Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
3 minuty temu, Platyna85 napisał:

U mnie niestety trochę chandrowo, za dużo myślenia... i jestem coraz bliżej zmiany lekarza 😔. Mam do Was pytanie, czy już się czymś suplementujecie? Kwas foliowy pewnie tak, czy coś oprócz tego? 

Ja biorę prenatal duo plus kwas foliowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Platyna85 napisał:

U mnie niestety trochę chandrowo, za dużo myślenia... i jestem coraz bliżej zmiany lekarza 😔. Mam do Was pytanie, czy już się czymś suplementujecie? Kwas foliowy pewnie tak, czy coś oprócz tego? 

Ja biorę composita mama.

Koszt 42zl na msc. 

Jedna kapsułka plus 2 kapsułki dha.

Czytałam na stronie pana tabletki recenzje większości witamin dla kobiet w ciąży. 

Ta pozycja zawiera zarówno kwas foliowy jak i aktywne foliany. Oraz kompleks witamin. Cenowo nie najgorzej.

 

Do tego codziennie piję zakwas z buraków samodzielnie zrobiony. Najlepiej przyswajalne żelazo. A wiadomo, że w ciąży niedobór żelaza to norma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Platyna85 napisał:

U mnie niestety trochę chandrowo, za dużo myślenia... i jestem coraz bliżej zmiany lekarza 😔. Mam do Was pytanie, czy już się czymś suplementujecie? Kwas foliowy pewnie tak, czy coś oprócz tego? 

Ja biorę femibion. Do tego suplementuje thyroset 3 tabletki dziennie o każdej porze inne witaminy. Od 10 lat mam niedoczynność i w związku z tym potrzebuje dodatkowych wzmocnień. Dodatkowo biorę urosept, żeby dbać o układ moczowy, jest ziołowy i bezpieczny i lekarz zalecił. Ja dzisiaj też jakiś spadek formy. Mega wzdeta jestem. Plus taki, że zrobiłam porządek w szafie. Nie mogę się doczekać wizyty, chce zobaczyć co się tam dzieje.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Wercia93 napisał:

Ja biorę femibion. Do tego suplementuje thyroset 3 tabletki dziennie o każdej porze inne witaminy. Od 10 lat mam niedoczynność i w związku z tym potrzebuje dodatkowych wzmocnień. Dodatkowo biorę urosept, żeby dbać o układ moczowy, jest ziołowy i bezpieczny i lekarz zalecił. Ja dzisiaj też jakiś spadek formy. Mega wzdeta jestem. Plus taki, że zrobiłam porządek w szafie. Nie mogę się doczekać wizyty, chce zobaczyć co się tam dzieje.. 

Widzę że nie jestem sama z tymi wzdęciami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Ja swojej też powiedziałam o moich mdlosciach to kazała mi kupić scopolan właśnie. I kupiłam. Ale jeszcze nie brałam ani jednej tabletki. 

Pomaga to coś? @Mama88?

Wiesz co mi akurat pomogło super spałam w nocy gdyby nie moje sny ze mam ogromny brzuch i bliźniaki 🤭😂😂

Teraz się obudziłam z delikatnym bólem po lewej stronie ale bez mdłości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Platyna85 napisał:

U mnie niestety trochę chandrowo, za dużo myślenia... i jestem coraz bliżej zmiany lekarza 😔. Mam do Was pytanie, czy już się czymś suplementujecie? Kwas foliowy pewnie tak, czy coś oprócz tego? 

Ja biorę Femibion. Kwas foliowy jest w składzie, więc jego już nie biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Oglądałam teraz program na TLC o InVitro o małżeństwie gdzie u niego nie było ani jednego plemnika ruchomego czyli zerowe szanse na zapłodnienie ale wydobyli przez zabieg z jąder plemniki i były też ruchome i udało się kobiecie zajść w ciążę 😊 super program piękna historia aż się poplakalam ile ludzie muszą przejść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Tytka 23 napisał:

Hej dziewczyny, u mnie dziś okropny ból głowy chyba przez pogodę bo lało u mnie ale niedawno się słońce wynurzylo ale mimo wszystko jakiś zły humor jest A jak u was ?

Ja się obudziłam w fajnym nastroju nawet tylko z delikatnym bólem brzucha a teraz boli mnie krzyż ale siedzę z synkiem nad zadaniami i dlatego może 

No i wcześniej męczyly mnie straszne wymioty myślałam że oczy mi wyskoczą. 

Jutro @Tytka 23 wizyta 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mama88 napisał:

Ja się obudziłam w fajnym nastroju nawet tylko z delikatnym bólem brzucha a teraz boli mnie krzyż ale siedzę z synkiem nad zadaniami i dlatego może 

No i wcześniej męczyly mnie straszne wymioty myślałam że oczy mi wyskoczą. 

Jutro @Tytka 23 wizyta 😊

Ojoj wymitotujesz biedna 😐ja się tego obawiam ze też mnie to jeszcze czeka bo jak narazie to tylko mdłości dniami męczyły😑 taaak wiem że jutro wizyta ale powiem Ci że mam obawy im bliżej tym bardziej się boję że coś będzie nie tak 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Tytka 23 napisał:

Ojoj wymitotujesz biedna 😐ja się tego obawiam ze też mnie to jeszcze czeka bo jak narazie to tylko mdłości dniami męczyły😑 taaak wiem że jutro wizyta ale powiem Ci że mam obawy im bliżej tym bardziej się boję że coś będzie nie tak 😔

No ciągle mnie teraz mdli 

Tu niby czuje się ok ale te mdłości straszne zaraz będę szykować obiadek i mam nadzieję że mnie nie poskręca przy garnkach 😨Ja też się bardzo boję ale staram się myśleć pozytywnie i jeszcze ten sen co dzisiaj miałam haha śniło mi się że miałam ogromny brzuch i urodziłam bliźniaki haha dwóch chłopców 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mama88 napisał:

No ciągle mnie teraz mdli 

Tu niby czuje się ok ale te mdłości straszne zaraz będę szykować obiadek i mam nadzieję że mnie nie poskręca przy garnkach 😨Ja też się bardzo boję ale staram się myśleć pozytywnie i jeszcze ten sen co dzisiaj miałam haha śniło mi się że miałam ogromny brzuch i urodziłam bliźniaki haha dwóch chłopców 🤭

Może nie będzie tak źle przy tym obiadku,widziałam wWłaśnie o tym śnie ale to by Ci była dopiero niespodzianka 😄ja też mam takie dziwne sny że szkoda mówić 😉 może to jakiś znak kochana 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Tytka 23 napisał:

Może nie będzie tak źle przy tym obiadku,widziałam wWłaśnie o tym śnie ale to by Ci była dopiero niespodzianka 😄ja też mam takie dziwne sny że szkoda mówić 😉 może to jakiś znak kochana 😉

Nie no na taką niespodziankę to już za późno bo stwierdzona została pojedyncza ciąża 😊no ja im bliżej wizyty tym coraz dziwniejsze zobaczę co dzisiaj mi się przyśni 

Ale może to znak że jest wszystko dobrze 

Chociaż nie liczę że krwiak się wchlonal ale chociaż żeby się nie powiększył i żeby dzidzia była odpowiednich rozmiarów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mama88 napisał:

Nie no na taką niespodziankę to już za późno bo stwierdzona została pojedyncza ciąża 😊no ja im bliżej wizyty tym coraz dziwniejsze zobaczę co dzisiaj mi się przyśni 

Ale może to znak że jest wszystko dobrze 

Chociaż nie liczę że krwiak się wchlonal ale chociaż żeby się nie powiększył i żeby dzidzia była odpowiednich rozmiarów 

Też o tym myślę żeby miało odpowiedni rozmiar , A kiedy robiłaś usg pierwsze i ile miało mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...