Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Ale tak ją czujesz cały czas, tzn poprzecznie czy tylko na USG tak była?

Moja już dwa dni główką do dołu, tak ją czuję, i myślę, że tak już zostanie, bo mam już 33+1, czyli zaczęłam 34 tydzień ...choć jak miałam robione 8 marca USG, to lekarz mówił, że jest na tyle dużo wód, że ma miejsce i poślizg do obrotu, bo wtedy była główką do góry 🙂

Jesteś równy tydzień przede mną. U mnie dziś 32+1. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Duże dziewczyny🙈 a Twoja obrócona już prawidłowo? Bo moja aktualnie poprzecznie.

Tak, teraz się obrociła głowa w dół. 

Edytowane przez Rio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Hejo 🙂 

Aż miło czytać że wszystkie wizyty udane 🙂

u nas nauczanie zdalne aż do 9 kwietnia.. nie będę ukrywać, że prawie łezka poleciała... syn również wolałby do szkoły i dzieci.

Wczoraj poszłam odebrać piłke z decathlonu - okazało się że jest otwarty... i media expert i budowlane... a obok sklepy z ubraniami zamkniete? co za logika w tym siedzi?

 

Wczoraj mój Bobas się jakoś wywrócił w brzuchu, strasznie mnie to bolało, wydaje mi się, że znów jest poprzecznie ale inaczej niż wcześniej. pozostaje przetrwać te dwa miesiące 😛

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
20 godzin temu, dorcia6579 napisał:

@banasiatko fiu, fiu, jaki już pokaźny brzuszek 🙂 No to nieźle się załatwiłaś.Ja się modlę, żeby już do końca nie chorować 😞

 

Moja kochana mama zrobiła mi dziś niespodziankę i wpadła wyprać mi firanki i okna...a jak się rozkręciła to całe mieszkanie mi wysprzatała na błysk , aż mi głupio , bo już w sumie drugi dzień mam jakiś spadek mocy... 🙈 

 

Dzis w tv mówili o tym, że kobiety w ciąży przechodzą gorzej covida, tak więc dziewczyny trzymam za Was kciuki, żeby już wszystko wróciło u Was do normy.

 

Widze, że parę mam przestało odwiedzać forum...Dawni nie było mamy bliźniąt, ciekawe czy wszystko ok....

 

Wogole to sobie dziś uświadomiłam, że u nas 34tc....w zasadzie za 3 mogę już rodzić 🤯🤯🤯🤯🤯 Za tydzień mam wizyty i muszę sobie zapisać pytania jakie mam, bo chociażby nie wiem , czy jeżeli do szpitala mam aż 140 km , to czy w przypadku wcześniejszego odejścia wód mam jechać do miejscowego szpitala, żeby mnie karetka zawieźli do Szczecina, czy mam sama jechać.... 🤷🤷🤷 

muszę wkoncu zacząć pakować walizkę.. 🙈

też jestem ciekawa co tam u innych majóweczek. mam nadzieje, że mają się dobrze ...

co do szpitala - tp wydaje mi się, że sytuacja pokaże, jak poród się rozkręci to musisz jechać blisko i później karetką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
13 godzin temu, Rio napisał:

Ja byłam dzisiaj na wizycie. Młoda rośnie jak na drożdżach i waży już 2000g więc jest 1,5 tygodnia do przodu. Miałam dzisiaj też pierwsze KTG.

to wg tabel idziecie na wagę ok 3400g. Ciekawe ile wyjdzie w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
57 minut temu, mami napisał:

to wg tabel idziecie na wagę ok 3400g. Ciekawe ile wyjdzie w rzeczywistości

A masz link do tej tabeli?Moja na 31+5 miała 1869kg, lekarz twierdził, że nie powinna ważyć więcej niż 3500kg i liczę na to 😁

No właśnie wolalabym chyba jechać z tatą, mało któremu kierowcy ufam 😉 No ale czas pokaże..

 

Ja zaczęłam dziś panowanie walizki, nie powiem bo aż się łezka w oku kręciła, jakieś takie emocje mną targają dzisiaj...I co najlepsze, że w delegację z bankietami potrafiłam się w nią zapakować, bo nie jest jakaś mała, a tutaj muszę dopasować jeszcze szlafrok ( chciałam zabrać dwa, jeden grubszy drugi cienki) , ale wygląda na to , że zmieszczę tylko jeden, jeszcze muszę dopakować kosmetyczkę, ale ją piorę, nie będzie duża, bo kupiłam same miniaturki kosmetyków i już jest upchana walizka.A jeszcze jakieś jedzonko...nie chce brać drugiej torby 🙈😜😜

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mami napisał:

Hejo 🙂 

Aż miło czytać że wszystkie wizyty udane 🙂

u nas nauczanie zdalne aż do 9 kwietnia.. nie będę ukrywać, że prawie łezka poleciała... syn również wolałby do szkoły i dzieci.

Wczoraj poszłam odebrać piłke z decathlonu - okazało się że jest otwarty... i media expert i budowlane... a obok sklepy z ubraniami zamkniete? co za logika w tym siedzi?

 

Wczoraj mój Bobas się jakoś wywrócił w brzuchu, strasznie mnie to bolało, wydaje mi się, że znów jest poprzecznie ale inaczej niż wcześniej. pozostaje przetrwać te dwa miesiące 😛

 

Właśnie wczoraj rozmawialiśmy o tym mężem. Jak to jest że w Leroy się ludzie nie zarażają ale w Zarze już tak? Dlaczego w Smyku w galerii handlowej się zarażają a w Symyku który nie jest w galerii już nie? No i czemu mogę iść do Ikei ale do restauracji już nie? Dla mnie wiele decyzji jest niezrozumiałych 😕

 

Dziewczyny ale te wasze dzidzie rosną... Jak na drożdżach 🙂 aż miło posłuchać. Jestem ciekawa ile mój maluch przybrał ale wizyta dopiero 26.03. Widzę też że nie tylko mój jest taki wstydliwy i nie chce pozować do zdjęć. Mi to akurat bardzo doskwiera bo od połówkowego nie mam żadnego sensownego zdjęcia 😕 tak bardzo chciałabym go zobaczyć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj 32+ 3 i 1952g. ☺️ Do wczoraj mała leżała poprzecznie, a wieczorem się odwróciła i jest główka do góry, ale lekarz dzisiaj powiedział, że na razie spokojnie, bo jeszcze może się odwrócić, skoro jest taka ruchliwa i wgl. ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dorcia6579 napisał:

No tutaj to już bobas a nienoworodek.Było co nosić 💪💪 U noworodków to każde 100gram robi różnicę 🙂

No łatwo nie było zwłaszcza te pierwsze kilkanaście dni kiedy rana po cc była świeża, a trzeba było wyjmować z łóżeczka i wkładać. Ale przynajmniej jak była taka duża i pomimo tego że to było moje pierwsze dziecko nie miałam zadnego lęku przed jej ubieraniem czy noszeniem itp. 😁 Teraz właśnie się martwię, że jak synek urodzi się mniejszy (a pewnie przez dietę i cukrzycę może być mniejszy) to będę miała obawy go dotknąć 🙈😅

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
32 minuty temu, MariKate napisał:

No łatwo nie było zwłaszcza te pierwsze kilkanaście dni kiedy rana po cc była świeża, a trzeba było wyjmować z łóżeczka i wkładać. Ale przynajmniej jak była taka duża i pomimo tego że to było moje pierwsze dziecko nie miałam zadnego lęku przed jej ubieraniem czy noszeniem itp. 😁 Teraz właśnie się martwię, że jak synek urodzi się mniejszy (a pewnie przez dietę i cukrzycę może być mniejszy) to będę miała obawy go dotknąć 🙈😅

 

No u mnie było odwrotnie, bo pierwsza córka mniejsza, 3510kg, drobniutka taka 🙂 I faktycznie był strach ubierać czy kąpać, ale dla matek nie ma rzeczy nie możliwych.Druga 3780kg i diametralna różnica a niby tylko troszkę wagowo większą, a jednak innech kości, taka jakaś pulchniejsza 🙂

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  ma któraś z was cholestaze czy wiecie coś więcej na jej temat niestety od 2 dni swędzą mnie nogi i ręce  w nocy jest to bardziej wyraźne  przez co się budzę i bardzo chce mi się pić i martwi mnie że to może być to oczywiście będę  jutro jechać prawdopodobnie do lekarza ale może coś pod powiecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mmmm napisał:

Witam  ma któraś z was cholestaze czy wiecie coś więcej na jej temat niestety od 2 dni swędzą mnie nogi i ręce  w nocy jest to bardziej wyraźne  przez co się budzę i bardzo chce mi się pić i martwi mnie że to może być to oczywiście będę  jutro jechać prawdopodobnie do lekarza ale może coś pod powiecie 

Cześć, chyba jesteś nowa😉W twojej sytuacji bezwzględnie musisz iść do lekarza i zbadać, czy nie ma zastoju żółci. Niestety po objawach można uznać, że jest spore prawdopodobieństwo. Nie martw się jednak, bo to się leczy i rokowania są przeważnie dobre nie tylko dla mamy, ale też dla dziecka. A nie masz przypadkiem zdiagnozowanej cukrzycy?Tutaj często także występuje uporczywy świąd i to pragnienie wzmożone mogłoby to tłumaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dorcia6579 napisał:

No u mnie było odwrotnie, bo pierwsza córka mniejsza, 3510kg, drobniutka taka 🙂 I faktycznie był strach ubierać czy kąpać, ale dla matek nie ma rzeczy nie możliwych.Druga 3780kg i diametralna różnica a niby tylko troszkę wagowo większą, a jednak innech kości, taka jakaś pulchniejsza 🙂

No mój synek pierwszy miał mieć 4 kilo z USG a urodził się kruszynka, przy wypisie 3190 także był naprawdę malutenki. Jednak szybko odrobił. Teraz uwielbia jeść i czasem muszę go hamować, bo ciągle by palaszowal. Właśnie niedawno jedliśmy obiad i on zjadł większą porcję spagetti ode mnie plus sałatka a przypominam, że ja karmię dwoje😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, Mmmm napisał:

Witam  ma któraś z was cholestaze czy wiecie coś więcej na jej temat niestety od 2 dni swędzą mnie nogi i ręce  w nocy jest to bardziej wyraźne  przez co się budzę i bardzo chce mi się pić i martwi mnie że to może być to oczywiście będę  jutro jechać prawdopodobnie do lekarza ale może coś pod powiecie 

Jak najszybciej zrób sobie badania prób watrobowych alat, aspat, bilirubina całkowita i kwasy żółciowe to wystarczy to potwierdzenia bądź wykluczenia cholestazy. Który to tydzień u Ciebie? Niestety dłonie i stopy to takie nefralgiczne miejsca świadczące o mogącej występować cholestazie. Nic sie nie martw są na to leki chodzi o to by w razie czego jak najszybciej zdiagnozować. Wszystko zależy od wynikow badań czasem leczy sie w domu lekami, najczęściej w szpitalu na patologii wyplukuje się nadmiar żółci kroplówkami. Choroba polega na zastoju żółci i stąd ten świąd. No i oczywiście dieta watrobowa jeżeli diagnoza się potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, MariKate napisał:

Olbrzym to była moja córa 😂 4300 przy porodzie 🙈😅

Mój syn miał 2500g więc ponad 3 kg to jest mały potworek 😂. Przyplątały mi się bakterie w moczu, miała któraś ? Ja mam zlecona kurację Uroseptem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rio napisał:

Mój syn miał 2500g więc ponad 3 kg to jest mały potworek 😂. Przyplątały mi się bakterie w moczu, miała któraś ? Ja mam zlecona kurację Uroseptem.

A oprócz bakterii masz leukocyty w moczu ponad normę albo białko czy inne azotyny?Jeśli nie, bakterie pochodzą tylko i wyłącznie z zanieczyszczenia. To znaczy nieprawidłowo podana próbka. Brak infekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Jak najszybciej zrób sobie badania prób watrobowych alat, aspat, bilirubina całkowita i kwasy żółciowe to wystarczy to potwierdzenia bądź wykluczenia cholestazy. Który to tydzień u Ciebie? Niestety dłonie i stopy to takie nefralgiczne miejsca świadczące o mogącej występować cholestazie. Nic sie nie martw są na to leki chodzi o to by w razie czego jak najszybciej zdiagnozować. Wszystko zależy od wynikow badań czasem leczy sie w domu lekami, najczęściej w szpitalu na patologii wyplukuje się nadmiar żółci kroplówkami. Choroba polega na zastoju żółci i stąd ten świąd. No i oczywiście dieta watrobowa jeżeli diagnoza się potwierdzi.

33+1 niestety nie uśmiecha mi się długo pobyt w szpitalu a badania zrobię w przyszłym tygodniu pewnie w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mmmm napisał:

33+1 niestety nie uśmiecha mi się długo pobyt w szpitalu a badania zrobię w przyszłym tygodniu pewnie w poniedziałek

No wiadomo, nikomu się nie uśmiecha, ale skutki zaniedbania tego mogą być powazne. Jeśli to cholestaza, to poród po 37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emi_ja napisał:

Cześć, chyba jesteś nowa😉W twojej sytuacji bezwzględnie musisz iść do lekarza i zbadać, czy nie ma zastoju żółci. Niestety po objawach można uznać, że jest spore prawdopodobieństwo. Nie martw się jednak, bo to się leczy i rokowania są przeważnie dobre nie tylko dla mamy, ale też dla dziecka. A nie masz przypadkiem zdiagnozowanej cukrzycy?Tutaj często także występuje uporczywy świąd i to pragnienie wzmożone mogłoby to tłumaczyć. 

Tak jestem nowa cukrzycy nie mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
50 minut temu, Mmmm napisał:

33+1 niestety nie uśmiecha mi się długo pobyt w szpitalu a badania zrobię w przyszłym tygodniu pewnie w poniedziałek

No ok nie stresuj się na zapas. Najlepiej jak dla lekarza zanim pójdziesz miałabyś już ten komplet badań to na pewno znacznie przyspieszy diagnozę. Wiadomo nikomu nie uśmiecha się pobyt w szpitalu zwłaszcza w tych czasach, ale czasem dla bezpieczeństwa lepiej się położyć. Możesz też już od razu profilaktycznie nieco zmodyfikować dietę tzn. Ograniczyć produkty smażone, ciezkostrawne, słodycze itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
55 minut temu, Mmmm napisał:

33+1 niestety nie uśmiecha mi się długo pobyt w szpitalu a badania zrobię w przyszłym tygodniu pewnie w poniedziałek

Aaa i jakbyś chciała robić komplet tych badań o których pisałam to lepiej wcześniej zapytaj w tym laboratorium czy robią tam kwasy żółciowe i czy w każdy dzień oznaczają. To dość drogie badanie (zależy od laboratorium), ale możesz spróbować załatwić sobie skierowanie nawet chyba od lekarza rodzinnego myślę, że powinien Ci wystawić. Bo ta reszta to groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...