Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Godzinę temu, AgaIGaja napisał:

Jakie to już wydaje się realne jak zna się dokładny termin🤭 ja jestem na heparynie od samego początku, więc z krwią mam problem raczej w drugą stronę, nawet jak z palca mierzę cukier to mi później leci... A odkąd brzuch mam większy to po zastrzyku z heparyny też nieraz leci😏 pełen siniaków i zrostów... A jeszcze po porodzie 3 miesiące będę musiała się kłuć ☹️

Też jestem na heparynie od początku ciąży . Czemu aż 3 miesiące po ciąży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy któraś z Was miała przy poprzednich ciążach lub teraz boleści brzucha jak na okres? Od wczoraj mnie pobolewa brzuch jakbym miała okres właśnie dostać. Do tego biegunka... Wczoraj też rano miałam kiepski dzień, kręciło mi się w głowie od rana. Jutro mam wizytę u lekarza więc zapytam, ale tak się przez to stresuję...😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, Paaula napisał:

Mam takie pytanie, czy któraś z Was miała przy poprzednich ciążach lub teraz boleści brzucha jak na okres? Od wczoraj mnie pobolewa brzuch jakbym miała okres właśnie dostać. Do tego biegunka... Wczoraj też rano miałam kiepski dzień, kręciło mi się w głowie od rana. Jutro mam wizytę u lekarza więc zapytam, ale tak się przez to stresuję...😱

To mogą być skurcze przepowiadające albo skurcze przedwczesne 

Ja ostatnio tak miałam i az ból szedł do ud no ale przeszło 

Chociaż i wraca na chwilę nie raz. W 6miesiacu wylądowałam w szpitalu przez taki ból i okazało się że mam skurcze co 4 minuty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MariKate napisał:

Ja mam wynik grupy krwii sprzed 9 lat na nazwisko panieńskie ale mój lekarz go widział i stwierdził, że na wyniku i tak jest mój pesel i to on jest najważniejszy i po nim mogą zweryfikować czy to ja 😁

uff... pocieszyłaś mnie troszkę, mam na szczęście pesel 🙂 ewentualnie mogę spakować do dokumentów akt ślubu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Paaula napisał:

Mam takie pytanie, czy któraś z Was miała przy poprzednich ciążach lub teraz boleści brzucha jak na okres? Od wczoraj mnie pobolewa brzuch jakbym miała okres właśnie dostać. Do tego biegunka... Wczoraj też rano miałam kiepski dzień, kręciło mi się w głowie od rana. Jutro mam wizytę u lekarza więc zapytam, ale tak się przez to stresuję...😱

Miałam dokładnie taki ból podbrzusza promieniujący do krzyża i to jeszcze przed 30 tc. Lekarz przepisał mi progesteron i magnez. Obecnie nawet jak się pojawia taki ból, choć rzadko, to kładę się na chwilę i po jakimś czasie przechodzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Paaula napisał:

Mam takie pytanie, czy któraś z Was miała przy poprzednich ciążach lub teraz boleści brzucha jak na okres? Od wczoraj mnie pobolewa brzuch jakbym miała okres właśnie dostać. Do tego biegunka... Wczoraj też rano miałam kiepski dzień, kręciło mi się w głowie od rana. Jutro mam wizytę u lekarza więc zapytam, ale tak się przez to stresuję...😱

To jest 36tc?dobrze kojarzę?Może coś się rozkręca.To takie objawy przepowiadające poród.Wez Nospę, magnez, polez.Jak będzie dalej się nasilać do koniecznie IP.

 

@Wercia93 trzymam kciuki.Dla mnie myśl o tym jak będę czekać na wynik testu przytłacza mnie o mdłości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, dorcia6579 napisał:

To jest 36tc?dobrze kojarzę?Może coś się rozkręca.To takie objawy przepowiadające poród.Wez Nospę, magnez, polez.Jak będzie dalej się nasilać do koniecznie IP.

 

@Wercia93 trzymam kciuki.Dla mnie myśl o tym jak będę czekać na wynik testu przytłacza mnie o mdłości..

Dzięki ❤ dam Wam jutro znać jak sytuacja wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, AgaIGaja napisał:

Lekarz powiedział mi że trzy miesiące, cały okres połogu, z powodu oczyszczenia, krwawienia i żeby nie doszło do zakrzepu....

Ciekawa teoria , nie słyszałam jeszcze żeby tak długo zalecali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jaka u was pogoda? Mnie szlag trafia od rana. U mnie jest przynajmniej 20 cm śniegu i ciagle sypie😩 do tego ledwo 2 stopnie. Ja już ledwo kurtkę zapinam i przestaję się w te zimowe ubrania mieścić z tym brzuchem. Nie planowałam chodzić ubrana w połowie kwietnia w takich ciuchach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Eda85 napisał:

Dziewczyny jaka u was pogoda? Mnie szlag trafia od rana. U mnie jest przynajmniej 20 cm śniegu i ciagle sypie😩 do tego ledwo 2 stopnie. Ja już ledwo kurtkę zapinam i przestaję się w te zimowe ubrania mieścić z tym brzuchem. Nie planowałam chodzić ubrana w połowie kwietnia w takich ciuchach. 

Ja w zachodniopomorskim- więc dziś trochę wiatru, ale temp w granicach 12 stopni, trochę słońca, bez żadnych opadów, i tak na być do piątku napewno .No kwiecień nas trochę w konia robią tą wiosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Eda85 napisał:

Dziewczyny jaka u was pogoda? Mnie szlag trafia od rana. U mnie jest przynajmniej 20 cm śniegu i ciagle sypie😩 do tego ledwo 2 stopnie. Ja już ledwo kurtkę zapinam i przestaję się w te zimowe ubrania mieścić z tym brzuchem. Nie planowałam chodzić ubrana w połowie kwietnia w takich ciuchach. 

U mnie jest to samo śnieg sypie od rana do teraz jak w środku zimy. Ja jak nie muszę to nie wynurzam nawet najmniejszego paluszka z domu. Jedynie w sobotę muszę na chwilę wyjść ale może się do tego dnia ociepli 

Nienawidzę takiej pogody. Jeszcze zrozumiała bym jak by to był np luty ale kurde mamy połowę kwietnia ja chce słońce ☀ dużo ☀ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eda85 napisał:

Dziewczyny jaka u was pogoda? Mnie szlag trafia od rana. U mnie jest przynajmniej 20 cm śniegu i ciagle sypie😩 do tego ledwo 2 stopnie. Ja już ledwo kurtkę zapinam i przestaję się w te zimowe ubrania mieścić z tym brzuchem. Nie planowałam chodzić ubrana w połowie kwietnia w takich ciuchach. 

U mnie na szczęście bez śniegu, ale tylko 5stopni i bardzo zimny wiatr, więc też trzeba zimowe kurtki zakładać. Najgorzej z dzieckiem tak całymi dniami w domu siedzieć bo nie ma co robić i widzę po zachowaniu córki ze juz tez ma dość bo tak mi podnosi ciśnienie jak nigdy 🙄🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, Eda85 napisał:

Dziewczyny jaka u was pogoda? Mnie szlag trafia od rana. U mnie jest przynajmniej 20 cm śniegu i ciagle sypie😩 do tego ledwo 2 stopnie. Ja już ledwo kurtkę zapinam i przestaję się w te zimowe ubrania mieścić z tym brzuchem. Nie planowałam chodzić ubrana w połowie kwietnia w takich ciuchach. 

Zimy nie ma w Wawie, ale tylko 4 stopnie i leje cały dzień na przemian ze śniegiem. I jak patrzyłam to tak ma wyglądac najbliższe półtora tygodnia. Nie nastraja to pozytywnie. Jeszcze jakiś czas temu w weekend miało się przejaśniać, ale już się zmieniło na gorsze. 

Ja mam wszystkie kurtki typu slim, więc mam pożyczona kurtkę od koleżanki. Bo inaczej to już cały brzuch na wierzchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj było w granicach jednego stopnia,rano biało później padał śnieg ale taki paskudny mokry. Później już tylko lało.

Dopiero wracam po wizycie od lekarza,znowu odwiedziliśmy dziadków i tak zeszło.

U mnie na tą chwilę 1cm rozwarcia. Szyjka miękka skrócona.

Kolejną wizytę mam za dwa tygodnie,chciał mi przyspieszyć termin ale ostatecznie stwierdził,że mała teraz mało poszła w górę z wagą więc moze nie trzeba będzie. Zaczęłam marudzić to obiecał że na kolejnym badaniu postara się bardziej jak tak chce 😅 bo już dziś jak narzekałam,że mam dość zaczął mnie inaczej badać ale to jednak nie masaż szyjki. Nie bolało nic później mówił że chodzi i pobudzenie hormonów, że palcem nadrywa się / odciąga pęcherzyk (???) od czegoś tam no nie umiem wytłumaczyć w każdym bądź razie nie bolało,a mam nadzieję że coś przyspieszy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i oczywiście mój lekarz w terminie mojego porodu jedzie na urlop! Więc tym bardziej chciałabym,żeby córka jednak postanowiła wyjść wcześniej. Ogólnie stwierdził,że u mnie z tym terminem to już w ogóle dziwnie bo nie dość,że nie mam liczone z okresu a z USG pierwszego trymestru to jeszcze patrząc na wymiary małej,na to jak mi się ta szyjka przygotowuje itd itp to wychodzi,że mam jeszcze późniejsza ciążę niż zakładają,ciekawe jak będzie. 

Acha miałam robiony GBS, ale próbkę on sam przejął i ma oddać do badania. Także ile lekarzy tyle widzę praktyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mama88 napisał:

To mogą być skurcze przepowiadające albo skurcze przedwczesne 

Ja ostatnio tak miałam i az ból szedł do ud no ale przeszło 

Chociaż i wraca na chwilę nie raz. W 6miesiacu wylądowałam w szpitalu przez taki ból i okazało się że mam skurcze co 4 minuty 

No właśnie ja czasem czuję takie boleści jak na okres, ale nie często i nie jakoś mocno bolesne. 

2 godziny temu, Anonimowa napisał:

Miałam dokładnie taki ból podbrzusza promieniujący do krzyża i to jeszcze przed 30 tc. Lekarz przepisał mi progesteron i magnez. Obecnie nawet jak się pojawia taki ból, choć rzadko, to kładę się na chwilę i po jakimś czasie przechodzi 🙂

W takim razie zobaczę co powie jutro mój lekarz.

2 godziny temu, dorcia6579 napisał:

To jest 36tc?dobrze kojarzę?Może coś się rozkręca.To takie objawy przepowiadające poród.Wez Nospę, magnez, polez.Jak będzie dalej się nasilać do koniecznie IP.

 

@Wercia93 trzymam kciuki.Dla mnie myśl o tym jak będę czekać na wynik testu przytłacza mnie o mdłości..

No 36 skończony. Magnez biorę już od 20 któregoś tygodnia. No i generalnie właśnie praktycznie leżę ciągle. Jutro mam lekarza to zobaczymy co mi powie, na szczęście wizytę mam na 7;45, tyle że najpierw ktg. Na razie jest dobrze. Ale ciekawe jaka noc będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Ja w zachodniopomorskim- więc dziś trochę wiatru, ale temp w granicach 12 stopni, trochę słońca, bez żadnych opadów, i tak na być do piątku napewno .No kwiecień nas trochę w konia robią tą wiosną

No u mnie w zasadzie tak samo... Jutro podobno ma śnieg padać 😏 niech się ta zima kończy bo nie dopinam się w płaszczyk 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eda85 napisał:

Dziewczyny jaka u was pogoda? Mnie szlag trafia od rana. U mnie jest przynajmniej 20 cm śniegu i ciagle sypie😩 do tego ledwo 2 stopnie. Ja już ledwo kurtkę zapinam i przestaję się w te zimowe ubrania mieścić z tym brzuchem. Nie planowałam chodzić ubrana w połowie kwietnia w takich ciuchach. 

Wy się nie dopinacie w płaszczyki i kurtki, a ja przez te spuchnięte stopy żadnego buta nie mogę założyć 😄 a w klapkach jutro do lekarza nie pojadę 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...