Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Do_Mi napisał:

Przepraszam, nie chciałam Cię dodatkowo martwić.  Ale ty piszesz, że kąpałaś się w letniej wodzie i że raczej zmarzłaś a nie się rozgrzałaś a tu chodzi o to żeby się nie kąpać w wodzie powyżej 37 stopni. 

A tak sobie przypomniałam że wczoraj aplikacja dla mam przysłała mi powiadomienie że mogę już odczuwać skurcze przepowiadające więc może u Ciebie to właśnie one i to zrządzenie losu? Ale z tym nie pomogę, nie wiem jak one wyglądają bo to moja pierwsza ciąża. 

Nie martw się, będzie dobrze 🙂 🤞🤞🤞

Używasz aplikacji HiMommy? Bo ja też wczoraj dostałam takie samo powiadomienie 😅 jak poczujesz że brzuch Ci się robi twardy i się stawia to to są te skurcze 😉

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariKate napisał:

Używasz aplikacji HiMommy? Bo ja też wczoraj dostałam takie samo powiadomienie 😅 jak poczujesz że brzuch Ci się robi twardy i się stawia to to są te skurcze 😉

Tak 🙂 Dziś powiadomienie o smaku wód płodowych a ja dziś miałam takiego smaka na pączki że aż sobie upiekłam więc maluch dziś ma słodkie wody hehe 🙂 Kurczę to mi też od jakiegoś czasu tak się czasem brzuch robi twardy i taki właśnie 'dziwny'. Czyli to te skurcze? Muszę o nich poczytać więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Do_Mi napisał:

Tak 🙂 Dziś powiadomienie o smaku wód płodowych a ja dziś miałam takiego smaka na pączki że aż sobie upiekłam więc maluch dziś ma słodkie wody hehe 🙂 Kurczę to mi też od jakiegoś czasu tak się czasem brzuch robi twardy i taki właśnie 'dziwny'. Czyli to te skurcze? Muszę o nich poczytać więcej. 

Tak, to mogą być już te skurcze. Na moim przykładzie mogę wytłumaczyć, że w poprzedniej ciąży to było takie uczucie przechodzącej fali od boczkow aż do pępka i brzuch się robił na krótką chwilę twardy. 

Kurcze to moje dziecko nie pozna smaku słodkiego przez tą moją cukrzycę 🙈 ale za to będzie ekspertem w kiszonkach 😂😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Ewa12 napisał:

W poniedziałek mam wizytę to się dowiem ale 28 grudnia na połówkowych ważył już 480 g a miałam 20+4 wtedy więc dużo 😊 

@Mama88 kiedyś coś czytałam że woda odpręża i może wytwarzać się relaksyna może to reakcja organizmu na to myślę że będzie wszystko w porzadku nie martw się bo czasami same się nakręcamy i wtedy nasilają się jakieś dolegliwości 🤗

To moja na połówkowych 20+1 miała 394g i wtedy była jeszcze tak akurat zgodnie z tygodniem. Przez ostatnie dwa tygodnie tak wyszczeliła do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja dziewczyny po wizycie dziś z małą wszystko w porządku ale waży już prawie 620g. Trochę się przeraziłam, że już tak dużo u mnie dziś 22+2 tyg. Lekarz też powiedział, że dużo jak na ten czas.

W poprzedniej ciąży też tak miałam córka od połowy ciąży tak szybko rosła, na każdym usg była powyżej normy wg danego tygodnia.

Ja też dzisiaj byłam u lekarza i dziś 22+2 tyg i córeczka waży 490g. I wszystko wskazuje na ten tydzień ciąży i wgl.  Ale pewnie nie masz czym się martwić ☺️ dziecko rośnie w swoim tempie ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paaula napisał:

Ja też dzisiaj byłam u lekarza i dziś 22+2 tyg i córeczka waży 490g. I wszystko wskazuje na ten tydzień ciąży i wgl.  Ale pewnie nie masz czym się martwić ☺️ dziecko rośnie w swoim tempie ☺️

Mój maluch też duży

  @Agnieszka Jelonek

 Pan doktor powiedział że o zdrowie maleństwa nie mam się martwić bo lepiej że rośnie niż miałby ważyć za mało i że ogólnie z wszystkich wymiarów jest tydzień starszy 🤔 może owulacja była szybciej 🤔 i mówił żeby brać pod uwagę ze urodzę wcześniej bo ciąża starsza albo robaczek będzie duzy🤔 ale naczytałam się jak duże dzieci to cesarka i dlatego trochę się zmartwiłam bo chciałabym naturalnie 🙄

Edytowane przez Ewa12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
33 minuty temu, Ewa12 napisał:

Mój maluch też duży

  @Agnieszka Jelonek

 Pan doktor powiedział że o zdrowie maleństwa nie mam się martwić bo lepiej że rośnie niż miałby ważyć za mało i że ogólnie z wszystkich wymiarów jest tydzień starszy 🤔 może owulacja była szybciej 🤔 i mówił żeby brać pod uwagę ze urodzę wcześniej bo ciąża starsza albo robaczek będzie duzy🤔 ale naczytałam się jak duże dzieci to cesarka i dlatego trochę się zmartwiłam bo chciałabym naturalnie 🙄

To też zależy od genów ja np jestem malutka, ale mam wysokiego męża i dzieci jak widać bardziej po nim😛😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 😉

Ja dziś po wizycie. Miałam dziś nie mieć USG, ale w związku z tym, że wieczorem na papierze toaletowym pojawiła się plamka krwi, sprawdził czy wszystko w porządku z łożyskiem w porządku. Na szczęście nic się nie dzieje, łożysko zaczęło się podnosić i nic się nie rozwarstwia 😊 Musiałam najwidoczniej się podrażnić przy podcieraniu... Przy okazji pokazał mi dzidziutka. Na naszych oczach zrobił fikołka... Także w trakcie badania jego stópki wylądowały dość nisko na moim pęcherzu, ale nie na długo 😅 Pytałam czy coś widać, kto tam mieszka, ale gin stwierdził, że jak on się tak wierci, to nie jest w stanie sprawdzić  😂 Może następnym razem będzie spał xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, banasiatko napisał:

Hej 😉

Ja dziś po wizycie. Miałam dziś nie mieć USG, ale w związku z tym, że wieczorem na papierze toaletowym pojawiła się plamka krwi, sprawdził czy wszystko w porządku z łożyskiem w porządku. Na szczęście nic się nie dzieje, łożysko zaczęło się podnosić i nic się nie rozwarstwia 😊 Musiałam najwidoczniej się podrażnić przy podcieraniu... Przy okazji pokazał mi dzidziutka. Na naszych oczach zrobił fikołka... Także w trakcie badania jego stópki wylądowały dość nisko na moim pęcherzu, ale nie na długo 😅 Pytałam czy coś widać, kto tam mieszka, ale gin stwierdził, że jak on się tak wierci, to nie jest w stanie sprawdzić  😂 Może następnym razem będzie spał xd 

Super wiadomości. Dobrze, że to łożysko zaczęło się podnosić moje pamiętasz też było długo nisko a potem się podniosło teraz jest całkiem wysoko. To Ty jeszcze przed połówkowymi jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny ale to chyba ta czerń tak wyszczupla ☺️

Co do kąpieli, w pierwszej ciąży bardzo się pilnowalam i chlapalam się w takiej letniej wodzie, a ja zawsze uwielbiałam bardzo gorąca wodę, taka że aż skóra robi się moment czerwona, wylegiwać się, relaksować...teraz w drugiej ciąży biorę bardzo ciepłe kąpiele (nie gorące)ale krótkie więc myślę,że nie mają one aż takiego złego wpływu.  Bardzo duży wpływ na to jak się czujemy ma to o czym myślimy,czy się nakręcamy,stresujemy itd.

Co do wielkości maluszka ,w poniedziałek się dowiem poraz pierwszy ile ma mój 😉

Poprzednio synek rósł raczej standardowo finalnie jednak na ostatnich tygodniach doszedł do wagi 4230 (rodziłam naturalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Cześć Mamusie, nie było mnie tu całe wieki i chyba pół dnia nadganiałam posty 🙂

@banasiatkoGratuluje zaręczyn! duzo milosci dla was
@Mama88 mi kiedyś Bobas zrobił psikusa i się nie ruszał, to jak wypiłam szklankę zimnej wody to chyba go ze snu wyrwałam😛
@brzuchatka90 pierwszym dzieckiem to nawet nie wiem czy była dysproporcja wielkości do wieku, bo uraczyc usg w UK to rzadkość... mój siostrzenic mial taka stope szpotowata. Gdysie urodzil nosil specjalne butki i dzis nie ma sladu po tym 🙂
@Do_Mi ja nie jestem na bierząco ale wydaje mi się, że baza jest chyba tylko do pierwszego fotelika, tych innych juz tak czesto sie nie wklada i wyciaga z auta- zreszta jak jest isofix to i tak łatwo się wpina

@Natalika ja poważnie myślę o pieluchach wielorazowych bo mam trochę świra na punkcie ekologii... najbardziej bym chciała, żeby nasze dzieci i wnuki mogły doświadczyć pięknej natury jaka nas otacza... alternatywą są pieluszki jednorazowe bambusowe - są eko od produkcji aż po utylizacje. 


Mamusie jak piszecie wage dziecka itp to dawajcie znac tez jaki tydzien i dzien jest u was;) bo to sie szybko zmienia a kazda ma inny termin i czasem się porównujemy a to może nie być adekwatne
Ja dla bobasa nic nie kupilam jeszcze, czekam aż otworza sklepy bo to jakos dla mnie wieksza przyjemnosc poogladac i wybierac 😛 ale zaczelam myslec o wozku i powaznie nie wiem co wybrac?!?! jakie macie wozki lub jakie bedziecie kupowac?

podobno lezaczki baby bjorn sa niezle? ktos potwierdzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mami bazy są też do kolejnych fotelików nawet dla starszaków. I też wpina się ją w isofix. Czytałam opinie i specjaliści polecają bazę jeśli ktoś dużo podróżuje bo to jednak bardziej bezpieczne. Jednak same haki do isofixa w foteliku też nie są złe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
34 minuty temu, Do_Mi napisał:

@mami bazy są też do kolejnych fotelików nawet dla starszaków. I też wpina się ją w isofix. Czytałam opinie i specjaliści polecają bazę jeśli ktoś dużo podróżuje bo to jednak bardziej bezpieczne. Jednak same haki do isofixa w foteliku też nie są złe. 

to ja nawet nie wiedziałam 🙂 ale na pewno polecam isofix w połączeniu z Tether (pas przypinany od tyłu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mami napisał:

to ja nawet nie wiedziałam 🙂 ale na pewno polecam isofix w połączeniu z Tether (pas przypinany od tyłu)

O widzisz o top tether nie słyszałam ale teraz patrzę że spełnia tą samą rolę co stopa w bazie 🙂 jak już pójdę do sklepu to będą musieli mi to wszystko podsumować bo już zgłupiałam hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz, Do_Mi napisał:

O widzisz o top tether nie słyszałam ale teraz patrzę że spełnia tą samą rolę co stopa w bazie 🙂 jak już pójdę do sklepu to będą musieli mi to wszystko podsumować bo już zgłupiałam hehe

tak jak pisałyście wcześniej najlepiej dopasują fotelik i do dziecka i do samochodu np. foteliki.info. Nie każde auto jest przystosowane do top tether - ale jeśli takie macie to myślę, że dobrze jest z tego korzystać. 

Pierwszy fotelik nie budzi moich wątpliwości....ale drugi  już tak. Chciałabym kupić również obrócony tyłem do kierunku jazdy. Dla syna 8 lat temu ciężko było takie znaleźć (9-18kg), ale obecnie jest już takich sporo, a bezpieczeństwo najważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

My z mężem kupiliśmy ostatnio fotelik, na bazie obrotowej, która pasuje do następnego fotelika. Dla mnie to było bardzo istotne bo mam problemy z biodrem, a baza umożliwia bardzo łatwe montowanie fotelika. Teraz rozglądamy się za wózkiem. Byliśmy ostatnio oglądać w sklepie i wiem na czym mi zależy. Naczytalam się trochę 🙈 na razie wygrywa Anex ale musimy go zobaczyć na żywo bo w ostatnim sklepie go nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
9 minut temu, Wercia93 napisał:

My z mężem kupiliśmy ostatnio fotelik, na bazie obrotowej, która pasuje do następnego fotelika. Dla mnie to było bardzo istotne bo mam problemy z biodrem, a baza umożliwia bardzo łatwe montowanie fotelika. Teraz rozglądamy się za wózkiem. Byliśmy ostatnio oglądać w sklepie i wiem na czym mi zależy. Naczytalam się trochę 🙈 na razie wygrywa Anex ale musimy go zobaczyć na żywo bo w ostatnim sklepie go nie było. 

Przyznam szczerze że zatrzymałam się na rynku wózków 8 lat temu i moja świadomość dzisiaj jest mała... Anex w sumie pierwszy raz słyszę 🙂 kiedyś to sprawdziłam, że prowadzi się jak masło, a dziecko ma mega wygodnie w Emmaljundze.

 

A teraz po pierwsze potrzebuje wózek do biegania i zupełnie nie wiem, czy brać przyczepkę i z nią biegać czy brać wózek biegowy... oprócz tego gondola -taki kupię osobno. Najchętniej kupiłabym 5 różnych 😄 ale wszyscy wiemy że portfel ogranicza i chciałabym żeby był jeden ale do wszystkiego.

Edytowane przez mami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wózka, mam quinny mood po starszym bracie więc nie planuje kupować. Nosidełko też mam, maxi cosi pebble ale nie lubię go bardzo, ciężkie strasznie, przy wadze synka  prawie nie byłam w stanie go unieść nie mówiąc o swobodnym chodzie 😕. Nasz drugi fotelik do auta to Cybex sirona  s i size. Obrotowy, jak dla mnie fajny. W testach był na drugim miejscu po britaxie ale to było prawie dwa lata do tylu.

Edytowane przez Tylko_ONA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Super wiadomości. Dobrze, że to łożysko zaczęło się podnosić moje pamiętasz też było długo nisko a potem się podniosło teraz jest całkiem wysoko. To Ty jeszcze przed połówkowymi jesteś?

W związku z tym, że termin z miesiączki przypada mi na ostatni dzień maja, to jestem dopiero w 19+3tc 😅 Także jeszcze nie  miałam połówkowego USG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wercia93 napisał:

My z mężem kupiliśmy ostatnio fotelik, na bazie obrotowej, która pasuje do następnego fotelika. Dla mnie to było bardzo istotne bo mam problemy z biodrem, a baza umożliwia bardzo łatwe montowanie fotelika. Teraz rozglądamy się za wózkiem. Byliśmy ostatnio oglądać w sklepie i wiem na czym mi zależy. Naczytalam się trochę 🙈 na razie wygrywa Anex ale musimy go zobaczyć na żywo bo w ostatnim sklepie go nie było. 

Też właśnie się zastanawiałam nad takim fotelikiem żeby miał obrotowa bazę bo to strasznie wygodne jest. Można wiedzieć jaki jest mniej więcej koszt takiego fotelika? I do jakiej wagi jest? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, MariKate napisał:

Też właśnie się zastanawiałam nad takim fotelikiem żeby miał obrotowa bazę bo to strasznie wygodne jest. Można wiedzieć jaki jest mniej więcej koszt takiego fotelika? I do jakiej wagi jest? 😉

Mamy cybexa cloud z z baza z, nosidło do niecałego roku a potem fotelik do 18 kg, wchodzi na ta sama bazę. Nosidło z baza 2 tysiące. A ten następny fotelik kolo tysiąca. Mial być maxi cosi, ale jak maz zobaczył w sklepie to nie był zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wercia93 napisał:

My z mężem kupiliśmy ostatnio fotelik, na bazie obrotowej, która pasuje do następnego fotelika. Dla mnie to było bardzo istotne bo mam problemy z biodrem, a baza umożliwia bardzo łatwe montowanie fotelika. Teraz rozglądamy się za wózkiem. Byliśmy ostatnio oglądać w sklepie i wiem na czym mi zależy. Naczytalam się trochę 🙈 na razie wygrywa Anex ale musimy go zobaczyć na żywo bo w ostatnim sklepie go nie było. 

Również myślałam o wózku Anex, ale jak go zobaczyłam... Jest okropnie duży i ten materiał... Dla mnie zbyt plastikowy, miałam wrażenie że dziecku będzie po prostu w nim gorąco... W necie super, na żywo mocno słabo... U mnie wygrał cybex mios głównie ze względu na rozmiary i materiał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Klaudia_K napisał:

Również myślałam o wózku Anex, ale jak go zobaczyłam... Jest okropnie duży i ten materiał... Dla mnie zbyt plastikowy, miałam wrażenie że dziecku będzie po prostu w nim gorąco... W necie super, na żywo mocno słabo... U mnie wygrał cybex mios głównie ze względu na rozmiary i materiał 🙂

Który model ? Ja właśnie oglądałam cybexa i wg do mnie nie przemówił. Kola średnie i dla mnie za mały. Jestem wysoka i maz tez i wyglądaliśmy komicznie z nim. No i nie przemawia za mną kubelkowa spacerowka. Każdy szuka czegoś innego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wercia93 napisał:

Który model ? Ja właśnie oglądałam cybexa i wg do mnie nie przemówił. Kola średnie i dla mnie za mały. Jestem wysoka i maz tez i wyglądaliśmy komicznie z nim. No i nie przemawia za mną kubelkowa spacerowka. Każdy szuka czegoś innego;)

Z tego co pamiętam no Anex Cross e, ale pewności nie mam 🙂 mnie właśnie zależy na jak najmniejszym i najlżejszym  wózku, wersja cybexu ze skrzydłami skradła mi serce już kilka lat temu, teraz w końcu mam możliwość go mieć  😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...