Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, mami napisał:

hejka, 

to czekamy na te wasze wizyty jak na własne 😉

Ja mam w piątek i też się nie mogę doczekać, ciągle sobie powtarzam, że gdy będę czuć ruchy to będę spokojniejszaa... zobaczymy 😉

A jak wasze mdłości, jest już lepiej? ja czuje poprawę, ale wciąż męczy mnie brzuch i trawienie- zobaczymy co ginekolog na to powie.

Dostałam też skierowanie od chirurga na usunięcie pieprzyków (znieczulenie miejscowe), mówił, że to bezpieczne dla ciąży ale właśnie się zastanawiam 😐

Ja chodzę do dentysty teraz w 2 trymestrze ,w 1 miałam leczona malutka dziurkę ale dentystka dała mi znieczulenie miejscowe i mówiła że jest bezpieczne do dziecka nic nie dociera ,także myślę że nie masz co się bać takiego znieczulenia 😉 z mdlosciami przeszło aczkolwiek jeszcze nie wszystko mogę jeść i jak kaszle mocniej to mam odruch wymiotny ale nie wymiotuje 😀 ale zas mam wzdecia mocne i dziś u lekarza będę o tym mówić bo właśnie też często teraz mam taki twardy brzuch cały i boli i muszę coś zacząć na to brać bo nieraz to tragedia 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, Marcelinaa96 napisał:

Hej dziewczyny co słychać ?😄

Dawno nic nie dodawałam🤭

Obecnie jestem 16tyd. Wszystko w porządku i będziemy mieć małego Wojtusia 😍😍

O super, ja dzisiaj zaczynam 17 tydzień (16+0) i już niemoge się doczekać aż poznam płeć dzieciaczków. Miałam dzisiaj w laboratorium oddać krew i mocz na badania podstawowe ale się nie doczekałam i jednak bez niczego wróciłam do domu. Ogólnie to teraz o dziwo czuje się coraz gorzej. Najgorsze że spać niemoge ani w nocy ani w dzień 😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, mami napisał:

hejka, 

to czekamy na te wasze wizyty jak na własne 😉

Ja mam w piątek i też się nie mogę doczekać, ciągle sobie powtarzam, że gdy będę czuć ruchy to będę spokojniejszaa... zobaczymy 😉

A jak wasze mdłości, jest już lepiej? ja czuje poprawę, ale wciąż męczy mnie brzuch i trawienie- zobaczymy co ginekolog na to powie.

Dostałam też skierowanie od chirurga na usunięcie pieprzyków (znieczulenie miejscowe), mówił, że to bezpieczne dla ciąży ale właśnie się zastanawiam 😐

Hej ja też w piątek wizyta stresik jest ale staram się myśleć pozytywnie 😊 dzisiaj byłam na badaniach mam nadzieję że wyniki będą dobre 😊 co do mdłości miałam jakiś czas spokój a od tygodnia codziennie rano 🤮🤮 w ciągu dnia też nie lepiej coś zjeść to jedna wielka walka😄 teraz coś podbrzusze mnie pobolewa od 2 dni czuję takie kłucia i jak chodzę czy coś to tak jakby mnie skurcz łapał w pachwinę sama nie wiem czekam do piątku i mam nadzieję że usłyszę dobre wieści 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Monika Ścigajło napisał:

O super, ja dzisiaj zaczynam 17 tydzień (16+0) i już niemoge się doczekać aż poznam płeć dzieciaczków. Miałam dzisiaj w laboratorium oddać krew i mocz na badania podstawowe ale się nie doczekałam i jednak bez niczego wróciłam do domu. Ogólnie to teraz o dziwo czuje się coraz gorzej. Najgorsze że spać niemoge ani w nocy ani w dzień 😟

Miałam podobnie przez parę tyg budziłam się dzień w dzień o 3 nad ranem potem o 6 . A potem kładłam się spać o 19 🙈🙈🙈  .

Ale teraz już jest ok i spie normalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mainusia napisał:

Hej ja też w piątek wizyta stresik jest ale staram się myśleć pozytywnie 😊 dzisiaj byłam na badaniach mam nadzieję że wyniki będą dobre 😊 co do mdłości miałam jakiś czas spokój a od tygodnia codziennie rano 🤮🤮 w ciągu dnia też nie lepiej coś zjeść to jedna wielka walka😄 teraz coś podbrzusze mnie pobolewa od 2 dni czuję takie kłucia i jak chodzę czy coś to tak jakby mnie skurcz łapał w pachwinę sama nie wiem czekam do piątku i mam nadzieję że usłyszę dobre wieści 😊

 

Ja też w piątek mam wizytę. Mam wrażenie, że od poprzedniej minęły całe wieki 🤔 Jutro idę na badania i w środę. 

Ja mdłości mam często. Dzięki temu nie obzeram się i nic nie tyje, ale chciałabym sobie już zjeść coś że smakiem 😓

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z migrenami. 

Jak ciśnienie rośnie to rozsadza mi czaszkę. Apap guzik daje. Jeden dzień leżałam cały z okładami i nie mogłam nawet wody się napić bo zwracałam wszystko. 

Dodatkowo czaje się na wizytę u fizjoterapeutki bo po aktywnym dniu moja kość ogonowa boli i promieniuje na prawą nogę. Nie wiem co to będzie jak mi brzuch urośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 musiałam się położyć po wizycie bo byłam tak głodna jak wróciłam, że jak zjadłam to mnie do łóżka ciągnęło 🙈

Ja też niestety nie mam żadnego fajnego zdjęcia, na którym byłoby fajnie maluszka widać bo tak się wiercił, że Pan doktor miał problem żeby mu serduszko złapać i posłuchac 🤣 nawet w pewnym momencie odwrócił się do nas tyłem i tylko jego kręgosłup było widać.

Na szczęście dało się go zmierzyć i ma dokładnie 7,76cm 😁 ogólnie to wszystko w porządku i kolejna wizyta jakoś w okolicach świąt 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny!

Ja już w środę mam wizytę. Mam nadzieję, że z dzidziutkiem wszystko dobrze, bo myśl, że przy tylu problemach, które ostatnio na mnie spadły, i jemu mogłoby coś być - chyba by mnie zabiła.

Ja ostatnio znowu czuję się do d@&y i mam już tego dość. I nie wiem, czy to przez to jak się czuję, czy przez jesienną aurę, czy wpadłam w depresję, ale wszystko mnie przytłacza i nawet ta ciąża mnie nie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, banasiatko napisał:

Hej dziewczyny!

Ja już w środę mam wizytę. Mam nadzieję, że z dzidziutkiem wszystko dobrze, bo myśl, że przy tylu problemach, które ostatnio na mnie spadły, i jemu mogłoby coś być - chyba by mnie zabiła.

Ja ostatnio znowu czuję się do d@&y i mam już tego dość. I nie wiem, czy to przez to jak się czuję, czy przez jesienną aurę, czy wpadłam w depresję, ale wszystko mnie przytłacza i nawet ta ciąża mnie nie cieszy.

No to mamy wizytę w ten sam dzień 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MariKate napisał:

Ja chyba też będę mieć 21.12 wizytę bo mój lekarz powiedział że mogę sobie wybrać albo 21.12 albo 28.12 no i chyba wolę przed świętami zeby potem mieć spokojna głowę w święta 😊

Tak najlepiej przed świętami ,w święta trzeba się zrelaksować i nie myśleć o niczym 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie, na USG połówkowe wybieracie się do innego ginekologa? Czy wystarczy wam to co zrobicie normalnie u swojego prowadzącego ciążę?

Ja tak się zastanawiam nad tym , moja koleżanka pojechała na USG połówkowe to lekarz wypatrzył że dziecko ma wadę serca i powiem wam, że no niezbyt cudowne uczucie. 

Na następnym USG u lekarza prowadzącego już było wszystko ok. 

 

Wiem, że takie 3d czy 4d nawet są bardziej dokładne ale też potrafią wprowadzić w błąd i niepotrzebny stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Dziewczyny mam pytanie, na USG połówkowe wybieracie się do innego ginekologa? Czy wystarczy wam to co zrobicie normalnie u swojego prowadzącego ciążę?

Ja tak się zastanawiam nad tym , moja koleżanka pojechała na USG połówkowe to lekarz wypatrzył że dziecko ma wadę serca i powiem wam, że no niezbyt cudowne uczucie. 

Na następnym USG u lekarza prowadzącego już było wszystko ok. 

 

Wiem, że takie 3d czy 4d nawet są bardziej dokładne ale też potrafią wprowadzić w błąd i niepotrzebny stres.

Ja USG prenatalne pierwsze i drugie połówkowe robię u genetyka , ponieważ moja ginekolog nie wykonuje tych badań.

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem w ciąży są obowiązkowe 3 USG pierwszego drugiego i trzeciego trymestru to drugiego to właśnie połówkowe i żeby je wykonywać lekarz musi posiadać jakiś certyfikat i niektórzy ginekolodzy mają to wtedy nie kierują na dodatkowe  do kogoś innego 😊moja pani doktor nie ma takich uprawnień i dostaje skierowania na te USG teraz mam normalna wizytę 14 grudnia a połówkowe 28 grudnia u innego lekarza 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Dziewczyny mam pytanie, na USG połówkowe wybieracie się do innego ginekologa? Czy wystarczy wam to co zrobicie normalnie u swojego prowadzącego ciążę?

Ja tak się zastanawiam nad tym , moja koleżanka pojechała na USG połówkowe to lekarz wypatrzył że dziecko ma wadę serca i powiem wam, że no niezbyt cudowne uczucie. 

Na następnym USG u lekarza prowadzącego już było wszystko ok. 

 

Wiem, że takie 3d czy 4d nawet są bardziej dokładne ale też potrafią wprowadzić w błąd i niepotrzebny stres.

Ja robię u swojego lekarza już, pierwsze prenatalne wyszły bardzo dobrze i jak rozmawiałam na ten temat z lekarzem to mogę albo znowu umówić się do genetyka albo on poprostu zrobi mi dokładniejsze usg. W rodzinie niemam żadnych chorych, mąż tak samo więc stwierdziliśmy że zostajemy przy tej opcji. Jak czytałam artykuł u mamy ginekolog to ona pisze że przy połówkowym wystarczy lekarz robiący dobre usg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...