Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

U mnie chusta się nie sprawdzila- tzn może z dwa razy użyłam, bo była dla mnie niepraktyczna i niepotrzebne.

 

@Eda85 moje dzieci też leżały od początku na brzuszku, a u jednej kolek nie było u drugiej straszne i żadne nawet zagraniczne polecane specyfiki nie pomagały.

Co do ciuszkow to się w pełni zgadzam.

 

Ja dziś mam wizytę u nowej gin o 19..Liczę, że potwierdzi, że mój cukier podwyzszony na czczo i prawidłowy po glukozie to nie koniecznosc wizyty u diabetologa..i nie cukrzyca 🙂

Chusta nie sprawdziła się ponieważ? Ciagle szukam za i przeciw😉

 

Trzymam kciuki za wizytę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dorcia6579 napisał:

Jakie pieluchy uzywałyscie przy swoich dzieciach?Ja przerabiałam od Pampersów po Lidlowskie, Rossmanowe i skończyło się na Dada z Biedronki przy jednej i drugiej córce.Teraz też mam taki zamiar chyba, że może coś się pojawiło nowego w pieluchach ? 🙂

Ja przy córce od samego początku używałam Dada i bardzo je sobie chwale i teraz też na pewno będę ich używać 🙂 raz jak byliśmy z córką na wakacjach w Grecji to zabrakło nam właśnie Dady i kupiłam w tamtejszym markecie oryginalne pampersy, to córce tak pupcie obsypało że jeszcze jakiś czas po powrocie walczylismy o to żeby skórka wróciła do wcześniejszego wyglądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, MariKate napisał:

Ja przy córce od samego początku używałam Dada i bardzo je sobie chwale i teraz też na pewno będę ich używać 🙂 raz jak byliśmy z córką na wakacjach w Grecji to zabrakło nam właśnie Dady i kupiłam w tamtejszym markecie oryginalne pampersy, to córce tak pupcie obsypało że jeszcze jakiś czas po powrocie walczylismy o to żeby skórka wróciła do wcześniejszego wyglądu. 

Ja chce zacząć od pampersow ale tych premium. Zobaczymy, jak będzie się coś działo to będziemy kombinować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, brzuchatka90 napisał:

Byłam na usg 3d. 

Wykryła nieprawidłowości kończyn dolnych. Kości udowej młodsze o 2 tyg+ nieprawidłowy kąt między stopa a podudziem. Dostałam skierowanie na badania specjalistyczne prenatalne w Rzeszowie. Zarejestrowałam się na 13 stycznia.

Przez 2 tyg.chyba oczy wyplaczę. Nie chce mi się nic. Dosłownie nic. Jestem zalamana

Powiedziała coś jeszcze? Czy raczej zdawkowo? Rozumiem, że się martwisz. Ja sama urodziłam się z wada wrodzona i boje się, że moja córcia tez ja będzie miała. Usłyszałam na pierwszych prenatalnych, ze istnieje taka możliwość. Trzymaj się Kochana 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eda85 dokładnie, teoria sobie a praktyką sobie 😅 Jeszcze dodać do tego, że każde dziecko jest inne i nagle się okazuje, że wszystko to, co sobie przyszła mama zaplanuje staje się niemożliwe 😅

I dokładnie takie samo zdanie mam co do ciuszków. Im szybciej można je ściągnąć i założyć, tym lepiej.

 

@Natalika dałaś mi nadzieję ♥️ Mam nadzieję, że jak ja będę miała kolejna wizytę to też lekarz mi oznajmi, że łożysko się podniosło 😊

Ja marzę o wielopielo, ale jestem na milion procent pewna, że przy moich dzieciach nie będę miała tyle czasu na pranie 😅

 

@dorcia6579 ja że starszym zaczęłam od oryginalnych Pampersów. Uczulily mu dupkę tak, że dotknąć się nie dawał i od razu płakał. Przerzuciłam się z nim na Dady z Biedronki i zostałam. Przy młodszym nawet nie próbowałam innych. Od razu zaczęłam od Dady.

 

@brzuchatka90 trzymaj się cieplutko. Jestem z Tobą myślami i będę trzymała kciuki, żeby się okazało, że to tylko źle wykonane pomiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Byłam na usg 3d. 

Wykryła nieprawidłowości kończyn dolnych. Kości udowej młodsze o 2 tyg+ nieprawidłowy kąt między stopa a podudziem. Dostałam skierowanie na badania specjalistyczne prenatalne w Rzeszowie. Zarejestrowałam się na 13 stycznia.

Przez 2 tyg.chyba oczy wyplaczę. Nie chce mi się nic. Dosłownie nic. Jestem zalamana

Trzymaj się cieplutko miejmy nadzieję że po szczegółowych badaniach okaże się że będzie dobrze 😊 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, KahnaMaj napisał:

Chusta nie sprawdziła się ponieważ? Ciagle szukam za i przeciw😉

 

Trzymam kciuki za wizytę! 

Nie korzystałam z niej.Praktyczniejszy na wyjścia był wózek 🙂

@brzuchatka90 jestem z Tobą myślami, oby to było tylko jakieś nieporozumienie i nic wielkiego.Trzymaj się!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Byłam na usg 3d. 

Wykryła nieprawidłowości kończyn dolnych. Kości udowej młodsze o 2 tyg+ nieprawidłowy kąt między stopa a podudziem. Dostałam skierowanie na badania specjalistyczne prenatalne w Rzeszowie. Zarejestrowałam się na 13 stycznia.

Przez 2 tyg.chyba oczy wyplaczę. Nie chce mi się nic. Dosłownie nic. Jestem zalamana

Na pewno będzie dobrze, może to tylko błąd w pomiarach. Albo wada jest do doleczenia. A dwa tygodnie miną szybko, trzymaj się ciepło ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, banasiatko napisał:

@Eda85 dokładnie, teoria sobie a praktyką sobie 😅 Jeszcze dodać do tego, że każde dziecko jest inne i nagle się okazuje, że wszystko to, co sobie przyszła mama zaplanuje staje się niemożliwe 😅

I dokładnie takie samo zdanie mam co do ciuszków. Im szybciej można je ściągnąć i założyć, tym lepiej.

 

@Natalika dałaś mi nadzieję ♥️ Mam nadzieję, że jak ja będę miała kolejna wizytę to też lekarz mi oznajmi, że łożysko się podniosło 😊

Ja marzę o wielopielo, ale jestem na milion procent pewna, że przy moich dzieciach nie będę miała tyle czasu na pranie 😅

 

@dorcia6579 ja że starszym zaczęłam od oryginalnych Pampersów. Uczulily mu dupkę tak, że dotknąć się nie dawał i od razu płakał. Przerzuciłam się z nim na Dady z Biedronki i zostałam. Przy młodszym nawet nie próbowałam innych. Od razu zaczęłam od Dady.

 

@brzuchatka90 trzymaj się cieplutko. Jestem z Tobą myślami i będę trzymała kciuki, żeby się okazało, że to tylko źle wykonane pomiary...

Trzymam kciuki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Czy któraś z Was jest ze Szczecina?

 

Dostałam skierowanie do poradni patologii ciąży, najbliżej Szczecin lub ewentualnie Koszalin, jeżeli taka poradnia tam jest..Nowa Pani ginekolog stwierdziła po wynikach, że mój cukier to cukrzyca, że powinnam właśnie również przyjmować Acard i również te zastrzyki , o których dziś pisalyscie..Natomiast na tym etapie to już mają stwierdzić w poradni.Oczywiscie wizyta u diabetologa i od jutra mam robić pomiary glukometrem, aby do wizyty u diabetologa mieć już wypełniony dziennik

😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
28 minut temu, dorcia6579 napisał:

Czy któraś z Was jest ze Szczecina?

 

Dostałam skierowanie do poradni patologii ciąży, najbliżej Szczecin lub ewentualnie Koszalin, jeżeli taka poradnia tam jest..Nowa Pani ginekolog stwierdziła po wynikach, że mój cukier to cukrzyca, że powinnam właśnie również przyjmować Acard i również te zastrzyki , o których dziś pisalyscie..Natomiast na tym etapie to już mają stwierdzić w poradni.Oczywiscie wizyta u diabetologa i od jutra mam robić pomiary glukometrem, aby do wizyty u diabetologa mieć już wypełniony dziennik

😞

Hmm nie wiedziałam, że zastrzyki z heparyny plus acard mają jakiś wpływ na cukrzycę ciążowa. 

Edytowane przez Agnieszka Jelonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też dzisiaj po wizycie u gina. Maluch narazie rozwija się prawidłowo. Jest jeszcze malutki ale w poprzednich ciazach też tak miałam więc się nie stresuję. Dostałam tylko ochrzan, że już polowa ciąży a jeszcze nic nie przybrałam na wadze. A mi poprostu boczki znikają i idą na brzuch. Z tego co widać będzie trzeci chłopak. No cóż, takie geny, przynajmniej ubranka mam z glowy.  Trzymam dziewczyny za was wszystkie kciuki, żeby te wszystkie problemy ciążowe jakoś same się rozwiazały i zeby każda z nas mogła cieszyć sie w maju urodzeniem zdrowego dzidziusia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 27.12.2020 o 22:24, dorcia6579 napisał:

Dlatego polecam detektor tętna płodu- posłuchasz serduszka i nawet po tym w jaki sposób bije, będziesz wiedzieć czy właśnie akurat śpi dzieciątko

Dokładnie ja tez polecam bo właśnie w takich chwilach niepewności gdy maleństwo sie dłużej nie rusza uspokaja i to bardzo😊😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, dorcia6579 napisał:

Czy któraś z Was jest ze Szczecina?

 

Dostałam skierowanie do poradni patologii ciąży, najbliżej Szczecin lub ewentualnie Koszalin, jeżeli taka poradnia tam jest..Nowa Pani ginekolog stwierdziła po wynikach, że mój cukier to cukrzyca, że powinnam właśnie również przyjmować Acard i również te zastrzyki , o których dziś pisalyscie..Natomiast na tym etapie to już mają stwierdzić w poradni.Oczywiscie wizyta u diabetologa i od jutra mam robić pomiary glukometrem, aby do wizyty u diabetologa mieć już wypełniony dziennik

😞

Jakie miałaś wyniki cukru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Hmm nie wiedziałam, że zastrzyki z heparyny plus acard mają jakiś wpływ na cukrzycę ciążowa. 

Nie na cukrzycę, ale żeby mam warunki, przy.ktorych mogą się robić zakrzepy- nadwaga, nadciśnienie, niedoczynność i cukrzyca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dorcia6579 napisał:

Czy któraś z Was jest ze Szczecina?

 

Dostałam skierowanie do poradni patologii ciąży, najbliżej Szczecin lub ewentualnie Koszalin, jeżeli taka poradnia tam jest..Nowa Pani ginekolog stwierdziła po wynikach, że mój cukier to cukrzyca, że powinnam właśnie również przyjmować Acard i również te zastrzyki , o których dziś pisalyscie..Natomiast na tym etapie to już mają stwierdzić w poradni.Oczywiscie wizyta u diabetologa i od jutra mam robić pomiary glukometrem, aby do wizyty u diabetologa mieć już wypełniony dziennik

😞

Miałaś wcześniej problemy z krzepliwością ze lekarz zalecił acard i heparyne? 

Mi mój diabetolog i ginekolog nic o tym nie wspominali i przyjmuje tylko insulinę i teraz zaczęłam się zastanawiać czy to wystarczajace🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Ewela1985 napisał:

Dokładnie ja tez polecam bo właśnie w takich chwilach niepewności gdy maleństwo sie dłużej nie rusza uspokaja i to bardzo😊😊

Sorki coś nawciskalam🙈🙈ale mam pytanko do Was czy Wy tez musicie stać w kolejce nawet nieraz 2 godz zeby zrobić badania z krwi???bo podobno kobiety w ciąży nie maja pierwszeństwa tak twierdzi pani w rejestracji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ewela1985 napisał:

Sorki coś nawciskalam🙈🙈ale mam pytanko do Was czy Wy tez musicie stać w kolejce nawet nieraz 2 godz zeby zrobić badania z krwi???bo podobno kobiety w ciąży nie maja pierwszeństwa tak twierdzi pani w rejestracji ???

U mnie w laboratorium jest wielka kartka informacyjna, że poza kolejka przyjmowane są kobiety w ciąży, rodzice z dziećmi do 5roku życia i osoby po odbiór wyników. 

Ale w jakimkolwiek innym bym nie była laboratorium to zawsze kobiety w ciąży były przyjmowane poza kolejnością. 

Ja zazwyczaj jestem bardzo wcześnie na badaniach i wtedy nie ma nikogo więc nie mam problemu ze staniem w kolejce 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Wercia93 napisał:

Co ty ? A ja miałam nadzieję, że jutro wypchnę brzuch i wejdę bez kolejki 

No ja już sama nie wiem jak to jest  szukam na necie jakiejś ustawy na ten temat...zeby pokazać pani w rejestracji ze się jednak myli...u nas kolejki sa ostatnio kosmiczne...☹️Chociaż tyle ze na krzywa cukrowa musiałam się zapisać na godz wiec przynajmniej nie będę musiała stać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A masz nadciśnienie? To tak bo heparyna z acardem rozrzedzaja krew przez co ciśnienie jest niższe. Poza tym lepsze są przepływy w łożysku przy tych lekach bo nie tworzą się właśnie zakrzepy.

A ogólnie jak nowa p. doktor? Jesteś zadowolona ze zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ewela1985 napisał:

Sorki coś nawciskalam🙈🙈ale mam pytanko do Was czy Wy tez musicie stać w kolejce nawet nieraz 2 godz zeby zrobić badania z krwi???bo podobno kobiety w ciąży nie maja pierwszeństwa tak twierdzi pani w rejestracji ???

U nas na szczęście jest zapis na godziny, zawsze staram się wybierać jak najwcześniejszą. Inaczej byłby problem, ponieważ to poradnia ginekologiczna i większość kobiet jest w ciąży 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...