Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 24.09.2020 o 17:35, Mama88 napisał:

No ja takie coś znalazłam 

Ból kręgosłupa we wczesnej ciąży pojawia się zwłaszcza w odcinku krzyżowym i jest związany z intensywnymi zmianami hormonalnymi zachodzącymi w ciele kobiety. Przypomina ból, który pojawia się przed spodziewaną miesiączką. Nie powinien być powodem do niepokoju, jeżeli występuje bez innych dolegliwości (skurczów macicy, plamienia lub krwawienia z dróg rodnych). Ból w dole kręgosłupa na początku ciąży przez niektóre ciężarne wskazywany jest jako pierwszy z objawów, który przyczynił się do wykonania testu ciążowego.

Ale jakoś na forum nie widzę żeby dziewczyny tak miały 🙄

Powiem Ci, że w I jak i w tej ciąży miałam bóle kręgosłupa jako pierwsze 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Ewa12 napisał:

Cześć, ja też mam bóle kręgosłupa, jednego dnia boli mniej drugiego bardziej a czasem w ogóle 😏 na początku bardzo się wystraszyłam bo poprzednie ciążę stracone też bolał kręgosłup ale jak widać nie ma reguły bo teraz jest ok a plecy też bolą 😒 Pani doktor powiedziała mi o powiększającej się macicy i rozciąganiem więzadeł i że to normalne o ile ból nie jest nie do zniesienia 😊

No moj jest do zniesienia ale przeszkadza mi. Mi tak jak by pulsuje i coś jak korzonki 

Ale moze masz rację 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Krredka napisał:

Powiem Ci, że w I jak i w tej ciąży mam bóle kręgosłupa jako pierwsze 😝

 

Powiem Ci, że w I jak i w tej ciąży miałam bóle kręgosłupa jako pierwsze 😝

No u mnie tak nisko jak by korzonki 

Tak od dzisiaj się dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
35 minut temu, Ewa12 napisał:

Tak morfologię w ogóle cały zestaw badań dostałam do zrobienia po pierwszej wizycie  morfologia mocz, hcv, hiv, grupa krwi, alloprzeciwciala i kilka innych 

Ja dopiero dostanę na badania przy kolejnej wizycie 

Lekarka moja sama wolała z tym poczekać bo to jednak są koszty przez to że prywatnie chodzę a w mojej sytuacji z krwiakiem to wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Czy miała któraś z was podwyższony poziom monocytów?

Teraz z tego co pamiętam to nie ale ja często robię badania i często miałam podwyższone z tego co kojarzę  lekarz mówił że to nic takiego że wystarczy osłabienie organizmu ale nie chce wprowadzić w błąd pewnie zależy jak bardzo podwyższony i od organizmu czy coś jeszcze jest 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam powiedziec ze jestem po wizycie, po krwiaku właściwie nie ma śladu jeszcze jakaś malusienka zmiana jest ale nie muszę leżeć plackiem tylko się oszczędzać tak że u mnie to się wchlonelo po 2 tyg leżenia, leki mam jeszcze do następnej wizyty brać w podwyższonych dawkach a później mamy zmniejszać ilości tak że jest ok😀kolejna wizyta 08.10, prenatalne ustalone na końcówkę października😀

Edytowane przez Aneczka87
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aneczka87 napisał:

Chciałam powiedziec ze jestem po wizycie, po krwiaku właściwie nie ma śladu jeszcze jakaś malusienka zmiana jest ale nie muszę leżeć plackiem tylko się oszczędzać tak że u mnie to się wchlonelo po 2 tyg leżenia, leki mam jeszcze do następnej wizyty brać w podwyższonych dawkach a później mamy zmniejszać ilości tak że jest ok😀kolejna wizyta 08.10, prenatalne ustalone na końcówkę października😀

Kamień z serca 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, brzuchatka90 napisał:

Czy miała któraś z was podwyższony poziom monocytów?

 

Miałam w I ciąży 🤰 ponad 4 lata temu, ale to było przeziębienie, które mnie rozłożyło na łopatki. 

 

Ale monocyty mogą też świadczyć o jakiejś inne infekcji itd. Najlepiej kontrolować i konsultować z lekarzem 🙂

Niz nakręcać się niepotrzebnie na zapas przez Google 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, Aneczka87 napisał:

Chciałam powiedziec ze jestem po wizycie, po krwiaku właściwie nie ma śladu jeszcze jakaś malusienka zmiana jest ale nie muszę leżeć plackiem tylko się oszczędzać tak że u mnie to się wchlonelo po 2 tyg leżenia, leki mam jeszcze do następnej wizyty brać w podwyższonych dawkach a później mamy zmniejszać ilości tak że jest ok😀kolejna wizyta 08.10, prenatalne ustalone na końcówkę października😀

Super cieszę się bo ten krwiak to coś strasznego 

Jak ja bym chciała też żeby tak było u mnie 

Dbaj o siebie 😘 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to 2 ciąża, czuję się jak słoń mimo , że to dopiero początek. Wejście po schodach, jazda rowerem i inne czynności to jak maraton. Nie raz mdłości , uczucie pełności . Pierwsza ciąża to był miód , zero jakichkolwiek dolegliwości, teraz oby wytrwać do 2 trymestru 😅

Edytowane przez dominikamb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 24.09.2020 o 10:07, Ewa12 napisał:

A ja właśnie wieczorem czuje się dobrze i rano po wstaniu też jest ok a w dzień kompletnie brak energii  dwie trzy godziny po przebudzeniu czuje się jakbym była po kilku godzinach pracy 😏 i niby nie mam mdłości nie wymiotuje ale zdarza się że czuje niesmak 😒

Hej i jak się czujesz bo ja od wczoraj jakoś lepiej nie mam takiego bólu brzucha i plecow 

Trochę mnie martwi to nagle polepszenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mama88 napisał:

Hej i jak się czujesz bo ja od wczoraj jakoś lepiej nie mam takiego bólu brzucha i plecow 

Trochę mnie martwi to nagle polepszenie 

Nie martw się jak też tak mam jeden dzień jest tragedia jestem obolała i zmęczona a dziś np jest super wczoraj się trochę wystraszyłam bo dosyć mocno brzuch mnie rozbolał wieczorem ale szybko przeszło 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Ewa12 napisał:

Nie martw się jak też tak mam jeden dzień jest tragedia jestem obolała i zmęczona a dziś np jest super wczoraj się trochę wystraszyłam bo dosyć mocno brzuch mnie rozbolał wieczorem ale szybko przeszło 😃

A masz chwilami tak jak by po bokach takie ciągnięcia? 

Ja jakoś humoru nie mam normalnie nastruj do płaczu nawet nie wstaje z łóżka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
16 minut temu, Mainusia napisał:

Hej dziewczyny czy któraś z was też ma takie jakby kłucie z lewej strony brzucha? Odczuwalne po niewielkim wysiłku a oprócz tego praktycznie non stop leżę

Mnie tak kłuło w lewym boku aż do pachwiny ale ja cały czas leżę 

Czytałam że to normalne może kłuć w lewym lub prawym albo po dwóch stronach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mama88 napisał:

Mnie tak kłuło w lewym boku aż do pachwiny ale ja cały czas leżę 

Czytałam że to normalne może kłuć w lewym lub prawym albo po dwóch stronach 

Mnie często kłuje czasem z lewej strony a czasem po środku i takie uczucie mam czasami jakbym miała bąbelki w podbrzuszu jakby coś łaskotało 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Ewa12 napisał:

Mnie często kłuje czasem z lewej strony a czasem po środku i takie uczucie mam czasami jakbym miała bąbelki w podbrzuszu jakby coś łaskotało 🤔

Ja dzisiaj cały dzień śpię i co się obudzę to mam palący ból w podbrzuszu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin featured this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...