Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. 

Melduję się! Mam nadzieję że na dobre. 

Termin 3 maja wg OM, 18 maja wg CRL. 

Zacznę może od początku. Więc tak... 

Ostatnia miesiaczka-27 lipca. 

Pozytywny test-30 sierpnia. 

Potem trzy rosnące bety co 48 h. 

Pierwsza wizyta u ginekologa- 15 wrzesnia: wg usg 6t1dz i zarodek z bijącym serduszkiem o dl. 1.9 mm. 

Dwa dni po wizycie lekkie różowe /beżowe plamienia. Telefon do lekarza natychmiast- przepisał duphast... Stwierdził że po badaniu dopochwowym. 

Plamienia mijają. 

24 września nieplanowana wizyta z powodu krwawienia, które wystąpiło po nocy, trwało chwilę i ustało, ale widok żywej krwi tak mnie przestraszył, że pojechałam do lekarza prawie w piżamie. Zrobił usg wg ktorego to: 6t6dz i zarodek z bijącym serduszkiem 94u/min.  o długości 5.6 mm. Zwiększył mi dawkę duphast... I kazał brać magnez z potasem. Ok. Ale jego słowa mnie tak zabolały, że nie mogę się uspokoić do dzisiaj. Powiedział że serduszko bije za wolno, zarodek mało urósł przez ten tydzień więc mam być przygotowana na najgorsze i przyjść za tydzień. 

Jutro po południu mam wizytę. 

Staram się oczywiście myśleć pozytywnie i nie nakręcać się niepotrzebnie. Jednak wiecie jak jest. A i dodam że moje cykle są mega nieregularne-31-38 dni. Brałam tabletki antykoncepcyjne i to w sumie pierwszy cykl w którym odrazu się udało po odstawieniu. 

Może podzielicie się że mną rozmiarami waszych maleństw w poszczególnych tygodniach ciąży? 

A może któraś z was też miała już mierzone tętno dzidziusia? 

A i jeszcze, czy wam też napina się brzuch, np. rano po sikaniu? Mnie aż boli jak wstaje rano z łóżka na siku i po 😅

Pozdrawiam i gratuluję wszystkim tu obecnym przyszłym mamom🌸☺️ 

PS. Przepraszam że tak długo ale musiałam się komuś wygadać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mama88 napisał:

@Ewa12 jak się czujesz?

Teraz średnio trochę dzisiaj posprzątałam w domu i już mnie bolą plecy i brzuch a tak ogólnie to nie jest źle nie wymiotuje w dzień mam lekkie mdłości ale do zniesienia najgorzej z brzuchem ale tak całym robię zastrzyki z heparyny czasem jest ok a czasem zostaje taki siniak że cały brzuch ciągnie i boli jak ten krwiak się rozlewa 🙄 mam nadzieję że opanuje te zastrzyki na tyle że będą bardziej znosne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kalina90 napisał:

Hej wszystkim. 

Melduję się! Mam nadzieję że na dobre. 

Termin 3 maja wg OM, 18 maja wg CRL. 

Zacznę może od początku. Więc tak... 

Ostatnia miesiaczka-27 lipca. 

Pozytywny test-30 sierpnia. 

Potem trzy rosnące bety co 48 h. 

Pierwsza wizyta u ginekologa- 15 wrzesnia: wg usg 6t1dz i zarodek z bijącym serduszkiem o dl. 1.9 mm. 

Dwa dni po wizycie lekkie różowe /beżowe plamienia. Telefon do lekarza natychmiast- przepisał duphast... Stwierdził że po badaniu dopochwowym. 

Plamienia mijają. 

24 września nieplanowana wizyta z powodu krwawienia, które wystąpiło po nocy, trwało chwilę i ustało, ale widok żywej krwi tak mnie przestraszył, że pojechałam do lekarza prawie w piżamie. Zrobił usg wg ktorego to: 6t6dz i zarodek z bijącym serduszkiem 94u/min.  o długości 5.6 mm. Zwiększył mi dawkę duphast... I kazał brać magnez z potasem. Ok. Ale jego słowa mnie tak zabolały, że nie mogę się uspokoić do dzisiaj. Powiedział że serduszko bije za wolno, zarodek mało urósł przez ten tydzień więc mam być przygotowana na najgorsze i przyjść za tydzień. 

Jutro po południu mam wizytę. 

Staram się oczywiście myśleć pozytywnie i nie nakręcać się niepotrzebnie. Jednak wiecie jak jest. A i dodam że moje cykle są mega nieregularne-31-38 dni. Brałam tabletki antykoncepcyjne i to w sumie pierwszy cykl w którym odrazu się udało po odstawieniu. 

Może podzielicie się że mną rozmiarami waszych maleństw w poszczególnych tygodniach ciąży? 

A może któraś z was też miała już mierzone tętno dzidziusia? 

A i jeszcze, czy wam też napina się brzuch, np. rano po sikaniu? Mnie aż boli jak wstaje rano z łóżka na siku i po 😅

Pozdrawiam i gratuluję wszystkim tu obecnym przyszłym mamom🌸☺️ 

PS. Przepraszam że tak długo ale musiałam się komuś wygadać. 

 

Cykle mialam w takim samym przedziale jak Ty, tabletki przed zajsciem w ciaze odstawilam 13 msc wczesniej, 5 msc staran o dziecko. Zarodek w 6t5d mial 5,9 mm, nie powiedziano mi jak szybko bije mu serduszko, ale, ze bije. Om 31 lipca.

Edytowane przez Mamamaj21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...