Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dorcia6579 napisał(a):

No właśnie była ginekolog- oba wydała zgodę na wyjście, więc pozostaje czekać na decyzję pediatry... 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞

No to super, na pewno wyjdziecie dziś na wolność.😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@mami ja wzięłam smoczek i właśnie teraz w 3 dobie dałam, bo mały jest nie odkladalny i ciągle by chciał być na piersi.

A na szczepieniu tak go uratowała pielęgniarka- dała mu do possania rękawiczkę lateksowa z gazikiem w środku. Uspokoil się w sekundę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w 3 ciazy wszystko jest inaczej u mnie niż w poprzednich.

No i powoli mam dość chodzenia z brzuchem. To chyba psychika juz tak działa ze im bliżej tym juz mi wszystko przeszkadza. 

Co do smoczka to ja w poprzednich ciążach brałam od razu teraz tez mam spakowany juz w torbie.  Wiadomo w szpitalu zaraz maja swoje zdanie ze nie wolno itp. Dla mnie to jest nie dość że lekkie uspokojenie dziecka to jeszcze nie każde dziecko od razu umie ssać. Także lekki trening ma dostając smoczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Wychodzę 🙂 👏👏👏👏 tyle, że po 19stej , bo musi być pełna doba, a po 19 muszą jeszcze pobrać krew z pięty.

 

Już traciłam nadzieję...baaa nawet się popłakałam , bo przyszła pediatra i powiedziała, że w takim razie musi zrobić Kalince badania, bo przecież miałam gbs dodatni, a że urodziłam dość szybko to zdążyli podać mi tylko jedną dawkę antybiotyku u że jeżeli tylko coś będzie odchodził od normy to zostajemy...ale na szczęście się udało, wyniki ok 😍😍😍

 

Co do smoczka to ja wzięłam nawet dwa...no i w sumie wiem, że w szpitalu odradzają, że ma być przystawiania pierś a nie zapychanie smoczkiem, a moja Kalinka wiecznie przy piersi, bo mleka badał brak a jak przysneła i ją odkładałam, to już ręce nawet na śpiocha pchała do buzi i się rozbudzała- i co- chciałam dać smoczka, ale ona go nie chce 🥴🥴🥴... dziś było apogeum w nocy a teraz w dzień odsypia...a ja nie..

ja od soboty to łącznie może 2h spałam... dziś w nocy wstając z WC wpadłam pod prysznic , bo chyba zasłabłam...wyglądam jak gó**o a najgorsze, że ja na codzien z tym malujących się w pełnym mekupie a do szpitala nic z kosmetyków malujących nie wzięłam.. 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Oglądałam kiedyś jak się pediatra wypowiadał o smoczkach. Mówił ,że wiadomo nie są zalecane ale jeżeli ktoś musi to nie wcześniej niż po 2 tygodniach życia dziecka.

Mnie w szpitalu kazali budzić dziecko co 3 godziny do karmienia i najpierw cyc a potem szła butelka.  Wczoraj miałam kryzys, nawał pokarmu i myślałam ,że oszaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, mami napisał(a):

Ale fajnie ze już jesteście u siebie i wszystko dobrze się układa 😉 jak Ty się czujesz? Blizna Cię nie meczy?  I jak Tatuś się odnalazł w nowej roli?

Ja juz zapomniałam, że miałam CC. Wszyscy mówią, że jestem tak chuda jak przed ciąża 🤣 juz zaczęłam intensywnie ja masować. Jest mi tak dobrze, mąż wziął 2 tygodnie tacierzyńskiego i cieszymy się sobą 😍 on najchętniej miał ja ciągle na rękach i wg, oczywiście gwiazda spi z nami 🙈 ale mi w nocy jest o wiele wygodniej i mamy tak wielkie łóżko, że my nawet nie odczuwamy 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny znacie jakiś sposób na ból ucha? Byliśmy z mała w czwartek na wizycie patronazowej bo ze względu względu covid nie przyjeżdża do domu 🤦‍♀️ i tego dnia mega wiało i chyba mam skutek tego. Maz był w aptece i mu powiedziała, że jak karmie to został amol. Ja wczoraj posmarowałam amolem, ale srednio pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wercia93 napisał(a):

Dziewczyny znacie jakiś sposób na ból ucha? Byliśmy z mała w czwartek na wizycie patronazowej bo ze względu względu covid nie przyjeżdża do domu 🤦‍♀️ i tego dnia mega wiało i chyba mam skutek tego. Maz był w aptece i mu powiedziała, że jak karmie to został amol. Ja wczoraj posmarowałam amolem, ale srednio pomogło.

Olejek kamforowy na waciku  i była taka roślinka babcia mi jak kiedyś dawała chyba anginka listek się wkładało ale niestety nie wiem jak to się ma do karmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wercia93 napisał(a):

Dziewczyny znacie jakiś sposób na ból ucha? Byliśmy z mała w czwartek na wizycie patronazowej bo ze względu względu covid nie przyjeżdża do domu 🤦‍♀️ i tego dnia mega wiało i chyba mam skutek tego. Maz był w aptece i mu powiedziała, że jak karmie to został amol. Ja wczoraj posmarowałam amolem, ale srednio pomogło.

Polecam Otoargent. To jest na bazie srebra koloidalnego a więc bezpieczne, zresztą działa też wyłącznie miejscowo. Stosowałam u niemowlaka pomocniczo w zapaleniu ucha, fajny preparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, dorcia6579 napisał(a):

Wychodzę 🙂 👏👏👏👏 tyle, że po 19stej , bo musi być pełna doba, a po 19 muszą jeszcze pobrać krew z pięty.

 

Już traciłam nadzieję...baaa nawet się popłakałam , bo przyszła pediatra i powiedziała, że w takim razie musi zrobić Kalince badania, bo przecież miałam gbs dodatni, a że urodziłam dość szybko to zdążyli podać mi tylko jedną dawkę antybiotyku u że jeżeli tylko coś będzie odchodził od normy to zostajemy...ale na szczęście się udało, wyniki ok 😍😍😍

 

Co do smoczka to ja wzięłam nawet dwa...no i w sumie wiem, że w szpitalu odradzają, że ma być przystawiania pierś a nie zapychanie smoczkiem, a moja Kalinka wiecznie przy piersi, bo mleka badał brak a jak przysneła i ją odkładałam, to już ręce nawet na śpiocha pchała do buzi i się rozbudzała- i co- chciałam dać smoczka, ale ona go nie chce 🥴🥴🥴... dziś było apogeum w nocy a teraz w dzień odsypia...a ja nie..

ja od soboty to łącznie może 2h spałam... dziś w nocy wstając z WC wpadłam pod prysznic , bo chyba zasłabłam...wyglądam jak gó**o a najgorsze, że ja na codzien z tym malujących się w pełnym mekupie a do szpitala nic z kosmetyków malujących nie wzięłam.. 🤷

Super ze wychodzicie. My właśnie czekamy na tatę, bo strasznie długo od rana zajął wypis. 

 

Uważaj na siebie. Dobrze że będziesz w domu to zawsze pomoc będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, AnnaT napisał(a):

Super ze wychodzicie. My właśnie czekamy na tatę, bo strasznie długo od rana zajął wypis. 

 

Uważaj na siebie. Dobrze że będziesz w domu to zawsze pomoc będzie. 

Oj myślę, że w domu po prostu sami to, że tam będę nada mi sił..Tam przecież też ktoś na mnie czeka, za kim się baaaaardzo stęskniłam ❤️ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, mami napisał(a):

Mam nadzieje ze to wasz ostatni dzień w szpitalu, i ze te lampy faktycznie coś pomagają. 🤞a Ty jak się czujesz?

Ja ogólnie nie jest źle 

Wiadomo cięcie boli jakieś tam leki jeszcze dają na życzenie i tak popołudniu biorę i na noc żeby mieć siłę ciągle schodzić z łóżka jak Gabrysia jest pod lampami. Tylko moja psychika jest zmęczona tą sytuacją.. Ja też mam taką nadzieje i będę się modlić o to całą noc żeby jutro wyjść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny gratuluję tym które lada chwilka pędzą do domu ze swoimi skarbami 😍 potwornie Wam zazdroszczę! 

@Mama88 dziwne podejście tych pielęgniarek 😕 przecież częste karmienie też przeciwdziała żółtaczce a dodatkowo w pierwszych dobach to zaleca się karmienie co najmniej co 3 godziny żeby rozkręcić laktavcję i żeby maluch nie spadł z wagi. Dobrze że ten ostatni lekarz jakiś bardziej ogarnięty. 

 

Mnie coś ostatnio częściej boli podbrzusze jak na okres ale nie tak jak u @MariKatebo mi się brzuch przy tym nie spina. Dobrze że w środę już kontrola to zobaczymy czy Leon podrósł. Ale chyba łożysko dalej działa bo mały kręci się jak szalony, aż czuję jakbym miała zakwasy na brzuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny ja już mam swoje szczęście Lena ma 3,300 kg i 54 cm nadal w to nie wierze 🙈🙈po podloczeniu kroplówki wszystko trwało 2,5 godz pare skurczy i już słyszę idziemy rodzic po prostu szok tatuś ledwo zdążył dojechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ewela1985 napisał(a):

Hej dziewczyny ja już mam swoje szczęście Lena ma 3,300 kg i 54 cm nadal w to nie wierze 🙈🙈po podloczeniu kroplówki wszystko trwało 2,5 godz pare skurczy i już słyszę idziemy rodzic po prostu szok tatuś ledwo zdążył dojechać...

Gratulacje dużo zdrówka i szybkiego wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ewela1985 napisał(a):

Hej dziewczyny ja już mam swoje szczęście Lena ma 3,300 kg i 54 cm nadal w to nie wierze 🙈🙈po podloczeniu kroplówki wszystko trwało 2,5 godz pare skurczy i już słyszę idziemy rodzic po prostu szok tatuś ledwo zdążył dojechać...

Hehe, no widzisz, nie było tak strasznie😉Gratuluje i witamy Lenkę. Konieczne fotkę później 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ewela1985 napisał(a):

Hej dziewczyny ja już mam swoje szczęście Lena ma 3,300 kg i 54 cm nadal w to nie wierze 🙈🙈po podloczeniu kroplówki wszystko trwało 2,5 godz pare skurczy i już słyszę idziemy rodzic po prostu szok tatuś ledwo zdążył dojechać...

Gratulacje ☺️❤️ super ze tak sprawnie poszło 🙂 a jak się czujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, MariKate napisał(a):

Gratulacje ☺️❤️ super ze tak sprawnie poszło 🙂 a jak się czujesz? 

Czuje się naprawdę dobrze☺️☺️Jeszcze to do mnie nie dociera ale patrzę na ten nasz mały cud i jestem mega szczęśliwa ☺️☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ewela1985 napisał(a):

Hej dziewczyny ja już mam swoje szczęście Lena ma 3,300 kg i 54 cm nadal w to nie wierze 🙈🙈po podloczeniu kroplówki wszystko trwało 2,5 godz pare skurczy i już słyszę idziemy rodzic po prostu szok tatuś ledwo zdążył dojechać...

Gratuluję 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe mamusie, gratuluję😊😊😊

Ale się tutaj ruszyło wszystko😉

Ledwo maj się zaczął, a u nas już tyle mamuś rozpakowanych ♥️

Ja dzisiaj byłam na kolejnym ktg, przy okazji powtórzyłam GBSy. Będę spokojniejsza jeżeli wynik się potwierdzi, a jeżeli wyjdzie dodatni to już w ogóle będę miała pewność że słusznie zrobiłam badając się ponownie.

Pani z izby zapytała mnie o skurcze bo chociaż niewielkie to pisały się bardzo regularnie, ale już lekarz prowadzący który oglądał później wynik nic nie mówił oprócz tego,że ktg ładne i widzimy się na kolejnym.

A ja wcale bym się już nie chciała widziec na ktg ...😔 no chyba że tym do porodu.

Termin mam na za 7 dni i już się tak boje,że znowu przenoszę 😞 chciałabym żeby to wszystko się samo rozkręciło bez oxy która bardzo źle wspominam.

Dobrze wiedzieć o tej preindukcji, muszę napisać w końcu jakiś plan porodu i tak zamieścić,że bez tego nie chce indukować porodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Ewela1985 napisał(a):

Hej dziewczyny ja już mam swoje szczęście Lena ma 3,300 kg i 54 cm nadal w to nie wierze 🙈🙈po podloczeniu kroplówki wszystko trwało 2,5 godz pare skurczy i już słyszę idziemy rodzic po prostu szok tatuś ledwo zdążył dojechać...

Gratuluję! Cieszę się że wszystko tak sprawnie poszło 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Dzięki za rady ze smoczkiem, ja spakuje, nie widzę w nim nic złego o ile dziecko samo będzie chciało;) Dla mnie nie różni się od butelki i osobiście mam dobre doswiadczenia z nim. Ale zupełnie nie pamiętałam kiedy młody zaczął;) 

 

@dorcia6579super ze wychodzicie to już wszyscy razem będziecie mogli się sobą cieszyć 🥰

 

@Wercia93 to taka sielankę macie w domku;) z blizna to faktycznie podobno trzeba masować żeby nic się nie babralo.

 

@Mama88 oby jutro się udało wydostać🤞 
 

@Tylko_ONAciekawe jak ten gbs wyjdzie, ja zauwazylam ze tez różnie pobierają, czasem tylko z pochwy czasem jada tez przy odbycie.

 

@Ewela1985gratulcje. To super szybki poród;) jak Ty to zrobiłaś???? Czy Ty już miałaś jakieś rozwarcie wcześniej czy wszystko na miejscu się zadziało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ewela1985 napisał(a):

Hej dziewczyny ja już mam swoje szczęście Lena ma 3,300 kg i 54 cm nadal w to nie wierze 🙈🙈po podloczeniu kroplówki wszystko trwało 2,5 godz pare skurczy i już słyszę idziemy rodzic po prostu szok tatuś ledwo zdążył dojechać...

Super!!! Gratulacje!!! ❤️❤️❤️ Cieszcie się sobą dziewczyny😘😘😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Ewela1985 napisał(a):

Hej dziewczyny ja już mam swoje szczęście Lena ma 3,300 kg i 54 cm nadal w to nie wierze 🙈🙈po podloczeniu kroplówki wszystko trwało 2,5 godz pare skurczy i już słyszę idziemy rodzic po prostu szok tatuś ledwo zdążył dojechać...

Wow gratulacje.  To faktycznie szybko poszło. 

Dużo zdrówka dla Was. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...