Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Bóle do zniesienia bardziej chyba plecy i nogi po całym dniu chodzenia wstępnie jutro rano na porodówkę i oxytocyna no chyba że coś się przez noc wydarzy ale już się uspokoiło że skurczami więc nie wiem czy coś z tego będzie 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ewa12 napisał(a):

Bóle do zniesienia bardziej chyba plecy i nogi po całym dniu chodzenia wstępnie jutro rano na porodówkę i oxytocyna no chyba że coś się przez noc wydarzy ale już się uspokoiło że skurczami więc nie wiem czy coś z tego będzie 🤔 

Ale się wymeczylas biedaczko, nie mają tam litości. Postaraj się dobrze wypocząć przez te noc, by jutro mieć siły na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Ale się wymeczylas biedaczko, nie mają tam litości. Postaraj się dobrze wypocząć przez te noc, by jutro mieć siły na wszystko

No jestem już przerażona jakbym teraz miała rodzic to jestem bez sił 🙈🙈 więc mam nadzieję że usnę i trochę się zregeneruje 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mami napisał(a):

@brzuchatka90 a jak wyniki Olusia? jesteście w domku?

 

Ja wyszłam w sobotę, Olek musiał zostać. Odwiedzam go co drugi dzień na 30 minut. 

Wczoraj byłam u niego, jestem załamana.... Miał dziś wychodzić, ja wczoraj przyjeżdżam a on ma złamana lewą rękę...będą go diagnozować pod kątem wrodzonej łamliwości kości....nie ma opcji zabrania go do domu, rozważają przewiezienie do jakieś kliniki...nie mam już sił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, brzuchatka90 napisał(a):

Ja wyszłam w sobotę, Olek musiał zostać. Odwiedzam go co drugi dzień na 30 minut. 

Wczoraj byłam u niego, jestem załamana.... Miał dziś wychodzić, ja wczoraj przyjeżdżam a on ma złamana lewą rękę...będą go diagnozować pod kątem wrodzonej łamliwości kości....nie ma opcji zabrania go do domu, rozważają przewiezienie do jakieś kliniki...nie mam już sił

😳😪😪 Nawet nie wiem co Ci napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj po wizycie już nie pisałam bo niestety trochę się podłamałam. Okazało się że niby Leon przez 2 tyg przybrał 400g ale to i tak za mało bo w 37tc waży jedynie 2300. Dlatego dostałam skierowanie do szpitala na patologię z podejrzeniem hipotrofii. Właśnie zaraz się zbieram i mocno liczę na to że mnie nie zostawią na oddziale a jedynie przebadają. Bo przepływy i łożysko są ok tylko nie mogła zmierzyć przepływów w główce bo już jest za nisko. No i szyjka mięknie więc doktor stwierdziła że i tak pewnie niedługo urodzę. 

@brzuchatka90tak mi przykro 😞 trzymaj się i cóż... bądź dobrej myśli kochana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Do_Mi napisał(a):

Ja wczoraj po wizycie już nie pisałam bo niestety trochę się podłamałam. Okazało się że niby Leon przez 2 tyg przybrał 400g ale to i tak za mało bo w 37tc waży jedynie 2300. Dlatego dostałam skierowanie do szpitala na patologię z podejrzeniem hipotrofii. Właśnie zaraz się zbieram i mocno liczę na to że mnie nie zostawią na oddziale a jedynie przebadają. Bo przepływy i łożysko są ok tylko nie mogła zmierzyć przepływów w główce bo już jest za nisko. No i szyjka mięknie więc doktor stwierdziła że i tak pewnie niedługo urodzę. 

@brzuchatka90tak mi przykro 😞 trzymaj się i cóż... bądź dobrej myśli kochana

Domi, myślę jednak, że po dokładnych badaniach nie stwierdza hipotrofii. Jednak Leon przybiera a zdarza się że kobiety rodzą w 40 tygodniu dziecko np. 2600 i jest to prawidłowe, osobnicze, także głowa do góry. A poza tym nawet jakby się miał za chwilę urodzić, to jest wystarczająca waga, by był bezpieczny. Głowa do góry i dawaj nam znać, co z wami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@brzuchatka90 trzymaj się kochana. Wierzymy ze wszystko dobrze się skończy.

 

@Do_Mi usg ma też granice błędu. Teraz przy porodzie dosłownie parę godzin przed cesarka wyszło że mały ma ok. 3300g a realnie mial 3590g. Więc prawie 300g różnicy.

Trzymam kciuki że będzie dobrze po dzisiejszych badaniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
12 godzin temu, Emi_ja napisał(a):

Tak właśnie, jak się nie rusza to cisną, żeby tylko wydał z siebie jakiś ruch😊bo inaczej zapis nieprawidłowy. Swoją drogą twardy jest, że nie dał się obudzić.😅 Chodzi o to, że jak się nie rusza to nie można zaobserwować akceleracji a to one świadczą o dobrostanie dziecka.

Mieliśmy poprzednia noc nie przespana i pewnie dzidzia chciała odespać 🤣 ja wstawałam do syna co chwile i mysle ze się bobo budził 🙈 No ale tak jak piszesz jest powod żeby były dzieciaczki obudzone. Tylko metody nie zawsze mi się podobają 😖

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
12 godzin temu, AnnaT napisał(a):

Tak. Siostra chce non stop przytulac brata. Chciala go na rączki i raz dostała. Ale mamy i etapy zazzdrosci- byłam sama z nimi i karmiłam młodego a ona w tym czasie chciała coś z lodówki. I złość ze nie może teraz. 

No ale to normalne. Napewno jeszcze nie raz. Na szczęście na razie więcej pozytywnych momentów. 

Wszystkie emocje na pewno przepracujecie. Z czasem dużo zrozumie ale tez dużo będzie denerwować. Tez się zastanawiam jak to będzie u nas- choć wydaje mi się ze przy tak dużej różnicy wieku to nie będzie problem. Nie będzie to rywalizacja bo każdy ma inne potrzeby juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
3 godziny temu, brzuchatka90 napisał(a):

Ja wyszłam w sobotę, Olek musiał zostać. Odwiedzam go co drugi dzień na 30 minut. 

Wczoraj byłam u niego, jestem załamana.... Miał dziś wychodzić, ja wczoraj przyjeżdżam a on ma złamana lewą rękę...będą go diagnozować pod kątem wrodzonej łamliwości kości....nie ma opcji zabrania go do domu, rozważają przewiezienie do jakieś kliniki...nie mam już sił

 

Nie wyobrażam sobie przez co przechodzicie... jeszcze ta rączka ☹️ Czemu tylko na 30 min wpuszczają? Jest na neonatologii? Lekarze mówią coś więcej czy takie półsłówka? A w tych testach genetycznych coś wyszło? Przesyłam dużo dobrych myśli i modlitw. Mam nadzieje ze jak najszybciej się wszystko wyjaśni żebyś chociaż wiedziala co was dalej czeka 💚

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny temu, Do_Mi napisał(a):

Ja wczoraj po wizycie już nie pisałam bo niestety trochę się podłamałam. Okazało się że niby Leon przez 2 tyg przybrał 400g ale to i tak za mało bo w 37tc waży jedynie 2300. Dlatego dostałam skierowanie do szpitala na patologię z podejrzeniem hipotrofii. Właśnie zaraz się zbieram i mocno liczę na to że mnie nie zostawią na oddziale a jedynie przebadają. Bo przepływy i łożysko są ok tylko nie mogła zmierzyć przepływów w główce bo już jest za nisko. No i szyjka mięknie więc doktor stwierdziła że i tak pewnie niedługo urodzę. 

@brzuchatka90tak mi przykro 😞 trzymaj się i cóż... bądź dobrej myśli kochana. 

Do mi jak masz skierowanie to Cię zostawia bo wpadasz w system. 
moja znajoma ta od hipotrofii urodziła piekna dzidzie 2400, i wszystko ze zdrowkiem oki. Była właściwie w 40tygodniu. Także bądź dobrej myśli i wcale nie trzeba od razu mieć klopsika w brzuchu

 

daj znać co tam w szpitalu i jak się czujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja się wystraszyłam ta choroba syna i wczoraj wszyscy zrobilismy testy covidowe ale wyszły negatywne. Ulga. Ale mysle ze do czasu szpitala będzie to trochę męczyć 😕 co za czasy...

@Mama88a jak u was interakcja z braciszkiem?;) macie podobna różnice wieku wiec jesyem ciekawa czego się spodziewac

@Ewa12jak akcja? Dzieje się już coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj na ktg.. miałam dostać skierowanie do szpitala na weekend. Dostałam.. ale na już. Bo nieprawidłowy zapis ktg... Tak cholernie się boje 😢 to moja pierwsza ciąża i nie znam się na tym totalnie.. ale czeka mnie 3 godzinna jazda do szpitala jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mami napisał(a):

Do mi jak masz skierowanie to Cię zostawia bo wpadasz w system. 
moja znajoma ta od hipotrofii urodziła piekna dzidzie 2400, i wszystko ze zdrowkiem oki. Była właściwie w 40tygodniu. Także bądź dobrej myśli i wcale nie trzeba od razu mieć klopsika w brzuchu

 

daj znać co tam w szpitalu i jak się czujesz 

No tak powiedziała położna że raczej mnie zostawią chyba że lekarz po pomiarach nie stwierdzi hipotrofii i ordynator nie decyduje się mnie zostawić. Miałam już ktg ale nie wiem nawet jak wyszło bo od razu zabrała kartkę a ja oczywiście nie zapytałam. No a teraz czekam (chyba) na konsultację z lekarzem. Ogólnie położne na izbie na które trafiłam są bardzo miłe. 

@Emi_ja wymaz na covid bo gbs miałam już robiony i mam dodatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paaula napisał(a):

Byłam dzisiaj na ktg.. miałam dostać skierowanie do szpitala na weekend. Dostałam.. ale na już. Bo nieprawidłowy zapis ktg... Tak cholernie się boje 😢 to moja pierwsza ciąża i nie znam się na tym totalnie.. ale czeka mnie 3 godzinna jazda do szpitala jeszcze..

Ale co było nieprawidłowe?Powiedzieli konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Do_Mi napisał(a):

No tak powiedziała położna że raczej mnie zostawią chyba że lekarz po pomiarach nie stwierdzi hipotrofii i ordynator nie decyduje się mnie zostawić. Miałam już ktg ale nie wiem nawet jak wyszło bo od razu zabrała kartkę a ja oczywiście nie zapytałam. No a teraz czekam (chyba) na konsultację z lekarzem. Ogólnie położne na izbie na które trafiłam są bardzo miłe. 

@Emi_ja wymaz na covid bo gbs miałam już robiony i mam dodatni.

No tak już mi Dorcia naprostowala, zapomniałam o tym Covidzie. Myślę, że na tym etapie sama hipotrofia nie bedzie wskazaniem do hospitalizacji, no bo co można zrobic? Jeśli wszystkie parametry będą prawidłowe, przepływy i ktg to można jedynie czekać, żeby jeszcze podbił choć trochę z wagą albo zaproponują wcześniejsze rozwiązanie, w co wątpię. Bądź dzielna i dawaj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paaula ja w pierwszej ciąży też zostałam po ktg wysłana pilnie z torbą na izbę, przyczym tam zrobili ponownie ktg i już było wszystko ok. Albo lekarz wolał się upewnić albo wyszły za pierwszym razem jakieś głupotki 😉 nie zostałam wtedy w szpitalu,normalnie wyszłam do domu.

Co do USG ono lubi robić błędy w pomiarach.

Kuzynka miała mieć dzidzię 3300, a miała 3800, u mnie do porodu wpisane 3700,a było ponad 4200. Także i u niej i u mnie 500gram różnicy. Więc @Do_Mi na spokojnie, tym bardziej tak jak kiedyś pisałam i tak jak tutaj wpisywały dziewczyny, dzieci są i duże i małe i wcale nie świadczy to o żadnej chorobie,a jedynie o cechach naturalnych 😉 będzie dobrze 😊

Mi zostało 5dni do terminu...

Przez dwa dni jeździłam do Kielc, zlazilam się jak głupia , tyle km  w ciągu dnia to robiłam nie będąc w ciąży i byłam zmęczona, co dopiero teraz na końcówce ,a moja malutka jak się uczepiła tak wyjść póki co nie chcę 😭 a ja już bym tak bardzo chciała być po!😭

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
58 minut temu, Paaula napisał(a):

Byłam dzisiaj na ktg.. miałam dostać skierowanie do szpitala na weekend. Dostałam.. ale na już. Bo nieprawidłowy zapis ktg... Tak cholernie się boje 😢 to moja pierwsza ciąża i nie znam się na tym totalnie.. ale czeka mnie 3 godzinna jazda do szpitala jeszcze..

Paaula pamiętaj, że lekarze na końcówce ciąży są dużo bardziej ostrożniejsi. Dlatego nie denerwuj się i daj znać z szpitala co tam powiedzą.

 

57 minut temu, Do_Mi napisał(a):

No tak powiedziała położna że raczej mnie zostawią chyba że lekarz po pomiarach nie stwierdzi hipotrofii i ordynator nie decyduje się mnie zostawić. Miałam już ktg ale nie wiem nawet jak wyszło bo od razu zabrała kartkę a ja oczywiście nie zapytałam. No a teraz czekam (chyba) na konsultację z lekarzem. Ogólnie położne na izbie na które trafiłam są bardzo miłe. 

@Emi_ja wymaz na covid bo gbs miałam już robiony i mam dodatni.

Pewnie jeszcze badanie i usg Cię czeka.  jesteś w szpitalu w którym chciałaś już rodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...