Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Wercia93 napisał:

Ja miałam dzisiaj wizytę, mała rośnie ma już ponad 650g. Wczoraj prawie w ogóle jej nie czułam a dzisiaj dziki szal 🙈 wszystko dobrze wiec szczęśliwa Idę spać 

Super, że wszystko jest dobrze ☺️ ja w czwartek mam wizytę, od świąt czuje ruchy i to już całkiem Dobrze i teraz wiem, że zaczęły się już przed świętami ale to moja pierwsza ciąża i nie wiedziałam czy to ruchy czy co 😅 ale teraz już nieźle daje popalić 😅😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

@Wercia93 super wieści, duża dzidzia, moja na 21+5 miała 486g i 23 cm 🙂

 

Czy ktoś się orientuje, czy Letrox może podwyższyć poziom cukru?Dziś rano nie zadzwonił mi budzik, a na 8 rano wożę młodszą córkę na zimowisko, więc w biegu się ubierałysmy, wzięłam Letrox, a jak wróciłam to zmierzyłam cukier, i wynosił 102- i tak sobie przypomniałam , że ja za każdym razem jak chodziłam na pobranie krwi, to brałam pierw Letrox, żeby potem szybciej zjeść śniadanie 🙂 i właśnie zawsze ten wynik miałam tak 102, 103..

Ja bym stawiła, że ruch podniosl ci poziom cukru. Ja czytałam przed obciążeniem zeby nie uprawiać więcej sportu bo może sfałszować wyniki. Mi lekarz nie kazał brać tabletek przed badaniem krwi, zwłaszcza jeśli badam tarczyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Paaula napisał:

Dziewczyny, jestem po badaniach dzisiaj ,bo robiłam mocz i morfologie i z badania na badanie spadały mi płytki krwi. Norma jest od 150. A ja teraz mam 149. Jaka może być przyczyna, że mi spadają te płytki krwi ?

Dieta, miałam chłopca w przedszkolu i mial małopłytkowość krwi. Trafił do szpitala, lekarz mu powiedzial, żadnej chemii w jedzeniu, bez glutaminianu i wg duzo warzyw itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ewa12 napisał:

@brzuchatka90 Piękne 😍😍 ja próbuję nagrać jak się rusza ale jak na złość co chwyce telefon uspokaja się 😏 i tak samo jak tatuś przykłada ręce do brzuszka zero ruchu albo tak delikatne że nie czuć przez brzuch🙂 

U mnie było tak samo. Dopiero dziś się udało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłam sobie cotygodniowe zdjęcie i przeraziłam się jaki mam już duży brzuch. To dopiero połowa a ja wyglądam jakbym miała rodzic 😞 ostatnio faktycznie maluszek był dość duży ale żeby aż tak urósł? Dobrze że w poniedziek mam wizytę. 

IMG_20210105_184958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Do_Mi napisał:

Dziś robiłam sobie cotygodniowe zdjęcie i przeraziłam się jaki mam już duży brzuch. To dopiero połowa a ja wyglądam jakbym miała rodzic 😞 ostatnio faktycznie maluszek był dość duży ale żeby aż tak urósł? Dobrze że w poniedziek mam wizytę. 

IMG_20210105_184958.jpg

Ja mam chyba całkiem podobny wielkością i też jakiś duży mi się wydaje 🙉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Do_Mi napisał:

Dziś robiłam sobie cotygodniowe zdjęcie i przeraziłam się jaki mam już duży brzuch. To dopiero połowa a ja wyglądam jakbym miała rodzic 😞 ostatnio faktycznie maluszek był dość duży ale żeby aż tak urósł? Dobrze że w poniedziek mam wizytę. 

IMG_20210105_184958.jpg

Z tego co kojarzę to chyba mamy ten sam termin porodu i u mnie brzuszek jest tak mi się wydaje taki jak u Ciebie, więc się nie przejmuj 😉 też w poniedziałek idę na wizytę na polowkowe badania ☺️

IMG_20210106_123507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Monika Ścigajło napisał:

@Do_Mi masz piękny mały brzuszek. Do porodu jeszcze dużo Ci brakuje, A jak rośnie to znaczy że robi się miejsce dla dziecka. To jest moje zdjęcie że świat i brzuch już jest znacznie większy, A gdzie to do końca 😅

20210105_220950.jpg

Ooo to faktycznie u Ciebie większy ale jaki okrąglutki 😍 sliczny 🙂

To moja pierwsza ciąża i chyba się przestraszyłam  😕 do tego jeszcze zaczęły mnie boleć pachwiny i podbrzusze więc od razu wkręciłam sobie że za szybko rośnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
33 minuty temu, Do_Mi napisał:

Ooo to faktycznie u Ciebie większy ale jaki okrąglutki 😍 sliczny 🙂

To moja pierwsza ciąża i chyba się przestraszyłam  😕 do tego jeszcze zaczęły mnie boleć pachwiny i podbrzusze więc od razu wkręciłam sobie że za szybko rośnie.

 

No u mnie dwa maluchy są dlatego jest aż tak duży i okrąglutki 😅,  ale moim zdaniem już czas żeby i wam rosły brzuchu. Ja z dnia na dzień widzę czasami różnice jak urósł 🤣

Edytowane przez Monika Ścigajło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Monika Ścigajło napisał:

No u mnie dwa maluchy są dlatego jest aż tak duży i okrąglutki 😅, ale moim zdaniem już czas żeby i wam rosły brzuchu. Ja z dnia na dzień widzę czasami różnice jak urósł 🤣

Ojej nie zarejestrowałam wcześniej że masz bliźnięta! Gratuluję 😍 Mój mąż też mówi że widzi jak z dnia na dzień brzuch rośnie ale ja jakoś tego nie widzę. Dopiero wczorajsze zdjęcie mnie zszokowało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olga Minota napisał:

@Do_Mi ja 23 tydzień i tez mam gdzieś taka wielkość brzuszka 😅 Dziewczyny czy wy tez macie taka straszna zgagę? Macie jakieś dobre skuteczne sposoby? 

Mi od czasu do czasu zdarza się zgaga ale radzę sobie z nią nietypowo bo wypijam kubek zimnego mleka lub jem trochę lodów śmietankowych. Leki z apteki właściwie nie pomagały albo pomagały na chwilę a tu zgaga przechodzi od ręki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
58 minut temu, Do_Mi napisał:

Mi od czasu do czasu zdarza się zgaga ale radzę sobie z nią nietypowo bo wypijam kubek zimnego mleka lub jem trochę lodów śmietankowych. Leki z apteki właściwie nie pomagały albo pomagały na chwilę a tu zgaga przechodzi od ręki 🙂

Dzisiaj byłam w 3 sklepach po lody i nic... jutro chyba wykupie pol lodówki 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, Do_Mi napisał:

@dorcia6579 dobrze wiedzieć bo tabletki Gaviscon niestety działają tylko na chwilę. 

 

@Wercia93 mi mąż kupował na stacji benzynowej jak w święta większość sklepów była pozamykana a moje zapasy się skończyły 🙂

 

Ja teraz kupiłam syrop Maalox, niby ten skład, ale działa na krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Olga Minota napisał:

@Do_Mi ja 23 tydzień i tez mam gdzieś taka wielkość brzuszka 😅 Dziewczyny czy wy tez macie taka straszna zgagę? Macie jakieś dobre skuteczne sposoby? 

U mnie działa picie zimnego mleka. Pół kubka i po zgadze. A naprawdę męczyłam się z nią dzień w dzień. Na początku zajadałam migdałami, ale na dłuższą metę się nie sprawdziły. Lody chętnie wypróbuję 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...