Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, dorcia6579 napisał:

U mnie z dnia na dzień coraz gorzej mam wrażenie..

Niestety chyba z dnia na dzień będzie coraz gorzej 😞 tylko u jednej nasilą się takie objawy a u drugiej inne. Ja np. bardzo szybko się teraz męczę i mam coraz mniej energii na cokolwiek, zwyczajnie nic mi się nie chce. Chyba jedynym wyjściem w naszej sytuacji jest dotrwać do porodu i przetrwać połóg. Potem wszystko powinno wrócić do normy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie położnej, z ktg mówiła że nie ma co się spieszyć, serduszko pięknie miarowo bije, jeśli chodzi o napięcia brzucha to na ten okres jest to normalne... Dzisiaj dostałam plan porodu i zastanawiam się co tam zaznaczyć 😆😆 pogoda u nas taka że nie mogę dziś do niczego zmobilizować 😕 dzisiaj chyba dzień leniuszka będę miała 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przechodzę teraz syndrom wicia gniazda 🙈 jak podniosłam trochę magnez i hemoglobinę to mam wiecej siły i ochoty, żeby coś robić. Do zamawówiłam rzeczy do walizki, prawie całą wyprawkę, ciągle coś sprzatam i przekładam a jak już nie mam siły to siedzę przed laptopem i znowu coś zamawiam i później znowu coś robię. Czekam teraz na kuriera bo regał zamówiłam, wczoraj wieczorem wpadłam na pomysł, że jeszcze może wiatrołap pomaluję i urządzę i tak siadłam i kupiłam meble w ikei a dzisiaj powiedziałam mężowi, że jutro go trzeba pomalować i po meble jechać. Jeszcze jedno mamy nie skonczone a ja już rozgrzebuję następne. Za chwilę całe konto wyczyszczę do zera jak tak dalej pójdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Do_Mi napisał:

Niestety chyba z dnia na dzień będzie coraz gorzej 😞 tylko u jednej nasilą się takie objawy a u drugiej inne. Ja np. bardzo szybko się teraz męczę i mam coraz mniej energii na cokolwiek, zwyczajnie nic mi się nie chce. Chyba jedynym wyjściem w naszej sytuacji jest dotrwać do porodu i przetrwać połóg. Potem wszystko powinno wrócić do normy 🙂

Pewnie mąż rację. Dla mnie to już wejście na II piętro jest męczące.Zakupy w sklepie też staram się jak najszybciej zrobić, a dziś brakło mi siły w rękach przy wieszaniu prania 😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Eda85 napisał:

A ja przechodzę teraz syndrom wicia gniazda 🙈 jak podniosłam trochę magnez i hemoglobinę to mam wiecej siły i ochoty, żeby coś robić. Do zamawówiłam rzeczy do walizki, prawie całą wyprawkę, ciągle coś sprzatam i przekładam a jak już nie mam siły to siedzę przed laptopem i znowu coś zamawiam i później znowu coś robię. Czekam teraz na kuriera bo regał zamówiłam, wczoraj wieczorem wpadłam na pomysł, że jeszcze może wiatrołap pomaluję i urządzę i tak siadłam i kupiłam meble w ikei a dzisiaj powiedziałam mężowi, że jutro go trzeba pomalować i po meble jechać. Jeszcze jedno mamy nie skonczone a ja już rozgrzebuję następne. Za chwilę całe konto wyczyszczę do zera jak tak dalej pójdzie. 

Korzystaj póki masz na to siły i ochotę 🙂 Ja się cieszę, że to wszystko ogarnęłam wcześniej, bo teraz już nie mam sił.Niby mam przypływy energii, ale też szybkie spadki.Dzis sobie założyłam, że zrobię gołąbki a teraz leżę, kapusta leży.. i nic mi się nie chce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
24 minuty temu, AgaIGaja napisał:

Jestem po wizycie położnej, z ktg mówiła że nie ma co się spieszyć, serduszko pięknie miarowo bije, jeśli chodzi o napięcia brzucha to na ten okres jest to normalne... Dzisiaj dostałam plan porodu i zastanawiam się co tam zaznaczyć 😆😆 pogoda u nas taka że nie mogę dziś do niczego zmobilizować 😕 dzisiaj chyba dzień leniuszka będę miała 😂

No ja też ktg miałam dopiero pierwszy raz wczoraj na koniec 37tygodnia 🙂

 

 

 

A wogole to dr kazała mi brać Nifuroksazyd na te moje "biegunki" - mam nadzieję, że nie obróci to się w drugą stronę.. 🤔🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dorcia6579 napisał:

Pewnie mąż rację. Dla mnie to już wejście na II piętro jest męczące.Zakupy w sklepie też staram się jak najszybciej zrobić, a dziś brakło mi siły w rękach przy wieszaniu prania 😳

Ja sobie nie wyobrażam teraz wejść na drugie piętro 😕 a mieszkam na ostatnim 7 piętrze więc jakby mi winda wysiadła to bym się chyba zapłakała.

@Eda85zazdroszczę energii... Też chciałam jeszcze tyle rzeczy zrobić ale już nie mam na to siły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eda85 napisał:

A bierzesz magnez? Bo z tego co kojarzę to ty też masz termin dopiero na drugą połowę maja. Skurcze nóg są bolesne ale niegroźne ale niski poziom magnezu wywołuj też skurcze macicy. Skoro masz takie silne skurcze nóg to pewnie masz magnez poniżej normy. 

No właśnie co ciekawe mąż zmusił mnie do zrobienia badania magnezu, bo twierdził że przez niedobór jestem taka znerwicowana i wynik wyszedł prawidłowy, gdzieś pośrodku zakresu. Ale czytałam też, że ponoć nie wyklucza to wcale niedoboru. Staram się brać dwa razy dziennie, ale często niestety zapominam. No liczę że po donoszeniu po 37 może coś samo się ruszy. Dokucza mi tez właśnie blizna po CC, tam wszystko ciągnie😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Eda85 napisał:

A ja przechodzę teraz syndrom wicia gniazda 🙈 jak podniosłam trochę magnez i hemoglobinę to mam wiecej siły i ochoty, żeby coś robić. Do zamawówiłam rzeczy do walizki, prawie całą wyprawkę, ciągle coś sprzatam i przekładam a jak już nie mam siły to siedzę przed laptopem i znowu coś zamawiam i później znowu coś robię. Czekam teraz na kuriera bo regał zamówiłam, wczoraj wieczorem wpadłam na pomysł, że jeszcze może wiatrołap pomaluję i urządzę i tak siadłam i kupiłam meble w ikei a dzisiaj powiedziałam mężowi, że jutro go trzeba pomalować i po meble jechać. Jeszcze jedno mamy nie skonczone a ja już rozgrzebuję następne. Za chwilę całe konto wyczyszczę do zera jak tak dalej pójdzie. 

I pomyśleć, że przecież jeszcze miałaś ten durny Covid, który pozbawia sił. Jesteś po prostu nakręcona 😊Ja raczej dołączam do koleżanek, które nie mają siły na takie akcje. "Twardego" sprzątania po prostu nie robię. Zrobienie miliona posiłków z tytułu CC i podawanie ich regularnie, jakieś rozwieszenie prania, zajęcia z synem, spacery, to już dla mnie wystarczająco. W zasadzie wystarcza na cały dzień a trzeba powiedzieć, że ja wogole się nie kładę w ciągu dnia, mimo że mi ciężko. Jak wstaje przed 7, tak kładę się o 23.30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AgaIGaja napisał:

Jestem po wizycie położnej, z ktg mówiła że nie ma co się spieszyć, serduszko pięknie miarowo bije, jeśli chodzi o napięcia brzucha to na ten okres jest to normalne... Dzisiaj dostałam plan porodu i zastanawiam się co tam zaznaczyć 😆😆 pogoda u nas taka że nie mogę dziś do niczego zmobilizować 😕 dzisiaj chyba dzień leniuszka będę miała 😂

Aga a kto ci te wszystkie posiłki cukrzycowe przygotowuje?Ja gdybym liczyla na męża to wszystko byłoby z mega obsuwa a tu na czas trzeba jeść😊Ja mam mieć ktg od 36, ale zastanawiam się, czy by nie zorganizować sobie samodzielnie do tego czasu. Szukam dziury w całym 😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Emi_ja napisał:

I pomyśleć, że przecież jeszcze miałaś ten durny Covid, który pozbawia sił. Jesteś po prostu nakręcona 😊Ja raczej dołączam do koleżanek, które nie mają siły na takie akcje. "Twardego" sprzątania po prostu nie robię. Zrobienie miliona posiłków z tytułu CC i podawanie ich regularnie, jakieś rozwieszenie prania, zajęcia z synem, spacery, to już dla mnie wystarczająco. W zasadzie wystarcza na cały dzień a trzeba powiedzieć, że ja wogole się nie kładę w ciągu dnia, mimo że mi ciężko. Jak wstaje przed 7, tak kładę się o 23.30...

No ja cały marzec leżałam plackiem. W sumie nie miałam siły a nawet ochoty już od listopada odkąd zaczął spadać mi magnez. Teraz mam przypływ energii ale problem w tym, że nie powinnam bo łapią mnie skurcze i brzuch twardnieje. Staram się coś porobić, trochę odpocząć i znów coś robić. Ze spaniem też tak mam. 

A co do wyników magnezu to ja od listopada mam wyniki poniżej normy i z każdym miesiącem coraz gorsze a nagle w szpitalu zaraz po przyjęciu wynik wyszedł prawidłowy. Tydzień temu jak robiłam to znów ponizej normy,wróciłam do wyników z listopada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, brzuchatka90 napisał:

A to ok, dzięki 😉 nie wiesz czy przy CC też podają czy tylko przy naturalnym?

Ja też mam już wynik. Mam poprostu napisane- nie wykryto. 

 

Przy cc nie jest to ważne badanie tak mi powiedział lekarz. To chodzi tylko o naturalny poród, gdy dziecko może się zarazić. Dlatego podaje się w czasie porodu antybiotyk. W ciąży się nie leczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, brzuchatka90 napisał:

A to ok, dzięki 😉 nie wiesz czy przy CC też podają czy tylko przy naturalnym?

Nie wiem, ale @Tylko_ONA pisała, że generalnie przy CC dodatni gbs nie jest dość istotny, bo to chyba głównie przechodząc przez kanał rodny dziecko może się zarazić.

Moja siostra też przy pierwszym dziecku miała dodatni, rodziła sn, i też jej córka jeszcze po porodzie miała podawany a antybiotyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Emi_ja napisał:

Aga a kto ci te wszystkie posiłki cukrzycowe przygotowuje?Ja gdybym liczyla na męża to wszystko byłoby z mega obsuwa a tu na czas trzeba jeść😊Ja mam mieć ktg od 36, ale zastanawiam się, czy by nie zorganizować sobie samodzielnie do tego czasu. Szukam dziury w całym 😟

Jak jest mąż w domu to robi wszystko🤗🤗 posiłki też mi robi, tak naprawdę wie chyba wiecej na ten temat niż ja😂  czasami też zdarza się obsuwa w czasie ale raczej stara się pilnować 😆 nie mogę narzekać bo się zniechęci 😅 w poradni diabetologicznej zalecili KTG od 32tyg ale położna nie widzi takiej potrzeby... We wtorek mam wizytę u lekarza, zobaczę co u Gaji🤗 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...