Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
4 minuty temu, KahnaMaj napisał:

Całe szczęście w moim szpitalu na chwilę obecną wystarczy tylko ankieta dla obojga rodziców i mąż będzie mógł dołączyć kiedy akcja porodowa się zacznie. Do maja wszystko może się zmienić, ale jestem dobrej myśli. 

 

Mąż po kwarantannie wrócił dzisiaj do pracy (nie będzie już taki marudny😁). Też dostałam extra energii, ciekawe na jak długo mi wystarczy? 

 

Od rana nic tylko bym jadła i jadła... 

o to możecie już odetchnąć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, KahnaMaj napisał:

Niestety rozmiary mają okrojone. Ale polecam leginsy, ubranka dla dzieci i pościel ☺️

Masz rację, wzięłam 90C i byłam właśnie oddać.Ale kołderka z poduszką jest super i getry też 🙂

 

Ja dziś poprałam rzeczy dla Róży, teraz jeszcze muszę kupić proszek dla dzieci i znowu poprac, poprasowac, u stwierdziłam, że już na 56 nic nie kupuje , tylko na 62, bo już mi tych małych starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny troche zaczynam się niepokoić o 4 nad ranem obudził mnie twardniejący i bolący brzuch, dostałam też skurczy przechodziło po około 2minutach i po parunastu spowrotem mnie łapało. Trwało to około godziny. Dzisiaj trochę boli mnie brzuch, dzwoniłam do swojej lekarki ale ta jest na urlopie do końca tygodnia, położna zaleciła odpoczynek i nospe, a w razie pogorszenia szpital 😞 Któraś z Was tak miała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Natalika napisał:

Dziewczyny troche zaczynam się niepokoić o 4 nad ranem obudził mnie twardniejący i bolący brzuch, dostałam też skurczy przechodziło po około 2minutach i po parunastu spowrotem mnie łapało. Trwało to około godziny. Dzisiaj trochę boli mnie brzuch, dzwoniłam do swojej lekarki ale ta jest na urlopie do końca tygodnia, położna zaleciła odpoczynek i nospe, a w razie pogorszenia szpital 😞 Któraś z Was tak miała? 

Mi jakis czas temu (niestety nie pamiętam dokładnie jak dawno to było) całą noc twardniał brzuch i czułam skurcze. Nad ranem minęło, ale potem w ciągu dnia trochę pobolewał mnie brzuch. Od tamtej pory biorę magnez i już takich skurczy nie mam, ale czasami po jakiś bardziej intensywnych czynnościach czuje jak brzuszek twardnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Masz rację, wzięłam 90C i byłam właśnie oddać.Ale kołderka z poduszką jest super i getry też 🙂

 

Ja dziś poprałam rzeczy dla Róży, teraz jeszcze muszę kupić proszek dla dzieci i znowu poprac, poprasowac, u stwierdziłam, że już na 56 nic nie kupuje , tylko na 62, bo już mi tych małych starczy.

Czyli najpierw pralas w zwykłym proszku a drugi raz zamierzasz w tym dla dzieci, dobrze rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MariKate napisał:

Mi jakis czas temu (niestety nie pamiętam dokładnie jak dawno to było) całą noc twardniał brzuch i czułam skurcze. Nad ranem minęło, ale potem w ciągu dnia trochę pobolewał mnie brzuch. Od tamtej pory biorę magnez i już takich skurczy nie mam, ale czasami po jakiś bardziej intensywnych czynnościach czuje jak brzuszek twardnieje.

Jak dawkujesz magnez? Ja wizytę będę miała najwcześniej za tydzień, a szpitala wolałabym uniknąć. Ruchy czuję normalnie, sytuacje zwalam trochę na stres i nerwy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kasia Emgier napisał:

Dlaczego tak pozno znalazlam to forum 🙈 czy ktoras z was zaczyna zaraz 24 tydzien?  jak sie czujecie?  

Witaj na forumowym pokładzie. U mnie połowa 24 tygodnia (23+4). 

 

Natalika, też myślę że odpoczynek i nospa to nie jest zły pomysł. Czyżby to były skórcze przepowiadające? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Natalika napisał:

Jak dawkujesz magnez? Ja wizytę będę miała najwcześniej za tydzień, a szpitala wolałabym uniknąć. Ruchy czuję normalnie, sytuacje zwalam trochę na stres i nerwy..

Przy śniadaniu biorę 2 tabletki (ja zażywam megne b6), a jeśli w ciągu dnia stawia się brzuszek to jeszcze wieczorem do kolacji kolejne 2 tabletki. Ogólnie lekarz zalecił, że mogę brać nawet 3 razy dziennie po 2 tabletki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KahnaMaj napisał:

Witaj na forumowym pokładzie. U mnie połowa 24 tygodnia (23+4). 

 

Natalika, też myślę że odpoczynek i nospa to nie jest zły pomysł. Czyżby to były skórcze przepowiadające? 

Chyba tak, ale były wyjątkowo silne, zastanawiam się czy to nie za szybko. Ze starszą córką nie było czegoś takiego lekkie stawianie się brzucha. Z młodszą równo miesiąc przed porodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MariKate napisał:

Przy śniadaniu biorę 2 tabletki (ja zażywam megne b6), a jeśli w ciągu dnia stawia się brzuszek to jeszcze wieczorem do kolacji kolejne 2 tabletki. Ogólnie lekarz zalecił, że mogę brać nawet 3 razy dziennie po 2 tabletki 🙂

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Masz rację, wzięłam 90C i byłam właśnie oddać.Ale kołderka z poduszką jest super i getry też 🙂

 

Ja dziś poprałam rzeczy dla Róży, teraz jeszcze muszę kupić proszek dla dzieci i znowu poprac, poprasowac, u stwierdziłam, że już na 56 nic nie kupuje , tylko na 62, bo już mi tych małych starczy.

Dzieciątka i tak tak szybko wyrastają z takich maluśkich rzeczy, że czasem nawet nie zdarzy się ich założyć 😉

Ja będę prała tak jak moim chłopakom - od samego początku w proszku Vizir do białego i ewentualnie kupię jakiś płyn do płukania do dziecięcych ubranek 🤔

 

@Kasia Emgier witamy na pokładzie 😉 Jak tam mija ciąża?

 

@Natalika ja miałam podobnie w drugiej ciąży. Lekarz wtedy kazał mi brać magneb6 rano i wieczorem + Nospę Max przy silniejszych skurczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Natalika napisał:

Dziewczyny troche zaczynam się niepokoić o 4 nad ranem obudził mnie twardniejący i bolący brzuch, dostałam też skurczy przechodziło po około 2minutach i po parunastu spowrotem mnie łapało. Trwało to około godziny. Dzisiaj trochę boli mnie brzuch, dzwoniłam do swojej lekarki ale ta jest na urlopie do końca tygodnia, położna zaleciła odpoczynek i nospe, a w razie pogorszenia szpital 😞 Któraś z Was tak miała? 

Ja miałam tak niedawno. Wieczorem i w nocy twardniał mi brzuch i tak jakby się wypychał. Na szczęście następnego dnia wszystko wróciło do normy. Nie brałam też żadnych dodatkowych leków. 

 

Za to od wczoraj mój Leoś jest strasznie leniwy. Ostatnio całe dnie kicał w brzuszku a od wczoraj prawie cisza. Wczoraj to tylko wieczorem chwilę kopał. Dziś po południu zaczęłam się martwić. Za radą internetów najadłam się słodkiego, położyłam spokojnie i uffff faktycznie zaczął się ruszać 🙂 A już się zastanawiam czy dzwonić do mojej doktor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, KahnaMaj napisał:

Czyli najpierw pralas w zwykłym proszku a drugi raz zamierzasz w tym dla dzieci, dobrze rozumiem? 

Tak, zawsze tak robiłam. Może i by wystarczyło w tym dziecięcym, ale ja już tak mam 😉

 

@banasiatko masz rację, dzieci z tych malutkich rzeczy szybciutko wyrastają, ale myślę, że ta ilość którą mam nie jest przesadna, nie mam aż tyle miejsca , bo wcześniej mieszkałam w domu, i gromadziłam bardzo dużo ciuszkow, których nawet nie wszystkie ubrałam.

Co do prania to będę testować , moim dziewczynom szybko prałam w naszych detergentach, więc się zobaczy.

 

@Natalika ja bym udała się do szpitala na sor, bo nawet czytałam , że często zdarzają się porody w 6 miesiącu z powodu wad macicy, tym bardziej ze Twoje skurcze były bolesne...🤔

 

@Kasia EmgierEmgier witaj 🙂 Napisz coś o sobie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, banasiatko napisał:

Dzieciątka i tak tak szybko wyrastają z takich maluśkich rzeczy, że czasem nawet nie zdarzy się ich założyć 😉

Ja będę prała tak jak moim chłopakom - od samego początku w proszku Vizir do białego i ewentualnie kupię jakiś płyn do płukania do dziecięcych ubranek 🤔

 

@Kasia Emgier witamy na pokładzie 😉 Jak tam mija ciąża?

 

@Natalika ja miałam podobnie w drugiej ciąży. Lekarz wtedy kazał mi brać magneb6 rano i wieczorem + Nospę Max przy silniejszych skurczach. 

Mi też się stawia brzuch na ostatniej wizycie moja Pani doktor powiedziała że to są skurcze przedwczesne i też biorę magne b6 ale średnio działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Paaula napisał:

Tak, był już ten temat. Ale nie wszyscy byli za.

Jak dla mnie, czemu nie ☺️ 

Ja np. nie mam fb ani massengera.

Choć pewnie trudno w to uwierzyć, kto dziś nie ma fb🙈🙈🙈

Edytowane przez Agnieszka Jelonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja np. nie mam fb ani massengera.

Choć pewnie trudno w to uwierzyć, kto dziś nie ma fb🙈🙈🙈

Jestem w stanie uwierzy mój mąż też nie ma i uważa że ja i wszyscy którzy mają to ofiary systemu 🤣 ogólnie bardzo sceptycznie podchodzi do wszystkich aplikacji portali społecznościowych itp 

Powtarzałaś badania cukru?? 

Ja dostałam wiadomość pod wynikami że poza normą ograniczyć cukier a reszta zaleceń na wizycie 🤔

Edytowane przez Ewa12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja np. nie mam fb ani massengera.

Choć pewnie trudno w to uwierzyć, kto dziś nie ma fb🙈🙈🙈

Ja jeszcze do zeszłego roku też nie miałam fb, ale jak córa poszła do przedszkola to rodzice na zebraniu stwierdzili, że najlepszym sposobem komunikacji między sobą będzie grupa na fb więc zostałam postawiona przed faktem i musiałam założyć konto 🙈 ale mój mąż do tej pory nie ma fb. On to w ogóle jest oderwany od rzeczywistości bo nawet karty płatniczej nie używa bo nie ma 😂🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mama88 @dorcia6579
 

Hej 🙂 to moja pierwsza ciaza i w ciagu ostatnich dni troche mnie przytloczylo wszystko.. ogrom rzeczy ktorych nie wiem i sie boje. W dodatku odjelo mi dzisiaj sily mialam tyle rzeczy zrobic a spie pol dnia i jestem jak zombie🤷🏼‍♀️ A ogolnie czuje sie dobrze i takie dni jak dzis oczywiscie wzbudzaja niepokoj.  Bede miala synka 👶 Mam kilka ciuszkow, lozeczko i przewijak 🙈 tematy szpitalnych toreb i porodow zblizaja sie jakos za szybko i zaczelam panikowac. 

 

Jutro jade na badanie glukozy.. po ostatnich wynikach ogolnych lekarz przepisal mi Szelazo SR ale czulam sie po nim fatalnie! Czy ktos z was tez tak mial? Kazal mi odstawic do kolejnej wizyty  a ja sie zastanawiam czemu nie przepisal innego preparatu zeby uzupelniac zelazo🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
58 minut temu, Do_Mi napisał:

Ja miałam tak niedawno. Wieczorem i w nocy twardniał mi brzuch i tak jakby się wypychał. Na szczęście następnego dnia wszystko wróciło do normy. Nie brałam też żadnych dodatkowych leków. 

 

Za to od wczoraj mój Leoś jest strasznie leniwy. Ostatnio całe dnie kicał w brzuszku a od wczoraj prawie cisza. Wczoraj to tylko wieczorem chwilę kopał. Dziś po południu zaczęłam się martwić. Za radą internetów najadłam się słodkiego, położyłam spokojnie i uffff faktycznie zaczął się ruszać 🙂 A już się zastanawiam czy dzwonić do mojej doktor. 

Moja córcia tez dziś bardzo leniwa praktycznie wcale się nie ruszała tez już zaczęłam panikować ale na szczęście detektor płodu pokazał bijące serduszko 140 wiec odetchnęłam z ulga ze po prostu ma bardziej śpiący dzień zreszta ja dziś tez miałam kiepski  brak energi zupełny ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...