Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
33 minuty temu, Ewa12 napisał:

Dostałam wyniki krzywej i jestem załamana bo na czczo i po dwóch godzinach wynik nie dużo ale powyżej normy😭 rozumiem że to już zalicza się pod cukrzycę tak?? Tak wyczytałam że wystarczy jeden wynik równy lub wyższy 🙄 przeraża mnie to 😲 dla mnie taka dieta to kosmos ja kocham jeść 😍 

Ja w tym tygodniu jak już pisałam też robiłam i na czczo wyszło mi ciut ponad normę bo 92,70 po godz. 127.89 i po dwóch 128,03. Wczoraj byłam na wizycie u mojego lekarza prowadzącego dał mi numer do swojej znajomej diabetolog dziś dzwoniłam zleciła mi w poniedziałek powtórzyć to badanie i wtedy zobaczymy. Powiedziała żeby najlepiej być 10 godz. Na czczo bo ostatnio byłam 12 i powiedziała że to już wątroba mogła zacząć wydzielac swoje i cukier mógł wzrosnąć i aby ten płyn pić wolniej w przeciągu 5 min. a nie tak szybko na raz. A jak Twoje wyniki ? Ile dokładnie przekroczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja w tym tygodniu jak już pisałam też robiłam i na czczo wyszło mi ciut ponad normę bo 92,70 po godz. 127.89 i po dwóch 128,03. Wczoraj byłam na wizycie u mojego lekarza prowadzącego dał mi numer do swojej znajomej diabetolog dziś dzwoniłam zleciła mi w poniedziałek powtórzyć to badanie i wtedy zobaczymy. Powiedziała żeby najlepiej być 10 godz. Na czczo bo ostatnio byłam 12 i powiedziała że to już wątroba mogła zacząć wydzielac swoje i cukier mógł wzrosnąć i aby ten płyn pić wolniej w przeciągu 5 min. a nie tak szybko na raz. A jak Twoje wyniki ? Ile dokładnie przekroczone?

U mnie w laboratorium w innych jednostkach podane 

Na czczo 5,23 a  norma do 5,10

Po godzinie 9,83 norma do 10

Po 2 godzinach 7,86 norma do 7,80

Też byłam dobre 12 godzin na czczo z palca na glukometrze przed glukozą miałam 92 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Ewa12 napisał:

U mnie w laboratorium w innych jednostkach podane 

Na czczo 5,23 a  norma do 5,10

Po godzinie 9,83 norma do 10

Po 2 godzinach 7,86 norma do 7,80

Też byłam dobre 12 godzin na czczo z palca na glukometrze przed glukozą miałam 92 🤔 

Hmm to może też warto by powtórzyć. Ale najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem, nawet jeszcze przed wizytą jak masz taką możliwość chyba że niebawem masz wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Hmm to może też warto by powtórzyć. Ale najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem, nawet jeszcze przed wizytą jak masz taką możliwość chyba że niebawem masz wizytę.

W poniedziałek będę miała napewno komentarz lekarza do badań zobaczę co napisze bo wizyta dopiero za dwa tygodnie🙄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Paaula napisał:

Tak, wystarczy że lekko masz powyżej normy i już stwierdzają cukrzycę ciążowa. Ja też nie miałam jakoś dużo ponad normę. Teraz cukry mam w normie jak codziennie mierze glukometrem , mimo że nie trzymam mocno diety. Ale cukrzycę i tak mam stwierdzoną.

Jeżeli nie trzymasz diety cukrzycowej to mierzenie cukrów po posiłku jest bez sensu. Przy dozwolonych produktach i dobrze zbilansowanym posiłku wybicie cukru występuje właśnie po 1h od rozpoczęcia jedzenia, natomiast jeśli jesz "zakazane" rzeczy to możesz przeoczyć ten wyskok cukru, bo może on być albo wcześniej niż godzinę (jeśli będzie zbyt dużo węgli), albo później (jeśli jest za dużo tłuszczy). Jak się już ma stwierdzoną cukrzycę to lepiej trzymać się ściśle diety, bo skoki cukru nie wpływają korzystnie na dzidziusia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja w tym tygodniu jak już pisałam też robiłam i na czczo wyszło mi ciut ponad normę bo 92,70 po godz. 127.89 i po dwóch 128,03. Wczoraj byłam na wizycie u mojego lekarza prowadzącego dał mi numer do swojej znajomej diabetolog dziś dzwoniłam zleciła mi w poniedziałek powtórzyć to badanie i wtedy zobaczymy. Powiedziała żeby najlepiej być 10 godz. Na czczo bo ostatnio byłam 12 i powiedziała że to już wątroba mogła zacząć wydzielac swoje i cukier mógł wzrosnąć i aby ten płyn pić wolniej w przeciągu 5 min. a nie tak szybko na raz. A jak Twoje wyniki ? Ile dokładnie przekroczone?

Dziwne, że w tak krótkim odstępie czasu kazała Ci powtórzyć krzywą, bo jednak taka czysta glukoza to jest duże obciążenie zarówno dla naszego organizmu jak i maluszka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariKate napisał:

Dziwne, że w tak krótkim odstępie czasu kazała Ci powtórzyć krzywą, bo jednak taka czysta glukoza to jest duże obciążenie zarówno dla naszego organizmu jak i maluszka. 

No właśnie też czytałam że raczej nie powtarzają bo to bardzo obciąża i że prędzej wdrażają dietę  🤔 ale ja zielona jestem zobaczymy co powie mi pani doktor w poniedziałek ale dla bezpieczeństwa maluszka już zacznę się przestawiać 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Ewa12 napisał:

No właśnie też czytałam że raczej nie powtarzają bo to bardzo obciąża i że prędzej wdrażają dietę  🤔 ale ja zielona jestem zobaczymy co powie mi pani doktor w poniedziałek ale dla bezpieczeństwa maluszka już zacznę się przestawiać 🙄

Też tak czytałam ale ona jednak chce się upewnić zanim stwierdzi cukrzycę. Mówiła że przy tak minimalnym przekroczeniu czasem jest to nawet błąd laboratoryjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ewa12 napisał:

No właśnie też czytałam że raczej nie powtarzają bo to bardzo obciąża i że prędzej wdrażają dietę  🤔 ale ja zielona jestem zobaczymy co powie mi pani doktor w poniedziałek ale dla bezpieczeństwa maluszka już zacznę się przestawiać 🙄

Dieta cukrzycowa wcale nie jest taka zła. Ja już 4 miesiąc na niej jestem i idzie się przyzwyczaić 😅 chociaż zdarzają się kryzysy 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MariKate napisał:

Jeżeli nie trzymasz diety cukrzycowej to mierzenie cukrów po posiłku jest bez sensu. Przy dozwolonych produktach i dobrze zbilansowanym posiłku wybicie cukru występuje właśnie po 1h od rozpoczęcia jedzenia, natomiast jeśli jesz "zakazane" rzeczy to możesz przeoczyć ten wyskok cukru, bo może on być albo wcześniej niż godzinę (jeśli będzie zbyt dużo węgli), albo później (jeśli jest za dużo tłuszczy). Jak się już ma stwierdzoną cukrzycę to lepiej trzymać się ściśle diety, bo skoki cukru nie wpływają korzystnie na dzidziusia 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Też tak czytałam ale ona jednak chce się upewnić zanim stwierdzi cukrzycę. Mówiła że przy tak minimalnym przekroczeniu czasem jest to nawet błąd laboratoryjny. 

Rozumiem. Przynajmniej możesz dalej jeść normalnie tak jak jadłaś i dopiero od poniedziałku wdrożyć ewentualną dietę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MariKate napisał:

Jeżeli nie trzymasz diety cukrzycowej to mierzenie cukrów po posiłku jest bez sensu. Przy dozwolonych produktach i dobrze zbilansowanym posiłku wybicie cukru występuje właśnie po 1h od rozpoczęcia jedzenia, natomiast jeśli jesz "zakazane" rzeczy to możesz przeoczyć ten wyskok cukru, bo może on być albo wcześniej niż godzinę (jeśli będzie zbyt dużo węgli), albo później (jeśli jest za dużo tłuszczy). Jak się już ma stwierdzoną cukrzycę to lepiej trzymać się ściśle diety, bo skoki cukru nie wpływają korzystnie na dzidziusia 😉

No niestety, ale mam tak, że nie wszystkie produkty które powinnam jeść na diecie mi sprzyjają..bo po wielu rzeczach po prostu wymiotuje. Ale to już miałam przed ciążą. Albo na przykład większy cukier mam po ciemnym pieczywie niż normalnym. Ale generalnie staram się trzymać tego, że jak w ciągu dnia zjem jeden posiłek którego nie powinnam jeść, to z resztą posiłków uważam.  Także po prostu staram się jakoś to wyrównać. W moim przypadku nigdy nie przepadałam za słodkim, zawsze wolałam kwaśne 😅 więc łatwo mi z tego zrezygnować. Ale jeśli chodzi o posiłki to jednak czasem zjem coś czego nie powinno się i tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paaula napisał:

No niestety, ale mam tak, że nie wszystkie produkty które powinnam jeść na diecie mi sprzyjają..bo po wielu rzeczach po prostu wymiotuje. Ale to już miałam przed ciążą. Albo na przykład większy cukier mam po ciemnym pieczywie niż normalnym. Ale generalnie staram się trzymać tego, że jak w ciągu dnia zjem jeden posiłek którego nie powinnam jeść, to z resztą posiłków uważam.  Także po prostu staram się jakoś to wyrównać. W moim przypadku nigdy nie przepadałam za słodkim, zawsze wolałam kwaśne 😅 więc łatwo mi z tego zrezygnować. Ale jeśli chodzi o posiłki to jednak czasem zjem coś czego nie powinno się i tyle..

Rozumiem 😉 wiadomo że każdy organizm jest inny i coś co komus służy nie musi wcale dobrze działać na inną osobę 🙂 mi też sporo czasu zajęło, ogarnięcie na co mogę sobie pozwolić a na co nie ☺️ na szczęście znalazłam dużo fajnych przepisów na zdrowe fast foody i różnego rodzaju słodkości, więc w razie jakiś kryzysów to tym się ratuje 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariKate napisał:

Rozumiem 😉 wiadomo że każdy organizm jest inny i coś co komus służy nie musi wcale dobrze działać na inną osobę 🙂 mi też sporo czasu zajęło, ogarnięcie na co mogę sobie pozwolić a na co nie ☺️ na szczęście znalazłam dużo fajnych przepisów na zdrowe fast foody i różnego rodzaju słodkości, więc w razie jakiś kryzysów to tym się ratuje 😅

Ja generalnie zawsze miałam problem z jedzeniem wielu rzeczy 😅 byłam trudnym dzieckiem do jedzenia i tak mi już zostało 😅😅 ale staram się w większości jeść to co powinnam na diecie, ale że nie zawsze mogę to jem coś innego. Ale cukry cały czas pod kontrolą, bo pod tym względem jestem przewrażliwiona i czasem znowu za często je mierzę. Powinnam codziennie na czczo a raz w tygodniu po jakim jednym posiłku, ale ja mierze naprawdę często, właśnie jak zjem coś innego to wtedy często mierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paaula napisał:

Ja generalnie zawsze miałam problem z jedzeniem wielu rzeczy 😅 byłam trudnym dzieckiem do jedzenia i tak mi już zostało 😅😅 ale staram się w większości jeść to co powinnam na diecie, ale że nie zawsze mogę to jem coś innego. Ale cukry cały czas pod kontrolą, bo pod tym względem jestem przewrażliwiona i czasem znowu za często je mierzę. Powinnam codziennie na czczo a raz w tygodniu po jakim jednym posiłku, ale ja mierze naprawdę często, właśnie jak zjem coś innego to wtedy często mierzę.

No ja codziennie mierze 4 razy (na czczo, po śniadaniu, obiedzie i kolacji) i czasami jeśli zjem coś nowego na przekąskę to wtedy dodatkowy pomiar. Moje palce już wyglądają tragicznie 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariKate napisał:

No ja codziennie mierze 4 razy (na czczo, po śniadaniu, obiedzie i kolacji) i czasami jeśli zjem coś nowego na przekąskę to wtedy dodatkowy pomiar. Moje palce już wyglądają tragicznie 🙈

Tak, palce to jest tragedia, ale na szczęście lekarz mi powiedział właśnie że najważniejsze to mam mierzyć na czczo. Tyle że czasem to silniejsze ode mnie i serio często mierzę, właśnie ze względu na to gdy zjem coś innego. Czasem nie było już gdzie kłuć 🙈 i palce bolały. A teraz to tylko jak zjem coś innego to częściej mierze a tak to, stosuje się do tego że tylko na czczo i raz na jakiś czas po posiłku ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, MariKate napisał:

Rozumiem. Przynajmniej możesz dalej jeść normalnie tak jak jadłaś i dopiero od poniedziałku wdrożyć ewentualną dietę 😁

Wiesz co ja o tej diecie nie mam bladego pojęcia. Jeszcze się obawiam teraz powtarzać to badanie, że to za dużo. Mogła mi kazać powtórzyć tylko na czczo tą glukoze bez tego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja w tym tygodniu jak już pisałam też robiłam i na czczo wyszło mi ciut ponad normę bo 92,70 po godz. 127.89 i po dwóch 128,03. Wczoraj byłam na wizycie u mojego lekarza prowadzącego dał mi numer do swojej znajomej diabetolog dziś dzwoniłam zleciła mi w poniedziałek powtórzyć to badanie i wtedy zobaczymy. Powiedziała żeby najlepiej być 10 godz. Na czczW o bo ostatnio byłam 12 i powiedziała że to już wątroba mogła zacząć wydzielac swoje i cukier mógł wzrosnąć i aby ten płyn pić wolniej w przeciągu 5 min. a nie tak szybko na raz. A jak Twoje wyniki ? Ile dokładnie przekroczone?

W sumie to wystarczyłoby Ci powtórzyć tylko sam cukier a nie cały test..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja oprócz na czczo po dwóch godzinach też mam podniesiony niby nie dużo ale nie wiem czy to ma znaczenie ile przekroczone żeby stwierdzić cukrzycę 🤔 wszędzie piszą że to już cukrzyca ciążowa ale wiadomo jak to jest z internetem już nie raz czytałam a lekarz twierdził że jest ok 😁 albo do obserwacji i ta nadzieja żyje narazie 😓

Edytowane przez Ewa12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Ewa12 napisał:

No ja oprócz na czczo po dwóch godzinach też mam podniesiony niby nie dużo ale nie wiem czy to ma znaczenie ile przekroczone żeby stwierdzić cukrzycę 🤔 wszędzie piszą że to już cukrzyca ciążowa ale wiadomo jak to jest z internetem już nie raz czytałam a lekarz twierdził że jest ok 😁 albo do obserwacji i ta nadzieja żyje narazie 😓

U mnie po dwóch godzinach w ogóle nie spadło a jeszcze ciut wzrosło ale było w normie nie przekroczone i diabetolog powiedziała, że to nie ma znaczenia w moim przypadku bo jest w normie. Najważniejszy jest ten pomiar na czczo powiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ewa12 napisał:

No ja oprócz na czczo po dwóch godzinach też mam podniesiony niby nie dużo ale nie wiem czy to ma znaczenie ile przekroczone żeby stwierdzić cukrzycę 🤔 wszędzie piszą że to już cukrzyca ciążowa ale wiadomo jak to jest z internetem już nie raz czytałam a lekarz twierdził że jest ok 😁 albo do obserwacji i ta nadzieja żyje narazie 😓

Wynik na granicy, albo nawet przekroczone o 1 to już jest brane jako cukrzyca 😉 przekroczenie to przekroczenie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Ewa12 napisał:

No ja oprócz na czczo po dwóch godzinach też mam podniesiony niby nie dużo ale nie wiem czy to ma znaczenie ile przekroczone żeby stwierdzić cukrzycę 🤔 wszędzie piszą że to już cukrzyca ciążowa ale wiadomo jak to jest z internetem już nie raz czytałam a lekarz twierdził że jest ok 😁 albo do obserwacji i ta nadzieja żyje narazie 😓

Wiesz internet to internet. Znalazłam teraz wiele stron według których norma cukru na czczo przy krzywej cukrowej w ciąży wynosi do 95. Także wiesz różnie to jest, najlepiej słuchac lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Tytka 23 napisał:

Hej dziewczyny mam pytanie strasznie mi się brzuch "stawia" ,wypycha i ciągnie bardziej w podbrzuszu,skurcze to raczej nie są, nic też dziś nie dźwigalam i nie wiem skąd takie coś i co robić bo trochę się martwię  😔

A magnez bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...