Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Teraz, banasiatko napisał:

Moja koleżanka, która ma termin chyba na sześć tygodni przede mną, właśnie zawsze była aktywna, zdrowo się odżywiać itd. jej mąż też. O dziecko starali się chyba przez rok. Nam się udało trochę szybciej, bo po trzech miesiącach. A są zulice, które za pierwszym razem zaciążą i potem całe życie 500+ czy inne zasiłki...

No widzisz ludzie pragną i nie mogą albo tracą a taka która nie chce to rodzi dziecko za dzieckiem piją palą sypiają z kim popadnie dzieci porzucają zakopują albo zabijają 

Jezu ile razy płakałam albo przed telewizorem wyklinalam takie babska straszne takie kobiety powinny mieć wszystko wycięte zaszyte 😠😠😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wercia93 napisał:

To ja nie mogę narzekać 🙈 od początku ciąży moim chłopakom nie zrobiłam może tylko 2 razy obiadu. Dzisiaj chyba zadziałało niskie ciśnienie i bolała głowa, ale tak to jest super. Znaczenie miała chyba moja dieta od marca, mam IO i muszę się trzymać diety. Jednak zakupy w piekarni to dla mnie horror🙉🙊🙈

Ja miałam zdiagnozowane IO w polowie sierpnia przez 6 tyg schudlam 6.5kg,dalej nie jem slodyczy ale dzis zjadlam biala bulke z drzemem zrobiona przez męza.w poprzednich ciazach przytylam ok 20 kg i sporo mi zostalo.bylas teraz u dietetyka i masz diete dla kobiety w ciazy? Ile spozywasz kalorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Tytka 23 napisał:

Ja też 5tego 😊 napewno będzie wszystko dobrze chociaż i ja się trochę martwię ale też myślę o tym co tam będzie widoczne na usg i jak maluszek wygląda już 😊

Ja mam o godz  13 a Ty? Ja też jestem ciekawa co tam u maluszka no i co tam u krwiaka mam nadzieję że się "wyprowadził" 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 1.10.2020 o 22:05, Tytka 23 napisał(a):

Ale zbieg okoliczności ja też na 13 😄jak się nic się dzieje to może już go nie ma bądź dobrej myśli kochana 😉

Przy tej ciąży co straciłam też nic się nie działo a wręcz nawet typowych objawów ciąży nie miałam tylko ból piersi żadnych plamień ani krwawień 

Teraz wszystkie objawy ciąży co mnie delikatnie pociesza 

Ale gdzieś tam po cichutku mam nadzieję że ten krwiak poszedł sobie od mojej fasolki 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mama88 napisał:

Przy tej ciąży co straciłam też nic się nie działo a wręcz nawet typowych objawów ciąży nie miałam tylko ból piersi żadnych plamień ani krwawień 

Teraz wszystkie objawy ciąży co mnie delikatnie pociesza 

Ale gdzieś tam po cichutku mam nadzieję że ten krwiak poszedł sobie od mojej fasolki 😊

Nadzieja zawsze musi być wiem ze ciężko Ci coś innego myśleć że  masz mieszane uczucia ale napewno będzie git 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, ja dziś po wizycie, mój dzieć ma już całe 2 cm, piękne rączki i bijące mocno serducho 💙 po krwiaku śladu nie ma (wychodzi na to, że chyba go w ogóle nie było 🤷🏻‍♀️), jednak plamienia mam nadal. Mniej i rzadziej, ale są 🤦🏼‍♀️ Lekarz powiedział, że mam się przyzwyczaić i wyluzować, przy tej ilości i dawkach leków nie ma się co dziwić. Więc ja luzuję i wracam do w miarę normalnego funkcjonowania 😊 pracuję zdalnie, ale kusi mnie, żeby gdzieś pojechać 🥴 ale sio sio te myśli! Mały najważniejszy i siedzę w domu 😆 widzę, że i u Was dziewczęta nie najgorzej. Trzymam kciuki za wasze wizyty, by były co najmniej tak pozytywne jak moja 💪🏻🙏🏻

Edytowane przez em87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziewczyny starałam się o dzidzię od kwietnia. Po 3 nieudanych cyklach poszłam do ginekolog i został włączony du.......on od 16 dnia do 25 dnia cyklu. 

Do tego 2 saszetki i....m rano.

W pierwszym cyklu nic. Ale drugi zakończony powodzeniem.

Wiem, że zajście w ciążę w 5 cyklu starań nie jest tragedią ale i tak miałam już dość psychicznie. W sierpniu totalnie się załamałam i odpuściłam. Seks co 2-3 dni (podczas gdy wcześniej codziennie) I co ....i na teście dwie kreski. Myślę, że tutaj psychika ma duże znaczenie. Im bardziej się chce, tym bardziej nie wychodzi. 

Zastanawia mnie tylko fakt, że teraz coraz więcej par ma problem z zajściem w ciążę. Moja koleżanka stara się 2 lata i nic. 

Ja się zastanawiam co u mnie pomogło. Czy farmakologia czy zmiana podejścia. Pewnie nigdy się nie dowiem. 

Edytowane przez brzuchatka90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, em87 napisał:

Hej hej, ja dziś po wizycie, mój dzieć ma już całe 2 cm, piękne rączki i bijące mocno serducho 💙 po krwiaku śladu nie ma (wychodzi na to, że chyba go w ogóle nie było 🤷🏻‍♀️), jednak plamienia mam nadal. Mniej i rzadziej, ale są 🤦🏼‍♀️ Lekarz powiedział, że mam się przyzwyczaić i wyluzować, przy tej ilości i dawkach leków nie ma się co dziwić. Więc ja luzuję i wracam do w miarę normalnego funkcjonowania 😊 pracuję zdalnie, ale kusi mnie, żeby gdzieś pojechać 🥴 ale sio sio te myśli! Mały najważniejszy i siedzę w domu 😆 widzę, że i u Was dziewczęta nie najgorzej. Trzymam kciuki za wasze wizyty, by były co najmniej tak pozytywne jak moja 💪🏻🙏🏻

Super, że wszystko ok. Mój bobas na ostatniej wizycie też miał 2 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brzuchatka90 napisał:

Do mam pracujących.:  Powiedziałyscie już pracodawcy o ciąży?jeśli tak to w którym tygodniu?

Ja bardzo szybko, bo moja praca polega na szkoleniu personelu aptek i sprzedaży opatrunków. A mamy pandemię i w ciąży po aptekach no nie bardzo.... to był jakoś 6tc. Pracodawca stanął na wysokości zadania i do momentu aż nie znajdą za mnie odpowiedniej osoby na zastępstwo pracuję zdalnie, a jeżdżę tylko do centrali sieci. Więc jestem bardzo zadowolona z podejścia i rozwiązania 👍🏻 Myślę, że szczerość tu jest najważniejsza, bo chodzi o dobro Twoje i Dziacka 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Do mam pracujących.:  Powiedziałyscie już pracodawcy o ciąży?jeśli tak to w którym tygodniu?

Ja powiedziałam około chyba 5tEgo 6 tego ,ze względu na to ze mam ciężka pracę jako zastępca kierownika i podnoszenie dźwignie towar nie towar balam się żeby nic się nie stało nie chciałam kusić losu także ja myślałam bardzo wcześnie powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Tytka 23 napisał:

Ja powiedziałam około chyba 5tEgo 6 tego ,ze względu na to ze mam ciężka pracę jako zastępca kierownika i podnoszenie dźwignie towar nie towar balam się żeby nic się nie stało nie chciałam kusić losu także ja myślałam bardzo wcześnie powiedzieć. 

Ja też szybko powiedziałam ale ja ze względu na wcześniejszą ciążę która poronilam 

Powiedziałam w ten sposób że jak znowu coś będzie nie tak to idę na zwolnienie no i poszłam u mnie problemu nie było chociaż wiadomo że jedna mniej to dla tamtych dwóch więcej pracy ale dziewczyny dają radę więc jestem spokojna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kalina90 napisał:

Hej dziewczyny. Ja niestety muszę się z wami pożegnać. Na wczorajszej wizycie dowiedziałam się, że mojemu maleństwu przestalo bić serduszko... 😭

Życzę wam powodzenia i doczekania się szczęśliwych porodów❤️

O Boże, tak mi przykro 😭 Współczuję Ci... Trzymaj się, ściskam mocno 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, Kalina90 napisał:

Hej dziewczyny. Ja niestety muszę się z wami pożegnać. Na wczorajszej wizycie dowiedziałam się, że mojemu maleństwu przestalo bić serduszko... 😭

Życzę wam powodzenia i doczekania się szczęśliwych porodów❤️

Bardzo mi przykro.. 😒Wiem co czujesz ale nie poddawaj się ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kalina90 napisał:

Hej dziewczyny. Ja niestety muszę się z wami pożegnać. Na wczorajszej wizycie dowiedziałam się, że mojemu maleństwu przestalo bić serduszko... 😭

Życzę wam powodzenia i doczekania się szczęśliwych porodów❤️

Bardzo mi przykro wiem co czujesz też przez to przechodziłam wiem że łatwo sie mówi ale jeszcze będzie dobrze nie poddawaj się 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...