Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
13 minut temu, Tytka 23 napisał:

@Mama88  dobrze że ci się poprawiło i dostałaś dobrej energii 😊 u mnie dziś nie za dobrze źle samopoczucie chyba przez pogodę, prawie cały dzień przelezalam A muszę ogarnąć dom i chyba dopiero pod wieczór zacznę bo zawsze w tedy mi się poprawia , dziś z rana wypilam 3 szklanki przegotowanej wody i jadłam śliwki i było dobrze teraz to mi bulga w brzuchu i nie wiem na co się szykować 😁

Oooo może akurat ruszy z kopyta 😁a ja jednak się położyłam po obiadku chwilę bo mnie plecy bolą ale niestety obowiązki obowiązkami i zaraz trzeba się brać i jeszcze nauka z synkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kalina90 napisał:

Hej wszystkim. 

Melduję się! Mam nadzieję że na dobre. 

Termin 3 maja wg OM, 18 maja wg CRL. 

Zacznę może od początku. Więc tak... 

Ostatnia miesiaczka-27 lipca. 

Pozytywny test-30 sierpnia. 

Potem trzy rosnące bety co 48 h. 

Pierwsza wizyta u ginekologa- 15 wrzesnia: wg usg 6t1dz i zarodek z bijącym serduszkiem o dl. 1.9 mm. 

Dwa dni po wizycie lekkie różowe /beżowe plamienia. Telefon do lekarza natychmiast- przepisał duphast... Stwierdził że po badaniu dopochwowym. 

Plamienia mijają. 

24 września nieplanowana wizyta z powodu krwawienia, które wystąpiło po nocy, trwało chwilę i ustało, ale widok żywej krwi tak mnie przestraszył, że pojechałam do lekarza prawie w piżamie. Zrobił usg wg ktorego to: 6t6dz i zarodek z bijącym serduszkiem 94u/min.  o długości 5.6 mm. Zwiększył mi dawkę duphast... I kazał brać magnez z potasem. Ok. Ale jego słowa mnie tak zabolały, że nie mogę się uspokoić do dzisiaj. Powiedział że serduszko bije za wolno, zarodek mało urósł przez ten tydzień więc mam być przygotowana na najgorsze i przyjść za tydzień. 

Jutro po południu mam wizytę. 

Staram się oczywiście myśleć pozytywnie i nie nakręcać się niepotrzebnie. Jednak wiecie jak jest. A i dodam że moje cykle są mega nieregularne-31-38 dni. Brałam tabletki antykoncepcyjne i to w sumie pierwszy cykl w którym odrazu się udało po odstawieniu. 

Może podzielicie się że mną rozmiarami waszych maleństw w poszczególnych tygodniach ciąży? 

A może któraś z was też miała już mierzone tętno dzidziusia? 

A i jeszcze, czy wam też napina się brzuch, np. rano po sikaniu? Mnie aż boli jak wstaje rano z łóżka na siku i po 😅

Pozdrawiam i gratuluję wszystkim tu obecnym przyszłym mamom🌸☺️ 

PS. Przepraszam że tak długo ale musiałam się komuś wygadać. 

 

Termin miesiączki 31 lipiec na pierwszym usg byłam 6 t1 dzCRL 5,6 mm na drugim usg byłam 8t1dz 1,8cm. Serduszko biło na jednym i drugim usg ale nie wiem z jaka częstotliwością. A co do brzucha jak rano po nocy siusiam to czuje takie spięcie ,ból chwilowy. A jak jest z data porodu według usg u Ciebie na jednym i drugim usg była ta sama? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie do was czy wy tez macie takie zawroty głowy. Czy leżę, czy chodzę cały czas mam straszne zawroty głowy. Takie ciśnienie w głowie. A na problem z wypróżnieniem mama mi zawsze robi siemię lniane na mnie działa, tylko pierwsze próby kończyły się 🤮

Edytowane przez Olga Minota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, brzuchatka90 napisał:

Witam nowe mamusie. 

Jak się czujecie? I ile macie lat? 

Napiszcie skąd jesteście

30 lat, łódzkie - pierwsza ciąża.

Obecenie, 8T1D - pierwsze usg miałam w 6 tygodniu, następne za tydzień. Już się stresuje i nie mogę doczekać żeby sprawdzić czy dalej wszytko jest ok! 🙏

Objawy, właściwie całymi dniami jest mi niedobrze ale nie wymiotuje, czuje się jak na bujającym statku 😛 zaparć brak, raczej przeciwnie 🤭

poza tym  zmęczenie ale do wytrzymamnia 🙂 

Pozdrawiam ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mama88 napisał:

@Ewa12

 

Co taka cisza dzisiaj dziewczyny? Jak sie czujecie 

Ja wyjątkowo lepiej, rano mnie trochę poskręcało przy 🚽ale później zasnęłam i spałam do 11😁 teraz obiadek i skorzystam póki mam siłę i posprzątam w pokioku u synka 🙂

Cześć, ja dzisiaj cały dzień leniwy wczoraj po całym dniu sprzątania byłam tak padnięta że spałam dziś do 10 i jeszcze miałam drzemkę po śniadaniu 😂😂 pogoda za oknem zachęca mnie dziś do leżenia 😊 ale ogólnie w miarę dobrze 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, brzuchatka90 napisał:

Witam nowe mamusie. 

Jak się czujecie? I ile macie lat? 

Napiszcie skąd jesteście

Mazowieckie lat 23. Ogólnie teraz już trochę lepiej nie wymiotuje ale ściąga mnie od niektórych zapachów. Zawroty głowy mam cały czas, z zaparciami już mi przeszło nie jest tak jak na początku. Piersi jak przed spodziewana miesiączka zaczęły tak bolą do teraz ale z tego się cieszę, sprawdzam, gniote je codziennie czy nie przestały bolec( w straconej ciąży nie miałam żadnych objawów). Jestem strasznie płaczliwa przy każdym odcinku ukrytej prawdy płacze 😂😅. Snow w nocy mam nawet i po 4,5 rano się budzę i narzeczonego się pytam czy mi się śniło czy naprawdę tak było takie realistyczne są. Nie ma nocy bez snu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Anna_90 napisał:

Zawroty głowy nie, ale bóle  już w sumie tak. Z drugiej strony to tez może być kwestia pogody - może jesteś teraz bardziej wrażliwa ?

Zawroty głowy miałam wcześniej ale jak głodna się robiłam, a teraz to już nawet jak zjem to je mam. Możliwe ze łapie mnie jesienne ciśnienie 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olga Minota  ja mialam na samym początku zawroty około 5 tygodnia ale ja też miałam z tego powodu że bardzo długo paliłam i jak dowiedzialam się o ciszy to od razu z dnia na dzień rzuciłam także to też był szok dla organizmu ,na szczęście zawroty już za mną ale są inne objawy 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mama88  trzeba odpocząć troszkę też w miarę możliwości, ja teraz wzięłam się za te sprzątanie ale idzie mi to w zolwim tempie😪 do tego mam okropny ból na końcu kręgosłupa nie mogę na jednej nodze stanąć albo się schylic i zastanawiam się czy właśnie to nie za mało ruchu 🤔🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Tytka 23 napisał:

@Mama88  trzeba odpocząć troszkę też w miarę możliwości, ja teraz wzięłam się za te sprzątanie ale idzie mi to w zolwim tempie😪 do tego mam okropny ból na końcu kręgosłupa nie mogę na jednej nodze stanąć albo się schylic i zastanawiam się czy właśnie to nie za mało ruchu 🤔🤔

Ja wstalam coś tam powoli robię ale tak mnie muli że nie mam siły na nic to jest takie wkurzające 

Zimno mi i ta pogoda mnie dobija 

No i mój synek dzisiaj się rozczulił bo w klasie wybierali skarbnika i przewodniczącego a on tak bardzo chciał kimś być i nie udało się, strasznie płakał a ja razem z nim 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mama88No to fakt pogoda okropna i denerwująca bezsilność... biedactwa no rozumiem Cię doskonale ,ja się ostatnio poplakalam oglądając na sygnale z byle powodu A mój pies patrzył takim wzrokiem jakby chciał mi powiedzieć ze bardzo mi współczuję hehe . Trzeba mimo wszystko zebrać w sobie siłę chociaż odrobine😌🙄

Edytowane przez Tytka 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Tytka 23 napisał:

@Mama88No to fakt pogoda okropna i denerwująca bezsilność... biedactwa no rozumiem Cię doskonale ,ja się ostatnio poplakalam oglądając na sygnale z byle powodu A mój pies patrzył takim wzrokiem jakby chciał mi powiedzieć ze bardzo mi współczuję hehe . Trzeba mimo wszystko zebrać w sobie siłę chociaż odrobine😌🙄

No zebrałam się trochę ale zrobię coś i siadam 

Dołuje mnie trochę to moje kiepskie samopoczucie 

🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, Tytka 23 napisał:

Wiem bo pewnie przed ciąża to wszystko na raz ogarnialas itd A teraz nagla zmiana... Trzeba się trzymać kochana 

Przed ciąża to ja byłam motorkiem a teraz aż mi głupio przed partnerem ze tylko praktycznie leżę i narzekam 🙄a on nie dość że ma wyjazdy z pracy i to ciężkie to jeszcze przyjeżdża mi wszystko podaje robi, sprząta, zakupy 

Ale mam nadzieje że w drugim trymestrze będzie znacznie lepiej 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mama88 napisał:

Przed ciąża to ja byłam motorkiem a teraz aż mi głupio przed partnerem ze tylko praktycznie leżę i narzekam 🙄a on nie dość że ma wyjazdy z pracy i to ciężkie to jeszcze przyjeżdża mi wszystko podaje robi, sprząta, zakupy 

Ale mam nadzieje że w drugim trymestrze będzie znacznie lepiej 😃

Żyjemy ta sama nadzieja oby 😄😄też się z tym za dobrze nie czuje no ale co zrobić ciężko jest gdy coś się w nas zmienia i nie mamy na to wpływu jak bardzo i jakie są tego można powiedzieć minusy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Tytka 23 napisał:

Żyjemy ta sama nadzieja oby 😄😄też się z tym za dobrze nie czuje no ale co zrobić ciężko jest gdy coś się w nas zmienia i nie mamy na to wpływu jak bardzo i jakie są tego można powiedzieć minusy 

Wiesz jak ja byłam w pierwszej ciąży to bylo mi obojętne bo wiedziałam że nic takiego nie mam na głowie a teraz mając dziecko to jest troszkę inaczej 

Jednak to dziecko też potrzebuje uwagi plus do tego szkoła 

No ale nie jestem jedyna w takiej sytuacji😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, brzuchatka90 napisał:

Witam nowe mamusie. 

Jak się czujecie? I ile macie lat? 

Napiszcie skąd jesteście

Hej. Ja jestem z małopolski a dokładnie spod samych tatr 😆. Lat 24 

Czuje się ogolnie dobrze chociaz dzis najadlam się maslanego popcornu i póki co mnie kręci w żołądku. 🙄.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
38 minut temu, Kiciowa napisał:

Wiecie to chyba kazda tak ma...ja rowiez mam wyrzuty sumienia ze nic nie moge zrobic...ale mam nadzieje ze niedlugo to minie tak zebym chociaz mogla ogarnac dom i jakisobiad ugotowac

U mnie narazie mama moja zawozi mojego synka do szkoły i przywozi 

Gotuję mi obiad i pranie no ale reszta należy do mnie co i tak przychodzi ciężko ciągle coś mnie osłabia 

Nawet zapach nie taki potrafi sprawic że lecę do łóżka i już więcej nic nie mogę zrobić i ból głowy straszny mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...