Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, mami napisał:

🙂

Dokładnie tak. Ja sama jak się urodziłam ważyłam 4.400 . Ale później miałam najmniejszy z możliwych centyli. Na każdym bilansie waga kogucia. I tak mam do dziś. Wszystkie badania książkowe. Tarczyca ok. 

 

Jak to mówi mój dr, taka uroda. 

Nie każde dziecko musi ważyć 30 kg w wieku 5 lat. 

 

Znam takie mamy, które się zachwycają tym, że mają otyłe dzieci. Powiem wam, że wygląda to uroczo, takie kluseczki. Ale jak dziecko idzie do przedszkola, zaczynają się problemy. Bo inne dzieci je przezywaja i nie chcą się z takim bawić. Wiem, co mówię bo widzę to od strony nauczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, mami napisał:

Batonik przetestuje, chociaż do biedy będę musiała specjalnie po niego wejść 😄 ale jak mówicie że warto 😛

 

Warto 😁 A właśnie byłam w Biedronce i nie było a do innej już mi się jechać nie chciało 😞

 

 

1 godzinę temu, Mama88 napisał:

Hej dziewczyny ja też dzisiaj po wizycie malutka waży prawie 3kg, szyjka przy badaniu mnie bardzo bolala ale moja Pani doktor mówi że jest miękka ale zamknięta. Jeszcze mam dużo wód i dlatego tak mocno odczuwam ruchy. Trochę mnie przerazilyscie tymi pomiarami i zapytałam się czy u mnie są ok no i niby wszystko zgadza się tygodniem. Dostałam już skierowanie do szpitala na 29 mam być koło 8 rano no i w piątek koło 9 rano cc😱😃

To odliczamy...Ja już w środę za tydzień będę w szpitalu 😁

 

15 minut temu, mami napisał:

Mój synek do dziś rośnie na niższym centylu, mając 7 lat ważył 19 kg... a są dzieci co ważą wtedy ok 30kg. czekamy razem z Tobą 🙂 ale tak jak pisała brzuchatka wystarczy że kilka milimetrów inaczej lekarz oznaczy długość i wychodzą inne pomiary

Moja córka na początku była na najwyższym centylu, a jak zaczęła chodzić to zaczęła spadać.Teraz w grudniu skończy 10 lat i waży 29, wzrostem raczej z tych wyższych, więc chudzinka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Olga Minota napisał:

Ja po wizycie szyjka skrócona, rozwarcie na dwa palce 🤭 38+2 waga małego 2700g. Często zaczyna twardnieć mi brzuch razem z bólami jak na miesiączkę, wiec chyba coraz bliżej rozwiązania. Tez zaczęłam się stresować jak usłyszałam o tym rozwarciu doszło do mnie, że już niedługo 🙃Ale dobrze, bo zgaga mnie już wykańcza 😅 Torba spakowana w 100% wiec tylko czekać zostało 🥰 A czop u mnie taki miał zielonkawy kolor i odpadał mi stopniowo taki mega klejący.

W 1 ciąży miałam identycznie, w piątek na wizycie rozwarcie na 2 cm. A w sobotę już byłam po 😉 więc nie oddalaj się zbytnio od torby, sprawdź czy masz wszystko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
51 minut temu, mami napisał:

@Mainusiaślicznotka 🙂 i taka kruszynka, ile teraz waży?

@Olga Minotaale pyszczek fajny 🙂

@Wercia93śliczna córeczka

Wczoraj przy ważeniu 2780 dla mnie to taki maluszek ale ładnie pije mleko więc mam nadzieję że ładnie będzie przybierała. Gdyby siedziała w brzuszku to wczoraj zacząłby się 37 tydzień a tu prawie 3 tygodnie będą jak jest z nami ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mama88 napisał:

 No tak za tydzień a ja tak się boję 😒też tak mam że chwilą ciszy jest a na wieczór wariacja w brzuszku. Teraz leżę bo jakieś skurcze mam że nawet nie mogę się wyprostować, chyba przez to badanie szyjki 🙄

Myśl pozytywnie, za chwilę będziesz trzymać w ramionach swojego kurczaczka. Pozbędziesz się brzucha i innych dolegliwości. Weź nospe i może zrób sobie ciepły prysznic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Już po wizycie mała 3,5 kg co wydaje mi się nie możliwe bo 1,5 tyg temu miała nie całe 3 kg 😲rozwarcie 2cm zrobiła tez masaż szyjki i mówi ze wszystko pięknie przygotowane do porodu stwierdziła ze do tyg urodzę ale mówi ze może tej nocy coś już ruszyć yo jak coś to ona ma jutro dyżur i mam się zgłosić a jak nie to w czwartek za tydz na 8 do szpitala...nie wierze ze to już 🙈🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny śliczne te wasze dzieciaczki. Takie słodziaki😍

 

Mój prawie 9 latek waży 22 kg a 12 latek 30 kg. Jak byli młodsi to jak szliśmy na badania to lekarz zawsze pytał czy mąż też taki chudy. 

 

Jak ten czas szybko leci, aż mnie to przeraża... Za chwilę pewnie kolejna napisze, że urodziła... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Emi_ja napisał:

Myśl pozytywnie, za chwilę będziesz trzymać w ramionach swojego kurczaczka. Pozbędziesz się brzucha i innych dolegliwości. Weź nospe i może zrób sobie ciepły prysznic. 

To mnie pociesza i trzyma w "kupie" ta myśl że zaraz będzie na świecie moja malutka. Zaraz idę do wanny wezmę nospe tak jak piszesz i kładę się. Zebra mnie tak palą że aż się wcześniej z bolu rozpłakałam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Eda85 napisał:

Dziewczyny śliczne te wasze dzieciaczki. Takie słodziaki😍

 

Mój prawie 9 latek waży 22 kg a 12 latek 30 kg. Jak byli młodsi to jak szliśmy na badania to lekarz zawsze pytał czy mąż też taki chudy. 

 

Jak ten czas szybko leci, aż mnie to przeraża... Za chwilę pewnie kolejna napisze, że urodziła... 

No to rzeczywiście Twoi to chudzinki.

Moja 12latka waży 59 kg 🙂

tutaj z moim tatą na zdjęciu moje obie 🙂

IMG_20210405_113105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorcia twoja starsza córa to już taka prawdziwa nastolatka, widać, że fajne dzjewczyny 😊u mnie starszy to taki jeszcze dzieciuch, jak z wygladu tak i rozwoju emocjonalnego. 

Dzisiaj moim chlopakom włączył się tryb " kiedy ten brat już się urodzi, czemu tak długo to trwa" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Dziewczyny czy Wam też się tak przelewa/bulgocze w brzuchu?

U mnie przed chwilą to jakby ktoś dmuchał słomką w soczek 🤔 Przerażające dźwięki , aż pies ode mnie uciekł...

Weszłam tu, by zapytać o to samo 😅 Próbowałam to wytłumaczyć mojemu narzeczonemu, że to był taki dźwięk jakby ktoś wrzucił piłkę do basenu. Takie pluśnięcie czy coś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mamino lekarz powiedział, że bardzo dobrze, że łatwy poród mnie czeka nie trzeba będzie cewnikować 😅 Okaże się czy taki łatwy będzie 😅

@brzuchatka90 torba czeka gotowa, ból brzucha jak na miesiączkę tez coraz większy,  zobaczymy jak to się rozwinie 🙃 Ale liczę na to żeby jak najszybciej już wychodził.  
@Ewela1985 A bolało Cię jak sprawdzała rozwarcie? Bo mnie to badanie strasznie bolało i tez się zastanawiam czy nie robił mi masażu szyjki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Eda85 napisał:

Dorcia twoja starsza córa to już taka prawdziwa nastolatka, widać, że fajne dzjewczyny 😊u mnie starszy to taki jeszcze dzieciuch, jak z wygladu tak i rozwoju emocjonalnego. 

Dzisiaj moim chlopakom włączył się tryb " kiedy ten brat już się urodzi, czemu tak długo to trwa" 

 

12 minut temu, Mama88 napisał:

Dziewczyny a tak teraz się zastanawiam że jeżeli moje mleko nie będzie małej wystarczać albo niestety laktacja będzie słaba to jakie mleko kupić? Zastanawiałyście się nad tym. Ciekawa jestem jakim mlekiem u mnie w szpitalu dokarmiają maluszków 

Ja swojego syna karmiłam naszym rodzimym Bebiko. To było po tym jak stosowaliśmy jakieś mega drogie emfamile na ulewanie, których rezultaty były mierne prócz drenowania portfela. Teraz Bebiko jest w wersji AR właśnie na silne ulewanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Emi_ja napisał:

 

Ja swojego syna karmiłam naszym rodzimym Bebiko. To było po tym jak stosowaliśmy jakieś mega drogie emfamile na ulewanie, których rezultaty były mierne prócz drenowania portfela. Teraz Bebiko jest w wersji AR właśnie na silne ulewanie 

Tak właśnie czytam i dużo dziewczyn chwali bebiko nutriflor expert 1 

Wiadomo że każde maleństwo jest inne i inaczej organizm reaguje na takie sztuczne mleka ale Boje się właśnie o te zaparcia czy np kolki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Anonimowa napisał:

Dziewczyny jak myślicie ciśnienie w granicach 140-145/95-100 to już powód żeby dzwonić do Pani Doktor, czy lepiej jeszcze przeczekać?

No można chwilę poczekać. Położyć się, odpocząć i ponownie zmierzyć. To jest graniczne, więc bez paniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Emi_ja napisał:

No można chwilę poczekać. Położyć się, odpocząć i ponownie zmierzyć. To jest graniczne, więc bez paniki. 

 

1 minutę temu, banasiatko napisał:

Jeżeli Ci się utrzymuje to zadzwoń. To już spore ciśnienie. 

Już się chwile utrzymuje, kilka godzin, ale może faktycznie położe się i jak jutro bedzie sie utrzymywać to zadzwonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mama88 napisał:

Tak właśnie czytam i dużo dziewczyn chwali bebiko nutriflor expert 1 

Wiadomo że każde maleństwo jest inne i inaczej organizm reaguje na takie sztuczne mleka ale Boje się właśnie o te zaparcia czy np kolki 

Na kolki jest mnóstwo preparatów, na zaparcia wystarczy termometr do pupalka. Choćbyś nie wiem, jakie wspaniale mleko miała, to takie problemy mogą się pojawić, ponieważ dziecko ma niedojrzały układ pokarmowy i to trzeba po prostu przeczekać. Cuda wianki nie zadziałają, bo to jest fizjologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...