Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, banasiatko napisał:

Czyli jednak zostajesz przy swojej pani doktor? 😉 Mnie po wynikach z morfologii zapisali dopiero po dwudziestym listopada 😵 Nigdy aż tak długo od wizyty do wizyty u tego lekarza nie czekałam będąc w ciąży... Praktycznie miesiąc czasu... W poprzedniej ciąży miałam wizyty co tydzień 😅 A w pierwszej co dwa xd

Ja miałam co 3 tygodnie, tyle że miałam boleści od samego początku, a teraz juz do następnej wizyty 4 tygodnie ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
59 minut temu, Agnik napisał:

Hej , dolaczam do Was .Obecnie 10 tc i wczoraj poznalam płeć. Lekarz nagle , niepytajac czy chce wiedzieć powiedzial ze na 95 % chlopiec . Zastanawiam sie czy to mozliwe aby tak szybko bylo widac 😉

Hej , ja idę w poniedziałek na wizytę wtedy zacznie się 14 tydzień i jestem właśnie ciekawa czy coś  się dowiem. Ucieszyła by mnie taka wiadomość jaką ty uslyszalas. Gratulacje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agnik napisał:

Hej , dolaczam do Was .Obecnie 10 tc i wczoraj poznalam płeć. Lekarz nagle , niepytajac czy chce wiedzieć powiedzial ze na 95 % chlopiec . Zastanawiam sie czy to mozliwe aby tak szybko bylo widac 😉

To się jeszcze chyba może zmienić, bo ciąża jeszcze dość wczesna 🤔 Z drugiej strony mojej znajomej czterech ginekologów robiło USG i do samego porodu wszyscy jej mówili, że dziewczyneczka a przy porodzie się okazało, że jednak siurek między nogami 🤷😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, banasiatko napisał:

To się jeszcze chyba może zmienić, bo ciąża jeszcze dość wczesna 🤔 Z drugiej strony mojej znajomej czterech ginekologów robiło USG i do samego porodu wszyscy jej mówili, że dziewczyneczka a przy porodzie się okazało, że jednak siurek między nogami 🤷😅

Ja miałam usg ostatnio u mnie 13 tydz i 4 dzień 

Lekarz ma naprawdę super sprzęt i powiedział że możliwe że chłopiec ale jeszcze nie na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mama88 napisał:

Ja miałam usg ostatnio u mnie 13 tydz i 4 dzień 

Lekarz ma naprawdę super sprzęt i powiedział że możliwe że chłopiec ale jeszcze nie na 100%

Pewniejsze będzie jak będziemy już na następnej wizycie to się napewno okaże bardziej 🙃 też jestem ciekawa co to tam w brzuszku się formuje😄 @Mainusia fajnie by było może już Coś lekarz powie ale też pewnie od sprzętu zależy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Tytka 23 napisał:

Pewniejsze będzie jak będziemy już na następnej wizycie to się napewno okaże bardziej 🙃 też jestem ciekawa co to tam w brzuszku się formuje😄 @Mainusia fajnie by było może już Coś lekarz powie ale też pewnie od sprzętu zależy 

No tak dużo zależy od sprzętu czytałam o tym ale chociaż takie 75% mógłby powiedzieć co tam widzi 😁 niestety wracam do mojej starej ginekolog bo nowa ma 👑 i boję się że będzie marudna albo co gorsza powie mi że krwiak jednak gdzieś tam jest 🤨 a przede wszystkim szczęśliwa będę jak będzie wszystko w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Tytka 23 napisał:

Ja mam takie pytanko czy też macie uczucie dosłownie posmaku kwasu w buzi ? Ja od początku ciąży nie wymiotowalam ani razu ale męczy mnie ten smak i mdłości przez to 😑😒

Ja nie miałam wg takich przypadłości. Za to ciągnie mnie do kwasnego i kiszonek 🙈 pochłaniam mandarynki, kiszona kapustę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W dniu 30.10.2020 o 14:31, Monika Ścigajło napisał:

Przed badaniem mialam  sytrasznego stresa ale jak usłyszałam że oba są i serduszka u obu biją już był luzz. Co prawda całe badanie strasznie się przedłużyło, A lekarz chyba będzie miał zakwasy w ręce przez to ciągle szturchanie brzucha żeby jeden się ruszył ale w końcu się udało 🤣

ale słodziaki 🙂 sama przyjemność patrzeć na takie maleństwa. Mają charakterek, że tak lekarzowi nie ułatwiają pracy 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
23 godziny temu, Agnik napisał:

Hej , dolaczam do Was .Obecnie 10 tc i wczoraj poznalam płeć. Lekarz nagle , niepytajac czy chce wiedzieć powiedzial ze na 95 % chlopiec . Zastanawiam sie czy to mozliwe aby tak szybko bylo widac 😉

Hej Agnik, Jak stwierdził chłopca to będzie chłopiec 🙂 akurat to lekarze szybko i trafnie potrafią określić (w większości;)) gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
11 godzin temu, Wercia93 napisał:

Ja nie miałam wg takich przypadłości. Za to ciągnie mnie do kwasnego i kiszonek 🙈 pochłaniam mandarynki, kiszona kapustę itd.

Ja miałam taki dziwny posmak w pierwszej ciąży, ciągle mnie mdliło od tego... a teraz też same kwaśne wciągam, pomarańcze, pomidorówka, kapustka mniam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Mama88 kiedy robisz PAPPA? nie martw się na zapas, lepiej, że lekarz informuje niż żeby miał przemilczeć. Ja też muszę się umówić na PaPPA tylko nie wiem kiedy dokładnie powinien być zrobiony?  

Wiem że są już bardziej zaawansowane testy których koszt to ok 2-3tyś, z tym, że podchodzi się do nich jak są wyraźne wskazania. Ciąża powinna być czasem spokoju i relaksu - a my ciągle się czymś stresujemy...

 

Ja się nie mogę doczekać aż będę czuć ruchy maleństwa, wtedy będę dużo spokojniejsza 🙂 póki co brzuch mi strasznie wywaliło, w pierwszej ciąży wyglądałam tak w 6msc. ale to efekt braku ćwiczeń na przestrzeni lat😨 mam też strasznie wrażliwe jelita ... ogólnie męczarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, mami napisał:

@Mama88 kiedy robisz PAPPA? nie martw się na zapas, lepiej, że lekarz informuje niż żeby miał przemilczeć. Ja też muszę się umówić na PaPPA tylko nie wiem kiedy dokładnie powinien być zrobiony?  

Wiem że są już bardziej zaawansowane testy których koszt to ok 2-3tyś, z tym, że podchodzi się do nich jak są wyraźne wskazania. Ciąża powinna być czasem spokoju i relaksu - a my ciągle się czymś stresujemy...

 

Ja się nie mogę doczekać aż będę czuć ruchy maleństwa, wtedy będę dużo spokojniejsza 🙂 póki co brzuch mi strasznie wywaliło, w pierwszej ciąży wyglądałam tak w 6msc. ale to efekt braku ćwiczeń na przestrzeni lat😨 mam też strasznie wrażliwe jelita ... ogólnie męczarnia

Hej ja już robiłam i mam wynik teraz muszę lekarzowi wysłać a lekarz oblicza jakie jest ryzyko trisomii czyli tych wad 

Badanie to  w raz z usg powinno się zrobić max do 13tyg i 6 dnia. 

Właśnie ja też to powtarzam, że ciąża powinna być stanem wyjątkowym i szczęśliwym dla kobiety a nie ciągłym zmartwieniem no ale mam nadzieję że dla każdej znasz zakończy się szczezliwie😃

A co do brzuszka to ja i siebie nie widzę tylko widzę po spodniach że się zrobiłyby ciasne ale waga stoi nie wiem czemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
38 minut temu, mami napisał:

Ja miałam taki dziwny posmak w pierwszej ciąży, ciągle mnie mdliło od tego... a teraz też same kwaśne wciągam, pomarańcze, pomidorówka, kapustka mniam..

Ja teraz tak mam że jak nadchodzi taka ślina kwaśna i duzo jej to znaczy że będę wymiotować i niestety nie da się tego powstrzymać 🙄męczy to strasznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mami napisał:

Ja miałam taki dziwny posmak w pierwszej ciąży, ciągle mnie mdliło od tego... a teraz też same kwaśne wciągam, pomarańcze, pomidorówka, kapustka mniam..

A przeszedł ten dziwny posmak czy do końca był? Chyba bym wolała zwymiotowac z rana i normalnie czuć hehe ,ja też czasem mam ochotę na coś kwaśnego ale żeby tak specjalnie to ani na kwaśne ani na słodkie.... to u was chyba bardzo dobre sprzęty mają że tak wcześnie  lekarz mówi o płci, ja byłam w 13 tygodniu na badaniu  i nic nie powiedział o płci także trzeba czekać 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, Tytka 23 napisał:

A przeszedł ten dziwny posmak czy do końca był? Chyba bym wolała zwymiotowac z rana i normalnie czuć hehe ,ja też czasem mam ochotę na coś kwaśnego ale żeby tak specjalnie to ani na kwaśne ani na słodkie.... to u was chyba bardzo dobre sprzęty mają że tak wcześnie  lekarz mówi o płci, ja byłam w 13 tygodniu na badaniu  i nic nie powiedział o płci także trzeba czekać 🙃

Niektórzy nie mówią tylko mówią o bardziej istotnych sprawach 

A jak już na 100% będzie widział to napewno Ci powie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂 ja mandarynki jem już chyba na kilogramy 😃 u mnie 13t3d, na usg lekarz powiedział, ze dopuszcza błąd bo jest jest wcześnie ale wyglada, ze będzie dziewczynka 🙂 zobaczymy czy dalej się potwierdzi, w usg było wszytko dobrze ale zrobiłam test PAPPA i tez czekam na wyniki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
29 minut temu, Anna_90 napisał:

Hej dziewczyny 🙂 ja mandarynki jem już chyba na kilogramy 😃 u mnie 13t3d, na usg lekarz powiedział, ze dopuszcza błąd bo jest jest wcześnie ale wyglada, ze będzie dziewczynka 🙂 zobaczymy czy dalej się potwierdzi, w usg było wszytko dobrze ale zrobiłam test PAPPA i tez czekam na wyniki!

to czekamy 🙂 ale faktycznie z dziewczynką zawsze mniej pewnie niż z chlopcem 😛 ja czekam do porodu, żeby się dowiedzieć... chyba mi brakuje adrenaliny i taką sobie niespodziankę wymyśliłam 🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 godzinę temu, Mama88 napisał:

Hej ja już robiłam i mam wynik teraz muszę lekarzowi wysłać a lekarz oblicza jakie jest ryzyko trisomii czyli tych wad 

Badanie to  w raz z usg powinno się zrobić max do 13tyg i 6 dnia. 

Właśnie ja też to powtarzam, że ciąża powinna być stanem wyjątkowym i szczęśliwym dla kobiety a nie ciągłym zmartwieniem no ale mam nadzieję że dla każdej znasz zakończy się szczezliwie😃

A co do brzuszka to ja i siebie nie widzę tylko widzę po spodniach że się zrobiłyby ciasne ale waga stoi nie wiem czemu. 

Będę się umawiać, bo jednak wolę zrobić.. wiek już nie ten co kiedys ..

Ja już kupiłam sobie spodnie ciążowe bo mnie po prostu drażnią zwykłe. Ale waga też jeszcze nie ruszyła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Tytka 23 napisał:

A przeszedł ten dziwny posmak czy do końca był? Chyba bym wolała zwymiotowac z rana i normalnie czuć hehe ,ja też czasem mam ochotę na coś kwaśnego ale żeby tak specjalnie to ani na kwaśne ani na słodkie.... to u was chyba bardzo dobre sprzęty mają że tak wcześnie  lekarz mówi o płci, ja byłam w 13 tygodniu na badaniu  i nic nie powiedział o płci także trzeba czekać 🙃

w pierwszej ciąży miałam ten smak bardzo długo, i też myślałam, że lepiej wymiotować niż to czuć, ale z tego co patrzałam na koleżanki - to jednak lepiej mieć ten smak 🙃 teraz jak mnie mdli, to znak że musze coś przegryźć, i tak co chwile podjadam i jakoś leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, mami napisał:

Będę się umawiać, bo jednak wolę zrobić.. wiek już nie ten co kiedys ..

Ja już kupiłam sobie spodnie ciążowe bo mnie po prostu drażnią zwykłe. Ale waga też jeszcze nie ruszyła 

Ja zrobilam bo jestem po jednym poronieniu i w tamtym zarodku były wady genetyczne więc dobrze że lekarz zlecil

A ze spodniami ciążowymi jeszcze się wstrzymam narazie jakieś leginsy noszę dresiki zresztą mało co wychodzę z domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

to chyba tylko mi tak ten brzuch wywalił 🙈 jelita czuje jakbym miała wypchnięte do przodu, a ćwiczycie coś? może polecacie jakieś ćwiczenia żeby sie nie "zastać"?

 

@Mama88: to bardzo mądry lekarz, lepiej sprawdzić i być spokojnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, mami napisał:

to chyba tylko mi tak ten brzuch wywalił 🙈 jelita czuje jakbym miała wypchnięte do przodu, a ćwiczycie coś? może polecacie jakieś ćwiczenia żeby sie nie "zastać"?

 

@Mama88: to bardzo mądry lekarz, lepiej sprawdzić i być spokojnym

Ja nie ćwiczę bo od początku ciąży miałam problemy przez krwiaka ale kiedyś ćwiczyłam dużo na siłowni więc może bardziej mam mięśnie brzucha wzmocnione 

No cieszę się że jednak polecił te badania ale co dalej to się okaże 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od kilku dni dziwnie się czułam ale myslalm że to zatoki, miałam bóle głowy, od pon brak smaku i węchu i pojawił się kaszel i dzisiaj zrobiłam test na koronawirusa i wyszedł pozytywny.. Czekam na telefon od lekarza rodzinnego co mam zrobić i ile kwarantanny... Dramat.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...