Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
53 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Mam pytanie do Was dziewczyny.

Jakie witaminy zażywacie w ciąży?

Sam kwas foliowy czy może jakiś kompleks witamin?

Mi lekarz polecił pregna plus, ale że mam jeszcze pół opakowania kwasu foliowego to biorę na zmianę. I no od 14 tygodnia będę chciała zacząć brać pregna dha dodatkowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, brzuchatka90 napisał:

Mam pytanie do Was dziewczyny.

Jakie witaminy zażywacie w ciąży?

Sam kwas foliowy czy może jakiś kompleks witamin?

Mi lekarka poleciła od 13 tygodnia albo prenatal duo albo pregnę plus i pregna dha, pytałam np o femibion, falvit bo używałam go w pierwszej ciąży to powiedziała że tam nie ma wszytskich składników w takich ilościach jak trzeba, do 13 tygodnia brałam prenatal uno, kwasu foliowego już nie trzeba bo tam wszystko jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, od jakiegoś tygodnia mam coś taką dolegliwość, że w okolicy lewego jajnika odczuwam taki delikatny ból jak nadusze na to miejsce.. ostatnie dwa dni bywa tak, że czuje także przy wstawaniu albo kaszleniu.. nie wiem czy jest to spowodowane tym że wszystko mi rośnie, czy mam się martwić.. nie jest to mocny ból, bardziej takie delikatne kłucie.. miałyście takie coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, anna kowalska napisał:

Hej, od jakiegoś tygodnia mam coś taką dolegliwość, że w okolicy lewego jajnika odczuwam taki delikatny ból jak nadusze na to miejsce.. ostatnie dwa dni bywa tak, że czuje także przy wstawaniu albo kaszleniu.. nie wiem czy jest to spowodowane tym że wszystko mi rośnie, czy mam się martwić.. nie jest to mocny ból, bardziej takie delikatne kłucie.. miałyście takie coś?

 

Myślę, że twój organizm się przygotowuje, robi sobie miejsce pewnie stąd to kłucie. Mnie teraz boli kręgosłup, ponoć to normalne pod koniec 1 trymestru. Na następnej wizycie może zapytaj lekarza. Najważniejsze pytanie czy razem z tym masz podejrzane uplawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Wercia93 napisał:

Myślę, że twój organizm się przygotowuje, robi sobie miejsce pewnie stąd to kłucie. Mnie teraz boli kręgosłup, ponoć to normalne pod koniec 1 trymestru. Na następnej wizycie może zapytaj lekarza. Najważniejsze pytanie czy razem z tym masz podejrzane uplawy? 

Nie nie, miałam krwiaczka ale z tego co doktorek mówił to powinien już wsiąknąć.. nie mam od dwóch tygodni żadnych dziwnych plamień, w sumie odkąd skończyły się plamienia zaczął się ten ból.. wyszło mi jeszcze w badaniu moczu że kolor mętny i boje się że może być to jakaś infekcja 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂 Ja się ostatnio nie odzywałam, bo ta ciąża bardzo mocno wpływa na moje nastroje (to dla mnie aż dziwne, bo w poprzednich dwóch ciążach czułam się prawie do samego końca wspaniale). Właśnie czekam na wyniki morfologii i mam dzwonić, żeby się umówić do lekarza na kolejną wizytę. A jak u Was? Jak się czujecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 godzin temu, anna kowalska napisał:

Nie nie, miałam krwiaczka ale z tego co doktorek mówił to powinien już wsiąknąć.. nie mam od dwóch tygodni żadnych dziwnych plamień, w sumie odkąd skończyły się plamienia zaczął się ten ból.. wyszło mi jeszcze w badaniu moczu że kolor mętny i boje się że może być to jakaś infekcja 🤨

Zrób sobie badanie na posiew moczu, bo zwykle badanie wykrywa nawet inne bakterie. Ja robiłam w pon zwykle badanie krwi i miałam wiele bakterii a w środę zrobiłam posiew i okazało się, że żadnej bakterii nie ma. A na podstawie badania moczu jak wyjdzie bakteria lekarze zapisują antybiotyk. Posiew jest bardzo wiarygodny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, banasiatko napisał:

Cześć dziewczyny 🙂 Ja się ostatnio nie odzywałam, bo ta ciąża bardzo mocno wpływa na moje nastroje (to dla mnie aż dziwne, bo w poprzednich dwóch ciążach czułam się prawie do samego końca wspaniale). Właśnie czekam na wyniki morfologii i mam dzwonić, żeby się umówić do lekarza na kolejną wizytę. A jak u Was? Jak się czujecie? 

Odpukać bardzo dobrze, tylko jak za dużo zrobię to mnie kręgosłup boli i właśnie myślę o zakupie Rogala do spania. Ja mam wizytę za tydzień i nie mogę się doczekać 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, banasiatko napisał:

Cześć dziewczyny 🙂 Ja się ostatnio nie odzywałam, bo ta ciąża bardzo mocno wpływa na moje nastroje (to dla mnie aż dziwne, bo w poprzednich dwóch ciążach czułam się prawie do samego końca wspaniale). Właśnie czekam na wyniki morfologii i mam dzwonić, żeby się umówić do lekarza na kolejną wizytę. A jak u Was? Jak się czujecie? 

Hej 🙂 Ja z nastrojem o dziwo bardzo dobrze jak na ogólną dramatyczną sytuację. To co się dzieje w Polsce i covid i do tego ciąża leżąca, obstawiałabym, że wpadnę w depresję, ale jeszcze się trzymam 🙂 Za to mdłości na tydzień zniknęły i gdy się cieszyłam, że już koniec, wróciły.... Mimo to apetyt mi dopisuje. Przytyłam 4 kilo i trochę mnie to przeraża. (to na pewno nie bliźniaki). Dziś wieczorem idę do lekarza. Miałam iść tydzień temu, ale miał koronę... Na szczęście wyzdrowiał! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
38 minut temu, banasiatko napisał:

Cześć dziewczyny 🙂 Ja się ostatnio nie odzywałam, bo ta ciąża bardzo mocno wpływa na moje nastroje (to dla mnie aż dziwne, bo w poprzednich dwóch ciążach czułam się prawie do samego końca wspaniale). Właśnie czekam na wyniki morfologii i mam dzwonić, żeby się umówić do lekarza na kolejną wizytę. A jak u Was? Jak się czujecie? 

Hej u mnie też różnie z nastrojem chyba przez ostatnia wizytę no ale dzisiaj wieczorem idę do lekarza i mam nadzieje że się wyjaśni na plus. A tak to wymioty troszkę ustały i mdłości też także nawet mam apetyt 

Też czekam na wyniki z testu pappa🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, Mama88 napisał:

Hej u mnie też różnie z nastrojem chyba przez ostatnia wizytę no ale dzisiaj wieczorem idę do lekarza i mam nadzieje że się wyjaśni na plus. A tak to wymioty troszkę ustały i mdłości też także nawet mam apetyt 

Też czekam na wyniki z testu pappa🙄

Test pappa robiłaś na NFZ czy prywatnie? Jeśli tak to jaki to koszt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mama88 napisał:

Hej u mnie też różnie z nastrojem chyba przez ostatnia wizytę no ale dzisiaj wieczorem idę do lekarza i mam nadzieje że się wyjaśni na plus. A tak to wymioty troszkę ustały i mdłości też także nawet mam apetyt 

Też czekam na wyniki z testu pappa🙄

 

I jak było u lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 godzin temu, Nitka88 napisał:

 

I jak było u lekarza?

Super, świetnie naprawdę fajny lekarz i mogłam z moim wejść 😃 pokazał nam wszystko stopki, rączki, paluszki, oczko, ucho 

Nawet włączył w 3d fajnie to wyglądało dzidziuś buzię otwierał brał Paluszka do buzi piękny widok 😁i wszystko dobrze jak narazie 

Jeszcze mi wynik z tego testu pappa ma wyliczyć ale kazał mi zostać przy mojej pani doktor bo stwierdził że to dobry lekarz 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
57 minut temu, Mama88 napisał:

Ja i tak byłam przygotowana ze sam test pappa koło 250zl. No cóż jak trzeba było to zrobiłam 

Ja właśnie jeszcze nie zrobiłam. Niby w zaleceniach po prenatalnych mam wpisane wykonanie, ale pani doktor nic nie mówiła. W poniedziałek idę do swojego to zapytam. Na to jest jakiś konkretny termin wykonania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Wercia93 napisał:

Ja właśnie jeszcze nie zrobiłam. Niby w zaleceniach po prenatalnych mam wpisane wykonanie, ale pani doktor nic nie mówiła. W poniedziałek idę do swojego to zapytam. Na to jest jakiś konkretny termin wykonania? 

No niby trzeba zrobić blisko terminu robionego usg i max 13tydz i 6 dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Wercia93 napisał:

Ja właśnie jeszcze nie zrobiłam. Niby w zaleceniach po prenatalnych mam wpisane wykonanie, ale pani doktor nic nie mówiła. W poniedziałek idę do swojego to zapytam. Na to jest jakiś konkretny termin wykonania? 

Mi moja co prowadzi ciążę też nie zalecała ale inny lekarz zalecił więc pomyślałam co mi szkodzi zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mama88 napisał:

Super, świetnie naprawdę fajny lekarz i mogłam z moim wejść 😃 pokazał nam wszystko stopki, rączki, paluszki, oczko, ucho 

Nawet włączył w 3d fajnie to wyglądało dzidziuś buzię otwierał brał Paluszka do buzi piękny widok 😁i wszystko dobrze jak narazie 

Jeszcze mi wynik z tego testu pappa ma wyliczyć ale kazał mi zostać przy mojej pani doktor bo stwierdził że to dobry lekarz 

Czyli jednak zostajesz przy swojej pani doktor? 😉 Mnie po wynikach z morfologii zapisali dopiero po dwudziestym listopada 😵 Nigdy aż tak długo od wizyty do wizyty u tego lekarza nie czekałam będąc w ciąży... Praktycznie miesiąc czasu... W poprzedniej ciąży miałam wizyty co tydzień 😅 A w pierwszej co dwa xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, banasiatko napisał:

Czyli jednak zostajesz przy swojej pani doktor? 😉 Mnie po wynikach z morfologii zapisali dopiero po dwudziestym listopada 😵 Nigdy aż tak długo od wizyty do wizyty u tego lekarza nie czekałam będąc w ciąży... Praktycznie miesiąc czasu... W poprzedniej ciąży miałam wizyty co tydzień 😅 A w pierwszej co dwa xd

No mnie też moja zapisała za prawie miesiąc no ale wczoraj byłam u innego to trochę spokojniej bede czekać na wizytę u mojej Pani doktor. A no zostaje jednak taka decyzję podjęliśmy zobaczymy co będzie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, banasiatko napisał:

Czyli jednak zostajesz przy swojej pani doktor? 😉 Mnie po wynikach z morfologii zapisali dopiero po dwudziestym listopada 😵 Nigdy aż tak długo od wizyty do wizyty u tego lekarza nie czekałam będąc w ciąży... Praktycznie miesiąc czasu... W poprzedniej ciąży miałam wizyty co tydzień 😅 A w pierwszej co dwa xd

Ja też mam co miesiąc, myślę że to już często 🙈 zbyt dużo usg też niedobrze 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wercia93 napisał:

Ja też mam co miesiąc, myślę że to już często 🙈 zbyt dużo usg też niedobrze 🙈

Ale jak te pięć lat temu miałam wizyty co tydzień, to nie miałam za każdym razem USG. Ale jakoś tak byłam spokojniejsza, mogłam powiedzieć mu o wszystkim, nie zapominając o niczym, on mógł mi zwrócić uwagę na ważne rzeczy, których ja mogłam nie zauważać. A tak to się czuję trochę niepewnie... 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, Wercia93 napisał:

Ja też mam co miesiąc, myślę że to już często 🙈 zbyt dużo usg też niedobrze 🙈

Ja w pierwszej ciąży miałam tylko 3podstawowe usg i było dobrze tylko wizyty miałam co dwa tyg a teraz to bym chyba zwariowała jak bym tak miała mieć 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...