Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Aaa i jakbyś chciała robić komplet tych badań o których pisałam to lepiej wcześniej zapytaj w tym laboratorium czy robią tam kwasy żółciowe i czy w każdy dzień oznaczają. To dość drogie badanie (zależy od laboratorium), ale możesz spróbować załatwić sobie skierowanie nawet chyba od lekarza rodzinnego myślę, że powinien Ci wystawić. Bo ta reszta to groszowe sprawy.

 

No zobaczymy jak to wyjdzie dziekuje za informacje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Mmmm napisał:

 

No zobaczymy jak to wyjdzie dziekuje za informacje 😉

Nie ma za co. Nie nastawiaj się źle i nie stresuj, może to tylko fałszywy alarm, a nawet gdyby to wczesna diagnostyka i leczenie na pewno pomogą. Długo masz już to swędzenie? Niestety to badanie kwasów żółciowych jest kluczowym w diagnostyce cholestazy ale wszystkie razem dają pełen obraz sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Dziewczyny a zamawiacie ten pakiet do pobrania na diagnostyke na SMA? 

Ja liczę że uda im się sprawnie wprowadzić te przesiewowe i się załapie (planuje rodzic w Imid a oni będą za to odpowiedzialni, więc podejrzewam że zaczną od siebie). 

Jeśli się nie uda to chyba tak. Nie jest to duży koszt. Dziś nawet szukałam to ok 170zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Nie ma za co. Nie nastawiaj się źle i nie stresuj, może to tylko fałszywy alarm, a nawet gdyby to wczesna diagnostyka i leczenie na pewno pomogą. Długo masz już to swędzenie? Niestety to badanie kwasów żółciowych jest kluczowym w diagnostyce cholestazy ale wszystkie razem dają pełen obraz sytuacji.

Kiedyś w nocy swędziało ale jednorazowo więc nie zwróciłam uwagi większej teraz 2/3 noce tak gorzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, AnnaT napisał:

Ja liczę że uda im się sprawnie wprowadzić te przesiewowe i się załapie (planuje rodzic w Imid a oni będą za to odpowiedzialni, więc podejrzewam że zaczną od siebie). 

Jeśli się nie uda to chyba tak. Nie jest to duży koszt. Dziś nawet szukałam to ok 170zl. 

No tak Ty w Warszawie masz szansę się załapać, tam pewnie będą zaczynać. Ja na Śląsku raczej na pewno nie. Tak właśnie też kiedys sprawdzałam jakoś 167 zł znalazłam czy jakoś tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Dziewczyny a zamawiacie ten pakiet do pobrania na diagnostyke na SMA? 

Ja bym chciała, ale szczerze pisząc ciężko o konkretne informacje na ten temat. Nie wiadomo, jak to się odbywa w konkretnych szpitalach, choć ponoć trwa już od lutego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Dziewczyny a zamawiacie ten pakiet do pobrania na diagnostyke na SMA? 

No ja się nad tym zastanawiam. Moje województwo dopiero chyba w przyszłym roku będzie objęte tym programem więc na własną rękę trzeba będzie się tym zająć w razie czego. Rozmawiałam o tym z położna i mi mówiła, że ostatnio nawet u jednego dzidziusia pobierała krew do tych badań na jednej z tych wizyt po porodzie,wiec jeśli bym się zdecydowała to wiem że ona mogła by to ogarnąć u nas w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, MariKate napisał:

No ja się nad tym zastanawiam. Moje województwo dopiero chyba w przyszłym roku będzie objęte tym programem więc na własną rękę trzeba będzie się tym zająć w razie czego. Rozmawiałam o tym z położna i mi mówiła, że ostatnio nawet u jednego dzidziusia pobierała krew do tych badań na jednej z tych wizyt po porodzie,wiec jeśli bym się zdecydowała to wiem że ona mogła by to ogarnąć u nas w domu. 

No my jesteśmy to samo województwo😃 ooo to fajnie masz ja też bym właśnie chciała, żeby to położna zrobiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rio napisał:

Mój syn miał 2500g więc ponad 3 kg to jest mały potworek 😂. Przyplątały mi się bakterie w moczu, miała któraś ? Ja mam zlecona kurację Uroseptem.

Ja w zakresie mam podczas każdego badania moczu bakterie, początkowo byli liczne teraz już znikome, mi lekarz zalecił brać żurawit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Agnieszka Jelonek napisał:

No my jesteśmy to samo województwo😃 ooo to fajnie masz ja też bym właśnie chciała, żeby to położna zrobiła. 

No faktycznie, wczoraj miałam taki dzień męczący, że już nawet nie zwróciłam dokładnie uwagi komu odpisuje 🙈 

To może pogadaj z położna czy też byłaby u Ciebie taka możliwość 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, MariKate napisał:

No faktycznie, wczoraj miałam taki dzień męczący, że już nawet nie zwróciłam dokładnie uwagi komu odpisuje 🙈 

To może pogadaj z położna czy też byłaby u Ciebie taka możliwość 😉

Do mnie póki co narazie położna nie chodzi. Czasem ja jeżdżę do położnej na ktg, ale to nie będzie ta co będzie przychodzić do małej. Do małej u nas przychodzi położna z przychodni do której dziecko należy. Muszę to właśnie jakoś przemyśleć. Jak będę na ktg to zapytam tamtej ona pracuje w tym szpitalu co zamierzam rodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Do mnie póki co narazie położna nie chodzi. Czasem ja jeżdżę do położnej na ktg, ale to nie będzie ta co będzie przychodzić do małej. Do małej u nas przychodzi położna z przychodni do której dziecko należy. Muszę to właśnie jakoś przemyśleć. Jak będę na ktg to zapytam tamtej ona pracuje w tym szpitalu co zamierzam rodzic.

Do mnie też nie przychodzi w tej ciąży tylko raz w miesiącu dzwoni i rozmawiamy przez telefon i dopiero po porodzie będzie normalnie do dziecka przychodzić. Ona jest właśnie z przychodni do której należymy. A na następnej wizycie u swojego lekarza muszę pogadać z nim, żeby mi dał namiar na jakąś położna ze szpitala, żebym się z nią umówiła czy będzie mi asystować przy porodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 minut temu, MariKate napisał:

Do mnie też nie przychodzi w tej ciąży tylko raz w miesiącu dzwoni i rozmawiamy przez telefon i dopiero po porodzie będzie normalnie do dziecka przychodzić. Ona jest właśnie z przychodni do której należymy. A na następnej wizycie u swojego lekarza muszę pogadać z nim, żeby mi dał namiar na jakąś położna ze szpitala, żebym się z nią umówiła czy będzie mi asystować przy porodzie

No może Ci się jakoś uda z nią umówić, żebyś się wszczelila w jej dyżur😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
30 minut temu, MariKate napisał:

Do mnie też nie przychodzi w tej ciąży tylko raz w miesiącu dzwoni i rozmawiamy przez telefon i dopiero po porodzie będzie normalnie do dziecka przychodzić. Ona jest właśnie z przychodni do której należymy. A na następnej wizycie u swojego lekarza muszę pogadać z nim, żeby mi dał namiar na jakąś położna ze szpitala, żebym się z nią umówiła czy będzie mi asystować przy porodzie

A ze swoim lekarzem też jesteś jakoś umówiona co do porodu, czy to loteria jak sie trafi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A ze swoim lekarzem też jesteś jakoś umówiona co do porodu, czy to loteria jak sie trafi? 

Jesli będzie CC to przyjedzie nawet jeśli nie będzie miał dyżuru, a jeśli SN to nie wiem jeszcze. 12.04 mam u niego wizytę i powiedział że już wtedy będziemy się konkretnie umawiać co i jak w sprawie porodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, MariKate napisał:

Jesli będzie CC to przyjedzie nawet jeśli nie będzie miał dyżuru, a jeśli SN to nie wiem jeszcze. 12.04 mam u niego wizytę i powiedział że już wtedy będziemy się konkretnie umawiać co i jak w sprawie porodu

Super fajnie, że masz tak świetnego lekarza. To daje taki większy komfort psychiczny😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, MariKate napisał:

Jesli będzie CC to przyjedzie nawet jeśli nie będzie miał dyżuru, a jeśli SN to nie wiem jeszcze. 12.04 mam u niego wizytę i powiedział że już wtedy będziemy się konkretnie umawiać co i jak w sprawie porodu

Szkoda, że nie znalysmy się wcześniej, może bym też u niego prowadziła tą ciążę. Po pierwsze miałabym blisko, i w ogóle widać że fajny lekarz. Ja swoim powiem Ci szczerze jestem trochę rozczarowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...