Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
29 minut temu, Emi_ja napisał:

Cześć, witaj. Napisz coś o sobie, jak się miewasz, czy wszystko idzie gładko😅

W domu mam 4latka , mieszkam w Małopolsce. Ciąża na początku ciężka, z powodu krwawienia leżałam w szpitalu. Teraz wszystko ok. Jedynie na 2 prenatalnych wyszło zwapnienie w sercu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dorcia6579 napisał:

A może właśnie za dużo pijesz?Bo dwie butelki to już dużo, a do tego dojdą zapewne jeszcze inne płyny- herbata czy kawa a nawet zupa..Ja jak puchlam to nie dość , że było ciepło, bo było lato, to wiadomo, że pić się chciało, a jeszcze jadłam bardzo dużo truskawek i arbuzów..i miałam zakaz 🙈

No wlasnie chyba za dużo, chociaż w poprzedniej piłam tyle samo, a tak nie puchłam. Ewentualnie na wieczór jak za długo siedziałam to mi stopy puchły... No a w pierwszej - tak jak mówisz. Truskawki i arbuzy w każdej ilości, też puchłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Emi_ja napisał:

Wiesz, co mi też nasuwa się na myśl, nadciśnienie, gdy mowa o puchnięciu także twarzy. Mierzysz regularnie?Miejmy nadzieję, że to nie to, bo to oznacza kłopoty. Najpewniej masz taką skłonność po prostu, choć ogólnie jest to też norma w ciąży.

Zazwyczaj jak mam wysokie ciśnienie to mnie zaczyna głową boleć, a tu nic. Ale jak mierze na co dzień to mam w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
38 minut temu, Rio napisał:

W domu mam 4latka , mieszkam w Małopolsce. Ciąża na początku ciężka, z powodu krwawienia leżałam w szpitalu. Teraz wszystko ok. Jedynie na 2 prenatalnych wyszło zwapnienie w sercu 

Witamy 🙂

zwapnienia chyba nie są groźne?

 

 

 

Dziewczyny a kiedy macie 3 prenatalne?Ja jadę do Szczecina na wizytę 10 lutego - to będzie 27+7, więc pewnie 2 tygodnie później będę jechać na prenatalne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rio napisał:

W domu mam 4latka , mieszkam w Małopolsce. Ciąża na początku ciężka, z powodu krwawienia leżałam w szpitalu. Teraz wszystko ok. Jedynie na 2 prenatalnych wyszło zwapnienie w sercu 

Współczuję, tym bardziej, że wiem, co przeżywałas. Moje początki też były trudne. Miałam krwiak podkosmowkowy a jak już się wchłonął, to zagrożenie łożyskiem przodujacym i nakaz oszczędzania. Czy to zwapnienie, to coś poważnego?Fajnie, że będzie dziewczynka😊😊. U mnie drugi chlopam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, banasiatko napisał:

Zazwyczaj jak mam wysokie ciśnienie to mnie zaczyna głową boleć, a tu nic. Ale jak mierze na co dzień to mam w normie.

No to na szczęście. Po prostu zatrzymywanie wody w organizmie. Pewnie da się coś z tym zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dorcia6579 napisał:

Witamy 🙂

zwapnienia chyba nie są groźne?

 

 

 

Dziewczyny a kiedy macie 3 prenatalne?Ja jadę do Szczecina na wizytę 10 lutego - to będzie 27+7, więc pewnie 2 tygodnie później będę jechać na prenatalne 🙂

Ja w piątek dopiero będę miała połówkowe 😅 U mnie się wczoraj zaczął dopiero 23tc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Olga Minota napisał:

Mi może nie puchną ale tak mnie bolą nogi jakiś chyba zespół niespokojnych nóg, że całej nocy nie mogę przez to spać 😅

Oh to ja mam podobnie też mnie nogi bolą aż ciężko chodzić szczególnie prawa noga tak mnie rwie że właśnie jest kłopot z spaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, dorcia6579 napisał:

Witamy 🙂

zwapnienia chyba nie są groźne?

 

 

 

Dziewczyny a kiedy macie 3 prenatalne?Ja jadę do Szczecina na wizytę 10 lutego - to będzie 27+7, więc pewnie 2 tygodnie później będę jechać na prenatalne 🙂

Ja mam 22 lutego 3 prenatalne 😊

 

Dziewczyny to moja pierwsza ciąża i mam sporo wątpliwości. Czytam wszystko co piszecie i dużo mi pomoglyscie 😊

 

Ale mam jeszcze pytanie co do laktatora? Chce kupić ręczny ale nie wiem jaki 🤔🤔 

A i jeszcze jedno. Ile i jakie butelki kupujecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dorcia6579 napisał:

Witamy 🙂

zwapnienia chyba nie są groźne?

 

 

 

Dziewczyny a kiedy macie 3 prenatalne?Ja jadę do Szczecina na wizytę 10 lutego - to będzie 27+7, więc pewnie 2 tygodnie później będę jechać na prenatalne 🙂

Ja dopiero 23. 02 (to będzie chyba 27+0) mam kolejną wizytę więc jeszcze zobaczę kiedy będę się umawiała na 3 prenatalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Zuzia241985 napisał:

Ja mam 22 lutego 3 prenatalne 😊

 

Dziewczyny to moja pierwsza ciąża i mam sporo wątpliwości. Czytam wszystko co piszecie i dużo mi pomoglyscie 😊

 

Ale mam jeszcze pytanie co do laktatora? Chce kupić ręczny ale nie wiem jaki 🤔🤔 

A i jeszcze jedno. Ile i jakie butelki kupujecie??

Hej co do laktatorów to naprawdę odradzam Ci ręczny ja miałam z aventu dość ze strasznie wolno to się odciąga to jeszcze przy ręcznym naprawdę bolało...nie było wyjścia kupiłam elektryczny tez z aventu i naprawdę super ściąganie trwa kiła minut i jest bezbolesne polecam rewelacja😊😊ale zrobisz oczywiście jak uważasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Zuzia241985 napisał:

Ja mam 22 lutego 3 prenatalne 😊

 

Dziewczyny to moja pierwsza ciąża i mam sporo wątpliwości. Czytam wszystko co piszecie i dużo mi pomoglyscie 😊

 

Ale mam jeszcze pytanie co do laktatora? Chce kupić ręczny ale nie wiem jaki 🤔🤔 

A i jeszcze jedno. Ile i jakie butelki kupujecie??

Ja znalazłam doradcę lajtacyjnego w mojej okolicy i pytałam ją o laktator to poleca elektryczny najlepiej na dwie piersi, mówi że zależy od tego jaki ma się budżet. Poleca lansinoh, medela. Ja kupie ten lansinoh na dwie piersi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Zuzia241985 napisał:

Ja mam 22 lutego 3 prenatalne 😊

 

Dziewczyny to moja pierwsza ciąża i mam sporo wątpliwości. Czytam wszystko co piszecie i dużo mi pomoglyscie 😊

 

Ale mam jeszcze pytanie co do laktatora? Chce kupić ręczny ale nie wiem jaki 🤔🤔 

A i jeszcze jedno. Ile i jakie butelki kupujecie??

Co do laktatora to nie pomogę bo sama się nad nim zastanawiam ale butelki kupiłam mimijumi jedną małą a drugą większą. Polecały mi ją znajome logopedki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Co do laktatora, to ja miałam ręczny, dawał radę, aczkolwiek nie miałam porównania z elektrycznym.

No i przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę do czego ma służyć laktator, bo mi w sumie był zbędny.Odciagałam pokarm przy nawale, nigdy nie mrozilam ani nie podawałam go w butelce.Była tylko pierś.

Teraz też się zastanawiam czy będzie mu potrzebny ..aczkolwiek kuzynka mi mówiła, że w razie czego ma jakiś ręczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, Rio napisał:

Ja mam 3 prenatalne 11.03 i to będzie 31tc.

Zwapnienia to jest tzn słaby marker zespołu Downa więc trochę się martwię. Na szczęście oprócz tego nie ma innych nieprawidłowości.

Hej a mogę wiedzieć gdzie masz robione badania prenatalne??bo ja tez jestem z Małopolski i jeździłam aż 120 km do Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A co do butelek, to też się zbytnio nie znam, bo służyły mu dopiero jak skończyłam piersią karmić ( jedną 8 miesięcy druga 10msc) i miałam jakieś z Rossmana, bo np. moje dziewczyny akceptowały tylko smoczki do butelek o takim kształcie jak smoczek uspakajający.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia241985 napisał:

Ja mam 22 lutego 3 prenatalne 😊

 

Dziewczyny to moja pierwsza ciąża i mam sporo wątpliwości. Czytam wszystko co piszecie i dużo mi pomoglyscie 😊

 

Ale mam jeszcze pytanie co do laktatora? Chce kupić ręczny ale nie wiem jaki 🤔🤔 

A i jeszcze jedno. Ile i jakie butelki kupujecie??

Ja bardzo krótko karmiłam naturalnie i mam spore doświadczenie z butelkami. Na początek mój syn bardzo ulewal i mieliśmy specjalistyczna butelkę z wolnym przepływem Medela...Później jednak rozstaliśmy się z nią i z całą pewnością mogę polecić Tomee Teepee oraz Lovi z wolnym przepływem właśnie. Mają świetne smoczki, dzieci je lubią. Długo nam służyły. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam butelkę Avantu i była ok ale porównania nie mam żadnego. No i przez cały pierwszy rok życia synka karmiłam piersią.

Dziewczyny powiedzcie na jaką pogodę się szykujecie robiąc wyprawkę? Zwłaszcza te z początku maja😉

Byłam dzisiaj wreszcie na sklepach, kupiłam trochę ciuszków, ale chyba mam przewagę długiego rękawka. Trochę bodziaków z krótkim rękawem, ale więcej z długim. Nic lżejszego narazie nie brałam.Kupiłam nawet taki misiowy kombinezon. Nie gruby ale jednak patrząc na zeszły maj który był naprawdę zimny wolałam mieć coś cieplejszego choćby na wyjście ze szpitala czy poprostu spacer w wózku. 

A wy jak? Bo ja już w sumie nie wiem czy idę dobrym torem😄

Zima było mi łatwiej robić synkowi wyprawkę bardziej przewidywalna pogoda 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Rio napisał:

Ja mam 3 prenatalne 11.03 i to będzie 31tc.

Zwapnienia to jest tzn słaby marker zespołu Downa więc trochę się martwię. Na szczęście oprócz tego nie ma innych nieprawidłowości.

W kwestii tego, czy zwapnienie jest markerem trisomii 21...tak uważano 20 lat temu. Poczytaj. Ta babka naprawdę ma ogromną wiedzę, bo pracuje w instytucie wad rozwojowych. Na pewno cię to uspokoi.  Część: ognisko hiperechogeniczne w sercu.

https://mamaginekolog.pl/najczestsze-nieprawidlowosci-usg-polowkowym/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Ja miałam butelkę Avantu i była ok ale porównania nie mam żadnego. No i przez cały pierwszy rok życia synka karmiłam piersią.

Dziewczyny powiedzcie na jaką pogodę się szykujecie robiąc wyprawkę? Zwłaszcza te z początku maja😉

Byłam dzisiaj wreszcie na sklepach, kupiłam trochę ciuszków, ale chyba mam przewagę długiego rękawka. Trochę bodziaków z krótkim rękawem, ale więcej z długim. Nic lżejszego narazie nie brałam.Kupiłam nawet taki misiowy kombinezon. Nie gruby ale jednak patrząc na zeszły maj który był naprawdę zimny wolałam mieć coś cieplejszego choćby na wyjście ze szpitala czy poprostu spacer w wózku. 

A wy jak? Bo ja już w sumie nie wiem czy idę dobrym torem😄

Zima było mi łatwiej robić synkowi wyprawkę bardziej przewidywalna pogoda 😉

Ja mam termin na 5 maja, ale prawdopodobnie będę mieć wywoływany już w kwietniu, więc też się zastanawiam jak z pogodą, ale głównie mam krótki rękaw bodziaków, bo do tego mam kilka bluz i sweterków, ale też myślę nad jakimś cienkim kombinezonie, bo w sumie to nie wiadomo jaka wiosna nas czeka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Ja mam termin na 5 maja, ale prawdopodobnie będę mieć wywoływany już w kwietniu, więc też się zastanawiam jak z pogodą, ale głównie mam krótki rękaw bodziaków, bo do tego mam kilka bluz i sweterków, ale też myślę nad jakimś cienkim kombinezonie, bo w sumie to nie wiadomo jaka wiosna nas czeka 🙂

Czy mogę zapytać z jakiego powodu to wywołanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MariKate napisał:

Ja jedynie widzę jak zdejmuje pierścionki i zegarek, że są odbite ślady, więc pewnie jakoś lekko jestem napuchnieta, ale nie jest to aż tak bardzo i pewnie gdybym nie nosiła ozdób to bym nawet tego nie zauważyła. 

A ile wypijasz w ciągu dnia wody? 

Hej, mam do Ciebie pytanie odnośnie naszej patologii ciążowej jaka jest cukrzyca.😊 Czy masz zalecenie od lekarza, by robić badanie USG częściej, by sprawdzać jak rośnie dziecko?Jak często masz te USG?Według PTG powinno tak być, ale na przykład mój lekarz nic sobie z tego nie robi. I czy mówi twój coś o metodzie porodu wogole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...