Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Emi_ja napisał:

Zgadza się 😊Wprawdzie mieszkam na Czechowicach, ale na Skoroszach jestem bardzo często, bo moja siostra mieszka na Skoroszewskiej, więc jest duża szansa na to, że gdzieś sie minelysmy 😉Chodzisz do Nero?(oczywiście z czasów, gdy było otwarte)

Ja na Starodębach więc jest duża szansa że się minęłyśmy. Może kiedyś umówimy się na spacer z wózkami 🙂 Oczywiście, że chodziliśmy do Nero bo niestety Skorosze nie mają jeszcze tak rozwiniętej strefy kawiarniano/restauracyjnej gdzie można usiąść i pogadać więc to jedyne bliskie mi miejsce. No przecież pamiętam jak jeszcze kilka lat temu na miejscu mojego bloku rosły buraki i kapusta hehe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ewa12 napisał:

Czopek glicerynowy?? Bo normalnie to kiszonki owsianka ale tego w diecie masz chyba dużo?? 

A tak na dłuższą metę zapytaj lekarza o jakiś probiotyk z kulturami bakterii ja odkąd biorę Lactinova Mama to nie mam problemu a bywało że kilka dni się męczyłam 🙈

No właśnie kurcze praktycznie codziennie wcinam kapustę, ogórki i nic nie działa. A czopki jedyne jakie mam w domu to jakieś musujące dla dzieci to nie wiem czy mnie po nich ruszy 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MariKate napisał:

Dziewczyny poratujcie. Wiem że temat już tu był raczej pruszany, ale tyle jest wpisów że ciężko znaleźć. 

Co doradzicie na problemy z załatwieniem się. Od kilku dni mam jakiś przestuj i czuje się już jak balon. Jem normalnie to co zawsze, piję po 2l wody dziennie i nie wiem co mnie tak przyblokowało 🙈

Już mam dość bo nie dość że brzuszek duży to jeszcze dodatkowy balast się zrobił 😂🙈

Ja codziennie rano jadam owsiankę z siemieniem lnianym i miodem. Dzięki tej mieszance od początku ciąży nie miałam jeszcze problemu z załatwieniem się 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Do_Mi napisał:

Ja już po wizycie i powiem Wam że wcale nie poprawiła mi humoru. Mały wcisnął się twarzą w pachwinę i tylko trochę go było widać. Żeby mnie pocieszyć doktor chciała nam go pokazać w 3d ale nie było szans bo się już całkiem odwrócił. Ledwo zbadała podstawowe parametry.

No widzisz czyli nie ma co się martwić  z ruchami 🙂 napewno na kolejnej wizycie będzie lepiej,  ja na ostatniej to też wiem ze ciężko było lekarzowi zbadać mala bo tak się schowała we mnie 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, MariKate napisał:

No właśnie kurcze praktycznie codziennie wcinam kapustę, ogórki i nic nie działa. A czopki jedyne jakie mam w domu to jakieś musujące dla dzieci to nie wiem czy mnie po nich ruszy 😅

Wiesz co ja przez jakiś czas piłam codziennie siemie lniane i było trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, MariKate napisał:

Dziewczyny poratujcie. Wiem że temat już tu był raczej pruszany, ale tyle jest wpisów że ciężko znaleźć. 

Co doradzicie na problemy z załatwieniem się. Od kilku dni mam jakiś przestuj i czuje się już jak balon. Jem normalnie to co zawsze, piję po 2l wody dziennie i nie wiem co mnie tak przyblokowało 🙈

Już mam dość bo nie dość że brzuszek duży to jeszcze dodatkowy balast się zrobił 😂🙈

Ja zauważyłam, że jak mam ksylitol gdzieś dzień wcześniej, to jakoś łatwiej. 

Przy pierwszej ciąży miałam lactuloze (ale wtedy bez cc), nie wiem jak przy cc czy wolno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, mami napisał:

obejrzałam i wygląda fajnie, a masz złożone już? zastanawiam się czy te dwa kółka wystarczą, żeby swobodnie po domu z nim jeździć?

Nie mam złożonego. Te kolka to sama nie wiem bo u mnie raczej nie będzie przesuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Do_Mi napisał:

Ja na Starodębach więc jest duża szansa że się minęłyśmy. Może kiedyś umówimy się na spacer z wózkami 🙂 Oczywiście, że chodziliśmy do Nero bo niestety Skorosze nie mają jeszcze tak rozwiniętej strefy kawiarniano/restauracyjnej gdzie można usiąść i pogadać więc to jedyne bliskie mi miejsce. No przecież pamiętam jak jeszcze kilka lat temu na miejscu mojego bloku rosły buraki i kapusta hehe 🙂

To fajnie. Może akurat do naszego porodu otworzą ten przybytek i będziemy mogły pogadać przy filiżance kawy o trudach porodu i macierzyństwa😉Skorosze się bardzo rozrosły, ale faktem jest, że nawet nie ma tam za bardzo gdzie zjeść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
28 minut temu, MariKate napisał:

Dziewczyny poratujcie. Wiem że temat już tu był raczej pruszany, ale tyle jest wpisów że ciężko znaleźć. 

Co doradzicie na problemy z załatwieniem się. Od kilku dni mam jakiś przestuj i czuje się już jak balon. Jem normalnie to co zawsze, piję po 2l wody dziennie i nie wiem co mnie tak przyblokowało 🙈

Już mam dość bo nie dość że brzuszek duży to jeszcze dodatkowy balast się zrobił 😂🙈

1 łyżka laktulozy po głównych posiłkach. Można też ciepła wodę z cytryną na czczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Emi_ja napisał:

To fajnie. Może akurat do naszego porodu otworzą ten przybytek i będziemy mogły pogadać przy filiżance kawy o trudach porodu i macierzyństwa😉Skorosze się bardzo rozrosły, ale faktem jest, że nawet nie ma tam za bardzo gdzie zjeść. 

Mam nadzieję, że zanim urodzimy wszystko wróci do względnej normalności 🙂 Prawda, rozrosły się ale niestety głównie w zamknięte osiedla. Bardzo mi tu brakuje zieleni bo nawet do parku trzeba się sporo przespacerować. Wcześniej wiele lat mieszkałam na Muranowie i z klatki właściwie wychodziłam do parku a teraz ciężko mi się przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, czy któraś tak jak ja ma jakieś problemy z tym forum? Wczoraj przez blisko dwie godziny w ogóle nie mogłam tutaj wejść. A dzisiaj mi się nie chciały Wasze posty aktualizować. Dopiero teraz nadrabiam...

Wczoraj miałam ten sam problem aż resretowalam telefon bo myślałam że system mi się zawiesił. Ogólnie niestety zauważyłam że to forum ma bardzo wiele wad. Posty ładują się bardzo długo, jest problem z oznaczeniem osób, czasem wczesniejsze posty wyskakują z opóźnieniem, jak się wstawi emotikony to nie można ich usunąć. No i problem jest też z usuwaniem zawartości jak się kogoś cytuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Do_Mi napisał:

Mam nadzieję, że zanim urodzimy wszystko wróci do względnej normalności 🙂 Prawda, rozrosły się ale niestety głównie w zamknięte osiedla. Bardzo mi tu brakuje zieleni bo nawet do parku trzeba się sporo przespacerować. Wcześniej wiele lat mieszkałam na Muranowie i z klatki właściwie wychodziłam do parku a teraz ciężko mi się przestawić.

Faktycznie, to jest to co razi, pogrodzone osiedla i wszystko pod linijkę, tutaj skrawek placu zabaw, tam kawałek mikrozieleni i beton pomiędzy. Ja mam to szczęście, że mieszkam 7 minut od Parku Chechowickiego. Odkąd przeprowadziliśmy się z Wrocławia do Warszawy z naszym wówczas poltoraroczniakiem, mnóstwo czasu spędziłam w tym Parku. I choć na początku trochę szydzilam, że ten splachetek zieleni w porównaniu do parków wrocławskich to żadnen park, ale teraz doceniam i uwielbiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Do_Mi napisał:

Wczoraj miałam ten sam problem aż resretowalam telefon bo myślałam że system mi się zawiesił. Ogólnie niestety zauważyłam że to forum ma bardzo wiele wad. Posty ładują się bardzo długo, jest problem z oznaczeniem osób, czasem wczesniejsze posty wyskakują z opóźnieniem, jak się wstawi emotikony to nie można ich usunąć. No i problem jest też z usuwaniem zawartości jak się kogoś cytuje. 

Czyli to samo co u mnie. Trochę to męczące się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Emi_ja napisał:

Faktycznie, to jest to co razi, pogrodzone osiedla i wszystko pod linijkę, tutaj skrawek placu zabaw, tam kawałek mikrozieleni i beton pomiędzy. Ja mam to szczęście, że mieszkam 7 minut od Parku Chechowickiego. Odkąd przeprowadziliśmy się z Wrocławia do Warszawy z naszym wówczas poltoraroczniakiem, mnóstwo czasu spędziłam w tym Parku. I choć na początku trochę szydzilam, że ten splachetek zieleni w porównaniu do parków wrocławskich to żadnen park, ale teraz doceniam i uwielbiam.

Oj tak, Wrocław pod względem zieleni to całkiem inna bajka. Ja do Czechowickiego mam ok. 20 minut specerem. Zresztą tak samo jak do Achera więc kompletna beznadzieja 😕 chyba trzeba będzie pakować wózek do auta i 'jeździć' na spacery hehe. Przeprowadzając się tutaj nie myślałam o zieleni bo w sumie myślałam że nie będę miała dzieci i problem spacerów z wózkiem mnie ominie a teraz trzeba kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Rio napisał:

Nie mam złożonego. Te kolka to sama nie wiem bo u mnie raczej nie będzie przesuwane.

z jednej strony zawsze można to przestawić, muszę pomyśleć ale nastawiam się na zakup tego co Ty.

Łóżeczko wpadła mi w oko polska firma Woodies; wcześniej o niej nie słyszałam, ale jako, że lubie polskie produkty to się właśnie zastanawiam nad ich ofertą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, czy któraś tak jak ja ma jakieś problemy z tym forum? Wczoraj przez blisko dwie godziny w ogóle nie mogłam tutaj wejść. A dzisiaj mi się nie chciały Wasze posty aktualizować. Dopiero teraz nadrabiam...

Ja operuje z komputera -  i nie działa mi edytowanie i kasowanie postów 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jeśli planujecie zakup koszuli porodowej to ze swojej strony nie polecam tej konkretnej koszuli od DoctorNap. O ile bez ciąży wygląda ładnie o tyle w ciąży kompletnie zniekształca sylwetkę 😞 wygląda się w niej jak słoń a raczej słonica, strasznie się zawiodłam i na pewno nie wezmę jej do porodu bo tylko popsuje mi nastrój. Może macie jakieś fajne do polecenia? 

Screenshot_20210224_114836_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
46 minut temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny jeśli planujecie zakup koszuli porodowej to ze swojej strony nie polecam tej konkretnej koszuli od DoctorNap. O ile bez ciąży wygląda ładnie o tyle w ciąży kompletnie zniekształca sylwetkę 😞 wygląda się w niej jak słoń a raczej słonica, strasznie się zawiodłam i na pewno nie wezmę jej do porodu bo tylko popsuje mi nastrój. Może macie jakieś fajne do polecenia? 

 

Ja kupiłam dwie rozpinane przy piersiach w Chińskim sklepie, a dwie w Atcleticu, nie są to typowe do karmienia, ale mają dość duży i rozciągliwy dekolt, więc cyca wyciągnę 😁 a o wiele "ładniej" się w nich czuje 🙂

 

 

współczuję Wam braku zieleni w dużych miastach...W moim niespełna 30tysięcznym miasteczku mam dwa jeziora w mieście, wokół których prowadzą świetne ścieżki spacerowo/rowerowe, pełno lasów....uwielbiam tu mieszkać 🙂 Mamy też ośrodek przygotowań olimpijskich, do którego też prowadzi ścieżka nad jeziorem 🙂

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny🤗 u mnie ostatnie dni minęły tak leniwie, czułam że nie mam na nic siły... Dzisiaj już jest super, jestem po wizycie położnej, serduszko pięknie bije, co do ruchów to też mówiła że jeśli są słabsze nie przejmować się, pobudzić mała szklanka zimnej wody albo czymś słodkim, a jak będę się bardzo tym stresować to dzwonić do niej i przyjdzie z detektorem tętna płodu... Szykuje obiadek i ruszam na działkę, poleżę na leżaku i złapie troszkę promieni słonecznych 😊😊😊 miłego dnia🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny jeśli planujecie zakup koszuli porodowej to ze swojej strony nie polecam tej konkretnej koszuli od DoctorNap. O ile bez ciąży wygląda ładnie o tyle w ciąży kompletnie zniekształca sylwetkę 😞 wygląda się w niej jak słoń a raczej słonica, strasznie się zawiodłam i na pewno nie wezmę jej do porodu bo tylko popsuje mi nastrój. Może macie jakieś fajne do polecenia? 

Screenshot_20210224_114836_com.android.chrome.jpg

Piękne koszule porodowe są u mamyginekolog, więc najprawdopodobniej zamówię sobie chabrową 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, AgaIGaja napisał:

Piękne koszule porodowe są u mamyginekolog, więc najprawdopodobniej zamówię sobie chabrową 😊

No właśnie miałam polecać. Ja też planuje zakup tam, tyle że z dzianiny dzersejowej. Wydają sie wygodne i bardzo praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AgaIGaja napisał:

Cześć dziewczyny🤗 u mnie ostatnie dni minęły tak leniwie, czułam że nie mam na nic siły... Dzisiaj już jest super, jestem po wizycie położnej, serduszko pięknie bije, co do ruchów to też mówiła że jeśli są słabsze nie przejmować się, pobudzić mała szklanka zimnej wody albo czymś słodkim, a jak będę się bardzo tym stresować to dzwonić do niej i przyjdzie z detektorem tętna płodu... Szykuje obiadek i ruszam na działkę, poleżę na leżaku i złapie troszkę promieni słonecznych 😊😊😊 miłego dnia🤗

Muszę powiedzieć, że naprawdę racjonalna ta twoja położna. Nie straszy, nie przesadza, potrafi uspokoić. Fajnie ci się trafiło. Jutro ma być tak ciepło, że naprawdę będzie można się opalać😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...