Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
25 minut temu, Ewa12 napisał:

Jestem w stanie uwierzy mój mąż też nie ma i uważa że ja i wszyscy którzy mają to ofiary systemu 🤣 ogólnie bardzo sceptycznie podchodzi do wszystkich aplikacji portali społecznościowych itp 

Powtarzałaś badania cukru?? 

Ja dostałam wiadomość pod wynikami że poza normą ograniczyć cukier a reszta zaleceń na wizycie 🤔

Tak powtarzałam i znów na czczo miałam minimalne przekroczenie a po godzinie i dwóch wynik idealny. W środę jadę na wizytę do p. diabetolog narazie tylko dieta, ograniczyć cukry itd. No i cukry do kontroli. Dobrze, że mnie nie wysmiałysie z tym fb🙈. Naprawdę uważam, że poprostu mi niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 minut temu, Tylko_ONA napisał:

@Agnieszka JelonekJelonek

Ja mam fb ale jeśli chodzi o mnie staram się go prawie nie używać. Pochłaniacz czasu i energii 😉

Dlatego wolałabym poprostu zostać tutaj. 

 

No dokładnie czasem jak wejdę na fb męża to mnie wciąga i dlatego wolę nie mieć by się nie uzależniac🙈.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja FB mam właśnie od 12 lat, kiedy to pisałam na forum e-mama, z dziewczynami które miały termin porodu na sierpień 2009 🙂

a teraz to już taka apka- niezbędnik 😉 , szczególnie Messenger 😉

 

@Agnieszka Jelonek ponoć każde przekroczenie to cukrzyca, ja długo z moją panią doktor trzymałam się jej zdania, że to stan przedcukrzycowy, a w poniedziałek mam wizytę u diabetologa, a od początku stycznia dieta cukrzycowa na polecenie innej ginekolog, która od razu powiedziała, że to cukrzyca..

Dieta nie jest taka zła, zwq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mami napisał:

Mamusie, chyba już kiedyś podnosił ktoś ten temat, ale może jednak warto spróbować na messanger FB się przenieść?

Z tym że Messenger ostatnio ma jakieś jazdy. Przynajmniej wśród moich najbliższych... Póki nie wejdę w konkretną wiadomość, żeby coś komuś napisać, to nie widzę jego wiadomości.

 

1 godzinę temu, Kasia Emgier napisał:

@Mama88 @dorcia6579
 

Hej 🙂 to moja pierwsza ciaza i w ciagu ostatnich dni troche mnie przytloczylo wszystko.. ogrom rzeczy ktorych nie wiem i sie boje. W dodatku odjelo mi dzisiaj sily mialam tyle rzeczy zrobic a spie pol dnia i jestem jak zombie🤷🏼‍♀️ A ogolnie czuje sie dobrze i takie dni jak dzis oczywiscie wzbudzaja niepokoj.  Bede miala synka 👶 Mam kilka ciuszkow, lozeczko i przewijak 🙈 tematy szpitalnych toreb i porodow zblizaja sie jakos za szybko i zaczelam panikowac. 

 

Jutro jade na badanie glukozy.. po ostatnich wynikach ogolnych lekarz przepisal mi Szelazo SR ale czulam sie po nim fatalnie! Czy ktos z was tez tak mial? Kazal mi odstawic do kolejnej wizyty  a ja sie zastanawiam czemu nie przepisal innego preparatu zeby uzupelniac zelazo🤔

Ja w pierwszej ciąży brałam Żelazek, ale z tego co pamiętam straszne miałam po nim zaparcia. Moja siostra brała Ascofer i nie narzekała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
34 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Ja FB mam właśnie od 12 lat, kiedy to pisałam na forum e-mama, z dziewczynami które miały termin porodu na sierpień 2009 🙂

a teraz to już taka apka- niezbędnik 😉 , szczególnie Messenger 😉

 

@Agnieszka Jelonek ponoć każde przekroczenie to cukrzyca, ja długo z moją panią doktor trzymałam się jej zdania, że to stan przedcukrzycowy, a w poniedziałek mam wizytę u diabetologa, a od początku stycznia dieta cukrzycowa na polecenie innej ginekolog, która od razu powiedziała, że to cukrzyca..

Dieta nie jest taka zła, zwq

Tak no ja też mam właśnie wprowadzić dietę i resztę szczegółów omówić z p. diebetolog w środę. Mam nadzieję, że mi przybliży tą dietę, bo narazie to dla mnie czarna magia. Dziś mąż kupił mi chleb dla diabetyków trochę tam poczytałam co teraz mogę, ale ciężko. Ja chyba sobie trochę szkodzilam pieczywem niby jadłam ciemny chleb ale wydaję mi się, że miał spory indeks glikemiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Tak no ja też mam właśnie wprowadzić dietę i resztę szczegółów omówić z p. diebetolog w środę. Mam nadzieję, że mi przybliży tą dietę, bo narazie to dla mnie czarna magia. Dziś mąż kupił mi chleb dla diabetyków trochę tam poczytałam co teraz mogę, ale ciężko. Ja chyba sobie trochę szkodzilam pieczywem niby jadłam ciemny chleb ale wydaję mi się, że miał spory indeks glikemiczny.

Sprawdź jak będziesz reagować na chleb dla diabetyków. Ja na początku cukrzycy też go sobie kupiłam, ale bardzo mi po nim wywalalo cukier. 

Ogólnie ciemne chleby często kolor zawdzięczają temu że się dodaje do nich karmel, dlatego choć są ciemne i wydają się "zdrowe" to jednak podnoszą cukier.

Ja teraz jedynie mogę albo chleb 100% żytni, albo czasem sama piekę sobie chleb z maki pszennej pełnoziarnistej albo z orkiszowej też pełnoziarnistej (przy cukrzycy trzeba używać mąk o typie 1850 i więcej). 

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Chciałabym mieć taką liste rzeczy zakazanych i dozwolonych w tej diecie. Może wybiorę się też do dietetyka. Zobaczę jak po tej wizycie w środę.

Poszukaj na internecie tabel z indeksem glikemicznym i wybieraj te produkty które mają indeks niski lub średni. Unikaj produktów z wysokim indeksem 😉

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, MariKate napisał:

Sprawdź jak będziesz reagować na chleb dla diabetyków. Ja na początku cukrzycy też go sobie kupiłam, ale bardzo mi po nim wywalalo cukier. 

Ogólnie ciemne chleby często kolor zawdzięczają temu że się dodaje do nich karmel, dlatego choć są ciemne i wydają się "zdrowe" to jednak podnoszą cukier.

Ja teraz jedynie mogę albo chleb 100% żytni, albo czasem sama piekę sobie chleb z maki pszennej pełnoziarnistej albo z orkiszowej też pełnoziarnistej (przy cukrzycy trzeba używać mąk o typie 1850 i więcej). 

Potwierdzam, sprawdzałam składy chlebów w piekarniach i chleb IG niby dla nas ma fatalny skład.  Jem zytni na zakwasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, MariKate napisał:

Sprawdź jak będziesz reagować na chleb dla diabetyków. Ja na początku cukrzycy też go sobie kupiłam, ale bardzo mi po nim wywalalo cukier. Teraz jedynie mogę albo chleb 100% żytni, albo czasem sama piekę sobie chleb z maki pszennej pełnoziarnistej albo z orkiszowej też pełnoziarnistej (przy cukrzycy trzeba używać mąk o typie 1850 i więcej). 

Ok dzięki, a już myślałam że z tym chlebkiem to taki złoty środek😃.  To muszę metodą prób i błędów dobrać jakiś odpowiedni. Czeka mnie teraz przeprawa z tą dietą, trochę mnie to podłamało.

Edytowane przez Agnieszka Jelonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ok dzięki, a już myślałam że z tym chlebkiem to taki złoty środek😃

Niestety nie jest tak łatwo 🙈 mi chwilę zajęło ogarnięcie jaki chleb najlepiej na mnie działa.

Diabetolog polecił mi jeszcze pieczywko vasa (sam przyznał że niewiadomo czemu ale dobrze wplywa na cukry), więc w kryzysowych sytuacjach kiedy braknie mi chleba to ratuje się takim właśnie pieczywkiem 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jakie pieluszki jednorazowe polecacie dla maluszka? Ja zawsze myślałam, że to będą klasyczne pampersy ale teraz czytam różne porównania i wychodzi na to że wcale nie są takie fajne. Teraz wpadły mi w oko pampers pure. Moja siostra zakłada swojej córce dade ale ja jakoś nie ufam biedronkowej produkcji 😕 Sama już nie wiem, zdecydowanie się pogubiłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny jakie pieluszki jednorazowe polecacie dla maluszka? Ja zawsze myślałam, że to będą klasyczne pampersy ale teraz czytam różne porównania i wychodzi na to że wcale nie są takie fajne. Teraz wpadły mi w oko pampers pure. Moja siostra zakłada swojej córce dade ale ja jakoś nie ufam biedronkowej produkcji 😕 Sama już nie wiem, zdecydowanie się pogubiłam. 

Ja przy córce miałam właśnie dade. Nic się z pupą nie działo i naprawdę polecam. Kiedyś na wakacjach jak brakło mi dady i  musiałam kupic pampersy to potem przez prawie tydzień walczyliśmy z uczuleniem i odparzeniem na pupie. Teraz też będę używać dady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
15 minut temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny jakie pieluszki jednorazowe polecacie dla maluszka? Ja zawsze myślałam, że to będą klasyczne pampersy ale teraz czytam różne porównania i wychodzi na to że wcale nie są takie fajne. Teraz wpadły mi w oko pampers pure. Moja siostra zakłada swojej córce dade ale ja jakoś nie ufam biedronkowej produkcji 😕 Sama już nie wiem, zdecydowanie się pogubiłam. 

Ja z kolei używałam przy córce prawie tylko klasycznych pampersów i jej służyły, nie miała nigdy żadnych problemów z pupą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, MariKate napisał:

Ja przy córce miałam właśnie dade. Nic się z pupą nie działo i naprawdę polecam. Kiedyś na wakacjach jak brakło mi dady i  musiałam kupic pampersy to potem przez prawie tydzień walczyliśmy z uczuleniem i odparzeniem na pupie. Teraz też będę używać dady

Ja przy synku używałam pampersa zielone, pomarańczowe no i dade i tak zostało dopóki nie zaczął sikać do nocniczka. A teraz to też nie wiem jakie wiadomo każde dziecko inna skórę ma 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny jakie pieluszki jednorazowe polecacie dla maluszka? Ja zawsze myślałam, że to będą klasyczne pampersy ale teraz czytam różne porównania i wychodzi na to że wcale nie są takie fajne. Teraz wpadły mi w oko pampers pure. Moja siostra zakłada swojej córce dade ale ja jakoś nie ufam biedronkowej produkcji 😕 Sama już nie wiem, zdecydowanie się pogubiłam. 

U nas po wszystkich Pampersach i tych zielonych i pomarańczowych i tych Pure wychodziła wysypka + u starszego syna robiła się po nich grzybica. My używaliśmy Dady z Biedronki i po nich absolutnie nic się nie działo. Pupcia gładka, a ja zadowolona, bo nie przeciekały.

Edit. Jeszcze dodam, że te pomarańczowe Pampersy śmierdziały mi na kilometr. Miałam wtedy bardzo wyczulony węch. I gdyby nie to, że było lato i mogłam pozwolić sobie na całodzienne i całonocne wietrzenie pokoju, to prawdopodobnie cała paczka wylądowałaby niezużyta w kuble na śmieci. Zielone śmierdziały trochę mniej.

Edytowane przez banasiatko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, banasiatko napisał:

Z tym że Messenger ostatnio ma jakieś jazdy. Przynajmniej wśród moich najbliższych... Póki nie wejdę w konkretną wiadomość, żeby coś komuś napisać, to nie widzę jego wiadomości.

 

Ja w pierwszej ciąży brałam Żelazek, ale z tego co pamiętam straszne miałam po nim zaparcia. Moja siostra brała Ascofer i nie narzekała

 U nas też sprawdziły się Dada.Ich chłonność oraz delikatność sprawdziły się najlepiej ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny jakie pieluszki jednorazowe polecacie dla maluszka? Ja zawsze myślałam, że to będą klasyczne pampersy ale teraz czytam różne porównania i wychodzi na to że wcale nie są takie fajne. Teraz wpadły mi w oko pampers pure. Moja siostra zakłada swojej córce dade ale ja jakoś nie ufam biedronkowej produkcji 😕 Sama już nie wiem, zdecydowanie się pogubiłam. 

U starszej córki Pampersy tylko na wyjazdy więcej była w pieluchach tetrowych, u młodszej tylko Dada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Dziewczynki czy można jeść orzechy np laskowe czy migdały przy cukrzycy ciążowej? Czy one mają wysoki indeks?

Jak najbardziej. Ale tak jak Wercia napisała pamiętaj, ze każdy posiłek musi być dobrze zbilansowany. Do orzechów właśnie najlepiej jogurt, owoce i jakieś płatki owsiane. 

Ja kupuje w biedronce albo Auchan takie gotowe mieszanki orzechów i tam są i laskowe i nerkowce, migdały i włoskie 😉

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
12 godzin temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny jakie pieluszki jednorazowe polecacie dla maluszka? Ja zawsze myślałam, że to będą klasyczne pampersy ale teraz czytam różne porównania i wychodzi na to że wcale nie są takie fajne. Teraz wpadły mi w oko pampers pure. Moja siostra zakłada swojej córce dade ale ja jakoś nie ufam biedronkowej produkcji 😕 Sama już nie wiem, zdecydowanie się pogubiłam. 

Ja z młodym zaczełam od pampersów a skońćzyliśmy na Dada. Ogólnie poczytaj o jednorazowych bambusowych (jeśli interesuje Cie eko).

A tak naprawdę możesz sobie wybierać, a dziecko samo zdecyduje 🙂 jeśli pupa nie będzie tolerować jakichś pieluszek to będziesz widzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...