Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Wyszłam na spacer, miałam w planach 20min do sklepu, bo córka będzie wybierać prezent dla młodego.  A tata zabrał ją na pierwszą wiosenna przejażdżkę rowerem. 

Ale w takim tempie człapie, bo inaczej się tego nie da nazwać, że wygrał autobus na te dwa przystanki 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eda85 napisał:

To jak się nic u mnie nie zacznie wcześniej to bedziemy tak samo w szpitalu. 

Śliczne te kocyki, gratuluję wytrwałości przy ich szyciu z takim brzuszkiem, ja ostatnio przeszywałam ciuchy igłą to musiałam na stojąco😉🤣

No mnie brzuszek po takim maratonie przy maszynie dawał się mocno we znaki wczoraj 🙈 dziś już na szczęście lepiej 🙂

Jakie ubranka pakujesz dla maleństwa na wyjście ze szpitala? Zupełnie nie wiem jakiej się wtedy pogody spodziewać (po tym co się teraz w pogodzie dzieje 🤦‍♀️) i co wziąć 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, MariKate napisał:

No mnie brzuszek po takim maratonie przy maszynie dawał się mocno we znaki wczoraj 🙈 dziś już na szczęście lepiej 🙂

Jakie ubranka pakujesz dla maleństwa na wyjście ze szpitala? Zupełnie nie wiem jakiej się wtedy pogody spodziewać (po tym co się teraz w pogodzie dzieje 🤦‍♀️) i co wziąć 🙈

W maju to już pewnie będzie pięknie i słonecznie 🙂

 

 

Ja rozkminiam dziś nad imieniem dla dziecka...w sumie od początku mówiliśmy, że ma być Róża...a dziś z córką wbilysmy sobie w głowę imię KALINA i tak mi się spodobało... 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, dorcia6579 napisał:

W maju to już pewnie będzie pięknie i słonecznie 🙂

 

 

Ja rozkminiam dziś nad imieniem dla dziecka...w sumie od początku mówiliśmy, że ma być Róża...a dziś z córką wbilysmy sobie w głowę imię KALINA i tak mi się spodobało... 😍

W maju też jest różnie niestety. 

Jak szlam rodzic 10 mają to było 30 stopni, jak wychodziłam 17tego to było 10 i deszcz. 

 

Myślę że tata musi mieć w zapasie cieplejsze w razie czego i dowiezie na wyjście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dorcia6579 napisał:

W maju to już pewnie będzie pięknie i słonecznie 🙂

 

 

Ja rozkminiam dziś nad imieniem dla dziecka...w sumie od początku mówiliśmy, że ma być Róża...a dziś z córką wbilysmy sobie w głowę imię KALINA i tak mi się spodobało... 😍

No mam nadzieje, ze będzie ładna pogoda bo to co jest teraz to tylko depresję u mnie wywołuje. Już nawet mąż powiedział, że strasznie się ostatnio denerwuje i mówię podniesionym głosem. To mu powiedziałam, że co się dziwi skoro 3tyg siedzę z małą w domu i praktycznie od świąt nigdzie nie wychodzimy bo taka beznadziejna pogoda 🙄

Kalina też bardzo ładne imię 🙂 zawsze możecie te dwa imiona dać, tylko kwestia przemyślenia które będzie pierwsze, a które drugie ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AnnaT napisał:

W maju też jest różnie niestety. 

Jak szlam rodzic 10 mają to było 30 stopni, jak wychodziłam 17tego to było 10 i deszcz. 

 

Myślę że tata musi mieć w zapasie cieplejsze w razie czego i dowiezie na wyjście. 

No właśnie muszę się dowiedzieć od lekarza, jak to teraz jest z tym wyjściem ze szpitala. Czy będzie możliwość dostarczenia ubranek przez męża czy muszę mieć je w torbie.

 

Nie wiem jak też wygląda kwestia tego, że przecież przed epidemia mąż normalnie mógł wejść na oddział z nosidełkiem i on wynosił córkę i moja torbę. A teraz? Może Wy się dziewczyny Orientujecie jak to teraz wygląda w szpitalach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja mam dzisiaj jakiś nadmiar energii. Wzięłam się za pranie i zrobiłam zupę fasolową chociaż miałam już obiad z wczoraj.

Ostatnio mam ciągłe zachcianki. Ubzduraly mi się lody miętowe i biedny mąż pojechał kupić. 

Co do imienia to mi się też strasznie podoba Róża ale mężowi już nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariKate napisał:

No właśnie muszę się dowiedzieć od lekarza, jak to teraz jest z tym wyjściem ze szpitala. Czy będzie możliwość dostarczenia ubranek przez męża czy muszę mieć je w torbie.

 

Nie wiem jak też wygląda kwestia tego, że przecież przed epidemia mąż normalnie mógł wejść na oddział z nosidełkiem i on wynosił córkę i moja torbę. A teraz? Może Wy się dziewczyny Orientujecie jak to teraz wygląda w szpitalach? 

Tam gdzie ja chce rodzić, podobno jest tak, że tata wchodzi z nosidełkiem do pokoju wyjść i normalnie on bierze torbę i maleństwo w nosidełku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dorcia6579 napisał:

W maju to już pewnie będzie pięknie i słonecznie 🙂

 

 

Ja rozkminiam dziś nad imieniem dla dziecka...w sumie od początku mówiliśmy, że ma być Róża...a dziś z córką wbilysmy sobie w głowę imię KALINA i tak mi się spodobało... 😍

Często jest tak, że imię nadane od początku od razu trwale determinuje, że dziecko jest już wlasnie np. Róża i nie może być nikim innym. Więc musisz to rozeznać😊U mnie tak właśnie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emi_ja @Zuzia241985 to chyba do kwietniowek przeszła bo miała mieć wywoływany poród albo CC w tym miesiącu. Kto wie może już jest mamusią 😉😊

Ja póki co leżę i czekam, otwarlam szeroko okno balkonowe dotlenilam się i chyba jest lepiej. Ale wczoraj i przedwczoraj miałam podobnie,poranki okropne,a dopiero bliżej wieczoru nabierałam chęci do życia.

Już mi ta ciąża strasznie ciąży 😔 najchętniej pojadlabym czekolady popiła energetykiem i byłoby po problemie😏 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
54 minuty temu, MariKate napisał:

No właśnie muszę się dowiedzieć od lekarza, jak to teraz jest z tym wyjściem ze szpitala. Czy będzie możliwość dostarczenia ubranek przez męża czy muszę mieć je w torbie.

 

Nie wiem jak też wygląda kwestia tego, że przecież przed epidemia mąż normalnie mógł wejść na oddział z nosidełkiem i on wynosił córkę i moja torbę. A teraz? Może Wy się dziewczyny Orientujecie jak to teraz wygląda w szpitalach? 

U mnie w szpitalu podaje się na izbie przyjęć podajesz co trzeba, mówisz nr pokoju i przynoszą, a potem ktoś pomaga schodzić z tym wszystkim świeżo upieczonej mamusi.

Za to na IP na przyjęcie od razu trzeba samemu przyjść.Jak byłam teraz u lekarza, to normalnie co chwilę dzwoniły kobiet umawiać się na CC, więc co chwilę słyszałam jak na pytania odpowiadała pielęgniarka rejestrująca 🙂

 

46 minut temu, Emi_ja napisał:

Często jest tak, że imię nadane od początku od razu trwale determinuje, że dziecko jest już wlasnie np. Róża i nie może być nikim innym. Więc musisz to rozeznać😊U mnie tak właśnie jest. 

Siostra mi podpowiada, że skoro mam wątpliwości co do imienia, to jak się urodzi i ją zobaczę to będę wiedzieć czy Róża czy Kalina 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowiek głupi 🤦 zjadłam całego czekoladowego zająca (tak tak jeszcze został po świętach ) i teraz jest mi tak kosmicznie niedoborze,a mała chce mi rozszarpać brzuch😬Co mnie podkusilo...🤦

Słodkie dziewczyny nie macie czego żałować, niebawem znów wrócicie do dawnego menu, a przynajmniej nie robicie takich głupot 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariKate napisał:

No mnie brzuszek po takim maratonie przy maszynie dawał się mocno we znaki wczoraj 🙈 dziś już na szczęście lepiej 🙂

Jakie ubranka pakujesz dla maleństwa na wyjście ze szpitala? Zupełnie nie wiem jakiej się wtedy pogody spodziewać (po tym co się teraz w pogodzie dzieje 🤦‍♀️) i co wziąć 🙈

Pampersy mam kupione tylko 1 i takie tylko biorę. Walizkę jeszcze mam nie spakowaną. Przygotuję różne warianty i jak będę jechać to poprostu któryś wezmę. Starszy syn urodził się 23 maja i była wtedy taka patelnia, że tylko body miał ubrane i przykryty był tetrą. Nie wiadomo jeszcze jak z tą pogodą teraz będzie. Zamówiłam taki kocyk do nosidełka to jak coś to małego owiniemy. 

U nas jest tak, że dwa razy dziennie można dostarczać paczkę do specjalnego punktu a poźniej sanitariusz roznosi po oddziałach. Ostatnio jak byłam w szpitalu to sprawdzałam po jakim czasie od przyniesienia paczki trafiła ona do mnie i wyszło jakieś 15 minut. U mnie mąż nie będzie mógł wejść w ogóle na oddział. Ktoś ze mną zejdzie do poczekalni. Ostatnio też tak miałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam caly czas zachcianki, jakbym mogła to cały czas bym jadła i to głównie słodkie. Lody z bitą śmietaną i polewą czekoladową to u mnie standart. Jakbym miała cukrzycę to chyba bym w depresję wpadła. Ale za to waga leci do góry. A później wieczorem się męczę bo mi niedobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
33 minuty temu, Tylko_ONA napisał:

Ale człowiek głupi 🤦 zjadłam całego czekoladowego zająca (tak tak jeszcze został po świętach ) i teraz jest mi tak kosmicznie niedoborze,a mała chce mi rozszarpać brzuch😬Co mnie podkusilo...🤦

Słodkie dziewczyny nie macie czego żałować, niebawem znów wrócicie do dawnego menu, a przynajmniej nie robicie takich głupot 😉

Zrobiłam wczoraj to samo z królikiem ale mojej słodkie nie rusza więc nie było buszowania w brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariKate napisał:

No właśnie muszę się dowiedzieć od lekarza, jak to teraz jest z tym wyjściem ze szpitala. Czy będzie możliwość dostarczenia ubranek przez męża czy muszę mieć je w torbie.

 

Nie wiem jak też wygląda kwestia tego, że przecież przed epidemia mąż normalnie mógł wejść na oddział z nosidełkiem i on wynosił córkę i moja torbę. A teraz? Może Wy się dziewczyny Orientujecie jak to teraz wygląda w szpitalach? 

U mnie mąż dowiezie rzeczy na wyjście razem z fotelikiem, wtedy ogarniam małą i położna pomaga mi znieść wszystko na dół i witamy się z tatusiem przed drzwiami ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dorcia6579 napisał:

W maju to już pewnie będzie pięknie i słonecznie 🙂

 

 

Ja rozkminiam dziś nad imieniem dla dziecka...w sumie od początku mówiliśmy, że ma być Róża...a dziś z córką wbilysmy sobie w głowę imię KALINA i tak mi się spodobało... 😍

U nas imiona czekały 5 lat aż w końcu będziemy mieli maleństwo 😆 będzie Gaja Dorotka ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tylko_ONA napisał:

@Emi_ja @Zuzia241985 to chyba do kwietniowek przeszła bo miała mieć wywoływany poród albo CC w tym miesiącu. Kto wie może już jest mamusią 😉😊

Ja póki co leżę i czekam, otwarlam szeroko okno balkonowe dotlenilam się i chyba jest lepiej. Ale wczoraj i przedwczoraj miałam podobnie,poranki okropne,a dopiero bliżej wieczoru nabierałam chęci do życia.

Już mi ta ciąża strasznie ciąży 😔 najchętniej pojadlabym czekolady popiła energetykiem i byłoby po problemie😏 

No, ale formalnie chyba do nas się zalicza a  więc powinna się zameldować😅 Rozumiem, że energetyk niekoniecznie, ale jakie są przeciwwskazania do czekolady? Cukrzycy nie masz, szczupła jesteś, za chwilę koniec ciąży 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tylko_ONA napisał:

Ale człowiek głupi 🤦 zjadłam całego czekoladowego zająca (tak tak jeszcze został po świętach ) i teraz jest mi tak kosmicznie niedoborze,a mała chce mi rozszarpać brzuch😬Co mnie podkusilo...🤦

Słodkie dziewczyny nie macie czego żałować, niebawem znów wrócicie do dawnego menu, a przynajmniej nie robicie takich głupot 😉

Eee, to tak nie działa, jednak co zjadłaś to twoje i do pewnego momentu miałaś z tego przyjemność 😛Nam pozostaje czekolada bezcukrowa. Notabene dziś zjadłam dwie kostki gorzkiej słodzonej erytryrolem i przysięgam, że była ohydna.🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emi_ja boje się,że jak zacznę sobie częściej pozwalać na słodkie to moja duża malutka już w ogóle wyskoczy 5 kilowa😅

Chociaż po tym zajączku na długo się wyleczyłam z tej czekolady 😄

A co do odbioru ze szpitala,też jestem ciekawa,dopytam jak to wygląda tam gdzie mam rodzić. Wiem,że w rejestracji jest jakiś wydzielony pokoik dla ojców na czas testu covid to porodów rodzinnych, a kobieta wchodzi osobno ale jak to wygląda w dniu wyjścia nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...