Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mama88 napisał:

O to z usg dzidziuś starszy 🙂

Dokładnie zobaczymy co po prenatalnych powiedzą bo tam te pomiary robią bardzo dokładne 😊 jak tak patrzę na zdjęcie @brzuchatka90 to chyba ma większy brzuszek niż ja🤔 ale mój bardziej tłusty 🤔 może przytyłam i sobie wmawiam 😅😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Ewa12 napisał:

Dokładnie zobaczymy co po prenatalnych powiedzą bo tam te pomiary robią bardzo dokładne 😊 jak tak patrzę na zdjęcie @brzuchatka90 to chyba ma większy brzuszek niż ja🤔 ale mój bardziej tłusty 🤔 może przytyłam i sobie wmawiam 😅😅😅

Ja jutro zaczynam 12 i nie mam takiego tylko jak stoję to na dole czuje delikatne uwypuklenie😏tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mama88 napisał:

Ja jutro zaczynam 12 i nie mam takiego tylko jak stoję to na dole czuje delikatne uwypuklenie😏tyle. 

Zaczynasz czy kończysz 12 ?? Ja mam już 12 to ty będziesz kończyć?? Bo 11+1 to 12 tydzień w toku a jedenasty skończony dokładnie minęło 11 tygodni całych i jeden dzień u mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Ewa12 napisał:

Zaczynasz czy kończysz 12 ?? Ja mam już 12 to ty będziesz kończyć?? Bo 11+1 to 12 tydzień w toku a jedenasty skończony dokładnie minęło 11 tygodni całych i jeden dzień u mnie 

Ja dzisiaj kończę 11 i jutro zaczynam 12 i mnie kalendarzyk pokazuje 11+6 więc jutro będzie 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarze podają tygodnie skończone chodzi o to że jak masz 11+ 5 to znaczy że jesteś w trakcie 12 tygodnia ale dla lekarza istotne że skończony 11 a to dlatego że jak trafisz do porodu to patrzą na skończony tydzień żeby określić rozwój dziecka np w razie wcześniaka 🙂 wczoraj rozmawiałam na ten temat z lekarzem 🙂  tydzień dla lekarza to ten ukończony ale bieżący jeden w przód 

Edytowane przez Ewa12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Ewa12 napisał:

Lekarze podają tygodnie skończone chodzi o to że jak masz 11+ 5 to znaczy że jesteś w trakcie 12 tygodnia ale dla lekarza istotne że skończony 11 a to dlatego że jak trafisz do porodu to patrzą na skończony tydzień żeby określić rozwój dziecka np w razie wcześniaka 🙂 wczoraj rozmawiałam na ten temat z lekarzem 🙂 

To co to ja już 13?ja już nie rozumie tego haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 11 + 6  to skończyłaś 11 tydzień a bieżący jest 12 😊 to tak dokładnie oznacza że maleństwo ma dokładnie 11 tygodni skończone i 6 dni z dwunastego tygodnia 🙂 w szpitalu pytają o tydzień skończony a u lekarza różnie bywa moja Pani doktor zawsze pyta o bieżący dlatego że łatwiej jej kierować kiedy na jakie badania tak mi powiedziała ale podobno większość lekarzy pyta o skończone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mama88 napisał:

Ja jutro zaczynam 12 i nie mam takiego tylko jak stoję to na dole czuje delikatne uwypuklenie😏tyle. 

Ja mam 12+5 tydz  i też nie widać takiego brzucha ,prawie wgl wygląda to tak jakbym dobrze zjadła A nie że jestem w ciąży także Bbardzo dziwne że już w 11 tyg taki duży brzuch ,może to bliźniaki @brzuchatka90?😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Tytka 23 napisał:

Ja mam 12+5 tydz  i też nie widać takiego brzucha ,prawie wgl wygląda to tak jakbym dobrze zjadła A nie że jestem w ciąży także Bbardzo dziwne że już w 11 tyg taki duży brzuch ,może to bliźniaki @brzuchatka90?😁

A no właśnie u mnie też nie ma takiego aż 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wercia93 napisał:

Czujecie czasami jakieś delikatne kłucia w brzuchu? Ja w sb badania i odchodzę od zmysłów 

Dziś miałam dziwne klucia bóle i tak jakby pęcherz przeziębiony ale może to tylko takie uczucie bo znów dużo siusiam. Takie różne bóle i kłócia to normalne i myślę że nie trzeba się tym przejmować 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, banasiatko napisał:

Hej dziewczyny 😉 Jak dziś samopoczucie? U mnie dzisiaj dużo lepiej niż wczoraj. Pozytywnie się nastrajają, bo jutro zobaczę co tam słychać u mojego maluszka ♥️ Wolę myśleć, że wszystko w porządku i że rośnie jak szalony 😅

O której masz jutro lekarza? Ja tez jutro idę na prenatalne nie mogę się już doczekać stres przeplatany radością ❤️ Ciekawość mnie zjada czy powie mi jaka płeć, czy wszystko dobrze 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mama88 napisał:

@brzuchatka90 Ty masz taki duży brzuch już a dopiero 11 tydz? 😱Ja jutro 12 i nic nie widzę żeby rósł jakoś tak bardzo 

Jutro też zaczynam 12. Robię sobie zdjęcie co tydzień. W dniu, w którym kończę dany. Dzisiaj kończę 11 i mam taki brzuch. W pierwszej ciąży miałam taki jakoś w 18 tygodniu. 

Jeansy już na mnie żadne nie pasują. Już chodzę w ciążowych, z panelem na brzuchu. W 1 ciąży na początku schudłam jakieś 2 kg. A w tej mam 2 na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tytka 23 napisał:

Ja mam 12+5 tydz  i też nie widać takiego brzucha ,prawie wgl wygląda to tak jakbym dobrze zjadła A nie że jestem w ciąży także Bbardzo dziwne że już w 11 tyg taki duży brzuch ,może to bliźniaki @brzuchatka90?😁

Hahah nie nie. Nie są bliźniaki. Ale powiem tak. Jak wstanę , to nie mam aż takiego dużego. Ale po obiedzie pyk...bęben.

Pokażcie swoje brzuszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, dziś mam 11+6. 

Wg lekarzy 11. 

Wg innej wersji to kończę 12 dziś.

Jutro będzie 12+0.

 

Można się w tym pogubić 🙂

ale i tak wolę liczyć tygodnie  niż miesiace. 

nawet jeśli wpisujecie datę ost miesiączki w kalkulatorach internetowych, to każda strona podaje inny tydzień. Jedna zaczety., Inne skończony.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

No właśnie ja też wolę liczyć skończone tygodnie, niż zaczęte. 11+6 to dla lekarzy wciąż 11tydzien.

A no właśnie tak lekarze liczą 

Powiem Ci że z Twoim brzuchem to ja jestem w szoku że taki duży 🙂ja też już druga ciąża ale nie mam takiego 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, brzuchatka90 napisał:

Podsumowując, dziś mam 11+6. 

Wg lekarzy 11. 

Wg innej wersji to kończę 12 dziś.

Jutro będzie 12+0.

 

Można się w tym pogubić 🙂

ale i tak wolę liczyć tygodnie  niż miesiace. 

nawet jeśli wpisujecie datę ost miesiączki w kalkulatorach internetowych, to każda strona podaje inny tydzień. Jedna zaczety., Inne skończony.... 

 

Ja też mam dzisiaj 11 tydz i 6 dzień 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, brzuchatka90 napisał:

Ja wgl mam coś takiego jak brzuch spożywczy. 

Na czczo nie mam takiego. Ale jak zjem śniadanie i obiad to już wtedy mi wywala. 

Nie wiem dlaczego tak jest. Może dlatego, że jestem drobna i od razu widać.

Nie no u drobnych tak nie powinno być widać no ale może to też że druga ciąża to już mięsnie są słabsze 

Ja bardzo dużo ćwiczyłam to mięśnie wzmocnione ale tłuszczyk się zebrał jak siedziałam w domu od marca do czerwca 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...