Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Czy jest jeszcze tutaj jakaś mama, która tak jak ja nie zna płci dziecka?

Chyba @banasiatko ?

Ja też jeszcze nie wiem,  wszyscy u mnie w domu liczą na dziewczynkę, ja zresztą też bym bardzo chciała. Już raczej na kolejną ciąże się nie zdecyduję, no chyba, że będzie to niespodzianka, więc fajnie byłoby mieć chociaż jedną córę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Czy jest jeszcze tutaj jakaś mama, która tak jak ja nie zna płci dziecka?

Chyba @banasiatko ?

U mnie wstępnie na prenatalnych padło hasło "chłopczyk", ale jeszcze nie jest to w 100% potwierdzone. Mam nadzieję, że w poniedziałek na wizycie mój lekarz potwierdzi już płeć 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Witam nowe Mamusie 🙂 Miło że jest nas coraz więcej.

Ja tu chyba jedyna nie chce poznać płeć  dziecka ... czekam na niespodziankę 🙂

Mi ginekolog poleciła robić połówkowe lekko później, 21-22 tydzień, i tak też muszę się umówić.

Od tygodnia biorę duphaston a dziś powróciły plamienia - miałyście tak kiedyś? martwię się bo to dla mnie nowa sytuacja, a najgorsze, że teraz czas przygotowań świątecznych i mam masę spraw na głowie... zresztą same wiecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mami napisał:

Witam nowe Mamusie 🙂 Miło że jest nas coraz więcej.

Ja tu chyba jedyna nie chce poznać płeć  dziecka ... czekam na niespodziankę 🙂

Mi ginekolog poleciła robić połówkowe lekko później, 21-22 tydzień, i tak też muszę się umówić.

Od tygodnia biorę duphaston a dziś powróciły plamienia - miałyście tak kiedyś? martwię się bo to dla mnie nowa sytuacja, a najgorsze, że teraz czas przygotowań świątecznych i mam masę spraw na głowie... zresztą same wiecie.

 

Ja miałam lekkie plamienia na samym początku, gdzies w 5 tygodniu, brałam wtedy większą dawkę luteiny (po icsi i tak miałam już dużą dawkę) i miałam nakaz leżakowania (wstawałam tylko do toalety i żeby zjeść). Na szczęście szybko przeszło i do tej pory nie wróciło 🙂 Mam nadzieję, że i u Ciebie plamienia szybko się skończą. Może potrzebujesz większej dawki luteiny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Czy jest jeszcze tutaj jakaś mama, która tak jak ja nie zna płci dziecka?

Chyba @banasiatko ?

Ja też jeszcze nie znam płci 🤔 mam nadzieję że na połówkowych pokaże co ma między nóżkami 😊 

Ja nadal wyczekuje na ruchy takie regularnie bo czasami czuję i to napewno maleństwo ale nie wiem od czego to zależy czasem czuję dużo a dziś od rana cisza nic wczoraj też od rana coś czułam a później cały dzień nic 🤔🙄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
25 minut temu, Do_Mi napisał:

Ja miałam lekkie plamienia na samym początku, gdzies w 5 tygodniu, brałam wtedy większą dawkę luteiny (po icsi i tak miałam już dużą dawkę) i miałam nakaz leżakowania (wstawałam tylko do toalety i żeby zjeść). Na szczęście szybko przeszło i do tej pory nie wróciło 🙂 Mam nadzieję, że i u Ciebie plamienia szybko się skończą. Może potrzebujesz większej dawki luteiny? 

Chyba tak, lekarka poradziła mi, żeby wieczorem przyjąć 2 tabletki zamiast jednej. Mam nadzieje, że pomoże, bo nie potrzebne są nam teraz zmartwienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
26 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja też jeszcze nie znam płci 🤔 mam nadzieję że na połówkowych pokaże co ma między nóżkami 😊 

Ja nadal wyczekuje na ruchy takie regularnie bo czasami czuję i to napewno maleństwo ale nie wiem od czego to zależy czasem czuję dużo a dziś od rana cisza nic wczoraj też od rana coś czułam a później cały dzień nic 🤔🙄 

a w  którym tygodniu jesteś? ja zaczełam czuć wyraźnie i regularnie dopiero w 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mami napisał:

a w  którym tygodniu jesteś? ja zaczełam czuć wyraźnie i regularnie dopiero w 17

Dokładnie 19+2 ale pytałam lekarza i mam łożysko na przedniej ścianie i to może tłumić ruchy maleństwa i dwa że kilka kilo w nadmiarze tez może sprawiać że później czuje się ruchy 😁 ja czuję ale są dni że te ruchy często i dość wyraźnie a czasem prawie nic 🤔 

Edytowane przez Ewa12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Wam, że już świadomie czujecie ruchy waszych maluszków. Ja jestem w 17+2 i tylko raz (i nawet tego nie jestem pewna) poczułam jak mnie kopnął 😞

Dzis wieczorem mam wizytę kontrolną więc chociaż go zobaczę 🙂 Trochę się też martwię bo z badań wygląda na to że jestem na granicy anemii. Ciekawe co lekarka na to powie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dzisiaj czujecie? ☺️ 

Tak czytam, to chyba ja tu najmłodsza jestem 🙈😂  

Ja dzisiaj w końcu zebrałam się żeby ubrać choinkę z chrześniakiem. I cały dzień czuję jakieś kłucie w podbrzuszu lekkie, ale wczoraj lekarz mi powiedział, że to normalne i mam się nie przejmować, jedynie kazał mi brać aspargin. Więc jeszcze czeka mnie dzisiaj wyprawa na zakupy spożywcze i do apteki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Natalika moje dziewczyny się cieszą, starsza chyba ma więcej na głowie( to jest typową nastolatką) i jakoś mniej się przejmuje, za to młodsza najchętniej by już chciała mieć na rączkach dzidziusia i cięgle coś pyta.Ostatnio byłam z nią u koleżanki, która ma dwumiesięczną córeczkę i Lidka nie mogła się nadziwić, że nasz dzidziuś po narodzinach będzie jeszcze mniejszy.

A jak Twoje?

 

@Ewa12 ja też mam łożysko na ścianie przedniej i więcej kg,  dziś 20+2tc i ruchy głównie wyczuwalne są wieczorem i rano. W ciągu dnia chyba za dużo robię, żeby się skupić.Poki co nadal są to takie muskania, czasem się coś obetrze..Wieczorem się trochę wypina, ale to nadal jest takie malutkie, żeby czuć kopniaki 🙂 W pierwszej ciąży poczułam w 23tc, w drugiej w 21tc, teraz w 19tc.

 

@brzuchatka90 ja też nie znam płci.28 mam połówkowe to napewno się dowiem.Mąz mówi, że nie chce wiedzieć do końca (napewno nie wytrzymam) dziewczyny mają podzielone zdania- jedna chce brata druga siostrę, mój tato z racji, że ma 3 wnuczki i jednego wnuka liczy na chłopczyka , ale i tak wiadomo , że ci na być to będzie, ważne żeby było zdrowiutkie.

 

@Do_Mi każda ciąża i na, wszystko zależy od łożyska, od tego czy kobieta szczupła i od tego czy to pierwsza czy kolejna ciąża.Ja jestem w trzeciej ciąży i ruchy czuje delikatne muskania od 19tc.

 

@mami w którym jesteś tygodniu, że czujesz już czekanie dzidziusia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dorcia6579 napisał:

@Natalika

 

@Ewa12 🙂

 

@brzuchatka90

 

@Do_Mi każda ciąża i na, wszystko zależy od łożyska, od tego czy kobieta szczupła i od tego czy to pierwsza czy kolejna ciąża.Ja jestem w trzeciej ciąży i ruchy czuje delikatne muskania od 19tc.

 

@mami

Wiem, wiem ale jednak i tak Wam zazdroszczę 🙂 mam nadzieję, że też niedługo je poczuje. To moja pierwsza ciąża ale jestem szczupła więc może nie będę czekała zbyt długo 🙂 A co do łożyska to na ostatniej wizycie (15tc)było dość nisko ale to jeszcze za wcześnie żeby się martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Do_Mi czasami możesz nawet przeoczyć te pierwsze ruchy. To podobne uczucie do przelewania w żołądku, to takiego furgotania w jelitach 😉 Napewno lada dzień będziesz wiedzieć, że to właśnie TO 🙂 Ja w pierwszej ciąży myślałam , że od razu poczuje kopniaczka, i być może właśnie czułam wcześniej niż 23tc, bo wtedy kopniaczka już po prostu poczułam.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

@Do_Mi czasami możesz nawet przeoczyć te pierwsze ruchy. To podobne uczucie do przelewania w żołądku, to takiego furgotania w jelitach 😉 Napewno lada dzień będziesz wiedzieć, że to właśnie TO 🙂 Ja w pierwszej ciąży myślałam , że od razu poczuje kopniaczka, i być może właśnie czułam wcześniej niż 23tc, bo wtedy kopniaczka już po prostu poczułam.

Ja pierwsze ruchy zarówno przy pierwszym synu jak i teraz poczułam w 16 tyg teraz jestem w 20 tyg i 4 dniu i mała dzisiejszej nocy obudziła mnie o 4 rano i nie spałam przez 2 godz bo moje maleństwo tak kopało😊😊

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszej ciąży czułam ruchy ale myślałam, że to moje jelita. Zorientowałam się kilka tygodni później jak już ewidentnie dostawałam kopniaki i widziałam jak moj brzuch się sam rusza:) teraz mimo tego, że wiem czego się spodziewać jeszcze nic nie czuję. Może to dlatego, że jednak mam teraz trochę więcej kilogramów na koncie. Czasami też dzieci są spokojniejsze i dopiero później te ruchy są wyczuwlne. 

 

Dziewczyny a tak trochę z innej beczki. Macie w ciąży jakieś problemy ze skórą?  Mnie strasznie wszystko swędzi, a po kąpieli to już jakaś masakra. Wiem, że na brzuchu i piersiach to normalne bo skóra się rozciąga ale mnie swędzi poprostu wszystko. Nie mam przesuszonej skory, używam tylko naturalnych olejków bez dodatków, robiłam już próbę wątrobową czy to nie holestaza ale wyniki w normie. Już mnie krew zalewa bo jak pomyślę o kąpieli to mnie ciarki przechodzą:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eda85 napisał:

Ja w pierwszej ciąży czułam ruchy ale myślałam, że to moje jelita. Zorientowałam się kilka tygodni później jak już ewidentnie dostawałam kopniaki i widziałam jak moj brzuch się sam rusza:) teraz mimo tego, że wiem czego się spodziewać jeszcze nic nie czuję. Może to dlatego, że jednak mam teraz trochę więcej kilogramów na koncie. Czasami też dzieci są spokojniejsze i dopiero później te ruchy są wyczuwlne. 

 

Dziewczyny a tak trochę z innej beczki. Macie w ciąży jakieś problemy ze skórą?  Mnie strasznie wszystko swędzi, a po kąpieli to już jakaś masakra. Wiem, że na brzuchu i piersiach to normalne bo skóra się rozciąga ale mnie swędzi poprostu wszystko. Nie mam przesuszonej skory, używam tylko naturalnych olejków bez dodatków, robiłam już próbę wątrobową czy to nie holestaza ale wyniki w normie. Już mnie krew zalewa bo jak pomyślę o kąpieli to mnie ciarki przechodzą:(

Niestety też miałam ten problem. Od lat używała naturalnych żeli pod prysznic ale od początku ciąży musiałam przejść na emulsję do kąpieli Allergof i problem się rozwiązał. Jest trochę niewygodny do aplikacji bo wcale się nie pieni ale przynajmniej już nic mnie nie swędzi. Niestety nie mogę sobie poradzić z trądzikiem. Nigdy go nie miałam a w ciąży mam zsypaną całą twarz i dekold 😕 Może macie jakieś rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłam badania krwii przed poniedziałkową wizytą i trochę mnie zaniepokoił jeden wynik. Otóż mam podwyższone jakieś IG (jakieś niedojrzałe granulocyty).

Oczywiście w necie pierwsze co wyskakują to same najgorsze rzeczy 😔więc stwierdziłam że może któraś z Was tez kiedyś miała podwyższony ten wskaźnik i może mnie trochę uspokoi. Szczerze to pierwszy raz się z tym spotykam.

Napisałam do swojego lekarza prowadzącego ale jeszcze czekam na jego odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eda85 napisał:

Ja w pierwszej ciąży czułam ruchy ale myślałam, że to moje jelita. Zorientowałam się kilka tygodni później jak już ewidentnie dostawałam kopniaki i widziałam jak moj brzuch się sam rusza:) teraz mimo tego, że wiem czego się spodziewać jeszcze nic nie czuję. Może to dlatego, że jednak mam teraz trochę więcej kilogramów na koncie. Czasami też dzieci są spokojniejsze i dopiero później te ruchy są wyczuwlne. 

 

Dziewczyny a tak trochę z innej beczki. Macie w ciąży jakieś problemy ze skórą?  Mnie strasznie wszystko swędzi, a po kąpieli to już jakaś masakra. Wiem, że na brzuchu i piersiach to normalne bo skóra się rozciąga ale mnie swędzi poprostu wszystko. Nie mam przesuszonej skory, używam tylko naturalnych olejków bez dodatków, robiłam już próbę wątrobową czy to nie holestaza ale wyniki w normie. Już mnie krew zalewa bo jak pomyślę o kąpieli to mnie ciarki przechodzą:(

Ja mam problemy ze skórą, których nie miałam nigdy wcześniej. Ale to nie świąd, a pryszcze. Zawsze miałam idealną cerę. Nawet w czasie dojrzewania nie wyskakiwały mi pryszcze, a koleżanki mi zazdrościły. W pierwszej i drugiej ciąży miałam taką promienistą cerę i w ogóle. Teraz zsypało mi czoło. Jak tam zniknęły te wstrętne prychole, to zsypało mi brodę i plecy... 😒 Już nie mogę sobie z nimi poradzić 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, MariKate napisał:

Dziś robiłam badania krwii przed poniedziałkową wizytą i trochę mnie zaniepokoił jeden wynik. Otóż mam podwyższone jakieś IG (jakieś niedojrzałe granulocyty).

Oczywiście w necie pierwsze co wyskakują to same najgorsze rzeczy 😔więc stwierdziłam że może któraś z Was tez kiedyś miała podwyższony ten wskaźnik i może mnie trochę uspokoi. Szczerze to pierwszy raz się z tym spotykam.

Napisałam do swojego lekarza prowadzącego ale jeszcze czekam na jego odpowiedź. 

Tez mam w poniedziałek wizytę i sama teraz sprawdzałam w swoich badaniach z krwi ale nie mam takiego badania...myśle ze twoja ginekolog się odezwie i Cię uspokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...