie zmieniony 😁

No Ci powiem że u mnie też było tak że tylko fasolka z serduszkiem bijacym ogólnie chciałabym zobaczyć usg w 3D ?ale u mojego lekarza to nie możliwe chyba że bym poszła na jedna wizytę do kogoś innego kogoś kto ma ten sprzęt lepszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Tytka 23 napisał:

No Ci powiem że u mnie też było tak że tylko fasolka z serduszkiem bijacym ogólnie chciałabym zobaczyć usg w 3D ?ale u mojego lekarza to nie możliwe chyba że bym poszła na jedna wizytę do kogoś innego kogoś kto ma ten sprzęt lepszy 

Oj jeszcze za wcześnie wolała bym taki obraz zobaczyć później tak na połówkowym badaniu czyli w 5 miesiącu wtedy jest fajny widok a ciuszki już po 3 miesiącu możesz kupować ale wiadomo nie dużo bo pewnie połowy i tak dziecku nie ubierzesz przynajmniej ja tak miałam a później koleżanka dawałam z metkami 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mama88 napisał:

Oj jeszcze za wcześnie wolała bym taki obraz zobaczyć później tak na połówkowym badaniu czyli w 5 miesiącu wtedy jest fajny widok a ciuszki już po 3 miesiącu możesz kupować ale wiadomo nie dużo bo pewnie połowy i tak dziecku nie ubierzesz przynajmniej ja tak miałam a później koleżanka dawałam z metkami 😁

Haha dzięki za radę😄  fajnie jest się czegoś dowiedzieć od kogoś już doswiadczonego😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mama88 napisał:

Zreszta łatwo mi się pisze pewnie też trochę powariuje z zakupami jak już będę wiedziała co tam mam pod serduszkiem😁😊

Hehe no może i tak być 😄 w sumie jak to kobiety wpadają w szał zakupowy 😄A jeszcze mam pytanie jak z piersiami ?ja miałam zawsze małe piersi i teraz też za dużo się nie powiększyły, są trochę cięższe i pełniejsze i bolą ale tak myślę czy chociaż teraz po jakimś czasie trochę cycka dostanę czy nie ma szans 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, Tytka 23 napisał:

Hehe no może i tak być 😄 w sumie jak to kobiety wpadają w szał zakupowy 😄A jeszcze mam pytanie jak z piersiami ?ja miałam zawsze małe piersi i teraz też za dużo się nie powiększyły, są trochę cięższe i pełniejsze i bolą ale tak myślę czy chociaż teraz po jakimś czasie trochę cycka dostanę czy nie ma szans 😁

Teraz to mogą być tak jak piszesz pełniejsze bo też woda w organizmie się zatrzymuje ale później to też mleczko się pojawi i troszkę urosna ale niestety to też nie trwa długo zależy ile karmisz 

Ja później jak schudłam to piersi wróciły do siebie czyli takie jakie byly 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mama88 napisał:

Teraz to mogą być tak jak piszesz pełniejsze bo też woda w organizmie się zatrzymuje ale później to też mleczko się pojawi i troszkę urosna ale niestety to też nie trwa długo zależy ile karmisz 

Ja później jak schudłam to piersi wróciły do siebie czyli takie jakie byly 😁

Okej czyli się nie pocieszylam widocznie taka moja natura i trzeba się z tym pogodzić że zawsze będą takie jak były 😃😃

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin featured this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...