Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie obecne i przyszłe mamusie! Niech ten nadchodzący 2021 rok będzie dla nas wszystkich wytchnieniem i nagrodą po tym co razem i osobno przeszliśmy! Wszystkiego najlepszego i wielu radości! Będzie lepiej! Bo na pewno nie gorzej 🥳

IMG_3469.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny, które kupują nowy wózek. Macie coś fajnego na oku? Ja chce się wybrać do sklepu zeby obejrzeć i przetestować, liczę na jakąś wyprzedaż magazynu i promki 🙈 marzy mi się Cybex Priam, ale maz mowi ze to przesada płacić tyle i przede wszystkim za znaczek, a ja się z nim oczywiście zgadzam. Przede wszystkim chce duza gondole i żeby spacerówka mogła być wpinana w obie strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wercia93 napisał:

Dziewczyny, które kupują nowy wózek. Macie coś fajnego na oku? Ja chce się wybrać do sklepu zeby obejrzeć i przetestować, liczę na jakąś wyprzedaż magazynu i promki 🙈 marzy mi się Cybex Priam, ale maz mowi ze to przesada płacić tyle i przede wszystkim za znaczek, a ja się z nim oczywiście zgadzam. Przede wszystkim chce duza gondole i żeby spacerówka mogła być wpinana w obie strony. 

Powiem Ci, że nie warto kupować tak drogiego wózka, bo często i gęsto dziecko i tak nie chce w nim jeździć. Już nie raz widziałam mamy niosące dziecko na rękach, a wózek pusty prowadzące przed sobą 😅  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wercia93 napisał:

Dziewczyny, które kupują nowy wózek. Macie coś fajnego na oku? Ja chce się wybrać do sklepu zeby obejrzeć i przetestować, liczę na jakąś wyprzedaż magazynu i promki 🙈 marzy mi się Cybex Priam, ale maz mowi ze to przesada płacić tyle i przede wszystkim za znaczek, a ja się z nim oczywiście zgadzam. Przede wszystkim chce duza gondole i żeby spacerówka mogła być wpinana w obie strony. 

My zamówiliśmy Adamex Barletta New 2w1. Testowaliśmy już parę wózków i ten najbardziej nadaje się na nasze tereny. Poza tym, nie jest zbyt ciężki.☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, banasiatko napisał:

Powiem Ci, że nie warto kupować tak drogiego wózka, bo często i gęsto dziecko i tak nie chce w nim jeździć. Już nie raz widziałam mamy niosące dziecko na rękach, a wózek pusty prowadzące przed sobą 😅  

U mojej siostry znowu mały jak miał kołki to tylko mocne bujanie w wózku pomagało 🙈 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Cześć, 

 

@Wercia93 przetestujesz kilka modelów w sklepie to moze się okazać, że ten bardzo drogi jest taki sam co ten kilka stówek tańszy 🙂

Ja kupuję napewno używany, a na gondoli nie zależy mi żeby była duza, bo i tak wiosną lekko ubierasz i dziecko do tego 6 miesiąca się mieści spokojnie, a potem spacerówka, co innego jak dziecko się rodzi jesienią i jeszcze zimą musi przejeździć w gondoli. Co do spacerówki to większość już teraz modeli ma opcję jeżdżenia w dwie strony i to dobry aspekt przy wyborze.Dla mnie napewno ważne są jeszcze koła pompowane, bo mam wkoło pełno ścieżek na spacery wkoło jeziora, więc takie lepiej się sprawdzą.No i jeszcze kwestia wielkości po złożeniu, żeby się do bagażnika zmieścił.

 

Dziewczyny cukrzycowe- na ile pomiary glukometrem są prawdziwe?Kolejny dzień na czczo cukier wychodzi mi poniżej 90 ( dziś 82) , godzinę od śniadanie dziś 102 ( zjadłam jajecznicę i ciemne pieczywo). Myślę, żeby iść w poniedziałek sprawdzić cukier z żyły, bo wciąż się łudzę, że to nadal nie cukrzyca 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Cześć, 

 

@Wercia93 przetestujesz kilka modelów w sklepie to moze się okazać, że ten bardzo drogi jest taki sam co ten kilka stówek tańszy 🙂

Ja kupuję napewno używany, a na gondoli nie zależy mi żeby była duza, bo i tak wiosną lekko ubierasz i dziecko do tego 6 miesiąca się mieści spokojnie, a potem spacerówka, co innego jak dziecko się rodzi jesienią i jeszcze zimą musi przejeździć w gondoli. Co do spacerówki to większość już teraz modeli ma opcję jeżdżenia w dwie strony i to dobry aspekt przy wyborze.Dla mnie napewno ważne są jeszcze koła pompowane, bo mam wkoło pełno ścieżek na spacery wkoło jeziora, więc takie lepiej się sprawdzą.No i jeszcze kwestia wielkości po złożeniu, żeby się do bagażnika zmieścił.

 

Dziewczyny cukrzycowe- na ile pomiary glukometrem są prawdziwe?Kolejny dzień na czczo cukier wychodzi mi poniżej 90 ( dziś 82) , godzinę od śniadanie dziś 102 ( zjadłam jajecznicę i ciemne pieczywo). Myślę, żeby iść w poniedziałek sprawdzić cukier z żyły, bo wciąż się łudzę, że to nadal nie cukrzyca 🙂

Ja miałam w laboratorium z palca 80 a z żyły 84,4. Więc różnica niewielka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Cześć, 

 

@Wercia93 przetestujesz kilka modelów w sklepie to moze się okazać, że ten bardzo drogi jest taki sam co ten kilka stówek tańszy 🙂

Ja kupuję napewno używany, a na gondoli nie zależy mi żeby była duza, bo i tak wiosną lekko ubierasz i dziecko do tego 6 miesiąca się mieści spokojnie, a potem spacerówka, co innego jak dziecko się rodzi jesienią i jeszcze zimą musi przejeździć w gondoli. Co do spacerówki to większość już teraz modeli ma opcję jeżdżenia w dwie strony i to dobry aspekt przy wyborze.Dla mnie napewno ważne są jeszcze koła pompowane, bo mam wkoło pełno ścieżek na spacery wkoło jeziora, więc takie lepiej się sprawdzą.No i jeszcze kwestia wielkości po złożeniu, żeby się do bagażnika zmieścił.

 

Dziewczyny cukrzycowe- na ile pomiary glukometrem są prawdziwe?Kolejny dzień na czczo cukier wychodzi mi poniżej 90 ( dziś 82) , godzinę od śniadanie dziś 102 ( zjadłam jajecznicę i ciemne pieczywo). Myślę, żeby iść w poniedziałek sprawdzić cukier z żyły, bo wciąż się łudzę, że to nadal nie cukrzyca 🙂

Ogólnie każdy glukometr może mieć granice błędu nawet do 15 jednostek. A jaki masz model? Ja jak zaczynałam przygodę z cukrzycą miałam dwa modele i różnica między nimi to było czasami aż 30 😱 w dniu kiedy szlam na krzywa ten jeden pokazał 68 na czczo, drugi 97, w laboratorium z palca było 92, a z żyły 106. Zostałam przy tym drugim. Ostatnio jak byłam na badaniach to w domu na glukometrze miałam 84 i z żyły tyle samo i trochę ciężko mi w to uwierzyć. Za jakieś 2tyg będę mieć kolejne badania to wtedy znowu porównam wyniki. 

Dobrze by było jakbyś miała do glukometru płyn kontrolny, którym mogła byś sprawdzić paski, na jakim poziomie pokazują cukier. 

 

P. S. A jadłaś do śniadania jakieś warzywa? One są najważniejsze w każdym posilku😉

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wercia93 napisał:

U mojej siostry znowu mały jak miał kołki to tylko mocne bujanie w wózku pomagało 🙈 

Bywa i tak 😅 Chociaż mocne bujanie też nie jest takie dobre dla dziecka. Ja starszego woziłam może ze trzy razy w gondoli, a potem woziłam go dopiero jak zaczął siadać, w wózku typu "parasolka" - lekkiej spacerówce. A młodszego nosiłam w chuście na spacerach, bo raczej u nas nie ma za bardzo miejsc do spacerowania, więc te spacery nie trwały jakoś mega długo. Dla najmłodszego dzidziutka w razie czego mam wózek 3w1 po moim prawie dwuletnim siostrzeńcu. Siostra stwierdzila, że czemu mam go sobie nie wziąć, skoro to ja go jej kupiłam w prezencie 😅 Ale zabij mnie, totalnie nie pamiętam co to za wózek... Wiem że był niebieski 😂😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 21:59, Klaudia_K napisał:

Ja dzisiaj właśnie kupiłam chicoo 4w1 bo koleżanki polecały, jest teraz świetna promocja:) za nowy zapłaciłam 670 zł 

Hej, a gdzie taka promocja? To cena starszej wersji czy już tej nowej? (Starsza nie ma chyba siatki i ma kolorowe zabawki na pałąku chcący tak na szybko rozpoznać). Też mam zamiar kupić to Chicco, w poprzedniej ciąży męża odstraszyla cena,a ja niestety później żałowałam każdego dnia, że nie kupiłam. Tym razem twardo stawiam na swoim, kupię napewno tyle,że szukam nowej wersji w jak najlepszej cenie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kupować KinderKraft Prime 2w1 bo fotelik uważam że trzeba kupić oddzielnie. My dużo jeździmy autem więc musi być bezpieczny i wygodny. Z wózkiem miałam już kontakt u znajomej i bardzo mi się spodobał. Jest skrętny, ma wygodną spacerówkę a i wygląda fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Do_Mi napisał:

Ja będę kupować KinderKraft Prime 2w1 bo fotelik uważam że trzeba kupić oddzielnie. My dużo jeździmy autem więc musi być bezpieczny i wygodny. Z wózkiem miałam już kontakt u znajomej i bardzo mi się spodobał. Jest skrętny, ma wygodną spacerówkę a i wygląda fajnie. 

Ja też zastanawiam się nad kupnem dobrego fotelika bo sporo jeździmy i to na długie trasy. Musi być wygodny i bezpieczny. Jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Natalika napisał:

Ja też zastanawiam się nad kupnem dobrego fotelika bo sporo jeździmy i to na długie trasy. Musi być wygodny i bezpieczny. Jaki polecacie?

Podsyłam link do strony z rankingiem fotelików pod względem bezpieczeństwa wygody itd https://fotelik.info/pl/testy/wszystkie/bezpieczenstwo/malejaco/index.html  czytam książkę Mamy dla mamy i tam dużo takich fajnych porad 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Natalika napisał:

Ja też zastanawiam się nad kupnem dobrego fotelika bo sporo jeździmy i to na długie trasy. Musi być wygodny i bezpieczny. Jaki polecacie?

Ja zdecydowałam, że nie będę sama go wybierać tylko skieruje się do specjalistów z fotelik.info. Wielu moich znajomych tam kupowało i są bardzo zadowoleni. Na pewno zależy mi żeby baza też do kolejnych większych fotelików bo jej koszt to drugie tyle co fotelik 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, właśnie sobie uświadomiłam, że jest już styczeń i że jeszcze troszkę i te nasze maluszki będą z nami ♥️

Jak się dziś czujecie?

Szczerze Wam powiem, że od zawsze marzyłam, by urodzić dziecko w maju 😍 A z Wami jak było? 🤔

 

Wrzuciłam dzisiejsze zdjęcie brzuszka do klubu i mam wrażenie, że ten brzuch jest już ogromny 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, właśnie sobie uświadomiłam, że jest już styczeń i że jeszcze troszkę i te nasze maluszki będą z nami ♥️

Jak się dziś czujecie?

Szczerze Wam powiem, że od zawsze marzyłam, by urodzić dziecko w maju 😍 A z Wami jak było? 🤔

 

Wrzuciłam dzisiejsze zdjęcie brzuszka do klubu i mam wrażenie, że ten brzuch jest już ogromny 🤦

Piękny brzusio😻  ja tez już mam całkiem spory i jest mi coraz ciężej pachwiny bolą coraz bardziej obawiam się że do końca ciąży przestane chodzić bo już mam problem żeby wstać i się rozchodzić 😒 ogólnie martwię się że za dużo tyje mimo że staram się pilnować teraz wiadomo święta sylwester to trochę podjadam ale ogólnie staram się z głową a kilogramów już dużo a przecież największe przyrosty będą dopiero 😓😨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ewa12 napisał:

Piękny brzusio😻  ja tez już mam całkiem spory i jest mi coraz ciężej pachwiny bolą coraz bardziej obawiam się że do końca ciąży przestane chodzić bo już mam problem żeby wstać i się rozchodzić 😒 ogólnie martwię się że za dużo tyje mimo że staram się pilnować teraz wiadomo święta sylwester to trochę podjadam ale ogólnie staram się z głową a kilogramów już dużo a przecież największe przyrosty będą dopiero 😓😨

Ja na wizycie dzień przed wigilią ważyłam już +9kg... Także też się obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, właśnie sobie uświadomiłam, że jest już styczeń i że jeszcze troszkę i te nasze maluszki będą z nami ♥️

Jak się dziś czujecie?

Szczerze Wam powiem, że od zawsze marzyłam, by urodzić dziecko w maju 😍 A z Wami jak było? 🤔

 

Wrzuciłam dzisiejsze zdjęcie brzuszka do klubu i mam wrażenie, że ten brzuch jest już ogromny 🤦

Ja też od zawsze mówiłam, że chciałabym zajść w ciążę na jesieni żeby urodzić w ciepłe miesiące i tym razem się to udało ☺️ 

Ja dziś się tak dotlenilam po tygodniu siedzenia z córką w domu że szok 😁 byliśmy w zoo i chyba ze 3h tam łaziliśmy i potem byłam nawet trochę zła, bo zaczęły mnie boleć pachwiny jak chodziłam i już ledwo do auta doszłam 🙈

Ja już też mam wrażenie że mój brzuszek jest ogromny. Musiałam sobie w tym tygodniu kupić 2 pary spodni ciążowych bo moje dotychczasowe spodnie zaczęły być już ciasne 🤦‍♀️ w poprzedniej ciąży udało mi się uniknąć kupowania spodni ciążowych a teraz niestety już nie 😅

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...