Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Powyżej 100, dokładnie od 102-104

 

 

U mnie w laboratorium kobiety w ciąży bez kolejki..

Mierzysz codziennie sobie cukier czy to było z żyły? 

Nie chce straszyć, ale przy takich wynikach ja dostałam insulinę bo niestety nie udało mi się uregulować ich sama dietą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, MariKate napisał:

Mierzysz codziennie sobie cukier czy to było z żyły? 

Nie chce straszyć, ale przy takich wynikach ja dostałam insulinę bo niestety nie udało mi się uregulować ich sama dietą

Kilka raZy powtarzałam cukier z żyły.Od jutra mam glukometrem badać 4x dziennie zanim będę mieć wizytę u diabetologa ( glukometr mam od taty) i jeszcze do wizyty u diabetologa mam wykonać badanie na Wit D3.

 

@Agnieszka JelonekJelonek pani doktor świetna, ponad godzinną wizyta, wyczerpująca rozmowa, badania USG, badanie ginekologiczne, nowoczesny sprzęt..no i co z tego, jak nie przejmie mojej ciąży tylko muszę do tej poradni 😞 i to najbliżej w Szczecinie ( 150km ode mnie ) .. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dorcia6579 napisał:

Kilka raZy powtarzałam cukier z żyły.Od jutra mam glukometrem badać 4x dziennie zanim będę mieć wizytę u diabetologa ( glukometr mam od taty) i jeszcze do wizyty u diabetologa mam wykonać badanie na Wit D3.

To dobrze, że już przed wizytą u diabetologa będziesz się monitorować. Warto też już wdrożyć dietę, żeby diabetolog miał jasny obraz sytuacji i od razu zadecydował czy dalej sama dieta czy już trzeba wdrożyć insulinę. 

Ja wlasnie jak szlam do diabetologa to sama przez 2tyg próbowałam ogarnąć dietę i mierzyłam cukry i właśnie na pierwszej wizycie była decyzja o insulinie ale miałam też wykonać krzywą, która potwierdziła wyniki z glukometru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mama88 napisał:

Ja będę kupować chicacco baby hug to 4w 1☺️koleżanka to ma i mówi że poleca i jest na kuleczkach więc będę mogła ciągnąć dziecko że sobą po całym mieszkaniu 😁

Ja dzisiaj właśnie kupiłam chicoo 4w1 bo koleżanki polecały, jest teraz świetna promocja:) za nowy zapłaciłam 670 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Kilka raZy powtarzałam cukier z żyły.Od jutra mam glukometrem badać 4x dziennie zanim będę mieć wizytę u diabetologa ( glukometr mam od taty) i jeszcze do wizyty u diabetologa mam wykonać badanie na Wit D3.

 

@Agnieszka JelonekJelonek pani doktor świetna, ponad godzinną wizyta, wyczerpująca rozmowa, badania USG, badanie ginekologiczne, nowoczesny sprzęt..no i co z tego, jak nie przejmie mojej ciąży tylko muszę do tej poradni 😞 i to najbliżej w Szczecinie ( 150km ode mnie ) .. 

 

Kurczę to szkoda, że Cię nie przejmie. No to rzeczywiście wyczerpująco godzinna wizyta jeszcze mi się nie przytrafiła. To prywatnie byłaś u niej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Kurczę to szkoda, że Cię nie przejmie. No to rzeczywiście wyczerpująco godzinna wizyta jeszcze mi się nie przytrafiła. To prywatnie byłaś u niej? 

Tak, prywatnie, ale w porównaniu do tamtej ginekolog ( oczywiście też prywatnie) to niebo a ziemia.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Tak, prywatnie, ale w porównaniu do tamtej ginekolog ( oczywiście też prywatnie) to niebo a ziemia.. 

No to naprawdę szkoda, że Ci odmówiła. Swoją drogą popatrz tamta pewnie prowadziła by Cię do końca, ta bardziej wyczulona. Kurczę to daleko będziesz mieć 150 km za każdym razem na wizytę. Nie ma bliżej nigdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Agnieszka Jelonek napisał:

No to naprawdę szkoda, że Ci odmówiła. Swoją drogą popatrz tamta pewnie prowadziła by Cię do końca, ta bardziej wyczulona. Kurczę to daleko będziesz mieć 150 km za każdym razem na wizytę. Nie ma bliżej nigdzie?

Niestety nie ma 😞 Mieszkam w Wałczu- zachodniopomorskie- i w Szczecinie mam dwie poradnie do wyboru , kolejna jeszcze za Szczecinem w Policach..zaraz będę dzwonić.

 

Zmierzyłam dziś pierwszy raz cukier na czczo glukometrem, wynik - 82..

 

 

Wiedzialyscie, że w 30 tygodniu też robi się USG prenatalne?

 

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dorcia6579 napisał:

Niestety nie ma 😞 Mieszkam w Wałczu- zachodniopomorskie- i w Szczecinie mam dwie poradnie do wyboru , kolejna jeszcze za Szczecinem w Policach..zaraz będę dzwonić.

 

Zmierzyłam dziś pierwszy raz cukier na czczo glukometrem, wynik - 82..

 

 

Wiedzialyscie, że w 30 tygodniu też robi się USG prenatalne?

 

No to ładny wynik na czczo 🙂

Tak, to jest 3 badanie prenatalne. Warto na nie iść bo wtedy są oceniane głównie przeplywy i wydolność łożyska.

Mi np w poprzedniej ciąży na tym badaniu wyszło, że mam już 3st starzenia łożyska i musiałam być częściej kontrolowana na usg bo istniało ryzyko że łożysko zrobi się niewydolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wercia93 napisał:

Powiedziała coś jeszcze? Czy raczej zdawkowo? Rozumiem, że się martwisz. Ja sama urodziłam się z wada wrodzona i boje się, że moja córcia tez ja będzie miała. Usłyszałam na pierwszych prenatalnych, ze istnieje taka możliwość. Trzymaj się Kochana 😘

Powiedziała mi, że po prostu płód mógł się tak ułożyć, albo jest ten kąt nieprawidłowy. Że lepiej to sprawdzić u osób, które zajmują się właśnie patologią ciąży. 

Tylko, że tydzień temu była podobna sytuacja z tym ułożeniem i nie sądzę żeby to był zbieg okoliczności. 

Moja prowadząca 23 grudnia na 2d wspomniała o tym, wczoraj ta na 3d mnie skierowała. 

Potwornie się boję. Wczoraj pytała się mnie czy w rodzinie nie ma problemów ze stopą szpatowo-koslawa ...jakoś tak. Mówiła że medycyna jest tak rozwinięta, żeby się tym nie martwić. Szczerze to pamietam jej słowa jak przez mgłę, bo było mi przykro i płakałam. 

Podsumowała, że i tak w brzuchu nic nie poradzą na to, ale będę już nastawiona. Że wystarczy zestaw ćwiczeń plus naprawdę dobry ortopeda, może specjalne buty, czasem gips. Zależy od wady i stopnia. 

A może być też i tak, że w brzuchu może wydawać się że coś jest nie tak a dziecko rodzi się zdrowe, że obraz USG czasem może zniekształcić. Póki co czekam na 13 stycznia.

Martwię się i becze co chwilę. Wiem że to nie jest dobre dla dziecka ale jednak boje się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam dziewczyny, ale nie mam sił, żeby być aktywna na forum. Będę was śledzić, będę z wami cały czas. Ale zrozumcie mnie, nie mam glowy do niczego. Moje myśli są zupełnie gdzie indziej teraz. Martwię się o dziecko. Dodatkowo W styczniu czeka mnie też sesja na studiach, zaliczenia.

Szczerze to naprawdę mam dość 😔😔😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Powiedziała mi, że po prostu płód mógł się tak ułożyć, albo jest ten kąt nieprawidłowy. Że lepiej to sprawdzić u osób, które zajmują się właśnie patologią ciąży. 

Tylko, że tydzień temu była podobna sytuacja z tym ułożeniem i nie sądzę żeby to był zbieg okoliczności. 

Moja prowadząca 23 grudnia na 2d wspomniała o tym, wczoraj ta na 3d mnie skierowała. 

Potwornie się boję. Wczoraj pytała się mnie czy w rodzinie nie ma problemów ze stopą szpatowo-koslawa ...jakoś tak. Mówiła że medycyna jest tak rozwinięta, żeby się tym nie martwić. Szczerze to pamietam jej słowa jak przez mgłę, bo było mi przykro i płakałam. 

Podsumowała, że i tak w brzuchu nic nie poradzą na to, ale będę już nastawiona. Że wystarczy zestaw ćwiczeń plus naprawdę dobry ortopeda, może specjalne buty, czasem gips. Zależy od wady i stopnia. 

A może być też i tak, że w brzuchu może wydawać się że coś jest nie tak a dziecko rodzi się zdrowe, że obraz USG czasem może zniekształcić. Póki co czekam na 13 stycznia.

Martwię się i becze co chwilę. Wiem że to nie jest dobre dla dziecka ale jednak boje się. 

Jeśli to Cię w jakimś stopniu pocieszy to Ci powiem, że ja się urodziłam ze szpotawą stopą i wygląda ona najzupelniej normalnie. Jedyny defekt to taki, ze jak byłam mała to stawiałam stopę do środka jak chodziłam. Z czasem się to wyrobilo i stawiam nogę już prosto, ale jeśli mam jakieś buty na obcasach to po tym jednym obcasie widać że jednak gdzieś tam minimalnie ta noga dalej ucieka bo zawsze obcas jest z jednej strony zjechany. 

Głowa do góry. Wiem że łatwo tak mówić ale musisz myslec pozytywnie. Stres jest teraz najmniej potrzebny. Poczekaj spokojnie na kolejne badania i wtedy zobaczysz na czym stoicie. Życzę Ci powodzenia i trzymaj się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MariKate napisał:

Jeśli to Cię w jakimś stopniu pocieszy to Ci powiem, że ja się urodziłam ze szpotawą stopą i wygląda ona najzupelniej normalnie. Jedyny defekt to taki, ze jak byłam mała to stawiałam stopę do środka jak chodziłam. Z czasem się to wyrobilo i stawiam nogę już prosto, ale jeśli mam jakieś buty na obcasach to po tym jednym obcasie widać że jednak gdzieś tam minimalnie ta noga dalej ucieka bo zawsze obcas jest z jednej strony zjechany. 

Głowa do góry. Wiem że łatwo tak mówić ale musisz myslec pozytywnie. Stres jest teraz najmniej potrzebny. Poczekaj spokojnie na kolejne badania i wtedy zobaczysz na czym stoicie. Życzę Ci powodzenia i trzymaj się 

Jak mi tak teraz napisałaś o tej nodze twojej to powiem ci, że ja też tak mam z prawa, że ścieram wewnętrzna część podeszwy. Tylko , że rodzice nigdzie z tym nie byli a ja jakoś też nic z tym nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Jak mi tak teraz napisałaś o tej nodze twojej to powiem ci, że ja też tak mam z prawa, że ścieram wewnętrzna część podeszwy. Tylko , że rodzice nigdzie z tym nie byli a ja jakoś też nic z tym nie robię.

Ja też nie pamiętam czy coś z tą moją nogą rodzice robili. Wiem tylko tyle że z wiekiem coraz częściej mama mi przypominała żebym pilnowała jak stawiam nogę przy chodzeniu. 

Wydaje mi sie ze to chyba jakiś częsty problem. Moja córeczka urodziła się niby z prostymi stopkami, a jednak też mamy problem właśnie z prawa noga że stawia ją do środka. Już jak zaczynała stawać przy meblach to było to widoczne. Rehabilitacja nic nie pomaga (z resztą teraz w tych czasach ciężko się nawet dostać na rehabilitację. Czekamy już 7m-cy na wyznaczenie terminu i cisza) Ale im starsza tym latwiej mi jej wytłumaczyć żeby prosto stawiała nóżkę jak chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Wercia93 napisał:

Dziewczyny z cukrzyca możecie spojrzeć na moje wyniki cukru ? 84.4, 86 i 81. Nie jest to za nisko ? 🙈 

Bardzo ładne masz wyniki. Na czczo jest norma od 70 do 90 więc Twoje są idealnie po środku 🙂. Mój diabetolog uważa że najlepiej właśnie mieć wyniki tak do 85. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ewela1985 napisał:

Sorki coś nawciskalam🙈🙈ale mam pytanko do Was czy Wy tez musicie stać w kolejce nawet nieraz 2 godz zeby zrobić badania z krwi???bo podobno kobiety w ciąży nie maja pierwszeństwa tak twierdzi pani w rejestracji ???

W tym laboratorium, z którym mój gin ma podpisaną umowę, jest niby kartka, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo, ale jakoś nigdy nie korzystałam. Zawsze kolejka idzie bardzo szybko. Jak jest dużo ludzi to kilka pañ pobiera krew i nie ma z tym problemu 🤷

 

@dorcia6579 ja wiedziałam. Mój gin mi robił w obu poprzednich ciążach, plus w drugiej ciąży zrobili mi jeszcze jak wylądowałam pierwszy raz w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, banasiatko napisał:

W tym laboratorium, z którym mój gin ma podpisaną umowę, jest niby kartka, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo, ale jakoś nigdy nie korzystałam. Zawsze kolejka idzie bardzo szybko. Jak jest dużo ludzi to kilka pañ pobiera krew i nie ma z tym problemu 🤷

 

@dorcia6579 ja wiedziałam. Mój gin mi robił w obu poprzednich ciążach, plus w drugiej ciąży zrobili mi jeszcze jak wylądowałam pierwszy raz w szpitalu.

Niestety u nas kolejki są bardzo długie i ciężko na czczo stać w nich zwłaszcza ze przy tej jak i pierwszej ciąży zdążają mi się zasłabnięcia ☹️dosc często niestety a do ginekologa chodzę prywatnie wiec wszystkie badania tez muszę robić prywatnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...