Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny! Tez dawno nie pisałam, ale  śledziłam Wasze posty i oglądałam zdjęcia maluszków - cuda! ❤️ Bardzo się stresowałam przed dzisiejszym usg genetycznym i chyba dlatego nic nie pisałam - już jestem po i wszytko wydaje się być dobrze ❤️ Prawdopodobnie będzie dziewczynka - aktualnie 5,8 cm 🙂 zrobiłam tez test Pappa tak na wszelki wypadek, będę czekać na wyniki ale jestem dobrej myśli 💪💪💪

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mainusia napisał:

Ah ja to dzisiaj fatalnie się czuję kłuje i kłuje mnie podbrzusze dosłownie od rana nie jest to jakiś mocny ból ale taki bardziej dokuczliwy i uporczywy nie wiem co o tym myśleć zaraz człowiek się denerwuje. Leżę no tylko to przynosi ulgę czy też tak miała któraś z was? 

 Ja tez tak miałam, mnie kłuło w bardziej po lewej stronie, no i co jakiś czas tez takie uczucie wraca i tez wtedy leżę, generalnie nie sprzyja mi siedzenie. Nie martw się to wszytko normalne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Anna_90 napisał:

 Ja tez tak miałam, mnie kłuło w bardziej po lewej stronie, no i co jakiś czas tez takie uczucie wraca i tez wtedy leżę, generalnie nie sprzyja mi siedzenie. Nie martw się to wszytko normalne 🙂

Mi tak samo nie sprzyja siedzenie prawie cały dzień w łóżku 😊 i super że z twoją dzidzia wszystko w porządku cieszę się 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Cześć Brzuchatki,

jakiś czas się wahałam czy do was dołączyć, ale mam sentyment do forum bo korzystałam z niego przy pierwszej ciąży, 9 la temu :) termin mam na 22 maja, dziś miją 10+6d.

Szczerze to jestem bardzo zniecierpliwiona, maluszka chciałabym trzymać już w ramionach <3

Pierwsze usg potwierdzające bicie serduszka mamy za sobą, wczoraj mieliśmy drugie na którym przeżyliśmy chwile grozy, gdy lekarka nie mogła znaleźć maleństwa ... okazało się, że szkrabek schował się w zakamarkach. Dowiedziałam się tylko że mierzy ok 4,8cm. Z reszta poczekam do kolejnej wizyty kiedy to mam nadzieje, zrobimy usg genetyczne- być może wczoraj było za szybko na dokładniejsze badanie.

Oczywiście wkurzam się sytuacja w naszym kraju, pewnie jak wy wszystkie, i denerwuje mnie, żę nie mamy spokoju i wolności.

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, mami napisał:

Cześć Brzuchatki,

jakiś czas się wahałam czy do was dołączyć, ale mam sentyment do forum bo korzystałam z niego przy pierwszej ciąży, 9 la temu 🙂 termin mam na 22 maja, dziś miją 10+6d.

Szczerze to jestem bardzo zniecierpliwiona, maluszka chciałabym trzymać już w ramionach ❤️

Pierwsze usg potwierdzające bicie serduszka mamy za sobą, wczoraj mieliśmy drugie na którym przeżyliśmy chwile grozy, gdy lekarka nie mogła znaleźć maleństwa ... okazało się, że szkrabek schował się w zakamarkach. Dowiedziałam się tylko że mierzy ok 4,8cm. Z reszta poczekam do kolejnej wizyty kiedy to mam nadzieje, zrobimy usg genetyczne- być może wczoraj było za szybko na dokładniejsze badanie.

Oczywiście wkurzam się sytuacja w naszym kraju, pewnie jak wy wszystkie, i denerwuje mnie, żę nie mamy spokoju i wolności.

 

Hej nie ma co się zamartwiać na zapas skoro na pierwszym i drugim usg było dobrze☺️ja tez miałam podobną sytyacje w 9 tyg że maluszek się ukrył ale wszystko było 👌 ja już jestem po badaniach genetycznych niby ok a coś tam znalazła moja lekarka i nie wie co to jest. Delikatnie mówiąc zdenerwowałam się bo chodzę prywatnie i nic szczególnego sie nie dowiaduje więc postanowiłam zmienić lekarza i w poniedziałek mam wizytę, kolejny raz będzie mi robił to usg genetycznę i do tego musiałam zrobić test pappa i specjalne beta hcg. Ta sytuacja co nas spotkała jest okropna cały czas człowiek w stresie bo nie wiadomo też co z lekarzami ale miejmy nadzieję że do naszego porodu to wszystko się zmieni.. Fajnie że dołączyłaś do Nas 

Pozdrawiam 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja właśnie wróciłam po prenatalnych. Z samego usg wszytko jest dobrze chociaż lekarz mocno się namęczył żeby oba maluszki pomierzyć. Samo usg trwało prawie 1,5h z przerwa bo jeden maluch usnął w złej pozycji i za nic niechcial jej zmienić, ale po spacerze udało się to jako tako złapać. Napatrzyłam się na nie dzisiaj strasznie, widziałam jak sie ruszają, A jeden nawet ssał kciuka 😍. Oba mają już ponad 7cm CRL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
49 minut temu, Monika Ścigajło napisał:

Ja właśnie wróciłam po prenatalnych. Z samego usg wszytko jest dobrze chociaż lekarz mocno się namęczył żeby oba maluszki pomierzyć. Samo usg trwało prawie 1,5h z przerwa bo jeden maluch usnął w złej pozycji i za nic niechcial jej zmienić, ale po spacerze udało się to jako tako złapać. Napatrzyłam się na nie dzisiaj strasznie, widziałam jak sie ruszają, A jeden nawet ssał kciuka 😍. Oba mają już ponad 7cm CRL 

O to już spore maleństwa ❤️ ❤️ 

Fajnie juz  widać na zdieciu🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Mama88 napisał:

O to już spore maleństwa ❤️ ❤️ 

Fajnie juz  widać 

Przed badaniem mialam  sytrasznego stresa ale jak usłyszałam że oba są i serduszka u obu biją już był luzz. Co prawda całe badanie strasznie się przedłużyło, A lekarz chyba będzie miał zakwasy w ręce przez to ciągle szturchanie brzucha żeby jeden się ruszył ale w końcu się udało 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
48 minut temu, Monika Ścigajło napisał:

Przed badaniem mialam  sytrasznego stresa ale jak usłyszałam że oba są i serduszka u obu biją już był luzz. Co prawda całe badanie strasznie się przedłużyło, A lekarz chyba będzie miał zakwasy w ręce przez to ciągle szturchanie brzucha żeby jeden się ruszył ale w końcu się udało 🤣

U mnie tez dzidziuś był strasznie leniwy hehe

Ale dobrze że udało się wszystko u Ciebie tak jak trzeba 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, Paaula napisał:

Coś tu cicho... 

Jak się czujecie?

Ja nie śpię już od 2 godzin. Od 6 tygodnia ciąży w sumie często zdarzają mi się takie noce. Pozatym bez zmian, brzuch i plecy bolą. Za dwa tygodnie mam wizytę u swoje lekarza i muszę to zapytać o te plecy bo powoli mam już dość.

A Ty jak się czujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, wiem ze trochę już poruszalysmy ten temat ale co myślicie i szczepieniu na grypę w ciąży? Ogólnie jest możliwe i nawet zalecane ale lekarze maja rozne opinie 🤷‍♀️ Mam możliwość zaszczepić się z pracy w przeciągu tygodnia i sama nie wiem co robic 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Anna_90 napisał:

Hej dziewczyny, wiem ze trochę już poruszalysmy ten temat ale co myślicie i szczepieniu na grypę w ciąży? Ogólnie jest możliwe i nawet zalecane ale lekarze maja rozne opinie 🤷‍♀️ Mam możliwość zaszczepić się z pracy w przeciągu tygodnia i sama nie wiem co robic 😞 

A szczepiłaś się do tej pory? Moim zdaniem takie szczepienia mają sens tylko jeśli są powtarzane co roku, sama nigdy nie byłam szczepionka przeciw grypie i w tym roku także niemam zamiaru się zaszczepić. Pozatym w dobie paniami teoretycznie nie mamy prawa się zarazić przy takich zabezpieczeniach 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Anna_90 napisał:

Hej dziewczyny, wiem ze trochę już poruszalysmy ten temat ale co myślicie i szczepieniu na grypę w ciąży? Ogólnie jest możliwe i nawet zalecane ale lekarze maja rozne opinie 🤷‍♀️ Mam możliwość zaszczepić się z pracy w przeciągu tygodnia i sama nie wiem co robic 😞 

Ja wychodzę z założenia jak koleżanka wyżej. Nigdy się nie szczepiłam i na temat szczepionek mam mieszane zdanie, a zwłaszcza 5w1 6w1 itd. Oni wszczepiają wirus grupy, który był rok temu. W tym roku może zaatakować nowa jej forma. Wiadomo ponoć objawy po szczepionce są słabsze. Ja bym się bała objawów po szczepionce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Wercia93 napisał:

Ja wychodzę z założenia jak koleżanka wyżej. Nigdy się nie szczepiłam i na temat szczepionek mam mieszane zdanie, a zwłaszcza 5w1 6w1 itd. Oni wszczepiają wirus grupy, który był rok temu. W tym roku może zaatakować nowa jej forma. Wiadomo ponoć objawy po szczepionce są słabsze. Ja bym się bała objawów po szczepionce. 

Ja też tak myślę że skoro ktoś się nie szczepi co roku to jaki sens ma szczepienie jednorazowe 

Tym bardziej teraz kiedy słyszy się że nie wiadomo co w tych szczepionkach jest 🙄ja bym się nie szczepiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny a jak to jest ze zmianą lekarza bo właśnie mam takie plany po ostatniej wizycie u mojej Pani doktor i w poniedziałek jestem umówiona na wizytę do innego. Jednak chciała bym lekarza bardziej doświadczonego a ten ma wiele lat doświadczenia, jest po kursach prenatalnych. Na wizytę kazał mi zrobić test pappa i bardzo się stresuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Czytałam analizę składu na stronie Pana Tabletki i tak się właśnie zastanawiam, jakie Wy bierzecie? 

Ja obecnie biorę kompleks Composita mama. Koszt 42 zł/msc.

Ja od początku brałam pregna start. A w czwartek lekarz kazał mi zmienić już na pregne Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Monika Ścigajło napisał:

Ja nie śpię już od 2 godzin. Od 6 tygodnia ciąży w sumie często zdarzają mi się takie noce. Pozatym bez zmian, brzuch i plecy bolą. Za dwa tygodnie mam wizytę u swoje lekarza i muszę to zapytać o te plecy bo powoli mam już dość.

A Ty jak się czujesz?

Ja w sumie do 10 tygodnia budziłam się między 4 a 6.  Ale teraz już mi się to unormowało. Czasem jedynie mnie głód obudzi. Czasem mam mdłości, ale też już nie codziennie. Także od jakiegoś czasu lepiej funkcjonuje, ale zdarzają się dni, że albo leżę w łóżku tylko, bo mnie coś boli, albo mnie mdli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, brzuchatka90 napisał:

Ja w 1 ciąży zmieniłam lekarza w 20 tygodniu. 

Jeśli czujesz, że jest coś nie tak, nie dogadujesz się z obecnym to nie wahaj się ani chwili.

To jest kobieta koło 40stki fajna taka na luzie ale po ostatniej wizycie kiedy nie radzila sobie do końca z pomiarami zaczęłam się zastanawiać i jeszcze jej hmm dziwny tekst że coś widzi nie wie co i zobaczymy za miesiąc jak się potwierdzi to mnie wyślę na prenatalne🙄 moim zdaniem powinna od razu zlecić test pappa a nie kazać czekać i stresować 

Byłam u innego lekarza który w moim imieniu zadzwonił do tego co jest po tych kursach prenatalnych, dał mi numer zadzwonilam i od razu kazał ten test robić póki jeszcze czas i powiedział żebym się nie martwiła że zrobi jeszcze raz pomiary. Jestem bardzo ciekawa co mi powie jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...