Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, MariKate napisał:

A powiedzcie mi dziewczyny jak Wasze pępki? 😅 U mnie praktycznie w połowie już wylazł na wierzch 🙈🤦‍♀️ naprawdę zdecydowanie szybciej w tej ciąży i brzuszek się zrobił większy i teraz ten pępek zaobserwowałam. Ciekawe czy kreska na brzuchu też się szybciej pojawi (w poprzedniej ciąży pojawiła mi sie około 26tc) 🤔 

Ja, tak jak @dorcia6579 nie miałam nigdy ani kreski na brzuchu ani wypukłego pępka. Ciekawe od czego to zależy 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samopoczucie dzisiaj?? Tak się zastanawiam czy dzwonilyscie już do położnej?? Korzystacie z wizyt patronażowych?? Bo to od 21 tygodnia ja miałam dzwonić i zupełnie zapomniałam przez te święta sylwestra i ciągle zamieszanie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny post może dla niektórych kontrowersyjny bądź niesmaczny ale zaryzykuję. Jak wasi mężowie/partnerzy zapatrują się na seks w ciąży? @Eda85napisałaś o rosnącym libido, moje też rośnie z dnia na dzień a mój mąż kocha się teraz ze mną 'od święta'. Nigdy nie było z tym problemu ale od momentu zajścia powiedział mi wprost że boi sie zrobić krzywdę mi czy dziecku. Nawet pytalismy doktor czy nie ma przeciwskazań ale to nic nie dało. On dalej trwa przy swoim że to zbyt ryzykowne 😕 a mi się już seks śni po nocach 😞 Czy Wy też macie taki problem? 

A jeśli chodzi o libido ; i u mnie i u mojego ukochanego jest teraz bardzo wysokie, ale akurat my nie możemy działać. Lekarz na razie zabronił, jeśli chcemy bezpieczeństwa naszego dzidziutka... Mimo wszystko staramy się być ze sobą blisko, tylko bez "zagłębiania się w temat" 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ewa12 napisał:

Jak samopoczucie dzisiaj?? Tak się zastanawiam czy dzwonilyscie już do położnej?? Korzystacie z wizyt patronażowych?? Bo to od 21 tygodnia ja miałam dzwonić i zupełnie zapomniałam przez te święta sylwestra i ciągle zamieszanie 🤔

Ja w poprzednich ciążach nie korzystałam i teraz raczej też nie będę 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, banasiatko napisał:

Ja w poprzednich ciążach nie korzystałam i teraz raczej też nie będę 🤷

Ja też na początku nie chciałam ale odwołali mi wszystkie spotkania w szkole rodzenia tylko online i tak się zdecydowałam na położna w zastępstwie i u mnie w szpitalu krzywo podobno patrzą szczególnie na pierwszą ciążę bez patronażu 🤔

korzystała któraś z was?? Warto ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ewa12 napisał:

Ja też na początku nie chciałam ale odwołali mi wszystkie spotkania w szkole rodzenia tylko online i tak się zdecydowałam na położna w zastępstwie i u mnie w szpitalu krzywo podobno patrzą szczególnie na pierwszą ciążę bez patronażu 🤔

korzystała któraś z was?? Warto ?? 

Ja w pierwszej ciąży korzystałam. Jakoś nie chciałam iść do szkoły rodzenia i to była dla mnie fajna alternatywa bo spotkania u mnie w mieszkaniu dopasowane czasowo pode mnie i pod moje samopoczucie. Położna tłumaczyła mi jak wyglądają każde fazy porodu, jak trzeba oddychać itp. Ogólnie opowiadała o porodzie naturalnym i o cesarce. Wymienila listę potrzebnych rzeczy dla mnie i dla maluszka do szpitala i do domu co będzie potrzebne (jakie rodzaje i ile ubranek, jakie kosmetyki itd). Ogólnie dużo wyniosłam z tych spotkań. W tej ciąży chyba też zadzwonię do tej samej poloznej żeby mi to wszystko przypomniala ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, MariKate napisał:

Ja w pierwszej ciąży korzystałam. Jakoś nie chciałam iść do szkoły rodzenia i to była dla mnie fajna alternatywa bo spotkania u mnie w mieszkaniu dopasowane czasowo pode mnie i pod moje samopoczucie. Położna tłumaczyła mi jak wyglądają każde fazy porodu, jak trzeba oddychać itp. Ogólnie opowiadała o porodzie naturalnym i o cesarce. Wymienila listę potrzebnych rzeczy dla mnie i dla maluszka do szpitala i do domu co będzie potrzebne (jakie rodzaje i ile ubranek, jakie kosmetyki itd). Ogólnie dużo wyniosłam z tych spotkań. W tej ciąży chyba też zadzwonię do tej samej poloznej żeby mi to wszystko przypomniala ☺️

Tak pytanie z innej beczki. Czy Ty po urodzeniu córeczki wróciłaś do pracy?  Teraz jesteś na L4? Czy brałaś urlop wychowawczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Tak pytanie z innej beczki. Czy Ty po urodzeniu córeczki wróciłaś do pracy?  Teraz jesteś na L4? Czy brałaś urlop wychowawczy?

Po urodzeniu miałam rok macierzyński, potem wzięłam 2 lata wychowawczego, który mi się skończył w grudniu 2019 i na wiosnę miałam wracać do pracy(tzn. chciałam poszukać nowej), ale pandemi pokrzyżowała wszystkie plany i nie zdążyłam pójść nigdzie więc oficjalnie jestem bezrobotna. Miałam 2 oferty pracy jak już wiedziałam że jestem w ciąży więc takie zrządzenie losu. Teraz już zapowiedziałam mężowi, że przy tym dziecku po roku idę do pracy bo ileż można siedzieć w domu 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, MariKate napisał:

Po urodzeniu miałam rok macierzyński, potem wzięłam 2 lata wychowawczego, który mi się skończył w grudniu 2019 i na wiosnę miałam wracać do pracy(tzn. chciałam poszukać nowej), ale pandemi pokrzyżowała wszystkie plany i nie zdążyłam pójść nigdzie więc oficjalnie jestem bezrobotna. Miałam 2 oferty pracy jak już wiedziałam że jestem w ciąży więc takie zrządzenie losu. Teraz już zapowiedziałam mężowi, że przy tym dziecku po roku idę do pracy bo ileż można siedzieć w domu 🙈

No podobnie jak u mnie. Tylko ja po macierzyńskim wzięłam cały wychowawczy tj. 35 miesięcy. Kończy mi się w tym roku w czerwcu, i miałam wracać do pracy, no ale teraz znów zamienię go na macierzyński😛😝🙈🙈🙈. Pytam bo właśnie nie wiem jak to jest bo będąc teraz na wychowawczym nie mogę przejść na L4 i nie pobieram żadnych dochodów, ale czy po porodzie mogę znów przejść na macierzyński i pobierać dochód? Wie ktoś może jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Dziewczyny ,czy któraś z was boryka się z hemoroidami? W pierwszej ciąży miałam teraz niestety też się zaczyna, macie coś poleconego od lekarza?

Ja miałam w pierwszej ciąży. Z tego co pamiętam, to lekarz mi wtedy kazał kupić Procto-Hemolan. Można stosować od czwartego miesiąca ciąży. Ale nie pamiętam czy to były czopki czy maść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

No podobnie jak u mnie. Tylko ja po macierzyńskim wzięłam cały wychowawczy tj. 35 miesięcy. Kończy mi się w tym roku w czerwcu, i miałam wracać do pracy, no ale teraz znów zamienię go na macierzyński😛😝🙈🙈🙈. Pytam bo właśnie nie wiem jak to jest bo będąc teraz na wychowawczym nie mogę przejść na L4 i nie pobieram żadnych dochodów, ale czy po porodzie mogę znów przejść na macierzyński i pobierać dochód? Wie ktoś może jak to jest?

Jeśli dalej jesteś zatrudniona to po porodzie będzie Ci przysługiwać zasiłek macierzyński. 

Żeby dostać zasiłek chorobowy w czasie ciąży, musiałabyś zrezygnować z wychowawczego i przynajmniej na 1 dzień wrócić do pracy i wtedy dać L4, ale to chyba trzeba było zrobić już na początku ciąży, bo teraz na takim etapie ciazy to nie wiem jakby ZUS do tego podszedł 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tylko_ONA napisał:

Dziewczyny ,czy któraś z was boryka się z hemoroidami? W pierwszej ciąży miałam teraz niestety też się zaczyna, macie coś poleconego od lekarza?

Mnie w pierwszej ciąży to dopadło i stosowałam Procto-Hemolan masc. Niestety po ciąży nie wszystkie się wchlonely i dawały znać o sobie co jakiś, a w tej ciąży w początkowych tygodniach bardzo mi dokuczały, ale teraz póki co mam z nimi spokój i oby tak zostało jak najdłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
38 minut temu, MariKate napisał:

Jeśli dalej jesteś zatrudniona to po porodzie będzie Ci przysługiwać zasiłek macierzyński. 

Żeby dostać zasiłek chorobowy w czasie ciąży, musiałabyś zrezygnować z wychowawczego i przynajmniej na 1 dzień wrócić do pracy i wtedy dać L4, ale to chyba trzeba było zrobić już na początku ciąży, bo teraz na takim etapie ciazy to nie wiem jakby ZUS do tego podszedł 🤷‍♀️

Tak tak wiem właśnie, że teraz nic mi nie przysługuje. Po porodzie przejdę znów na macierzyński. Dziękuję Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Olga Minota napisał:

Dziewczyny czy u was tez jednego dnia dzidziuś jakby wgl nie spał cały czas kopie kręci się, a zdarza się taki dzień ,że maleństwa wgl nie czuć?  Zaraz mam głupie myśli jak nic nie czuje tyle czasu 

Ja też tak mam, ale na tym etapie maluszki dużo śpią zdarza się nawet 20 godz. na dobę, więc myślę że nie ma się czym martwić. W pierwszej ciąży też się więcej martwiłam tymi ruchami teraz jakoś mniej zwracam uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Olga Minota napisał:

Dziewczyny czy u was tez jednego dnia dzidziuś jakby wgl nie spał cały czas kopie kręci się, a zdarza się taki dzień ,że maleństwa wgl nie czuć?  Zaraz mam głupie myśli jak nic nie czuje tyle czasu 

 Ja ruchy (w sumie takie "delikatne kopniaczki") czuje dopiero od świąt i głównie tylko rano i wieczorem. Jak w ciągu dnia się położę to czasami też coś poczuje. Póki co się tym nie denerwuje bo u mnie dopiero 20tc ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczęłam czuć ruchy to były rzadko teraz czuje je tak mocno że nawet zaboli czasem i odkąd są mocno wyczuwalne to czuje je często coraz częściej ale są takie dni jakby maluch był spokojniejszy jak zaczynam się martwić to jem coś słodkiego i kładę się w ciszy jeszcze nie zdarzyło mi się żeby się nie ruszył 😊 doradziły mi to kobietki z jogi że podobno jak mama często jest aktywna to maluch czuje lekkie bujanie i jak się położymy i dodatkowo pobudzimy cukrem to dzieciątko będzie domagało się ruchu 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Olga Minota napisał:

Dziewczyny czy u was tez jednego dnia dzidziuś jakby wgl nie spał cały czas kopie kręci się, a zdarza się taki dzień ,że maleństwa wgl nie czuć?  Zaraz mam głupie myśli jak nic nie czuje tyle czasu 

Pierwsze ruchy malutkiej poczułam stosunkowo niedawno, niecały tydzień temu (dzisiaj 20 + 4). Nadal są leciutkie i niezbyt częste. Czasem rano i wieczorem kilka razy, czasem tylko rano jedno puknięcie. Jeszcze bez reguły i nie martwię się tym. Na razie☺️

11 mam wizytę u ginekolog AI muszę się go dokładnie wypytać, kiedy powinny być regularnie wyczuwalne i nie o jeśli nie będą (poza leżeniem i słodkościami). Tak na wszelki wypadek, żeby się później nie stresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, KahnaMaj napisał:

Pierwsze ruchy malutkiej poczułam stosunkowo niedawno, niecały tydzień temu (dzisiaj 20 + 4). Nadal są leciutkie i niezbyt częste. Czasem rano i wieczorem kilka razy, czasem tylko rano jedno puknięcie. Jeszcze bez reguły i nie martwię się tym. Na razie☺️

11 mam wizytę u ginekolog AI muszę się go dokładnie wypytać, kiedy powinny być regularnie wyczuwalne i nie o jeśli nie będą (poza leżeniem i słodkościami). Tak na wszelki wypadek, żeby się później nie stresować.

Ja ostatnio pytałam na połówkowych to podobno od 25 tygodnia można zacząć liczyć ruchy to pomocne jak się denerwujemy że maluch mało się rusza dokładnie nie pamiętam ale chyba musi być pięć ruchów na godzinę i może być w spoczynku🤔 dopytam położnej ale na 100% mówił lekarz że 25 tydzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ewa12 napisał:

Ja ostatnio pytałam na połówkowych to podobno od 25 tygodnia można zacząć liczyć ruchy to pomocne jak się denerwujemy że maluch mało się rusza dokładnie nie pamiętam ale chyba musi być pięć ruchów na godzinę i może być w spoczynku🤔 dopytam położnej ale na 100% mówił lekarz że 25 tydzień 

Czyli jeszcze sporo czasu. Dziękuję ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Wercia93 super wieści, duża dzidzia, moja na 21+5 miała 486g i 23 cm 🙂

 

Czy ktoś się orientuje, czy Letrox może podwyższyć poziom cukru?Dziś rano nie zadzwonił mi budzik, a na 8 rano wożę młodszą córkę na zimowisko, więc w biegu się ubierałysmy, wzięłam Letrox, a jak wróciłam to zmierzyłam cukier, i wynosił 102- i tak sobie przypomniałam , że ja za każdym razem jak chodziłam na pobranie krwi, to brałam pierw Letrox, żeby potem szybciej zjeść śniadanie 🙂 i właśnie zawsze ten wynik miałam tak 102, 103..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...