Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, banasiatko napisał:

Hej dziewczyny!

Ja już w środę mam wizytę. Mam nadzieję, że z dzidziutkiem wszystko dobrze, bo myśl, że przy tylu problemach, które ostatnio na mnie spadły, i jemu mogłoby coś być - chyba by mnie zabiła.

Ja ostatnio znowu czuję się do d@&y i mam już tego dość. I nie wiem, czy to przez to jak się czuję, czy przez jesienną aurę, czy wpadłam w depresję, ale wszystko mnie przytłacza i nawet ta ciąża mnie nie cieszy.

Hej hej ja jutro też mam wizytę mam nadzieję że wszystko dobrze i że będzie widać płeć dziecka u mnie to już 16tyd.i 4 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, brzuchatka90 napisał:

No to najpierw wizyta 8.15

Potem o 10

A ja zamykam bo o 13.45. wyjątkowo wcześnie mam jutro bo przeważnie miałam miedzy 18 a 19.

 

Dodam zdjecie, na bank coś będę miała bo ona daje mi za każdym razem. 

Mi i @Tytka 23 też dawał lekarz za każdym razem a tu tym razem zonk więc nie wiadomo jak tym razem u Ciebie będzie

No ale oby Ci lekarz dał 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu też dostałam zdjęcie ale już mi Pani doktor zapowiedziała że to ostatnie takie w całości bo później to już główka osobno nóżki itp bo za duże maleństwo a wy macie starszą ciążę może dlatego nie dostałyście bo się szkraby w kadrze już nie mieściły ładnie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja tydzień temu też dostałam zdjęcie ale już mi Pani doktor zapowiedziała że to ostatnie takie w całości bo później to już główka osobno nóżki itp bo za duże maleństwo a wy macie starszą ciążę może dlatego nie dostałyście bo się szkraby w kadrze już nie mieściły ładnie?? 

O i mamy odpowiedź 😄😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja tydzień temu też dostałam zdjęcie ale już mi Pani doktor zapowiedziała że to ostatnie takie w całości bo później to już główka osobno nóżki itp bo za duże maleństwo a wy macie starszą ciążę może dlatego nie dostałyście bo się szkraby w kadrze już nie mieściły ładnie?? 

Ja też tak myślę bo jak usg robiła to już całego dzidka nie widać tylko musi po koli patrzeć na wszystko. No ale to nic że nie dała ważne że z maleństwami jest wszystko dobrze ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mama88 napisał:

Ja też tak myślę bo jak usg robiła to już całego dzidka nie widać tylko musi po koli patrzeć na wszystko. No ale to nic że nie dała ważne że z maleństwami jest wszystko dobrze ☺️

Dokładnie najważniejsze ze zdrowe nasze dzieci A zdj będziemy im robić jak już będą z nami 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie najważniejsze że wszystko dobrze z maluszkami 😊 ja mimo leków i diety znowu mam złe wyniki moczu każdy kolejny coraz gorszy 🙄 jutro mam konsultacje z urologiem mam może pomoże 

A wybieracie się na USG 3d 4d?? Bo ja się właśnie zastanawiam ale chyba dla pamiątki żeby mieć nagranie chciałabym zrobić 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ewa12 napisał:

Dokładnie najważniejsze że wszystko dobrze z maluszkami 😊 ja mimo leków i diety znowu mam złe wyniki moczu każdy kolejny coraz gorszy 🙄 jutro mam konsultacje z urologiem mam może pomoże 

A wybieracie się na USG 3d 4d?? Bo ja się właśnie zastanawiam ale chyba dla pamiątki żeby mieć nagranie chciałabym zrobić 🤔

Ja byłam tydzień temu na pierwszych prenatalnych i liczyłam że dostanę właśnie zdjęcie 3d bo w pierwszej ciąży już właśnie w 13tc na tych badaniach fajnie córeczka wyglądała na tych zdjęciach, ale teraz robiłam te badania u innego lekarza i nie włączył obrazu 3d a ja też zapomniałam o to zapytać. W styczniu na 2 prenatalnych będę o to się upominać 😁

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ewa12 napisał:

Dokładnie najważniejsze że wszystko dobrze z maluszkami 😊 ja mimo leków i diety znowu mam złe wyniki moczu każdy kolejny coraz gorszy 🙄 jutro mam konsultacje z urologiem mam może pomoże 

A wybieracie się na USG 3d 4d?? Bo ja się właśnie zastanawiam ale chyba dla pamiątki żeby mieć nagranie chciałabym zrobić 🤔

Ewa a co sie dzieje u Ciebie, ja mam bakterie i leukocyty w moczu. Pani Dr. Zleciła mi narazie żurawinę, jesli sie nie poprawi to będzie antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, paulina urbanik napisał:

Ewa a co sie dzieje u Ciebie, ja mam bakterie i leukocyty w moczu. Pani Dr. Zleciła mi narazie żurawinę, jesli sie nie poprawi to będzie antybiotyk.

Dzisiaj też odbierałam wyniki i z tego co sama wywnioskowalam też mam bakterię i leukocyty ginekolog dopiero w piątek. W jakiej postaci ta żurawina może też do tego czasu będę ją brała. Pieczenia ani świądu nie mam jedyne co to mega parcie na pęcherz a co do czego przyjdzie ledwo co sikam i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, paulina urbanik napisał:

Ewa a co sie dzieje u Ciebie, ja mam bakterie i leukocyty w moczu. Pani Dr. Zleciła mi narazie żurawinę, jesli sie nie poprawi to będzie antybiotyk.

Ja na początku ciąży miałam liczne bakterie i leukocyty robiłam posiew dostałam antybiotyk po kilku tygodniach znowu miałam ból pęcherza i problem z siusianiem pani doktor zaleciła urosept a ogólnie dużo produktów z Wit. C żeby zakwasić mocz bo pH w górnej granicy normy a teraz barterie nadal są ale mniej leukocyty ujemne ale ciężar właściwy za niski i nabłonki okrągłe co może wskazywać na zła pracę nerek i strasznie się boje bo wiem że takie problemy z układem moczowym mogą źle wpłynąć na maleństwo 😰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mainusia napisał:

Dzisiaj też odbierałam wyniki i z tego co sama wywnioskowalam też mam bakterię i leukocyty ginekolog dopiero w piątek. W jakiej postaci ta żurawina może też do tego czasu będę ją brała. Pieczenia ani świądu nie mam jedyne co to mega parcie na pęcherz a co do czego przyjdzie ledwo co sikam i tyle.

Ja podjadam żurawinę suszoną i popijam syrop z żurawiny ale taki z apteki min 50% soku i dużo pietruszki zielonej cytryny ale u mnie jak widać dieta nie daje rady bo pH się nie zmienia ciągle wysokie 🙄 ciąża ma to do siebie że mocz robi się zasadowy ale dieta powinna go zakwasić spróbuj może pomoże ja to chyba ciężki przypadek już kiedyś miałam problem z nerkami 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja podjadam żurawinę suszoną i popijam syrop z żurawiny ale taki z apteki min 50% soku i dużo pietruszki zielonej cytryny ale u mnie jak widać dieta nie daje rady bo pH się nie zmienia ciągle wysokie 🙄 ciąża ma to do siebie że mocz robi się zasadowy ale dieta powinna go zakwasić spróbuj może pomoże ja to chyba ciężki przypadek już kiedyś miałam problem z nerkami 🙄

Nie wiem według wyników moje pH mieści się w normie cóż jutro kupię żurawiny a tak to czekam do piątku 😉 cytrynę jem codziennie bo ciągnie mnie do kwaśnego 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie im bardziej zakwaszony mocz tym lepiej bo bakterie nie lubią takiego środowiska a jak wysokie pH to mało kwaśne 🙄 warto spróbować lepiej tak niż faszerować się lekami ale jasne najważniejsze co powie lekarz a żurawina nie zaszkodzi napewno 😊  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biore urinal 6 tabl., w ulotce max 3 wiec wiecej. 

Ja w pierwszej ciazy lezalam prawie miesiac w szpitalu na odmiedniczkowe zapalenie nerek. Druga ciąża przebiegla spokojnie pod tym kątem, ale teraz ten mocz mnie przeraża. U mnie ciężar, pH oki tylko te bakterie i leukocyty. Ja nawet niemam objawów, nic mnie nie boli. Pije duzo wody z cytryną 😊 i co chwile latam siusiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...