Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, mnie też dosyć często kłuje.

Podczas ostatniego USG moja gin zobaczyła torbiel na jajniku. Ale nie kazała się nim wgl martwić.

Jest niewielki i na 100% się wchłonie podczas ciąży . 

 

A jak u was ze spaniem? Ja budzę się w środku nocy i praktycznie nie śpię do rana. I tak od miesiąca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Tak, mnie też dosyć często kłuje.

Podczas ostatniego USG moja gin zobaczyła torbiel na jajniku. Ale nie kazała się nim wgl martwić.

Jest niewielki i na 100% się wchłonie podczas ciąży . 

 

A jak u was ze spaniem? Ja budzę się w środku nocy i praktycznie nie śpię do rana. I tak od miesiąca....

Ja też od kilku tygodni budzę się w środku nocy i nie mogę zasnąć np. Przez 2 godziny.. To jest masakra, wcześniej taka nie miałam... Pomijając fakt ze czasami wstaje nawet po 5 razy w nocy na siku a to dopiero początek😀ale pamiętam że w pierwszej ciąży na końcówce to wstawałam praktycznie co godzine na siku, to dopiero było... 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 godzin temu, brzuchatka90 napisał:

Tak, mnie też dosyć często kłuje.

Podczas ostatniego USG moja gin zobaczyła torbiel na jajniku. Ale nie kazała się nim wgl martwić.

Jest niewielki i na 100% się wchłonie podczas ciąży . 

 

A jak u was ze spaniem? Ja budzę się w środku nocy i praktycznie nie śpię do rana. I tak od miesiąca....

Ja wstaje tylko do toalety, ale najlepsze, że od czasu  1tygodnia mam codziennie takie sny, że chyba po porodzie napisze książkę 🤣 i już znalazłam jakiś tam sposób na niewielkie mdłości rano. Wczoraj mnie bolał kręgosłup, ale posprzątałam cały dom 🙈 kończę 9 tydzień i mam nadzieję, że energia powróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny,

Dopiero dzisiaj znalazłam ta grupa - co za szczęście 😃 przeczytałam wszystkie posty jednym tchem!

 

Jestem w 7tc, miałam już jedno USG w 6 tygodniu : CRL 4,9mm, FHR 132/min

 

Następna wizyta 08 października, już siedzę jak na szpilkach, to moja pierwsza ciąża i ciagle się martwię czy wszytko będzie dobrze. Ogólnie dokuczają mi nudności i lekkie bóle w podbrzuszu, czasem ukłucia. 
 

Najgorzej, ze lekko się podzziebilam (nie wiem w jaki sposób skoro cały czas jestem w domu...) nie mam gorączki tylko trochę katar i dziś czuje się lepiej, ale oczywiście się tym zestresowałam! Kichanie to trochę problem bo muszę się mocno skulic, żeby mnie brzuch nie ciągnął! 🤷‍♀️
 

Ktos ma podobnie? 
Pozdrawiam Was ciepło ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Anna_90 napisał:

Hej Dziewczyny,

Dopiero dzisiaj znalazłam ta grupa - co za szczęście 😃 przeczytałam wszystkie posty jednym tchem!

 

Jestem w 7tc, miałam już jedno USG w 6 tygodniu : CRL 4,9mm, FHR 132/min

 

Następna wizyta 08 października, już siedzę jak na szpilkach, to moja pierwsza ciąża i ciagle się martwię czy wszytko będzie dobrze. Ogólnie dokuczają mi nudności i lekkie bóle w podbrzuszu, czasem ukłucia. 
 

Najgorzej, ze lekko się podzziebilam (nie wiem w jaki sposób skoro cały czas jestem w domu...) nie mam gorączki tylko trochę katar i dziś czuje się lepiej, ale oczywiście się tym zestresowałam! Kichanie to trochę problem bo muszę się mocno skulic, żeby mnie brzuch nie ciągnął! 🤷‍♀️
 

Ktos ma podobnie? 
Pozdrawiam Was ciepło ❤️

Hej gratuluję ❤️u mnie juz 8 tydz i 2 dzień 

Pierwsze usg miałam w 6 tyg i 5 dni crl 5,3mm

Ja też tak msm przy kichaniu że muszę się kulić bo boli mnie brzuszek a tak to delikatne mdłości najgorzej to żołądek bo co nie zjem to czuje jsk stoi wysoko jedzenie czasami wolała bym to zwymiotować niż się tak męczyć 

U mnie to 3 ciąża z pierwszej synek prawie 9lat druga poroniona w styczniu 10 tydz 😭 no i teraz ale też troszke zagrożona 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłam przeziębiona i też przewrażliwiona bałam się kichac kaszleć ale ma szczęście przeszło 😃 dzisiaj trochę się zmartwiłam bo od rana mialam lekkie plamienie w takim kolorze kawy z mlekiem policzyłam że powinnam mieć dziś okres gdyby nie fasolka ale boje się że to znowu na niski progesteron mimo końskiej dawki leków ale leżę i liczę że już się nic nie wydarzy 🤔 a co do brzuszka to niby jeszcze nie powinno być widać ale czuję że spodnie są już ciasne a brzuszek lekko zaokrąglony ale w dresie w domu nie widzę wielkiej różnicy 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja tez byłam przeziębiona i też przewrażliwiona bałam się kichac kaszleć ale ma szczęście przeszło 😃 dzisiaj trochę się zmartwiłam bo od rana mialam lekkie plamienie w takim kolorze kawy z mlekiem policzyłam że powinnam mieć dziś okres gdyby nie fasolka ale boje się że to znowu na niski progesteron mimo końskiej dawki leków ale leżę i liczę że już się nic nie wydarzy 🤔 a co do brzuszka to niby jeszcze nie powinno być widać ale czuję że spodnie są już ciasne a brzuszek lekko zaokrąglony ale w dresie w domu nie widzę wielkiej różnicy 😊

A jaki macie na dole brzuszek bo ja miękki i to mnie trochę martwi bo wydaje mi się że powinien być twardszy 

Tak pamiętam jak mówiła do mnie lekarka przy tamtej ciąży co poronilam że za miękki brzuch i mała macica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ostatnio  wzdety brzuch wiec ciężko powiedzieć! 🧐 nie widzę, żeby poza tym była jakaś różnica, ale faktycznie jeansy robią się problematyczne. Jak tylko coś mnie uciska to mi po prostu nie wygodnie 😞 Na pewno u Nas wszystkich będzie dobrze!

 

Ja odczuwam jeszcze takie jakby kłucie, rwanie w lewej stornie podbrzusza/pachwinie - nie jest mocno bolesne ale czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mama88 napisał:

I jak się czujesz na ten dzień ? Ja dopiero 5 października i żyje tylka tą wizyta bo jestem ciekawa co z krwiakiem 🙄

No czuję się tak że nie śpię. Wstaje o 4. Tzn budzę się i przeleze do rana. 

Budzie się tak jakbym miała kaca życia i pomieszała wszystkie możliwe alkohole.

Koszmar .

O 8 prowadzę syna do przedszkola i uciekam do pracy. Ale czuję się fatalnie. Bo obiedzie łapie mnie taka drzemka że śpię na stojaco. Ale wystarczy drobny hałas i się przebudzam i po spaniu. 

Mdli mnie o każdej porze. Czasem mniej, czasem bardziej. Jeansy robią się ciasnawe już na mnie. 

Zastanawiam się, kiedy poinformować o ciąży w pracy. I do kiedy pracować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, brzuchatka90 napisał:

No czuję się tak że nie śpię. Wstaje o 4. Tzn budzę się i przeleze do rana. 

Budzie się tak jakbym miała kaca życia i pomieszała wszystkie możliwe alkohole.

Koszmar .

O 8 prowadzę syna do przedszkola i uciekam do pracy. Ale czuję się fatalnie. Bo obiedzie łapie mnie taka drzemka że śpię na stojaco. Ale wystarczy drobny hałas i się przebudzam i po spaniu. 

Mdli mnie o każdej porze. Czasem mniej, czasem bardziej. Jeansy robią się ciasnawe już na mnie. 

Zastanawiam się, kiedy poinformować o ciąży w pracy. I do kiedy pracować....

Ja dzisiaj miałam problem w nocy budziłam się co chwilę a rano jak myślałam że już po spaniu to zasnęłam i spałam do prawie 11 u mnie tez jeansy robią się ciasne i mam problem bo praktycznie wszystkie z wyższym stanem dzięki Bogu nie wychodzę z domu to nie muszę się stroić 

Ja jestem na zwolnieniu pracowała bym pewnie do 3 miesiąca ale ja mam krwiaka więc zakaz chodzenia 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny mam termin na 6 maja ,czytalam wasze wpisy i cieszę się ze z tymi objawami nie jestem sama 😄siusiam często w nocy ,budzę się i nie mogę zasnąć A jak spie to też koszmary😏mdli od samego rana praktycznie do wieczora niechec do jedzenia i Zaparcia też mam nadzieję że za jakiś czas te objawy miną😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mama88 napisał:

Ja dzisiaj miałam problem w nocy budziłam się co chwilę a rano jak myślałam że już po spaniu to zasnęłam i spałam do prawie 11 u mnie tez jeansy robią się ciasne i mam problem bo praktycznie wszystkie z wyższym stanem dzięki Bogu nie wychodzę z domu to nie muszę się stroić 

Ja jestem na zwolnieniu pracowała bym pewnie do 3 miesiąca ale ja mam krwiaka więc zakaz chodzenia 🙄

No ja mam wszystkie z wysokim stanem właśnie... Ale już sobie zakupiłam legginsy i jeansy ciążowe bo były w znanym supermarkecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

No ja mam wszystkie z wysokim stanem właśnie... Ale już sobie zakupiłam legginsy i jeansy ciążowe bo były w znanym supermarkecie

No ja po 5pazdziernika jak już będę wiedziała że jest dobrze to też kupię sobie coś luźniejszego bo to nie dobrze żeby brzuszek zgniatać. Ja jak stoję prosto to pod palcami czuje takie delikatne upywuklenie tak nisko też tak masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mama88 napisał:

No ja po 5pazdziernika jak już będę wiedziała że jest dobrze to też kupię sobie coś luźniejszego bo to nie dobrze żeby brzuszek zgniatać. Ja jak stoję prosto to pod palcami czuje takie delikatne upywuklenie tak nisko też tak masz? 

Tak, pod pępkiem.

Ponoć w drugiej i kolejnej ciąży brzuszek widać już szybciej. 

Ja jestem drobna i od razu widać po mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, brzuchatka90 napisał:

Tak, pod pępkiem.

Ponoć w drugiej i kolejnej ciąży brzuszek widać już szybciej. 

Ja jestem drobna i od razu widać po mnie

No ja nie wiem czy tak centralnie pod pępkiem  może ciut niżej tak jak macica by była troszkę powiekszona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Nie. Najlepiej nie nakręcaj się na google. 

Nic nie zastąpi porady lekarskiej.

Kobiety w ciąży mają też inne normy.

Kieqidy masz następną wizytę?

Następną wizytę mam 5tego października jeszcze troszke muszę czekać ale właśnie wyczytałam że to jesy związane z brakiem żelaza witaminy b12 lub kwasu foiolowego i martwię się o maluszka bo teraz kwas foliowy jest bardzo ważny 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Tytka 23 napisał:

Następną wizytę mam 5tego października jeszcze troszke muszę czekać ale właśnie wyczytałam że to jesy związane z brakiem żelaza witaminy b12 lub kwasu foiolowego i martwię się o maluszka bo teraz kwas foliowy jest bardzo ważny 😒

Nie martw się na wyrost bo to nic Ci nie da 

Ja też niestety martwię się i czekam do 5pazdziernika na wizytę 

A u Ciebie może wystarczy dać większą dawkę kwasu i będzie ok😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mama88 napisał:

Nie martw się na wyrost bo to nic Ci nie da 

Ja też niestety martwię się i czekam do 5pazdziernika na wizytę 

A u Ciebie może wystarczy dać większą dawkę kwasu i będzie ok😊

Masz rację może nie ma co się martwić na zapas, musimy zaczekać razem na wizytę oby wszystko było wporządku 😊pisałaś że już zaczyna u Ciebie być widać brzuszka?😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin featured this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...