Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Cześć,

 

Współczuję Wam mdłości...

 

Ja jutro jadę do Szczecina do diabetologa, skończyły mi się paski w glukometrze, który mam pożyczony od taty i liczę, że dostanę swój 😉

 

Mi w piątek koleżanka - cukrzyczka upiekła chleb na twarogu z siemiem, orzechami..pycha..

I doradziła, że jak potrzebuje miodu np. do słodzenia lub czegoś innego to niski indeks glikemiczny ma syrop z agawy i faktycznie jest super 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, dorcia6579 napisał:

Cześć,

 

Współczuję Wam mdłości...

 

Ja jutro jadę do Szczecina do diabetologa, skończyły mi się paski w glukometrze, który mam pożyczony od taty i liczę, że dostanę swój 😉

 

Mi w piątek koleżanka - cukrzyczka upiekła chleb na twarogu z siemiem, orzechami..pycha..

I doradziła, że jak potrzebuje miodu np. do słodzenia lub czegoś innego to niski indeks glikemiczny ma syrop z agawy i faktycznie jest super 🙂

A jak ogólnie Twoje cukry? Dieta przynosi efekty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, dorcia6579 napisał:

Tak, tzn wg glukometru.Miałam iść w piątek na glukozę z krwi sprawdzić, ale się zapomniałam i zjadłam śniadanie.

Ale glukometr raczej dobrze pokazuje. No to fajnie pewnie jutro dostaniesz swój nowy to już na pewno będzie dobrze wskazywał. Ja dostałam w środę Accu check i jestem zadowolona z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ale glukometr raczej dobrze pokazuje. No to fajnie pewnie jutro dostaniesz swój nowy to już na pewno będzie dobrze wskazywał. Ja dostałam w środę Accu check i jestem zadowolona z niego.

Każdy glukometr ma jakąś granice bledu i to jest najczęściej nawet tak plus minus 15 jednostek. Dlatego najlepiej właśnie raz na jakiś czas sprawdzać w laboratorium krew z żyły. Można też wziąć swój glukometr na takie badanie i poprosić pielęgniarkę żeby krople krwii z żyły dała na glukometr wtedy jest najlepsze rozeznanie jakie rozbieżności (bo zawsze jakieś są) są między glukometrem a laboratorium 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja poleże jeszcze conajmniej do jutra lub wtorku. Dalej czekam na wyniki moczu 😏, Lekarz mówił że do 5 dni maksymalnie powinny być. W sumie od wczorajszego popołudnia dalej żadne bóle się nie pojawiły więc się ciesze. Mam nadzieję że jak będzie wynik to mnie wyposaża i ewentualnie receptę dadzą jakaś na antybiotyk czy coś 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ale glukometr raczej dobrze pokazuje. No to fajnie pewnie jutro dostaniesz swój nowy to już na pewno będzie dobrze wskazywał. Ja dostałam w środę Accu check i jestem zadowolona z niego.

No właśnie u mnie pokazywał wszystko ok, ale jak poszłam na krew to dalej na czczo było 100.. ale to jeszcze dopiero w trakcie zaczynania diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dorcia6579 napisał:

No właśnie u mnie pokazywał wszystko ok, ale jak poszłam na krew to dalej na czczo było 100.. ale to jeszcze dopiero w trakcie zaczynania diety.

To normalne. Organizm musi się poprzestawiać. Ja jak zaczęłam podawać insuline to i tak dopiero po jakiś prawie 2tyg w końcu zobaczyłam wynik w normie, tak więc na wszystko potrzeba czasu 🙂 ostatnio też wynik na glukometrze prawidłowy, a z żyły wyszło 92 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, MariKate napisał:

To normalne. Organizm musi się poprzestawiać. Ja jak zaczęłam podawać insuline to i tak dopiero po jakiś prawie 2tyg w końcu zobaczyłam wynik w normie, tak więc na wszystko potrzeba czasu 🙂 ostatnio też wynik na glukometrze prawidłowy, a z żyły wyszło 92 🙄

Insulinę bierzesz w tabletkach czy zastrzykach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, banasiatko napisał:

O kurcze, myślałam że mi się coś zepsuło, a tu widzę, że nowa szata graficzna na stronie? 

Nie tylko grafika, wprowadziliśmy aktualizację całego silnika forum, jest trochę więcej nowości. Mam nadzieję, że nic się po tym nie posypie... gdyby jednak był z czymś problem, piszcie proszę do mnie. Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, któraś z Was ostatnio pisała o nerwobólu ale nie mogę znaleźć posta 😕 jak to wyglądało i czy długo trwało? Ja dziś trochę pochodziłam po lesie i teraz złapał mnie (chyba) taki nerwoból. Nie mogłam stać ani sama się położyć bo potwornie bolą mnie plecy na wysokości talii promieniujący aż na pośladki. Jak leżę jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 28.01.2021 o 10:00, Wercia93 napisał:

U nas Zuzia ❤ a miała być Lilka 🙈 mi ostatnio spodobała się Melania. Ja chciałam Helenkę, ale nie przeszło. Maz mi obrzydzil to imię 🤦‍♀️

U nas też będzie Zuzia ♥️ a myślałam jeszcze o Marcelince, Blance, Tosi albo Mai 😃😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny, któraś z Was ostatnio pisała o nerwobólu ale nie mogę znaleźć posta 😕 jak to wyglądało i czy długo trwało? Ja dziś trochę pochodziłam po lesie i teraz złapał mnie (chyba) taki nerwoból. Nie mogłam stać ani sama się położyć bo potwornie bolą mnie plecy na wysokości talii promieniujący aż na pośladki. Jak leżę jest ok. 

Ja czasem tak mam. Czasem mam ciężko przewrócić się na bok. Ostatnio tak mnie złapało że nie mogłam dojść do łazienki. Ale po jakiś 30 minutach mi przeszło. Ogólnie zazwyczaj jak mnie łapie nerwoból to góra przez godzinę mnie boli. Tyle że zdarza się, że jaki nerwoból łapie mnie 2/3 razy dziennie. Zależy co w danym dniu robię i wgl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, MariKate napisał:

O kurcze, to niedobrze 😔 Mam nadzieję, że w szpitalu wyciszyli Ci już te skurcze. Co mówią lekarze? 

No że wszystko jest napięte szyjka skrócona i zakaz wstawania z łóżka tylko toaleta i wstawanie do jedzenia. Nic konkretnego, mam nadzieję że rano coś więcej powiedzą. A tak mnie brzuch bolal dzisiaj i tak zwlekałam z tym żeby dzwonic na oddział ale dłużej się nie dało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paaula napisał:

Ja czasem tak mam. Czasem mam ciężko przewrócić się na bok. Ostatnio tak mnie złapało że nie mogłam dojść do łazienki. Ale po jakiś 30 minutach mi przeszło. Ogólnie zazwyczaj jak mnie łapie nerwoból to góra przez godzinę mnie boli. Tyle że zdarza się, że jaki nerwoból łapie mnie 2/3 razy dziennie. Zależy co w danym dniu robię i wgl.

Kurczę mnie już trzyma z pół godziny ale już zaczyna chyba przechodzić bo mogę wstać do toalety. Wystraszyłam się nie na żarty 😕 a konsultowałaś to z lekarzem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Do_Mi napisał:

Kurczę mnie już trzyma z pół godziny ale już zaczyna chyba przechodzić bo mogę wstać do toalety. Wystraszyłam się nie na żarty 😕 a konsultowałaś to z lekarzem? 

W czwartek mam wizytę to zamierzam z nim o tym pogadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...