Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Emi_ja napisał:

Myślę, że mąż może mieć sporo racji, na pewno tak jest😉 Wyglądasz świeżo i dobrze, po prostu dołączył brzuszek jako stały element wystroju. Trzeba po prostu przywyknąć do tych zmian, które czasem ciężko zaakceptować i wcale nie przychodzi to łatwiej w kolejnej ciąży😊Co ciekawe nie kojarzę, bym kiedyś widziała cię na Skoroszach, a mam pamięć do wielu twarzy, które mijam na ulicach😊

Mi chyba bardzo ciężko przywyknąć do brzuszka choć z drugiej strony niesamowicie się cieszę że go mam 🙂

Może nie kojarzysz twarzy bo odkąd jestem w ciąży częściej niż w soczewkach chodzę w okularach a to duża zmiana dla wyglądu twarzy.  Ja za to dziś wracając spacerem od kosmetyczki spotkałam koleżankę której nie widziałam już chyba ze 2 lata i też mnie nie poznała w tej maseczce a ja ją poznałam tylko dzięki jej specyficznemu stylowi poruszania się 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jaka jestem na siebie zła... Byłam święcie przekonana, że wizytę do lekarza mam na 25marca... Więc na 26marca umówiłam wizytę w starostwie powiatowym (bo odkryłam, że można się umówić przez internet, a już od zeszłego roku próbuje się tam dodzwonić)... Okazało się, że wizytę u lekarza mam jednak 26marca i to do tego o tej samej godzinie co wizytę w starostwie... 😕 Nie wiem jak ja to zrobiłam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, jaka jestem na siebie zła... Byłam święcie przekonana, że wizytę do lekarza mam na 25marca... Więc na 26marca umówiłam wizytę w starostwie powiatowym (bo odkryłam, że można się umówić przez internet, a już od zeszłego roku próbuje się tam dodzwonić)... Okazało się, że wizytę u lekarza mam jednak 26marca i to do tego o tej samej godzinie co wizytę w starostwie... 😕 Nie wiem jak ja to zrobiłam... 

Kochana nie martw się, przełóż wizytę w starostwie i po problemie 🙂 nie ma co się denerwować. Ja ostatnio też myślałam że wizytę mam we wtorek a okazało się że była w czwartek. Na dodatek mąż ogarnął sobie czas pracy tak żeby ze mną jechać i wszystko mu poplątałam. W naszym przypadku to chyba baby brain hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Do_Mi napisał:

Kochana nie martw się, przełóż wizytę w starostwie i po problemie 🙂 nie ma co się denerwować. Ja ostatnio też myślałam że wizytę mam we wtorek a okazało się że była w czwartek. Na dodatek mąż ogarnął sobie czas pracy tak żeby ze mną jechać i wszystko mu poplątałam. W naszym przypadku to chyba baby brain hehe 

Tak zrobię. Mam nadzieję, że potem nie będę miała problemu, żeby dostać się tam jeszcze raz 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 godzin temu, dorcia6579 napisał:

Czemu już 19 kwietnia?

 

@AnnaT no rewelacyjny brzusio 🙂 No z butami to fakt, ja już od dłuższego czasu ubieram na siedząco 🙂

W szpitalu w którym będę rodziła tak robią że trzeba się położyć na oddział trzy tygodnie wcześniej i leży się tydzień a dwa tygodnie przed porodem wywołują z racji cukrzycy. Tylko że ja mam cukrzycę od 7 lat i jestem aktualnie tylko na insulinie (cztery razy dziennie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Zuzia241985 napisał:

W szpitalu w którym będę rodziła tak robią że trzeba się położyć na oddział trzy tygodnie wcześniej i leży się tydzień a dwa tygodnie przed porodem wywołują z racji cukrzycy. Tylko że ja mam cukrzycę od 7 lat i jestem aktualnie tylko na insulinie (cztery razy dziennie)

Pamiętasz może jakie dokumenty należało mieć ze sobą, stawiając się w poradni na Karowej. Babka powiedziala, że są wymienione na stronie, ale jakoś nigdzie tego nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Emi_ja napisał:

Pamiętasz może jakie dokumenty należało mieć ze sobą, stawiając się w poradni na Karowej. Babka powiedziala, że są wymienione na stronie, ale jakoś nigdzie tego nie widzę. 

Proszę 😉jak wpiszesz w Google karowa poradnia diab dokumenty to pierwsza strona od góry i wyskakują 😉

Screenshot_20210323_085924_com.google.android.apps.docs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AnnaT napisał:

Proszę 😉jak wpiszesz w Google karowa poradnia diab dokumenty to pierwsza strona od góry i wyskakują 😉

Haha, bardzo dziękuję, widac moja metoda szukania jest do bani😉Swoją droga- sporo tego. A ja właśnie miałam tele ze swoją diabetolog, po tym jak chwilę wcześniej zrobiłam pomiar po śniadaniu i miałam 155.. Niestety testowałam grahamke i miałam niewystarczająca ilość warzyw, by jakoś to otulić😟Już wiem, że na tym etapie grahamki odpadają. Wcześniej uchodziły na sucho..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Zuzia241985 napisał:

W szpitalu w którym będę rodziła tak robią że trzeba się położyć na oddział trzy tygodnie wcześniej i leży się tydzień a dwa tygodnie przed porodem wywołują z racji cukrzycy. Tylko że ja mam cukrzycę od 7 lat i jestem aktualnie tylko na insulinie (cztery razy dziennie)

Aaaa no tak, CC przed ciążą wiele zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, Emi_ja napisał:

@dorcia6579Wspominałas kiedyś, że koleżanka robi ci chleb na twarogu. Czy masz może przepis na niego?Muszę jakoś zmienić, choć na chwilę pieczywo, bo odpocząć od tego, które mam.

Niestety nie mam, ale ogarnę 🙂

a jakie jesz?Mi tylko służy i smakuje chleb IG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, Emi_ja napisał:

@dorcia6579Wspominałas kiedyś, że koleżanka robi ci chleb na twarogu. Czy masz może przepis na niego?Muszę jakoś zmienić, choć na chwilę pieczywo, bo odpocząć od tego, które mam.

Już mam, robi ten z tej strony https://www.domowe-wypieki.pl/przepisy/pieczywo/chleby/1191-chleb-z-ziarnami-twarogiem-niskoweglowodanowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dorcia6579 napisał:

Niestety nie mam, ale ogarnę 🙂

a jakie jesz?Mi tylko służy i smakuje chleb IG

Dziękuję 😊Ja jem razowiec żytni pełnoziarnisty i to pieczywo jak najbardziej mi służy tylko mam go już po dziurki w nosie. Sprawdzają się też orkiszowy z tej piekarni oraz żytni, ale smakują podobnie, więc po jakimś czasie mam dość. Wydawało sie, że znalazłam fajny chleb orkiszowy z deklarowanym przez producenta IG49 i nie jest on taki ciężki jak te żytnie, ale niestety nie nadaje się dla mnie. Z jakichś powodów wywala mi po nim cukier. 😯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Emi_ja napisał:

Dziękuję 😊Ja jem razowiec żytni pełnoziarnisty i to pieczywo jak najbardziej mi służy tylko mam go już po dziurki w nosie. Sprawdzają się też orkiszowy z tej piekarni oraz żytni, ale smakują podobnie, więc po jakimś czasie mam dość. Wydawało sie, że znalazłam fajny chleb orkiszowy z deklarowanym przez producenta IG49 i nie jest on taki ciężki jak te żytnie, ale niestety nie nadaje się dla mnie. Z jakichś powodów wywala mi po nim cukier. 😯

U mnie chleb żytni powoduje zgagę 🙈 I ogółem nigdy nie przepadałam za chlebami ciemnymi.Marzy mi się zwykła, duża buła 😁 U mnie pod domem jest mała, lokalna piekarnia.Wieczorem są takie zapach, że aż ślinka leci.Mąz często wieczorem chodzi po gorący chlebek, ale odkąd ja takiego nie jadam, to odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, Emi_ja napisał:

Dziękuję 😊Ja jem razowiec żytni pełnoziarnisty i to pieczywo jak najbardziej mi służy tylko mam go już po dziurki w nosie. Sprawdzają się też orkiszowy z tej piekarni oraz żytni, ale smakują podobnie, więc po jakimś czasie mam dość. Wydawało sie, że znalazłam fajny chleb orkiszowy z deklarowanym przez producenta IG49 i nie jest on taki ciężki jak te żytnie, ale niestety nie nadaje się dla mnie. Z jakichś powodów wywala mi po nim cukier. 😯

Oj ja też już nie mogę patrzeć na chleb.  

Ja w sumie od początku jem razowy ze słonecznikiem. Jak go nie ma to razowy lub orkiszowy. Może to ta sama piekarnia 😉

Mi się marzy paczek. I zwykły biały chleb 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AnnaT napisał:

Oj ja też już nie mogę patrzeć na chleb.  

Ja w sumie od początku jem razowy ze słonecznikiem. Jak go nie ma to razowy lub orkiszowy. Może to ta sama piekarnia 😉

Mi się marzy paczek. I zwykły biały chleb 😂 

Ja jem pieczywo z Lubaszki😊Za mna chodzą takie chamskie wypieki w rodzaju bagietka z czosnkiem, wiesz taka z mrożonego pieczywa, można kupić w marketach. O paczkach, to już nawet nie wspomnę. Czasem uszczkne kawałek kajzerki, no ale to jakiś skrawek, organizm nawet nie zanotuje, że mu coś takiego wpadło. Głowa tym bardziej😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, Emi_ja napisał:

Ja jem pieczywo z Lubaszki😊Za mna chodzą takie chamskie wypieki w rodzaju bagietka z czosnkiem, wiesz taka z mrożonego pieczywa, można kupić w marketach. O paczkach, to już nawet nie wspomnę. Czasem uszczkne kawałek kajzerki, no ale to jakiś skrawek, organizm nawet nie zanotuje, że mu coś takiego wpadło. Głowa tym bardziej😔

Mniammmm...paczka z bitą śmietaną 😁😁😁😁

 

Ja jutro mam wizytę w poradni, muszę zapisać pytania, bo zacna Pani doktor zawsze mnie jakoś szybko spławia, bez zapytania, czy mam jakieś pytania.

 

A tymczasem chyba będzie u mnie drzemka, bo coś mnie muli na sen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W dniu 19.03.2021 o 18:13, AgaIGaja napisał:

😳😳😳 Jaki widok😂😂😂 u mnie jak już to tylko na chwilkę robi się pałąk z lewej lub prawej strony, zleży jak się ułoży, no i mnie to akurat boli... U ciebie wygląda to niesamowicie 🤗

hyhy,,, mnie też boli, a te dwa ostatnie miesiące będą ciężkie! co raz częściej myślę, że chciałabym szybciej urodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, Emi_ja napisał:

Ja jem pieczywo z Lubaszki😊Za mna chodzą takie chamskie wypieki w rodzaju bagietka z czosnkiem, wiesz taka z mrożonego pieczywa, można kupić w marketach. O paczkach, to już nawet nie wspomnę. Czasem uszczkne kawałek kajzerki, no ale to jakiś skrawek, organizm nawet nie zanotuje, że mu coś takiego wpadło. Głowa tym bardziej😔

U mnie Grzybki.  Lubaszki nie mam żadnej w pobliżu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W dniu 20.03.2021 o 14:18, brzuchatka90 napisał:

Mi na ostatniej wizycie powiedziała, że 31 marca wypisuje mi skierowanie do szpitala na 26 kwietnia. Będzie wtedy skończony 38 tydzień. Coś 38+3.

 

I nie wiem czy ja mam wcześniej dzwonić do szpitala czy normalnie jechać że skierowaniem? Nie wiecie jak to jest?

znajoma z takim skierowaniem jechała się umówić. ale pewnie co szpital to obyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W dniu 20.03.2021 o 14:30, Do_Mi napisał:

Żeby to tylko dotyczyło starszego pokolenia. Ja wczoraj rozmawiałam z koleżanką i też usłyszałam takie cuda na kiju że głowa mała 🙂 m.in. mam uważnie wybrać chrzestnych bo charakter to się dziedziczy po chestnych a jak się dowiedziała że my raczej nie będziemy chrzcili to już była masakra. Szkoda że młodzi ludzie też też są tacy ograniczeni i mało tolerancyjni. 

 

@Monika Ścigajło biedactwo współczuję Ci tego szpitala. Obyś już teraz do samego końca była w domu a maluszki zdrowo rosły. Może się jeszcze obrócą? Czy teraz już nic Cię nie swędzi? 

 

@banasiatko Ja dziś od rana czuję się pełna energii. Wysłuchałam szkoły rodzenia, mąż wziął się za szpachlowanie pokoju Leosia a jak skończy to lecimy na zakupy. Zapomniałam się Wam pochwalić że kupilam już fotelik do auta 🙂 wybraliśmy Cybex Aton M. Mąż już włożył go do auta i teraz jeździ z nami. Jakie to dziwne uczucie pomyśleć że niedługo będzie w nim jeździć nasz maluszek. 

 

 

 

ale mnie wzruszyłaś tym fotelikiem ❤️ bardzo miłe jak za chwilę będzie w nim szkrabek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AgaIGaja napisał:

Dziewczyny też macie takie ciężkie dni?? Ja dzisiaj nie wychodzę z łóżka, mała w nocy tak się wierciła że jak wstałam cały brzuch mnie bolał jakby mi go "skopała" od wewnątrz... Dodatkowo doszły mi dzisiaj wymioty 😟😫

Moje bobo od wczoraj ma jakąś balangę i już mnie od tego wiercenia cały brzuch boli... Ale u mnie od paru dni akurat lepsze samopoczucie, tylko chodzę trochę jak zombie, bo już dawno się nie wyspałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...