Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Godzinę temu, brzuchatka90 napisał:

Może wtedy się okaże czy faktycznie dziewczynka, czy jednak chłopak. No u mnie chłopak na 200 % . Powiedziała że pewna jest, pokazała sikuraka nawet więc nie mam złudzeń. Przynajmniej wiem na czym stoję 😉

Ja 18 idę na krzywa cukrowa. A wy kiedy się wybieracie?

No u mnie w 13 tyg miał być chłopczyk a teraz mówi że jąderek nie widzi ale dziecko miało pępowinę między nogami i źle się ułożyło ale że na 80%dziewczynka 

Już chciała bym wiedzieć na 100% żeby móc coś kupić bo niestety kilka rzeczy kupiłam ale dla chłopca. Ja na badania idę po kolejnej wizycie narazie nie kazała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, dorcia6579 napisał:

Ja krzywą robiłam już , ale ze względu na podwyższony cukier na czczo..i liczę, że nie muszę powtarzać..🥴

No tak kobiety które mają problem z cukrem to powinny wcześniej zrobić a normalnie to powinno się zrobić do 28 tyg 

Ja jeszcze przeciwciała będę robić i pewnie morfologie i mocz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mocz, glukozę, morfologię i krzywa.

Myślałam że może da mi Nast razem skierowanie, ale dała teraz. To się robi normalnie między 24 a 28 TC. Ja akurat będę miała skończony 24 tydzień.

18 stycznia idę na badania, a wizytę mam 20.

 

Z kolei pojutrze mam USG 3d, trochę się boję ze względu na to, że ostatnio moja nie mogła zmierzyć tej kości udowej. 

 

Mam pytanie do mam, które już mają dzieci. Miałyście też dysproporcje pomiędzy wymiarami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, dorcia6579 napisał:

@brzuchatka90 ja niestety nie pamiętam jak to było u mnie w poprzek ciążach z pomiarami, ale przypomnij mi, jak to u Ciebie wygląda?

U mnie USG było robione w 20+4 a kość udowa miała wymiar, który odpowiada 18+0.

Reszta pomiarów była lekko powyżej lub poniżej wieku ciąży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, brzuchatka90 napisał:

U mnie USG było robione w 20+4 a kość udowa miała wymiar, który odpowiada 18+0.

Reszta pomiarów była lekko powyżej lub poniżej wieku ciąży

Nie martw się na pewno z małym jest wszystko w porządku. Czasem niektóre wymiary troszkę odbiegają, ale to nie znaczy, że coś nie tak. Ja na moich badaniach nie mam któremu tygodniowi odpowiada dany pomiar, tylko taki suwaczek gdzie zaznaczony jest wymiar albo mieści się w przedziale albo jest poza. Na połówkowych miałam wszystkie wymiary praktycznie w połowie suwaczka, a na ostatnim usg wymiar kości udowej wykroczył poza. Niby, że większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
46 minut temu, brzuchatka90 napisał:

U mnie USG było robione w 20+4 a kość udowa miała wymiar, który odpowiada 18+0.

Reszta pomiarów była lekko powyżej lub poniżej wieku ciąży

W poprzedniej ciąży moja córka od połowy ciąży tak szybko rosła, że na każdym badaniu była powyżej normy. Urodziła się w 36 tygodniu (czyli wcześniak) z wagą 3305 i 59 cm. Czyli jak dziecko urodzone o czasie. Teraz ma 3,5 roku i nadal jest raczej z tych większych dzieci. Więc poprostu jedne dzieci są większe inne mniejsze. Każde rośnie

w swoim tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, brzuchatka90 napisał:

U mnie USG było robione w 20+4 a kość udowa miała wymiar, który odpowiada 18+0.

Reszta pomiarów była lekko powyżej lub poniżej wieku ciąży

Moje oba maluch mają krótkie kości udowe. Z tego co powiedział lekarz to oznacza tyle że nie będą w przyszłości wysokie. U nas zgadza się w 100% bo ja 164cm wzrostu a mąż ma 170cm więc wszystko pasuje. Jeśli cie to pocieszy to na ostatnim usg oba maluchy wszystko na 18tydzien ciąży A kość udowa na 16 u jednego i 17 u drugiego. Dodatkowo możliwe jest jeszcze że dziecko się ułożyło że została źle złapana i wyszła trochę krótsza niż w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olga Minota napisał:

Ja 19 stycznia mam następna wizytę i na nią muszę mieć krzywa cukrowa 🤦🏻‍♀️

Ja się boję tej krzywej cukrowej. W poprzednich ciążach zaniosłam to dobrze i wszystko było okey, ale ta ciąża wywróciła moje postrzeganie świata do góry nogami 😬

 

2 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

No ja mocz, glukozę, morfologię i krzywa.

Myślałam że może da mi Nast razem skierowanie, ale dała teraz. To się robi normalnie między 24 a 28 TC. Ja akurat będę miała skończony 24 tydzień.

18 stycznia idę na badania, a wizytę mam 20.

 

Z kolei pojutrze mam USG 3d, trochę się boję ze względu na to, że ostatnio moja nie mogła zmierzyć tej kości udowej. 

 

Mam pytanie do mam, które już mają dzieci. Miałyście też dysproporcje pomiędzy wymiarami? 

Szczerze mówiąc w poprzednich ciążach to ja mało o ciążach wiedziałam, bo mój gin sam z siebie nic mi nie mówił 🤦 A teraz chyba nadrabia te wszystkie poprzednie razy...

Nie martw się na zapas. Być może po prostu dzidziutek źle się ułożył i nie udało się go zmierzyć dobrze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@banasiatko No mi znowu dosyć często zdażają się wizyty rano w łazience 🤢 Wiec obawiam się tej krzywej 🙃                                                                @brzuchatka90 Nie martw się maluch się wierci nie zawsze tak dokładnie da się zmierzyć, u mnie o tydzień młodsza ciąża wychodzi z wymiarów tej kości udowej. Ale lekarz powiedział żeby się nie martwić tym ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Dziękuję za wsparcie dziewczyny .

USG mam jutro to się dowiem wiecej.

 

Miała któraś z mam kosz Mojżesza? Albo planujecie kupić?

Ja myślałam o koszu ale ostatecznie kupiłam leżaczek Bujaczek 3w1 jest funkcja kołyski takiej zabudowanej że maleństwo nie wypadnie a jak będzie większe to dwie wysokości lezaczka z wibracjami karuzelą i chyba nic więcej nie kupuję bo za mało miejsca i chciałabym żeby maleństwo spało w łóżeczku a wszyscy mówią że jak nauczę w kołyskach koszach to nie będzie chciał łóżeczka więc z tego dostawnego też zrezygnowałam 😊 gdybym nie miała łóżeczka to chyba w zamian kupiłabym porządny duży kosz 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

No ja mocz, glukozę, morfologię i krzywa.

Myślałam że może da mi Nast razem skierowanie, ale dała teraz. To się robi normalnie między 24 a 28 TC. Ja akurat będę miała skończony 24 tydzień.

18 stycznia idę na badania, a wizytę mam 20.

 

Z kolei pojutrze mam USG 3d, trochę się boję ze względu na to, że ostatnio moja nie mogła zmierzyć tej kości udowej. 

 

Mam pytanie do mam, które już mają dzieci. Miałyście też dysproporcje pomiędzy wymiarami? 

Też mam mocz krew i krzywa do zrobienia 😵napewno wszystko będzie dobrze po wizycie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 14:42, Mama88 napisał:

No u mnie w 13 tyg miał być chłopczyk a teraz mówi że jąderek nie widzi ale dziecko miało pępowinę między nogami i źle się ułożyło ale że na 80%dziewczynka 

Już chciała bym wiedzieć na 100% żeby móc coś kupić bo niestety kilka rzeczy kupiłam ale dla chłopca. Ja na badania idę po kolejnej wizycie narazie nie kazała 

Mi się od początku widziało że będzie u Ciebie dziewczynka 😄 i tu by się sprawdziło z tymi wymiotami i u mnie z mdlosciami przez cały dzień na dziewczynke tak mi lekarz powiedział chociaż  wiem że to nie ma reguły i tak 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dorcia6579 napisał:

@Tytka 23 ja będę miała trzecią córkę- przy żadnej ciąży ani mdłości, ani wymiotów 😁✌️

 

@Mama88 coś Cię nie widzę tu ostatnio- wszystko ok?

To dużo masz szczęścia że obyło się bez tego 😊 ja to się cieszyłam że nie wymiotowalam chociaz mdłości przez cały dzień też dały popalić 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Ja do żadnych bujaczków, lezaczków i chodzików dziecka nie wepcham już. Z moim chodziłam na rehabilitację przez to. Miał opóźnienie ruchowe.

Wiem , że wygoda dla matki ale fizjoterapeuci nie zalecają. 

I jak najmniej w foteliku samochodowym

Ale teraz masz takie z materacykiem w którym leży jak w łóżeczku czy kołysce wygodnie ale ma funkcję unoszenia że później może siedzieć napewno nie zrobisz takim krzywdy dziecku 😊 teraz jest dużo możliwości i sprzęty są dużo lepsze i bezpieczniejsze niż kiedyś 😊 ja mam takie coś 

i-chicco-baby-hug-4w1-air-lezaczek-india-ink.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Byłam dzisiaj u lekarza. Oba maluchy rosną jak na drożdżach, obrucily się narazie głowami w dół dlatego mocno czuje ruchy ponad pępkiem 😅. Znamy już płeć na 100% obu dzieciątek 🥰, będzie wymarzona parka Zosia i Filip. Dziewczynka waży około 400g, chłopczyk 430g więc jest troszkę większy ale na badaniu było widać że mała nie da sobie w kaszę dmuchać i skopała brata 😆. Mąż też był na usg i gdy lekarz pokazał co maluchy mają między nogami siedział dumny jak paw 😊. Mam dużo zdjęć ale prawie wszystkie to sprawdzanie płci więc niewiele widać. A no i odnośnie kości udowych to Zosia cała jest na 21+2 tygodnia a kość na 19+5, Filip urósł po dziadku chyba i już kość ma na 22 tydzień także nadrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Monika Ścigajło napisał:

Byłam dzisiaj u lekarza. Oba maluchy rosną jak na drożdżach, obrucily się narazie głowami w dół dlatego mocno czuje ruchy ponad pępkiem 😅. Znamy już płeć na 100% obu dzieciątek 🥰, będzie wymarzona parka Zosia i Filip. Dziewczynka waży około 400g, chłopczyk 430g więc jest troszkę większy ale na badaniu było widać że mała nie da sobie w kaszę dmuchać i skopała brata 😆. Mąż też był na usg i gdy lekarz pokazał co maluchy mają między nogami siedział dumny jak paw 😊. Mam dużo zdjęć ale prawie wszystkie to sprawdzanie płci więc niewiele widać. A no i odnośnie kości udowych to Zosia cała jest na 21+2 tygodnia a kość na 19+5, Filip urósł po dziadku chyba i już kość ma na 22 tydzień także nadrobił

Super gratuluję parki 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...