Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

@Wercia93 mi się nie zdarzyło, ale nawet moja ginekolog mówiła, że może się zdarzyć.Warto powiadomić lekarza, bo może przepisać w tej sytuacji Luteinę lub Duphaston

 

@banasiatko w 15 tygodniu czujesz kopniaki na żebrach, jak to dzieciątko ma dopiero 8,5cm , a przecież dopiero w 20tc macica jest na wysokości pępka ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dorcia6579 napisał:

@Wercia93 mi się nie zdarzyło, ale nawet moja ginekolog mówiła, że może się zdarzyć.Warto powiadomić lekarza, bo może przepisać w tej sytuacji Luteinę lub Duphaston

 

@banasiatko w 15 tygodniu czujesz kopniaki na żebrach, jak to dzieciątko ma dopiero 8,5cm , a przecież dopiero w 20tc macica jest na wysokości pępka ..

Przecież to widziałam na własne oczy 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

@Wercia93 mi się nie zdarzyło, ale nawet moja ginekolog mówiła, że może się zdarzyć.Warto powiadomić lekarza, bo może przepisać w tej sytuacji Luteinę lub Duphaston

 

@banasiatko w 15 tygodniu czujesz kopniaki na żebrach, jak to dzieciątko ma dopiero 8,5cm , a przecież dopiero w 20tc macica jest na wysokości pępka ..

Napisalam mu i napisał ze spokojnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Olga Minota napisał:

Zdążyłam się spytać o te ruchy, a wczoraj tak się kręcił synek, że udało mi się nagrać jak wywija cudny widok ❤️ A na zakończenie dnia jeszcze   narzeczonego pierwszy raz kopną 🤭 A chciałam się jeszcze was spytać, czy tez co jakiś czas na chwilkę na kilka sekund twardnieje wam cały brzuszek? To normalne? 

W 1 ciąży jak leżałam 2 tyg w szpitalu na podtrzymaniu to był kategoryczny zakaz dotykania brzucha. Częste dotykanie brzucha prowokuje macicę do skurczów. I to mówił każdy lekarz na oddziale. 

Myślę, że magnez nie zaszkodzi. 

Sama muszę sobie kupić, bo mi się skończył właśnie. 

W szpitalu jak tylko twardniał brzuch to za chwilę lecieli z kroplówką z magnezem, często lekarze prowadzący też każą zażywać. 

 

My się tak cackamy z tymi lekami, boimy się zażywać, jak boli głowa to nawet paracetamol się boimy wziąć. A powiem wam dziewczyny, że właśnie jak leżałam w szpitalu i strasznie bolała mnie głowa, to zgłosiłam pielęgniarce. Za 5 minut przyszła z kroplówką. Zleciała w 5 minut. Pytam się co to było, a ona że Ketonal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, banasiatko napisał:

Przecież to widziałam na własne oczy 😉

 

W sumie nie wiem co gorsze. Kopniaki w żebra czy kopniaki tam w dole. Mnie tak tłucze tam na dole, to takie głupie uczucie. Chyba sobie zrobiło z mojego pęcherza trampolinę 😉😉

Naprawdę niefajne takie uczucie.

Czuję dyskomfort. Czekam, aż się przeniesie trochę wyżej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, brzuchatka90 napisał:

W sumie nie wiem co gorsze. Kopniaki w żebra czy kopniaki tam w dole. Mnie tak tłucze tam na dole, to takie głupie uczucie. Chyba sobie zrobiło z mojego pęcherza trampolinę 😉😉

Naprawdę niefajne takie uczucie.

Czuję dyskomfort. Czekam, aż się przeniesie trochę wyżej 🙂

Ja na razie z pęcherzem nie mam problemu 😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie leżę całego dnia i coś porobie to strasznie bolą mnie plecy i brzuch już sama nie wiem czy to twardnienie czy coś innego bo takie dziwne uczucie dzisiaj znowu boli wszystko a zrobiłam tylko stroiki i obiadek 🤔 już się boje zakupów i gotowania na święta chyba muszę pomyśleć nad szybkim prostym i mało pracochłonnym menu 😊a jeszcze nie mam wszystkich prezentów jakoś ciężko myśleć mi w tym roku 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. U mnie dopiero początek 18 tygodnia i ruchów dzidzi brak. Czasami mam takie hmmm sekundowe zawahania czy to aby nie maluszek ale podejrzewam, że to bardziej moja wyobraźnia. Pamiętam,że synek przez całą ciążę kopał mnie strasznie, był tak ruchliwy że aż mi się chwilami płakać chciało tak mnie rozciągał 😉

A już napewno nie zapomnę jak w bardzo późnej ciąży kiedy teoretycznie dzieci już nie zmieniają położenia dwa razy myślałam, że zejdę z bólu jak mój cudak postanowił naprzekor się obrócić! A widok, żałuję że nie zrobiłam zdjęcia kiedy postanowił wypchać swoją główkę z lewej a stopki z prawej! Brzuch był tak zdeformowany zamiast okrągłej piłki która miałam zrobił się płaski za to jajowaty i szerokoaśny🙈

I później czkawkę która normalnie czułam niziutko zaczełam czuć wysoko. W nocy obudził mnie znowu przeokropny ból ale kiedy złapałam się za brzuch już wiedziałam, że mój cudak się rozmyślił i wrócił do swojego stałego położenia 😉 oczywiście ginekolog twierdził że to niemożliwe bo dziecko za duże ale dobrze wiem co czułam i widziałam. Pozatym czkawka zmieniała położenie wraz z maluszkiem,a tego już nie umiał mi wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mainusia napisał:

Mamusie czy wy też macie zwiększoną wydzielinę z pochwy? Niby to normalne ale ja to aż mam wrażenie mokrej bielizny i czym więcej myślę tym bardziej się zastanawiam czy to całkiem normalne a wizyta dopiero za tydzień. 

Ja też tak mam a przez progesteron w globulkach jest tego jeszcze więcej czasami też się denerwowałam bo naczytałam się o sączeniu wód płodowych itp ale kupiłam sobie w aptece test na wody płodowe i się uspokoiłam bo wyszedł negatywny a Pani doktor powiedziała mi że to normalne cytologia też w normie 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Ewa12 napisał:

Ja też tak mam a przez progesteron w globulkach jest tego jeszcze więcej czasami też się denerwowałam bo naczytałam się o sączeniu wód płodowych itp ale kupiłam sobie w aptece test na wody płodowe i się uspokoiłam bo wyszedł negatywny a Pani doktor powiedziała mi że to normalne cytologia też w normie 😊

No ja już też się właśnie naczytałam o tym sączeniu wód płodowych i też od razu bym ten test kupiła. Ja cytologię miałam robiona w 6 tygodniu wtedy wszystko było dobrze do tego czasu nie wiem czy coś mogło się zmienić 😶 też mam straszne parcie na siusiu ciśnie okropnie a prawie nic nie leci no i teraz ta wydzielina człowiek za duże myśli 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Mainusia napisał:

No ja już też się właśnie naczytałam o tym sączeniu wód płodowych i też od razu bym ten test kupiła. Ja cytologię miałam robiona w 6 tygodniu wtedy wszystko było dobrze do tego czasu nie wiem czy coś mogło się zmienić 😶 też mam straszne parcie na siusiu ciśnie okropnie a prawie nic nie leci no i teraz ta wydzielina człowiek za duże myśli 😒

Tez miałam i niestety lekka grzybica a cytologią ok. Dostaje tabletki dopochwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
49 minut temu, Mainusia napisał:

Mamusie czy wy też macie zwiększoną wydzielinę z pochwy? Niby to normalne ale ja to aż mam wrażenie mokrej bielizny i czym więcej myślę tym bardziej się zastanawiam czy to całkiem normalne a wizyta dopiero za tydzień. 

Ja też tak mam i za każdym razem kiedy kichne czy kaszlne albo chodzę jest tego duzo ale dopóki nie ma brązowego koloru ani takiego zielonego i jest bez zapachu to jest ok

Myślę że progesteron podwyższony robi swoje ks jeszcze biorę dwa razy dziennie duphaston i to też tak może działać 

Cytogia, badanie moczu i posiew pochwy wyniki ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Mama88 napisał:

Ja też tak mam i za każdym razem kiedy kichne czy kaszlne albo chodzę jest tego duzo ale dopóki nie ma brązowego koloru ani takiego zielonego i jest bez zapachu to jest ok

Myślę że progesteron podwyższony robi swoje ks jeszcze biorę dwa razy dziennie duphaston i to też tak może działać 

Cytogia, badanie moczu i posiew pochwy wyniki ok 

No jakiegoś koloru to nie ma więc to chyba jest okej jeśli chodzi o zapach to chyba też jest w porządku nie ma jakiegoś dziwnego 🙄 z leków biorę witaminy ciążowe witaminę c 1000 magnez i to tyle więc nie wiem czy któreś z nich ma jakieś tam działanie. Moje ostatnie badanie moczu lekko było nie tak miałam pić sok z żurawiny i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
34 minuty temu, Mainusia napisał:

No jakiegoś koloru to nie ma więc to chyba jest okej jeśli chodzi o zapach to chyba też jest w porządku nie ma jakiegoś dziwnego 🙄 z leków biorę witaminy ciążowe witaminę c 1000 magnez i to tyle więc nie wiem czy któreś z nich ma jakieś tam działanie. Moje ostatnie badanie moczu lekko było nie tak miałam pić sok z żurawiny i jest ok 

U mnie sluz tez mial spoko kolor i nie było tego dużo. Lekarz po badaniu szyjki macicy stwierdził że jest za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Mainusia napisał:

No jakiegoś koloru to nie ma więc to chyba jest okej jeśli chodzi o zapach to chyba też jest w porządku nie ma jakiegoś dziwnego 🙄 z leków biorę witaminy ciążowe witaminę c 1000 magnez i to tyle więc nie wiem czy któreś z nich ma jakieś tam działanie. Moje ostatnie badanie moczu lekko było nie tak miałam pić sok z żurawiny i jest ok 

Myślę że nie ma czym się martwić 😊zresztą pójdziesz do lekarza i wszystko się wyjaśni ale myślę że nic złego się nie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tylko_ONA napisał:

Część. U mnie dopiero początek 18 tygodnia i ruchów dzidzi brak. Czasami mam takie hmmm sekundowe zawahania czy to aby nie maluszek ale podejrzewam, że to bardziej moja wyobraźnia. Pamiętam,że synek przez całą ciążę kopał mnie strasznie, był tak ruchliwy że aż mi się chwilami płakać chciało tak mnie rozciągał 😉

A już napewno nie zapomnę jak w bardzo późnej ciąży kiedy teoretycznie dzieci już nie zmieniają położenia dwa razy myślałam, że zejdę z bólu jak mój cudak postanowił naprzekor się obrócić! A widok, żałuję że nie zrobiłam zdjęcia kiedy postanowił wypchać swoją główkę z lewej a stopki z prawej! Brzuch był tak zdeformowany zamiast okrągłej piłki która miałam zrobił się płaski za to jajowaty i szerokoaśny🙈

I później czkawkę która normalnie czułam niziutko zaczełam czuć wysoko. W nocy obudził mnie znowu przeokropny ból ale kiedy złapałam się za brzuch już wiedziałam, że mój cudak się rozmyślił i wrócił do swojego stałego położenia 😉 oczywiście ginekolog twierdził że to niemożliwe bo dziecko za duże ale dobrze wiem co czułam i widziałam. Pozatym czkawka zmieniała położenie wraz z maluszkiem,a tego już nie umiał mi wytłumaczyć.

U mnie też w poprzedniej ciąży był taki wiercipiętek. Tydzień przed BN w 35 byłam u swojego lekarza - był już ułożony głową w dół. Gin do mnie, że nie powinien się już przekręcać. W pierwszy dzień świąt wylałam na siebie wrzątek i wylądowałam w szpitalu. Dziecko było w poprzek 🤷 A to tylko tydzień różnicy. Ale koło 38tc już ułożył się głową w dół i pozycji już nie zmieniał na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

ciąża jest jak film, wszystko jest możliwe, a nasze bąbelki urządzają sobie niezłe zabawy 😉 Ja tylko pamiętam, że duże ruchy pod koniec ciąży były bolesne, więc wolałam, żeby za dużo się tak nie ruszał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...