Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej pokazują mi się skurcze i do tej pory po prostu stawiał mi się brzuszek, a w sumie teraz zwróciłam uwagę, że dziś przy tych skurczach zaczyna mnie boleć podbrzusze jak na okres... Nie jakoś mocno, ale jest to pewien dyskomfort. Myślicie, że coś się powoli będzie szykować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MariKate napisał(a):

Coraz częściej pokazują mi się skurcze i do tej pory po prostu stawiał mi się brzuszek, a w sumie teraz zwróciłam uwagę, że dziś przy tych skurczach zaczyna mnie boleć podbrzusze jak na okres... Nie jakoś mocno, ale jest to pewien dyskomfort. Myślicie, że coś się powoli będzie szykować? 

No skoro masz wcześniej iść do tego szpitala, to lepiej żeby samo się zaczęło. Może czas na działania przyspieszające...😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Emi_ja napisał(a):

No skoro masz wcześniej iść do tego szpitala, to lepiej żeby samo się zaczęło. Może czas na działania przyspieszające...😊

Po wtorkowiej rozmowie z lekarzem zamierzam coś działać 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, mami napisał(a):

Przystawiaj ja jak najczęściej, może sama się upominaj ze chcesz ja przystawić??. To naprawdę pomaga przy żółtaczce. Mam nadzieje ze zaraz wyniki sie polepsza bo wiadomo ze lepszy nastrój bedziecie mieć w domku. Trzymam kciuki mocnooo

Nie mogę sama to lekarz zaleca w jaki dzień 😩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MariKate napisał(a):

Coraz częściej pokazują mi się skurcze i do tej pory po prostu stawiał mi się brzuszek, a w sumie teraz zwróciłam uwagę, że dziś przy tych skurczach zaczyna mnie boleć podbrzusze jak na okres... Nie jakoś mocno, ale jest to pewien dyskomfort. Myślicie, że coś się powoli będzie szykować? 

Mi też się brzusio stawia, ale dzisiaj się aż wystraszyłam... Robiąc obiad w pewnym momencie odczułam taki skurcz że nie mogłam ustać... Ale z zaciśniętymi zębami, dokończyłam, zjadłam, wzięłam nospe i do łóżka... Aż gorąco mi się robiło... Ale na szczęście ustało... już bym chciała być po 😅😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AnnaT napisał(a):

@Emi_ja tak jak pisze @mami bierz takie zwykłe też. Przystawne są super na pierwsze miesiące, ale dziecko szybko wyrasta i potem i tak trzeba mieć zwykle.

Zawsze można mieć dwa 😉 ja mam koszyk i zwykle łóżeczko, na którym teraz leży przewijak, a korzystać będziemy jak wyjdzie z koszyka. 

Dzięki za rekomendacje, właśnie tak szkoda by było tego łóżeczka, masz rację, że to dostawne na pół roku...Może wezmę je i zobaczę , jak to będzie funkcjonować. Najwyżej dokupie tamto. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Emi_ja napisał(a):

Czyli w jakim trybie dają ci ją do karmienia?

No ja piersią karmie ja na rzadanie ale jak widzę że jednak jest kiepsko z mleczkiem moim do proszę o mm i wtedy odliczam sobie godziny że za 3 powinna jest ale ona tak długo śpi że te 3 zamieniają się w 4,5 położne twierdzą że nie ma sensu budzić dziecka jak śpi. A dla mnie to jednak żeby wypracować jakis system w dziecku to jednak powinno pilnować się tych godzin przy mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Mama88 napisał(a):

Szlak mnie trafia w tym szpitalu wczoraj rano było 7z czymś to wstrzymała lampy dzisiaj rano było 9 a na wieczór 10 i nie wiem co będzie z nami bo stwierdziła że dziecko nadal żółknie 

Ja juz dzisiaj płakałam, nie chce tu być chce do domu. 😭😭😭😭

Oj trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wiem co czujesz moją brali do lampy 3 razy podczas pobytu w szpitalu i za każdym razem płakałam. A po powrocie ze szpitala nadal była żółta ale położna kazała się nie martwić i teraz już spokój 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
9 godzin temu, Emi_ja napisał(a):

No płytki i jeszcze fibrynogen biorą pod uwagę, mój jest podwyższony, ale w ciąży jest to fizjologiczne, w ten sposób organizm zabezpiecza matkę i dziecko przed krwotokiem. Zrób fibrynogen, bo wymagają w szpitalu

Zrobię, płytki obserwuje bo miałam z tym problem w pierwszej ciazy.

szczerze to teraz tez spadały z każda morfologia, dopiero jak zaczęłam pic zakwas z buraka to się zatrzymały i maja fajny poziom. Oby tak zostało już do porodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
7 godzin temu, AgaIGaja napisał(a):

Mi też się brzusio stawia, ale dzisiaj się aż wystraszyłam... Robiąc obiad w pewnym momencie odczułam taki skurcz że nie mogłam ustać... Ale z zaciśniętymi zębami, dokończyłam, zjadłam, wzięłam nospe i do łóżka... Aż gorąco mi się robiło... Ale na szczęście ustało... już bym chciała być po 😅😅

Ja tez coraz częściej oblana potem i strachem 😅 czasami mysle ze lepiej wcześniej i z głowy. Ale sama myśl o porodzie mnie przeraża..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4 godziny temu, Mama88 napisał(a):

No ja piersią karmie ja na rzadanie ale jak widzę że jednak jest kiepsko z mleczkiem moim do proszę o mm i wtedy odliczam sobie godziny że za 3 powinna jest ale ona tak długo śpi że te 3 zamieniają się w 4,5 położne twierdzą że nie ma sensu budzić dziecka jak śpi. A dla mnie to jednak żeby wypracować jakis system w dziecku to jednak powinno pilnować się tych godzin przy mm. 

No zdecydowanie ciężko będzie rozkręcić karmienie jak one każą takie przerwy robić 😬 Jak dziś wyniki? Może jest coś lepiej i uda się wydostać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja za to się śmieje, ze cały czas miałam ostre skurcze, szyjki dawno nie ma, zaliczyłam ta patologie, a teraz dotrzymaliśmy do Maja a bobas pewnie zostanie w brzuchu do końca 😉ostatnie dwa dni zaczęłam czuć się fantastycznie, mogę normalnie chodzić i nie mam nieustannych boli 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
32 minuty temu, mami napisał(a):

Ja za to się śmieje, ze cały czas miałam ostre skurcze, szyjki dawno nie ma, zaliczyłam ta patologie, a teraz dotrzymaliśmy do Maja a bobas pewnie zostanie w brzuchu do końca 😉ostatnie dwa dni zaczęłam czuć się fantastycznie, mogę normalnie chodzić i nie mam nieustannych boli 😀

Moja koleżanka miała tak jak ty. Wszystko wskazywało na przedwczesny poród, a ostatecznie dotrzymała prawie do samego końca. 

A kiedy masz bezpieczny termin donoszonej ciąży? 

 

@mama88 trzymam kciuki, aby było dobrze. Może faktycznie sama ja wybudzaj nawet po tym mm jak za długo śpi. W normalnej sytuacji można pozwolic, ale teraz pewnie i co 2h było by super ja karmić. Czy muszą Ci położne ja podawać?

U nas dziś w nocy położna na zmianie była taka ze sprawdzała i kazała karmić jak mijały 3h, nawet jak maluch spał. To było przewinąć, to się obudzi i nakarmić 😉 mój akurat tych komend nie potrzebuje bo ciągle by chciał, tylko szybko przysypia i sobie ciamka ale bez mleka więc muszę tego pilnować. No i średnio odkladalny był do mydelniczki, bo zanim ja się podniosłam z nim to trochę czasu mija. Więc raz położna go szybko wzięła i zawinęła we wszystko i pospal 1.5h 😂 dobre i to. Potem po 4tej mi się go udało odłożyć po chyba 3 naprzemiennych karmieniach to pospal ponad 2h, ale mnie obudziły już położne wcześniej, bo mierzenie temp i inne. 

 

Oby do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Mainusia napisał(a):

Oj trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wiem co czujesz moją brali do lampy 3 razy podczas pobytu w szpitalu i za każdym razem płakałam. A po powrocie ze szpitala nadal była żółta ale położna kazała się nie martwić i teraz już spokój 😊

Ale u Ciebie miała żółtaczkę fizjologiczna czy konfliktowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
55 minut temu, mami napisał(a):

No zdecydowanie ciężko będzie rozkręcić karmienie jak one każą takie przerwy robić 😬 Jak dziś wyniki? Może jest coś lepiej i uda się wydostać 

Jeszcze nie było Pani doktor ale wczoraj moja kruszynka leżała na lampach prawie 7h z przerwa także może coś to pomoże oby tylko nie zaleciła żeby odlączyc lampy jak spadnie tylko kontynuować. Nic czekam i zobaczę co powie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dorcia6579 napisał(a):

To zależy jaką reguralnosc, ale generalnie chyba od 50%

Acha, bo mam zdalne ktg w domu i wczoraj czynność prawie zerowa a dziś rano bolał mnie brzuch jak na okres, podłączam się, a skurcze 50-70 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Emi_ja napisał(a):

Dziewczyny a skurcze na ile procent na ktg "liczą się" jako czynność skurczowa wogole?

Mnie położna podczas ktg pytała czy coś czuję, jak na ekranie miałam 60. I mówiła że to właśnie skurcz, tyle że ja go wtedy nie czułam, ale imon był bez takiego bólu okresowego (to bylo ktg w przychodni) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AnnaT napisał(a):

Mnie położna podczas ktg pytała czy coś czuję, jak na ekranie miałam 60. I mówiła że to właśnie skurcz, tyle że ja go wtedy nie czułam, ale imon był bez takiego bólu okresowego (to bylo ktg w przychodni) 

No myślę, że to taka nieregularna czynność przedporodowa. Jednakże dzis muszę miec spakowana walizkę, bo nawet jest niespakowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...