Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
1 godzinę temu, Monika Ścigajło napisał:

Tylko u mnie taka bezsenność? Od 3 godzin już nie śpię, jestem zmęczona, oczy mi się zamykają ale niemoge usnąć 😖. Masakra jakaś 

Ja też dzisiaj nie mógłam spać budziłam się kilka razy w nocy a teraz leżę jak zwłoki 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krystaliczna napisał:

Hej dziewczyny pomóżcie proszę boje się drugiego porodu z dnia na dzień coraz gorzej sama myśl doprowadza do płaczu i nerwów. Wizyta u ginekologa przede mna więc jeszcze nie rozmawiałam z nim na ten temat. Zastanawiam się czy po pierwszej CC mam jakieś prawo do drugiej. Proszę nie oceniajcie mnie z góry.

Czasem drugi poród jest dużo lżejszy od pierwszego. Ale jeśli miałaś CC to porozmawiaj ze swoim lekarzem, czy nie lepiej żebyś miała drugą CC. Kilka moich znajomych, jak i siostra, miały powiedziane, że jak nie chcą próbować VBAC, to dostaną skierowanie na cesarkę. Moja siostra próbowała, ale po trzech dniach skurczy i braku postępu porodu wzięli ją na stół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paulina urbanik napisał:

Witam serdecznie, 

Jestem mama dwójki dzieci i spodziewam sie teraz trzeciej kruszynki. Termin mam na 28 Maja 🙂

W środę mam usg prenatalne, musze wam że mimo iż to moje 3 dziecko to stresuje się jak nigdy dotąd, im starsza tym bardziej panikuje.

Witamy Cię serdecznie 😉

 

Ja też jestem w trzeciej ciąży🤰Mam dwóch synków z roczników 2013 i 2016 😉 A Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paulina urbanik napisał:

Banasiatko, ja mam synka 11lat i córcie 5lat.  Mam nadzieję że w środę poznam płeć dzieciątka 🙂, ale bardziej sie obawiam samego badania usg. Przez ta całą burze w mediach, informacjach, dyskusjach o wadach genetycznych coś mi się poprzewracało w głowie 🤣 

 

Szczerze mówiąc ja też panikuję. Ciąża chciana i wyczekana, a ja się boję czy wszystko jest tak jak powinno. No ale w przyszłym tygodniu się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, właśnie wróciłam z badań prenatalnych 🙂 dzidziuś zdrowy i wszystko ma na swoim miejscu ☺️ no i raczej wszystko wskazuje na chłopaka (nawet ja co się nie znam na usg to widziałam takiego małego dzyndzolka między nóżkami 🤣). Kolejne prenatalne mam 4.01 ☺️

 

No i dziś odniosłam mały sukcesik bo w końcu mój cukier na czczo był w normie a bałam się że nawet insulina nie daje rady🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, banasiatko napisał:

Czasem drugi poród jest dużo lżejszy od pierwszego. Ale jeśli miałaś CC to porozmawiaj ze swoim lekarzem, czy nie lepiej żebyś miała drugą CC. Kilka moich znajomych, jak i siostra, miały powiedziane, że jak nie chcą próbować VBAC, to dostaną skierowanie na cesarkę. Moja siostra próbowała, ale po trzech dniach skurczy i braku postępu porodu wzięli ją na stół.

 

Porozmawiamy ze swoim lekarzem mam nadzieję że mi pomoże gorzej jak się uprze na poród naturalny. Wizytę mam dopiero 25.11 więc jeszcze tydzień ale mam nadzieję że mnie zrozumie i pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paulina urbanik napisał:

Witam serdecznie, 

Jestem mama dwójki dzieci i spodziewam sie teraz trzeciej kruszynki. Termin mam na 28 Maja 🙂

W środę mam usg prenatalne, musze wam że mimo iż to moje 3 dziecko to stresuje się jak nigdy dotąd, im starsza tym bardziej panikuje.

Hej 🙂 mamy podobne terminy porodu bo ja mam na 27.05 😁 to moja 2 ciąża i w domu mam 4 letnia córeczkę 😊 nie martw się i nie stresuj bo to źle wpływa na dzidziusia 🙂 zawsze trzeba myśleć pozytywnie i z takim nastawieniem idź na badania 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiecie, że zwariowałam ale przeglądałam już dziś wózki.

Zdecydowaliśmy z mężem, że kupujemy używany i znalazłam.dzis Graco Evo 3w1 za 500 zł. 

Jedziemy po niego w niedzielę 🙂

 

Płci nie znamy ale kolory ma uniwersalne, fotelik czarny, gondola piaskowa a spacerówka khaki. 

Super zadbany, praktycznie nowy i 20 km ode mnie. Więc rzut beretem 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Krystaliczna napisał:

Porozmawiamy ze swoim lekarzem mam nadzieję że mi pomoże gorzej jak się uprze na poród naturalny. Wizytę mam dopiero 25.11 więc jeszcze tydzień ale mam nadzieję że mnie zrozumie i pomoże 

W razie czego możesz iść do psychologa/psychiatry, powiedzieć że przeraźliwie się boisz naturalnego porodu, że masz już to za sobą j okropnie boisz się powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Powiecie, że zwariowałam ale przeglądałam już dziś wózki.

Zdecydowaliśmy z mężem, że kupujemy używany i znalazłam.dzis Graco Evo 3w1 za 500 zł. 

Jedziemy po niego w niedzielę 🙂

 

Płci nie znamy ale kolory ma uniwersalne, fotelik czarny, gondola piaskowa a spacerówka khaki. 

Super zadbany, praktycznie nowy i 20 km ode mnie. Więc rzut beretem 😉

 

Wcale nie zwariowałaś 😅 Ja też się rozglądałam za wózkiem, ale doszłam do wniosku, że przecież półtorej roku temu kupowałam wózek mojej siostrze, kiedy jej synek się rodził i ten wózek jest i ma się dobrze, więc po prostu go wypiorę 🤷😉 Za to zaczęłam się rozglądać za łóżeczkiem 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, paulina urbanik napisał:

Witam serdecznie, 

Jestem mama dwójki dzieci i spodziewam sie teraz trzeciej kruszynki. Termin mam na 28 Maja 🙂

W środę mam usg prenatalne, musze wam że mimo iż to moje 3 dziecko to stresuje się jak nigdy dotąd, im starsza tym bardziej panikuje.

Witam, 

Ja też mam już dwie corki- 11 i 9lat.

I powiem Ci, że też się stresuje..

 

Ja oglądać też oglądam, wózki, łóżeczka, ale nie zdecydowałabym się nic kupić...Szczególnie dlatego, że koleżanka straciła w październiku dzidziusia w w 34 TC i jakoś mnie to przeraża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście mam jeszcze wozek po córeczce i był on w neutralnych kolorach więc jeśli potwierdzi się, że to rzeczywiście chłopczyk to będzie akurat też dla niego dobry 😊 

Najgorzej będzie z imieniem bo z moim mężem już łatwiej jest dojść do porozumienia w kwestii imion dla dziewczynki niż chłopczyka więc to będzie ciężka sprawa 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariKate napisał:

Ja na szczęście mam jeszcze wozek po córeczce i był on w neutralnych kolorach więc jeśli potwierdzi się, że to rzeczywiście chłopczyk to będzie akurat też dla niego dobry 😊 

Najgorzej będzie z imieniem bo z moim mężem już łatwiej jest dojść do porozumienia w kwestii imion dla dziewczynki niż chłopczyka więc to będzie ciężka sprawa 🙈

U nas też jest zgodność, jeśli chodzi o imię dla dziewczynki, a jeśli chodzi o imię dla chłopca, to obydwojgu podobało się nam imię "Franciszek", ale niestety mój kuzyn skutecznie obrzydził to imię mojemu partnerowi 😡😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, banasiatko napisał:

U nas też jest zgodność, jeśli chodzi o imię dla dziewczynki, a jeśli chodzi o imię dla chłopca, to obydwojgu podobało się nam imię "Franciszek", ale niestety mój kuzyn skutecznie obrzydził to imię mojemu partnerowi 😡😭

No właśnie ja wszystkie imiona męskie, które mu proponuję to albo z czymś albo z kimś tak mu się źle kojarzą ze kategorycznie odmawia. Chyba najlepiej zareagował na imię, które jest moim numerem 1 czyli Ksawery. Ale jak wyjdzie ostatecznie to się okaże w maju 😁😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Monika Ścigajło napisał:

Tylko u mnie taka bezsenność? Od 3 godzin już nie śpię, jestem zmęczona, oczy mi się zamykają ale niemoge usnąć 😖. Masakra jakaś 

Jejku, to ja chyba złapałam wszystkie Wasze nuedospany godziny. A jeszcze mi mało. Może to dlatego, że od wczoraj walczę z bólem glowy😞 nic nie pomaga... 

 

Wózki i łóżeczka też przeglądam regularnie. Na razie rozpoznanie rynku. Zdecydowaliśmy się na kupno używanych a większe fundusze wydać na rzeczy, które powinny być tylko dla jednego dziecka, jak np materac. Nie lubię kupować dla kupowania i dlatego tylko, żeby było nowe i modne. Przypuszczam, że zaszaleję dopiero z ciuszkami, chociaż mam świadomość, że część będzie tylko na chwilkę. No i bratowa obiecała dużą pakę po swoich gagatkach jeśli potwierdzi się, że będzie dziewczynka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Witam, 

Ja też mam już dwie corki- 11 i 9lat.

I powiem Ci, że też się stresuje..

 

Ja oglądać też oglądam, wózki, łóżeczka, ale nie zdecydowałabym się nic kupić...Szczególnie dlatego, że koleżanka straciła w październiku dzidziusia w w 34 TC i jakoś mnie to przeraża...

Ojej czemu straciła dziecko w 34 TC?

Nie lubię czytać takich informacji...

Ja w 32 bylam na podtrzymaniu i udało się utrzymac ciążę.

Urodziłam 3 dni przed terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KahnaMaj napisał:

Jejku, to ja chyba złapałam wszystkie Wasze nuedospany godziny. A jeszcze mi mało. Może to dlatego, że od wczoraj walczę z bólem glowy😞 nic nie pomaga... 

 

Wózki i łóżeczka też przeglądam regularnie. Na razie rozpoznanie rynku. Zdecydowaliśmy się na kupno używanych a większe fundusze wydać na rzeczy, które powinny być tylko dla jednego dziecka, jak np materac. Nie lubię kupować dla kupowania i dlatego tylko, żeby było nowe i modne. Przypuszczam, że zaszaleję dopiero z ciuszkami, chociaż mam świadomość, że część będzie tylko na chwilkę. No i bratowa obiecała dużą pakę po swoich gagatkach jeśli potwierdzi się, że będzie dziewczynka. 

Ja to oznajmiłam partnerowi zanim w ogóle zaszliśmy w ciążę. Powiedziałam, że nie będziemy kupować nowych rzeczy. Ubranka jakieś są po starszym rodzeństwie (a nawet jest parę sztuk po mnie xd), wózek jest, łóżeczko kupimy używane. Jedynie co to fotelik samochodowy i materacyk do łóżeczka kupimy nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja od razu byłam zdania że jak będziemy kupowali to co się da używane a co musi być nowe to nowe. Niestety ja nie mam od kogo co dostać i większość muszę sama kupić ale damy radę najlepsze że chyba miesiąc przed ciążą jak kupowaliśmy meble do mieszkania to gratis dała nam pani łóżeczko przewijak wanienkę i inne duperele także coś tam jest 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, banasiatko napisał:

Ja to oznajmiłam partnerowi zanim w ogóle zaszliśmy w ciążę. Powiedziałam, że nie będziemy kupować nowych rzeczy. Ubranka jakieś są po starszym rodzeństwie (a nawet jest parę sztuk po mnie xd), wózek jest, łóżeczko kupimy używane. Jedynie co to fotelik samochodowy i materacyk do łóżeczka kupimy nowe.

 

Dokładnie. Jestem tego samego zdania.

Jak tylko poznam płeć to wpadam w trans zakupowy, przyznam szczerze , że chcę też trochę kupić w ciucholandzie bo niekiedy za grosze można znaleźć prawdziwe perełki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...